Jump to content

Recommended Posts

Μπράβο Χρήστο, ωραίο το Passat!

 

 

κι ελαφρύ :lol:

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Οταν της υποσχεσαι για να τραβηξει βιντεο,οτι θα βαλεις 4η και θα αφησεις :lol:

 

Μπαααααμ μπουμ

Χρονια πολλα με υγεια,να μαστε καλα να τα σπαμε!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα καμερουλα καλη για να τραβηξω ωραιο βιντεο αλλα δεν με ηθελε!

Ο λαμδα τα χει παιξει μαλλον,και χαζοπατηναρε,αλλα σιγα μην αφησω :lol:

 

Low Boost!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ευκαιρια ηταν οσο ελειπα εξωτερικο να μπει λιγο συνεργειο :p

 

Έβαλα τον αυτοματο πιλοτο επιτελους,οχι,δεν δουλευει,πρεπει να το ξαναλυσουμε να το ξανατσεκαρει :p

 

Εκανα και μια αναβαθμιση στα φρενα μιας και τα δικα μου ηταν που ηταν 288 ειχαν φτασει και για πεταμα.

Δαγκανες S3 20vt

Δισκους 312mm απο audi a8

Και σωληνακια Goodridge υψηλης.

 

Σαν φρενα βελτιωθηκε αρκετα,σαν αντοχη δεν το εχω κυνηγησει ακομα για να ξερω,Προσωρινα φαινεται Value for money λυση,στο συντομο μελλον θα τα βγαλω για κατι 6πιστονο!

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να ριξω λεφτα και ηρθε η ωρα.

6φτερο δισκο,πλατο καινουργιο,και βολάν μονης μαζας της Valeo (ειχα διπλης).

Πηρα και ενα σετ μπιλιοφορους να αλλαξω..

 

Μολις τα βαλω θα χει βιντεο :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΣΤα φρένα και μόνο λόγω αύξησης διαμέτρου θα έχεις μεγαλύτερη αντοχή λόγω καλύτερης απαγωγής θερμότητας

 

Το μονής μάζας ρελαντί πως παέι από θόρυβο ? ο εξάφτερος καλός αλλά λιγάκι απότομος, μπορούσες να δεις και σε οργανικό, Πειραιά τον έφτιαξες?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο δεν θεωρω οτι τα φρενα αξιζε η μετατροπη,παρολο τα σωληνακια υψηλης,παλι εχεις ενα φρεναρισμα,ειδικα απο 230-240χλμ.

Αν δεν εκανα τοσα χιλιομετρα θα εβαζα ενα ακριβο κιτ,αλλα με 100χλμ την μερα που κανω ειναι ασυμφορο.

Οταν θα το κανω big turbο και σφυρι,θα βαλω σιγουρα και φρενα,δεν δινει καμια σιγουρια τωρα στα πολλα χιλιομετρα.

Δεν εχω βαλει το βολαν ακομα ουτε το δισκο,εχω οδηγησει ομως ιδιο αμαξι με βολαν μονης και 6φτερο.

 

Θορυβο δεν κανει στο ρελαντι,εκνευριστικο μονο ειναι το σκορτσαρισμα που κανω στην αποσυμπλεξη και στο ξεκινημα.

Οργανικος δεν δουλευει,πατηναρε στο πασσατ φιλου,και δεν το ρισκαρω να κανω ανεβα κατεβα σασμαν.

 

Πλατοτεχνινη το εφτιαξα,στην σπυρου πατση,ειμαστε αρκετα ατομα ευχαριστημενα απο εκει και πηγα κατευθειαν.

 

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Μια εικονα του πως βγηκε το βολαν :lol:

 

equgll.jpg 

 

Τωρα στα καινουργια,βολαν μονης μαζας,6φτερο δισκοπλατο,1 βαση κομμενη,φουσκα επισης και δεσιμο.

Ομορφο πραγμα ο 6φτερος,ξεγενναει εγκυο σε 2-3 φαναρια ξεκινημα!

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Με γεια !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Εχεις φωτο τα καινουργια;

Το πλατω θελω να δω

Link to comment
Share on other sites

Το πλατο νικολα δεν το εχω καμια φωτο...

Ειναι μαμα valeo σκεψου,με καποιου ειδους ενισχυση(;),που μου ειπε θα μου κανει στο πλατο,οταν αφησα τον 6φτερο,π*πες θεωρω!

