Jump to content
TeoFele

Λαμπες η xenon??

Recommended Posts

Ειμαι μπερδεμενος αυτον τον καιρο και δεν ξερω τι να κανω. Φοραω h4 και μου ειπαν πως αν βαλω xenon δεν θα εχω καλη μεγαλη σκαλα απο την αλλη στην αγορα υπαρχουν και καλες λαμπες για αλλαγη οπως αυτα της philips xtreme vision. Τα εχει δοκιμασει κανεις? Ειναι καλα? Εσεις τι προτεινεται να βαλω?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για τις λαμπες xenon εχουν δικιο δεν φωτιζουν μακρια ...μπορεις να βαλεις τυπου xenon όπως αναφέρεις τις extreme vision που εχουν δυνατο φως ...αν θελεις να εχουν και λευκο φως σου προτείνω τις white vision είναι οι πιο καινούργιες και με καλη αποδοση

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει κατι απο αυτα φιλε μου? Γιατι τωρα εχω τις crystal vision αν δεν κανω λαθος και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος! Οποτε γενικοτερα προτεινεις να βαλω καποιες καλες λαμπες..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φοραω τις white vision και είμαι ευχαριστημένος με το λευκο φως που ηθελα σε μεσαια ...στα w5w εχω τις led Osram στα 4000k και στους προβολεις  τις crystal vision στα 4300k ....να ξερεις ότι αμα θελεις το καθαρο λευκο φως πρεπει να εισαι στα 4300k οσο ανεβαινεις αρχιζει και ''μπλεδιζει''

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να αλλάξω κι εγώ σε τύπου xenon, fovos μήπως μπορείς να μου στείλεις λινκ για τις συγκεκριμένες λάμπες?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να αλλάξω κι εγώ σε τύπου xenon, fovos μήπως μπορείς να μου στείλεις λινκ για τις συγκεκριμένες λάμπες?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://autoplanet.gr/2-home/572-λαμπεσ-philips-x-treme-vision-η4-set-2-tem-130-περισσοτερο-φωσ-.html#.Vtf0RYWgfqA αυτα ειναι..και λενε ειναι απο τα καλυτερα οσον αφορα απλη λαμπα!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

φοραω τις white vision και είμαι ευχαριστημένος με το λευκο φως που ηθελα σε μεσαια ...στα w5w εχω τις led Osram στα 4000k και στους προβολεις  τις crystal vision στα 4300k ....να ξερεις ότι αμα θελεις το καθαρο λευκο φως πρεπει να εισαι στα 4300k οσο ανεβαινεις αρχιζει και ''μπλεδιζει''

Εγω πιο πολυ νευριασα και με τον μαστορα γιατι ενω στην αρχη μου ειπε για xenon osram η philips στα 130 ευρω εχθες μου πασαρε το κλασικο κινεζικο πακετο των 50 ευρω που ειναι στο skroutz με την ιδια τιμη..και δεν μου αρεσει να με κοροϊδευουν..οποτε παω για λαμπες και βλεπουμε..παντως αν καποιος θελει τις δικες μου crystal vision της χαριζω!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://autoplanet.gr/2-home/572-λαμπεσ-philips-x-treme-vision-η4-set-2-tem-130-περισσοτερο-φωσ-.html#.Vtf0RYWgfqA αυτα ειναι..και λενε ειναι απο τα καλυτερα οσον αφορα απλη λαμπα!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτές είναι σίγουρα που αναφέρει ο fovos;

Αν εγώ θέλω να αλλάξω και στη μεσαία αλλά και στην μεγάλη σκάλα πρέπει να πάρω δύο σετ από αυτές?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι σίγουρα που αναφέρει ο fovos;

Αν εγώ θέλω να αλλάξω και στη μεσαία αλλά και στην μεγάλη σκάλα πρέπει να πάρω δύο σετ από αυτές?

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι. Οι συγκεκριμενες που αναφερει ο φοβος ειναι αυτες εδω http://autoplanet.gr/12-accessories/749-λαμπες-philips-h4-whitevision-12v-6055w-4300k-60-περισσοτερο-φως-.html#.Vtf2GYWgfqA αν φορας φαναρι με 2 λαμπες στο καθε ενα τοτε θα πρεπει να ελεγξεις τους τυπους απο τις λαμπες και επειτα να παρεις..συνηθως τα σετ με τις λαμπες εχουν 2 απο αυτες και μερικες φορες εχουν και ψειρες..οποτε θα χρειαστεις 2 σετακια!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα πράγματα, πρέπει να κάτσω να βγάλω τις λάμπες για να δω τους τύπους?

