Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago , Ursus said:

Ρε χρηστο λυσε μου μια απορια τι χαρακτηριστικα εχει το 20vt που ολο βλεπω σε χασταγκ και δεν εχω ιδεα :p

Sent from my iPhone using Tapatalk

20Valves Turbo

 

Θα γίνει πιστέυω αυτο που θέλω,ενα δυνατό σύνολο,με πανέμορφο εσωτερικο προσεγμένο και αμάξι 20ετίας που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα.

Προστοπαρόν επειδή έχω ξεφυγει ήδη με όλο αυτό,θα μείνει 270-280 που είναι τεράστιο νουμερο σε σχέση με το 125 ατμοσφαιρα αυτοματο που ειχα.

Αργότερα εφόσον μπορέσω να πάρω 2ό αμαξι για μετάκινηση,θα ανεβει αρκετά.

Σκέφτομαι τώρα να αλλάξω την ζάντα να βάλω ίδια 19άρα...την έχω βρει και ειμαι ενα τσακ να την τσιμπησω...

 

Εχω χάσει τον υπνο μου.Καληνυχτα

 

11877697_10205071061872328_1164706627_o.jpg

Link to comment
Share on other sites

οχι γιατι θα του κοψεις βρε θηριο σε επιδοσεις...μεινε με την 18αρα που του ταιριαζει κιολας τρελα και πρωτα απο ολα ειπαμε ενα ενα τα εξοδα....μην ανοιγεις μετωπα..βγαλτο απτο συνεργειο βαλτου το σαλονι. και μετα εχεις και το αεριο να δεις....και μετα την εξελιξη σε μοτερ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζει τόσο λευτερη αυτο,ξερεις οτι το γκαραζ μου ειναι βουλκανιζατερ,αλλάζω σε 15ρες σε 20 λεπτά,δοξα το θεο τετράδες εχουμε:lol::lol::lol::lol::lol: 

 

Παρασκευή οι ταπετσάριες απο τις πόρτες,η φούσκα του λεβιέ θα πάνε θεωρώ σε ενα απο το καλά μαγαζιά,Connoly,για να γινει δουλεια άψογη.

Έρχονται απο Ebay όλα τα χερούλια απο τις πόρτες σε μαύρο καινούργια για να ειμαστε και εκεί άψογοι.

Πήγα τακτοποιήσα και το θέμα του Intercooler,Μόλις βγει θα παει κατευθειαν για να μπει μαζι με σωληνώσεις :yahoo:

Μίλησα με Delectronics για να μου περάσει το Boost controller,όλα κομπλε και εκεί :yahoo:

Mόλις σχόλασα ήρθα να φάω και πάω για την καθιερωμένη βάρδια στο συνεργείο.

 

 

Η εβδομάδα τελείωσε,το αμάξι εχει λυθει.

Φευγουμε για πατρα 3ημεράκι  και τριτη πρωι ξεκιναμε το μοντάρισμα,για να το πάρω παρασκευή.

Τρίτη θα παω να αφήσω και το τιμόνι για μισό δέρμα,μισο Alcantara :D

 

Και μιας και μ'αρεσει το τρολλ...αλλα με 125 αλογα δεν μπορουσα να το κάνω...αυτοκολλητάκι Baby On board για να ειναι το απολυτο Sleeper :lol::lol:

Y.Γ Για στολή σουλτάνου ξεκινησα...μου ελεγε αγορασε με:lol:

 

 

 

12833480_10206214981829612_1303145751_n.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μέσα και 2 παιδικά καθίσματα. Άντε και καλο τριήμερο!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανόνισε να βγουν τα σαλιγκάρια μιας που έρχονται βροχές και συ να σκέφτεσαι φτερωτές. Καλό τριήμερο!

Link to comment
Share on other sites

τεταρτη σημερα....αντε ανεβασε καμια φωτο να δουμε σε τι σταδιο βρισκεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Εχουν λυθεί το παντα,σημερα ξεκινησε το μοντάρισμα,λογικα μεχρι το βράδυ μοτέρ σασμαν θα ειναι ετοιμα :*

 

942862_10206256821195570_217481716037062

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zηταω και αλλο πιάτο χρονη...

Σημερα τελειώσαμε με μοτέρ σασμάν ακρα φρενα ψαλιδια ολα...

Μένει μετώπη ψυγεια και ηλεκτρολογικα.

Άλλαξα ψυγείο καλοριφέρ,για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο,μπαλακια,σινεμπλοκ...

Μέχρι τώρα εχει γινει πολύ ωραία δουλειά,έχω μαθει και τόσα πράγματα που ούτε τα φανταζόμουν...

Απο δευτέρα παλι....αρρώστια εχει καταντησει..βλέπω τις μερες σαν νούμερα που περνανε μεχρι να μιζάρει...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Επειδή απο την καταθλιψη που με εχει πιασει 20 μερες χωρις το αμαξι(Οσοι με ξερουν,ξερουν) δεν ειχα ουτε ορεξη να γράψω...

Το αμάξι ειναι έτοιμο,προχθές το έκανα και βόλτα,περιμένω να φτιάξουν ενα θεματάκι επικοινωνιας αντλίας καυσιμου με εγκέφαλο,και δευτερα βραδυ λογικα θα το έχω...