 

Ακου τωρα οσο αναφορά για την λειτουργει του στο δρομο.

 

Σκορτσαρει στο ξεκινημα απο φαναρι,τωρα σιγα σιγα το βρισκω και μειωνεται αρκετα αλλα και παλι μεσημερι μεσα σε κινηση ειναι ενοχλητικο.

Στο ρελαντι ειναι αθορυβο,καλυτερα και απο πριν.

Η αισθηση του πενταλ ειναι μαμα!

Τωρα σε πατημα,εχω σηκωσει μεχρι 1.7 over και 1.5 κοφτη,φλατ τις παιρνει ολες δεν κανει κιχ.

Στην 2α-3η μονο υπαρχει ενα θεμα,δεν την παιρνει μετα της 7.100,δοκιμαζω δηλαδη να αλλαξω φλατ 7.400 και πεφτω σε τοιχο.

Θα ζησω βεβαια :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,δηλαδή τι καλη να ειναι,οταν σε καλει η στρατολογια να υπηρετησεις,πληρωνεις 6φτερους βολαν κλπ,και χθες το βραδυ κανεις και το σασμαν ΩΠΑ :lol:

 

Δεν ειπε και πολλα το σασμαν,ενα χερι εβγαλε και τα ειπε ολα :lol:

 

2crvedt.jpg 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Το πλατώ αν δεν το 'χει ενισχύσει ο 6φτερος θα το φθείρει γρήγορα.

 

Το σασμάν τι αλλαγές έχει πάλι ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ζημια νικο.

Αυριο το λυνω και θα ξερω.

Σε αλλαγη φλατ 3η 4η μολις σταματητα,το σασμαν εμεινε στο νεκρο.

δεν ειναι απο ντιζες,εχει κολλησει το σασμαν.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

βρε να παρω την φωτο με την μουτζα να την βαλω ξερεις που....εχω πεθανει στα γελια,,,εισαι απαικτος αγορι μου...ανωνυμα ολα εννοειται....

Link to comment
Share on other sites

Passatouko οπλο το passat να το χαιρεσαι εισαι μερακλης ποσα αλογα ειναι ? Ειναι παρα πολυ γρηγορο και για το βαρος που εχει

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μια παυση λογω διακοπων και στρατου αλλα συνεχιζουμε δυνατα.

 

Φαναρια γνησια Hella με προτζεκτορα.

Καινουργιες βασεις μοτερ(παλι) γιατι γιναν ωπα και οι 3.

Ραψιμο απο την αρχη το καθισμα του οδηγου γιατι ειχε φθορες.

Τρομπακι συμπλεκτη καινουργιο(μου εμεινε στον τοπο :lol:

Και απο αρχες του μηνα θα το βαλω φανοποιειο για ενα γενικο μαζεμα και βαψιμο ζαντες..

9FC66D6C-6F9B-4C2C-9792-2BF264EB6C1D.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα τα φαναρακια,κομπλε δουλευουν,περιμενω και τις γωνιες τωρα ιδιες με το φαναρι,παραγγειλα και καινουργια Ballast.

Πηρα και προφυλακτηρα μπροστα καινουργιο με ολα τις σιτες-φασες-λωριδες καινουργιες και σιγα σιγα παω για φανοποιειο για ενα γενικο συμμαζεμα απο εξω να γινει καινουργιο,και ασημι εννοειται τις ζαντες.

 

Υ.Γ μου φαινεται πρεπει να ξεκινησω καινουργιο θεμα για το Golf :lol:

 

EAB0520A-8207-40DD-AB8C-888D4B9B908B.jpeg

063063DF-3E2E-43A2-8360-63FC0548D495.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Αφου εκλεισε και το 2018 με ενα φανοποιειο για λιγο μαζεμα απο εξω,γυαλισμα και κερωμα,βαψιμο τις ζαντες ασημι,παμε στο 2019.

Για αρχη εχουμε παραγγειλει το Iboost full εκδοση με Afr,egt,boost per gear,μοιρες κλπ κλπ.

 

 

F24A8CCA-30CE-41CB-AAF8-34A53DE8193A.jpeg

8BF47E72-98F8-4BA8-9167-0018618EA60F.jpeg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.