Jump to content
kosigal

αλλαγή εργοστασιακής πηγής

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά με πιάσανε  ανησυχίες και θέλω την βοήθεια σας...έχω το vw passat 2008 1.8tsi θέλω να βάλω μια νέα πηγή να έχει σίγουρα Bluetooth και navigation...τι μου προτείνεται;;; δεν θέλω να ξεφύγω πολύ σε τιμή. ...και κάτι ακόμα όταν βγάλω από το passat το ράδιοCD μπορώ να το βάλω σε vw polo είναι μοντέλο 2006 1.4 ....Αυτά σας ευχαριστώ  Που ακούσατε τον πόνο μου...περιμένω απαντήσεις. ...

Link to comment
Share on other sites

ή βαζεις RNS 510 ή ZENEC που φτιαχνονται ειδικα για vw και βεβαια και ολες οι άλλες μαρκες εχουν αλλα δεν ξερω αν κάθονται καλα χωρις να εξεχουν στο ταμπλο

Link to comment
Share on other sites

Το RNS 510 δεν το βρίσκω στο car βρίσκω το RCD 510 Είναι το ίδιο; ;;ξέρεις που να ψάξω και τι τιμές  παίζει; ;;;μου ειπαν και για ένα Fellix(κινέζικο )αν το λέω καλά 280 ευρώ  Που τα έχει όλα μέχρι και τηλεόραση τι λέει αυτό ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το RNS περιλαμβάνει και navigation

Πάντως με τη zenec παιρνεις κάτι όσο πιο κοντα στο OEM γίνεται. τιμές ~1000 ευρώ  αν θυμάμαι γιατί και εγώ ψαχνόμουν αλλά το μετάνιωσα.

Με τα μισά και λιγότερα λεφτά παίρνεις από ebay UK, κινέζικα

με android περιβάλλον, ισως περισσότερες δυνατότητες, αλλά με παραπάνω ρίσκο όσον αφορά την αξιοπιστία...

Αμφιβάλω πολύ  αν μπορείς το RCD300 να το τοποθετήσεις σε polo, (άλλες διαστάσεις και συνδεσμολογία)....

 

Edited by Komis
Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να ανοιξουμε 2 φορες το ιδιο θεμα...κραταω μονο αυτο...το αλλο διαγραφηκε...

Link to comment
Share on other sites

Zenec μαζι με τοποθετηση το νεο μοντελο  γυρω στα 850-900 € οσο για το rns510 μπορεις να το βρεις απο το αγγλικο e-bay σε καλες τιμες αναλογα την εκδοση 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κοιτάς για κάτι σε μεταχειρισμένο έχει πολλή πράγμα και σε καλές τιμές... εγώ έβαλα μια kenwood ddx5022 το 2009 ένα χιλιάρικο όλα μαζί με πέρασμα... έχει σαν το δικό μου στο ιντερνετ σε γνωστό σάιτ με 350-390 ευρώ πολύ καλή τιμή...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eύκολο είναι απλά δεν επιτρέπεται από τους κανονισμούς του forum...και να στο στείλω δεν θα φαίνεται το site ...

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν και τα πμ

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρήκα μεταχειρισμένο rns510 στα 400 € χωρίς κεραία. ...τι λέτε; τι πρέπει να προσέξω και αν έχετε κάποιο μαγαζί  Που να πάω να το τοποθετήσουν. ...η κεραία είναι ακριβή;;;;

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.de/itm/NEU-VW-Skoda-Audi-Dachantenne-Antenne-GPS-GSM-RNS-510-Highline-3C0035507N-/281954341118?hash=item41a5c9d0fe:g:QskAAOSwAKxWZgI4

αυτή είναι η οεμ και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.....μάλλον καλωδίωση μέχρι τη κεραία η οποία λειπει.

http://www.ebay.de/itm/GPS-Antenne-Antenna-fur-FAKRA-MFD2-MFD3-RNS-510-Comand-NAVI-Audi-MMI-A6-4F-A8-4E-/311528886184?hash=item4888918fa8:g:VJUAAOSwL7VWnKyY

και αυτή κάνει δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , professor said:

http://www.ebay.de/itm/NEU-VW-Skoda-Audi-Dachantenne-Antenne-GPS-GSM-RNS-510-Highline-3C0035507N-/281954341118?hash=item41a5c9d0fe:g:QskAAOSwAKxWZgI4

αυτή είναι η οεμ και δεν ξέρω τι άλλο χρειάζεται.....μάλλον καλωδίωση μέχρι τη κεραία η οποία λειπει.

http://www.ebay.de/itm/GPS-Antenne-Antenna-fur-FAKRA-MFD2-MFD3-RNS-510-Comand-NAVI-Audi-MMI-A6-4F-A8-4E-/311528886184?hash=item4888918fa8:g:VJUAAOSwL7VWnKyY

και αυτή κάνει δουλειά.

η κεραια shark fin σε τι βοηθαει ...?? καλυτερο σημα στο ραδιο...??

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα στο ψάξιμο... Ευτυχώς που ο profesor με έσωσε και δεν πήρα αυτή που είχα βρεί....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.