Η χαρα μου δεν περιγράφεται,το έβγαλα εξω σε δρόμο σαπούνι και έσκασα μια πρώτη τέρμα,έκανε ενα θορυβο...ενα σκασιμο...3 μερες αυπνος ειμαι...

Νέα σύντομα,έρχονται ωραία πράγματα,και κυρίως,οπως φαινεται,με πολλα άλογα...Για να δουμε :*

940982_10206293142583582_401367647543298

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μας ανησύχησες τόσες μέρες που δεν έγραψες ρε Χρήστο.. Άντε, λίγες ώρες έμειναν !! :D

Link to comment
Share on other sites

Quattro service βλέπω, τα φιλιά μου στον Δημήτρη και στον τζώρα τον Βασίλη :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Tο αμαξακι μ ειναι ετοιμο απο την τριτη.

Ουτε 2 μερες δεν το εχω,εχω κανει 380 χιλιομετρα,και ολα δειχνουν οτι η δουλεια που εγινε ειναι εξαιρετικη...

Πραγματικα τωρα καταλαβα 3 χρονια τι μ******α οδηγουσα....

Να ειναι καλα τα παιδια απο το Quattro,που χωρις αυτους ακομα θα ημουν ατμοσφαιρα.

Τωρα ξεκιναμε το σαλονι μεσα,συντομα φωτος.....

Edited by activious
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Άντε καλός ήρθες στον μαγικό κόσμο του σαλιγκαριού αγορίνα... τώρα το χαμόγελο θα είναι μόνιμο σε κάθε πάτημα του γκαζιού χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και με προσοχη!

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ελα αγορινα....σε εχω φτιαξει....τωρα που εξελισομαστε θα χεις και την τιμητικη σου...παμε για χρονους λεμε και οχι μονο....καθε βελτιωση θα εχει και τεστ...

 

Edited by nikdev
Photobucket
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mέχρι στιγμής ειμαι 9 μερες τουρμπάτος,2.200 χιλιόμετρα....

Μέχρι στιγμής έχω βάλει φίλτρο χοανη,αύριο προγραμμα,σκάστρα S3,και μπεκ αν προλαβω.

Απο βδομάδα το κούλερ.

Θα το σκισω έτσι κάνα 2μήνο ακομα,και πάμε για Big turbo Setup.

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν , Passatoukos said:

Mέχρι στιγμής ειμαι 9 μερες τουρμπάτος,2.200 χιλιόμετρα....

Μέχρι στιγμής έχω βάλει φίλτρο χοανη,αύριο προγραμμα,σκάστρα S3,και μπεκ αν προλαβω.

Απο βδομάδα το κούλερ.

Θα το σκισω έτσι κάνα 2μήνο ακομα,και πάμε για Big turbo Setup.

 

Καλορίζικος και καλούς δρόμους...!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια....

Ρυθμισα σημερα,ενω στην αρχη περαδαμε ενα Πολυ δυνατο file1.6 οβερ 1.3 σταθερη,τα μπεκ δεν θελαν....

Απο βδομαδα παω για μπεκ και κουλερ,και θα ξαναρυθμισω τερμα.

Ξενερωσα λιγο σημερα γιατι αμα πατησεις 4η απο χαμηλα χαζοπατιναρει...

Οποτε παμε για δισκοπλατο,μαλακιστηκα που δεν το ανοιξα κατω...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δυναμομετρησες να δεις ποσα πηρες??? εξατμιση downpipe εκανες??

Link to comment
Share on other sites

Οχι das,δεν παω για μετρημα,θα αλλαξω τωρα δισκοπλατο και μετα,downpipe δεν βαζω,οπου να ναι θα αλλαξω τουρμπο,πεταμενα λεφτα ειναι για 1 μηνα...

 

 

Και μιας τα 17ωρα στην δουλεια με πηγαν πισω,επρεπε να ξεκινησουμε.

Δευτερα το αφηνω φανοποιειο για ενα καλο μαζεμα σε σημαδακια γρατζουνιες κλπ κλπ 

Τεταρτη μπαινει το σαλονι

Οι ζαντες πανε και αυτες δευτερα για φρεσκαρισμα...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Στην πένα το εργαλείο ?

Link to comment
Share on other sites

Λίγο η δουλειά,λιγο οτι δεν μπορώ νύχτα χωρις να βγω εξω να κανω τα τσάφ τσούφ μου,αργησα να το βάλω μεσα.

Έχω βάλει σκάστρα S3 με τον καινούργιο κωδικό,πυρόμετρο!

Πάμε για να γίνει απο έξω σαν καινούργιο,ζάντες θα βαφτούν,άν και σύντομα θα αλλαχτούν γιατί το Project ζητάει 19άρα Bbs...,μπήκε και καινουργιο kit xenon....α ρε πασσατουμπα...να ξερες!

Επομενη δουλειά ειναι το εσωτερίκο,που εχω τόσο κ@υλ@ να γινει πανεμορφο που δεν θα παω διακοπες φετος...

Παρασκευή μου έρχεται το Intercooler,οπότε μολις τελειώσω απο μέσα πάμε για σωληνωσεις,μπέκ,Downpipe για να μπορέσω να ξεζουμίσω το τουρμπο χωρις να στεγνώνει ψηλά.

Φυσικά το Big turbo δεν ξεχνιεται...Ερχεται σύντομα,μαζι με εξτέρναλ...δώρο!

13178784_10206652137278225_1188527573564

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.