Jump to content
2015Bora

Τετραπετάλουδο bora

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα! Ξέρει κανείς αν αξίζει να κάνεις το μοτέρ σου τετραπετάλουδο και αν ναι τι θα κερδίσεις περίπου;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που θα κερδίσεις με αυτό το αμάξι+μοτέρ είναι να το πουλησεις και να παρεις κατι γρηγορο.

Αυτο το αμαξι ΔΕΝ ειναι γρηγορο,και χωρις ΛΕΦΤΑ,και δεν μιλάμε για 1-2-3 χιλιάρικα,δεν θα γινει ποτέ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να κανεις τετραπετάλουδο ενα ατμοσφαιρικό μοτέρ,σημαίνει οτι έχεις κάνει πολλά πριν,που σημαινει οτι έχεις δώσει αλλο ενα Bora.

Οι αγγελίες βρωμάνε καρότσες Vag με 20vt...θα βαλεις ενα προγραμματάκι και θα εισαι 220...

Link to comment
Share on other sites

Πιο παλιά ήμουν φουλ τούρμπο. Τώρα έχω αρχίσει να εκτιμώ και την ατμόσφαιρα....Καλά και τα 20VT αλλά θέλω να κάνω κάτι καινούργιο. Οχι για να πρωτοπορήσω, αλλά για να δοκιμάσουμε γενικά καινούργια πράγματα. Να έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης....

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσεις πολλά λεφτά και δεν θα ειναι αντίστοιχα καλο το αποτέλεσμα. 20Vt ειναι μονόδρομος αν θες να κρατήσεις το αμάξι σου

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, 2015Bora said:

Το AZD! Καλό το 20VT αλλά δεν μπορεί να μην υπάρχει και κάτι άλλο πέρα απ αυτό...

 

βρε πολλα υπαρχουν ...ΑΛΛΑ... για να παιξεις με τον AZD θα πρεπει να βρεις καποιον μαστορα που ξερει καλα τον κινητηρα...

για να σου δωσω ενα απλο παραδειγμα...οπως πολλοι λενε...για να εχεις μια καλη βαση θα πρεπει να αυξησεις συμπιεση...σωστα?σωστα...

Ο AZD εχει συμπιεση 11,5.... που να την πας την κακομοιρα???εκκεντροφορους?...εξατμιση?ανεβαινεις επικυνδικα ψηλα κοστολογικα....

πας να περασεις το ταλιρο...και πιστεψε με λεω λιγα!αν τα χεις και δε σε νοιαζει...καντο.μαζι σου....αλλα οταν τελειωσει θα το κανω βολτα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ νιατο  εσυ καταστρεφεις κοσμο....αντε τωρα να αλλαζουνε μοτερ ολοι εδω μεσα:lol::lol::lol::lol::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Τροπετο θα βρεις,άκρα φρενα μοτερ σασμαν πλεξουδα ολα.

Το Bora δεν ειναι ιδιο με το Golf η κανω λαθος?

Αν ναι ψάξε τροπετάκι,με 1500 ευρούλακια πιστέυω εισαι τζιτζι,θα δωκεις και αλλα 1000+ σε εργασία και μαλακιούλες απο δώ απο εκει και καθαρισες.

Τετράπετάλουδα,συμπιεσεις,εκκεντρα,ροικες,ωραίες εποχές 2000-2005,για τους ρομαντικούς καλα ειναι,για 2016 δεν λεει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τροπετο θα βρεις,άκρα φρενα μοτερ σασμαν πλεξουδα ολα.

Το Bora δεν ειναι ιδιο με το Golf η κανω λαθος?

Αν ναι ψάξε τροπετάκι,με 1500 ευρούλακια πιστέυω εισαι τζιτζι,θα δωκεις και αλλα 1000+ σε εργασία και μαλακιούλες απο δώ απο εκει και καθαρισες.

Τετράπετάλουδα,συμπιεσεις,εκκεντρα,ροικες,ωραίες εποχές 2000-2005,για τους ρομαντικούς καλα ειναι,για 2016 δεν λεει.

Hehe θυμηθηκα κατι παλιες εποχες με κατι τετοια αρθρα στο power techniques hahaha αλλη φασηηηηη..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω φίλε μου δεν έχεις να ψάξεις τίποτα μιας και το κόστος είναι τεράστιο για μια τέτοια μετατροπή. Δηλαση ότι έχουν πει και τα παιδιά παραπάνω. Η λύση είναι μία. 

Από εκεί και πέρα αν θέλεις όντως να συνεχίσεις σε ένα τέτοιο πρότζεκτ μπορείς να ρωτήσεις οτιδήποτε θέλεις. 

Απλά έτσι ενημερωτικά το πόλο μου για να πάρει +50 άλογα αξιόπιστα χρειάστηκαν 5000 ευρώ... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.