Τώρα δεν θυμάμαι νομίζω πως το φανάρι έχει δύο λάμπες, μια μικρή μια μεγάλη.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι τυπο λαμπας φορας  h4 ή h7 ....βαλε στο google Philips white vision και θα σου βγαλει πολλες επιλογες

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sokratis91 said:

Δύσκολα πράγματα, πρέπει να κάτσω να βγάλω τις λάμπες για να δω τους τύπους?

Τώρα δεν θυμάμαι νομίζω πως το φανάρι έχει δύο λάμπες, μια μικρή μια μεγάλη.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πες μου τι αυτοκινητο εχεις και θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι τυπο λαμπας φορας  h4 ή h7 ....βαλε στο google Philips white vision και θα σου βγαλει πολλες επιλογες

Ξερουμε τι τυποι ειναι οι λαμπες στους προβολεις ομιχλης και στα φωτα ημερας για το polo? Γιατι αλλαζω που τα αλλαζω λεω να τα κανω ολα μαζι!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα πράγματα, πρέπει να κάτσω να βγάλω τις λάμπες για να δω τους τύπους?

Τώρα δεν θυμάμαι νομίζω πως το φανάρι έχει δύο λάμπες, μια μικρή μια μεγάλη.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ψαξτο λιγο φιλε μου για να μην πετας ετσι τα λευτα σου! Μπορεις να πας και σε εναν ηλεκτρολογο αυτοκινητων και να σου λυσει τα χερια!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TeoFele said:

Ξερουμε τι τυποι ειναι οι λαμπες στους προβολεις ομιχλης και στα φωτα ημερας για το polo? Γιατι αλλαζω που τα αλλαζω λεω να τα κανω ολα μαζι!

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι χρονολογιας είναι??

 

Link to comment
Share on other sites

τι χρονολογιας είναι??

 

2011 6r

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, TeoFele said:

2011 6r

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και το δικο σου όπως ειπα από πανω τις ιδιες λαμπες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

τοτε και στις δυο σκαλες φοραει h7 και στα ομίχλης h8

Δλδ πρέπει να πάρω 2 + 1 σετ για τις προβολής ομίχλης? Έχω βρει τις White vision h7 4300k και περιέχουν στην συσκευασία και 2 w5w πρέπει να πάρω δύο τέτοια σετ για μεσαία και μεγάλη σκάλα? και ένα σετ ακόμη h8 για τους προβολής? Η w5w τι είναι ακριβώς?

Σορρυ αλλά είμαι άσχετος.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τοτε και στις δυο σκαλες φοραει h7 και στα ομίχλης h8

Δλδ πρέπει να πάρω 2 + 1 σετ για τις προβολής ομίχλης? Έχω βρει τις White vision h7 4300k και περιέχουν στην συσκευασία και 2 w5w πρέπει να πάρω δύο τέτοια σετ για μεσαία και μεγάλη σκάλα? και ένα σετ ακόμη h8 για τους προβολής? Η w5w τι είναι ακριβώς?

Σορρυ αλλά είμαι άσχετος.

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 σετ h7 για την μεσαια και 1 σετ h7 για την μεγαλη ...στις white vision στο σετ εχει δωρο νομιζω τις w5w οποτε εισαι καλυμμενος ...τα w5w ειναι οι λεγομενες ''ψειρες'' ...και 1 σετ h8 για προβολεις και εχεις ενα ομορφο λευκο φως και κυριως ομοιομορφο ..

Link to comment
Share on other sites

Ενα ενδιαφερον συγκριτικο τεστ απο 14 διαφορες λαμπες.

Μολις το βρηκα αλλα δεν ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι.

Ισως βοηθησει υποψηφιους αγοραστες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα που το τσεκαρα ναι οντως οι προβολεις ομιχλης ειναι h8 και θα βαλω led canbus που βρηκα με 16 led το καθενα! Τα φωτα ημερας ξερουμε τι τυπος ειναι?

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ από εμένα. Έχω ένα Polo 9N του '04 και σκέφτομαι κ εγώ να αλλάξω όλες τις λάμπες μπροστά με καινούριες για καλύτερο φωτισμό και ομορφιά. Κοίταξα να δω τι κυκλοφορεί και τελικά λέω να πάω για τις Philips White Vision.

Αυτό που θέλω από κάποιον εδώ μέσα είναι να μου επιβεβαιώσει τι τύπους λαμπών φοράει το αυτοκίνητο.  

Μικρά--> w5w

Μεσαία--> Η7

Μεγάλη--> Η1

Προβολάκια--> ???

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.