Jump to content
Χάρης7

Αισθητηρες παρκαρισματος απεικονιση σε RCD 510

Recommended Posts

Παιδια ξερει καποιος τι χρειαζεται για να συνδεθουν οι αισθητηρες στο rcd 510 και να βγαινει ο ηχος απο τα ηχεια;

Εννοω διαδικασια.

 

Optical-Parking-System-Optional-RCD-510-

Link to comment
Share on other sites

Ενας τυπος απο ενα συνεργειο μου λεει μπορει να χρειαζεται διαφορετικο canbus κλπ. Τον ρωτησα αμα γινεται ο ηχος να βγαινει απο τα ηχεια και οχι απο τον βομβητη που εχω τωρα και μου ειπε με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

48 λεπτά πριν , redchampion said:

Original εργοστασιακής τοποθέτησης αισθητήρες παρκαρίσματος και όχι aftermarket.

Καμερα οπισθοπορειας; Πρεπει να ξηλωσει για να τη βαλει στο rcd 510;

Link to comment
Share on other sites

Για να μπει κάμερα οπισθοπορείας σε RCD510 πρέπει να έχει αυτή την υποδοχή που έχω σημειώσει ως CAM. Αν έχεις αγοράσει το αυτοκίνητο με RCD510 υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να μην έχεις τέτοια υποδοχή. Συνήθως την έχουν τα Delphi.

Παρακάτω θα δεις επίσης τι χρειάζεται για να έχεις original αισθητήρες παρκαρίσματος για POLO. Για να καταλάβεις τάξη τιμών, ο ΈΝΑΣ αισθητήρας παρκαρίσματος άβαφος, κοστίζει 120€.

510.jpg

reverse.jpg

Edited by redchampion
Link to comment
Share on other sites

Για να μπει κάμερα οπισθοπορείας σε RCD510 πρέπει να έχει αυτή την υποδοχή που έχω σημειώσει ως CAM. Αν έχεις αγοράσει το αυτοκίνητο με RCD510 υπάρχουν πάρα πολλές πιθανότητες να μην έχεις τέτοια υποδοχή. Συνήθως την έχουν τα Delphi.
Παρακάτω θα δεις επίσης τι χρειάζεται για να έχεις original αισθητήρες παρκαρίσματος για POLO. Για να καταλάβεις τάξη τιμών, ο ΈΝΑΣ αισθητήρας παρκαρίσματος άβαφος, κοστίζει 120€.
510.jpg.e363930ebf2007bd974c16be02ac0523.jpg
reverse.jpg.1944971ee01a65c84d4f6b37f1e4fcea.jpg

Καλησπερα.τοποθετησα rcd 510 σε golf gt και ρώτησα στην αντιπρωσοποια για αισθητήρες μόνο για πίσω αλλά δεν θα φαίνονται στο rcd μόνο θα έχω έναν ήχο μου είπε.ετσι είναι;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει. Εμένα ήταν από την αντιπροσωπεία ως δώρο (κατά την αγορά). Εγκαθιστούν/κολλάνε ένα μικρό "ηχειάκι" πίσω, σε κάποιο πλαστικό εκατέρωθεν του "ραφιού" της μπαγκαζιέρας (αν μπόρεσα να σου δώσω να κατάλαβεις που, αλλά δεν έχει και σημασία, θα το δεις).

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.