Jump to content

Recommended Posts

Passatoukos "τράκαρα" την Passatara σου (σε εισαγωγικά πάντα :p ) , στους Δελφούς το Σάββατο, που είχα ανέβει για διημεράκι με το Up!

Είναι πανέμορφο, να είσαι καλά να το χαίρεσαι και καλή χρονιά να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλαρακι μου,καλη χρονια να εχουμε!

 

Ειχα ανεβει και εγω 3ημερακι για παραμονη,ωραια ηταν,αν και ειχε απιστευτη κοσμο/κινηση!

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και ωρα μου δυστυχως..

Γυρνωντας Χθες απο ΣΚ καλαβρυτα,στην ακρατα ειχαμε θεμα..

Κατι βαραει μεσα στο μοτερ,σε βαθμο αρκετο θα ελεγα..

Φορτωμα σε οδικη και το αμαξι πατρα για 1 μερα και θα μου φερουν αθηνα αυριο..

Συντομα νεα..

 

DA63E80A-2AA8-48F5-B60F-7444879EB6E7.jpeg

Link to comment
Share on other sites

On 24/1/2019 at 11:08 ΜΜ, Passatoukos said:
Και ετσι για την ενημερωση,τελικα εκοψε στροφαλο :stuff:

 


Σιδεροφαγος


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αγαπητέ Χρήστο, η βελτίωση αυτά τα έχει σου εύχομαι να μη χρειαστεί μπλοκ και σωθικά γιατί θα έγιναν κιμάς μέσα, αν και απ΄ότι κατάλαβα το περπάτησες.

 

Άντε καλά ξεμπερδέματα τώρα.. και γρήγορα:thumbsu:

 

Πολλές φορές στο κόψιμο στροφάλου παίζει ρόλο το βολάν και οι αλχημείες στο δισκοπλατω που κάνει ο καθένας.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπιελα χτυπησε?? Στροφαλος αμα κοπει μενεις επιτοπου. Αντε αν δεν το ειχες κανει σφυριλατο, ευκαιρια ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκοψε μπιελα παιδια.

Στροφαλο εκοψε,θα ανεβαζω φωτο συντομα.

Επιτοπου εμεινε...

 

Σφυριλατο θα γινει αλλα οχι τωρα,δυστυχως για να κανεις ενα σωστο μοτερ σφυριλατο με αντιμειμενικες τιμες φτανεις τα 2.000-2.500€ χωρις τα απροοπτα.

Φανταρος και σφυρι δεν πανε μαζι,εκατσε σε ασχημη περιοδο.

Πηρα ηδη σημερα ενα μοτερ να το βαλω πανω γιατι αυτην την στιγμη εχω μεινει με τα ποδια..

 

Υ.Γ Συντομα θα ξεκινησω να φτιαχνω το δικο μου μοτερ σιγα σιγα σφυρι!

 

Υ.Γ2 @nikdev Φιλε το σκεφτηκα και εγω αυτο,αλλα το κιτ βολαν μονης-6φτερος το ειχα ηδη 25.000 χλμ πανω..δεν ξερω αν αυτο μπορει να προκαλεσε την ζημια και φοβαμαι μην το ξαναπαθω.

 

Υ.Γ Μην ξεχναμε ειχε φτασει και 270.000 με 300 αλογα,με φλατ λοντς και ξυλο ολη μερα.

 

 

 

C08942E0-3E69-4120-BD74-CEBC8159D873.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χρηστάκη βάλε ένα σωστό κιτ πάνω της Sachs και δεν θα έχει κανένα πρόβλημα, όσο για το μοτέρ βγάλε το flat shift.

 

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα κοιταξει για Sachs perfomance νικολα αλλα φτανει 800€..Πολλα λεφτα και σε ενα χρονο με τα χλμ που κανω καληνυχτα!

Τα φλατ και το χαρτκατ  η αληθεια ειναι πρεπει να τα βγαλω με μιση καρδια βεβαια..

 

Link to comment
Share on other sites

Παμε λοιπον μια συντομη ενημερωση..

 

Την πατησα σαν κοτσος,το μοτερ που αγορασα ειχε ραγισμενη κεφαλή και λιωμενο πιστονι στον πρωτο..

 

Λυσιμο-πεταμα ξανα απο την αρχη παμε παρακατω..

 

Το δικο μου μοτερ εν τελη η ζημια που επαθε δεν ηταν να κοψει στροφαλο αλλα να κοψει την σφηνα στο γραναζι με αποτελεσμα να γυρισει να χασει το χρονισμα,πεταξε σφαλμα αλλα θα χαζος καφτης που ειμαι δεν εδωσα σημασια και συνεχισα να παταω με αποτελεσμα να το καρφωσω.

 

Η κεφαλη ηταν αχρηστη,αγοραστηκε αλλη,αλλο γραναζι με εξτρα 2 σφηνες ευτυχως δεν ειχε παθει ζημια ο στροφαλος και τα μπιελοπιστονα.

Επι της ευκαιριας αφου ανοιξα το μοτερ αλλαξα μεταλλα μπιελων και στροφαλου και ενα καθαρισμα καρτερ κλπ.

 

Αλλαξα γενικα πολυ πραγμα,οπως σετ φλαντζων παντου,βιδες κεφαλης,μπουζονια πολλαπλης,αρκετους διακλαδοτηρες,παγουρι παραφλου,αρκετα σαπια σωληνακια,θερμοστατη,σετ χρονισμου,λαδια φιλτρα μπουζι και αλλα που ξεχναω..

 

Τωρα που πηρα τον αερα του βαλε βγαλε μοτερ μολις τελειωσουμε με στρατο ετοιμαζουμε σφυρι μοτερ  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν στο είχαν δει σωστά θα έβαζες πιστόνια s3 και σφυρίλατες μπιέλες και θα ήσουν έτοιμος

 

Άντε καλά χιλιόμετρα και απροβλημάτιστος πλέον!

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Ημιμετρο θα ηταν και αυτο νικο αφου ο κορμος εχει οβαλιασμα.

Η λυση που λες θα γινει σιγουρα s3 πιστονια zrp μπιελιτσες,αλλα πρεπει να βρω καλο κορμο με λιγα χιλιομετρα.

 

Υ.Γ Και τα s3 δεν τα λες και φθηνα,520 τα εχω βρει τα πιο φθηνα!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.