Jump to content
Guest

Golf 4 1.4 - Υποψήφιος Αγοραστής [Απορίες]

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά!

Μετά από αρκετό χρονικό διάστημα, πριν πολλούς μήνες έμπαινα ανά διαστήματα στο forum για τις όποιες απορίες έβρισκα μπροστά μου σχετικά με το GOLF 4 που είχα στα χέρια μου. ΕΙΧΑ, επειδή πριν 8 μήνες έπαθα ένα σοβαρό ατύχημα απ`όπου φυσικά βγήκα τυχερός και σιδερένιος! Να μην πολυλογώ τέσταρα με όλη τη σημασία της λέξης το golf 4 και έμεινα απίστευτα ικανοποιημένος από το παραπάνω αμάξι τόσο στο θέμα κατασκευής - οδικής συμπεριφοράς όσο στο θέμα ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ και το τονίζω!!

 

Λοιπόν το golfάκι που είχα ήταν ασημί του 1999 μοντέλο 3θυρο με τα 1400 κυβικά και τα 75 άλογα,  πολύ οικονομικό, πολύ αξιόπιστο για τα 2.000€ που έδωσα. Το πήρα από χέρι (ιδιότης) που έμενε κοντά στην περιοχή μου με 132.000 χιλιόμετρα.

Βρήκα που λέτε πάλι ένα golf του 2000 μοντέλο ( αυτές τις μέρες θα μάθω επιπλέον λεπτομέρειες ) στα ίδια κυβικά - άλογα, 3θυρο σε μαύρο χρώμα και μου το πρότεινε πάλι γνωστός μου ( το έχει το αφεντικό του ). Το δίνει 2.800 κι απ`ότι μου είπε έχει 180.000-190.000 χιλιόμετρα. ( Βρήκα άλλο ένα 5θυρο 1600 κυβικά 116 άλογα 2.000 ).

Είναι πολλά ή λίγα; Θέλω να πω 2.800 χωρίς έξτρα ( αλλαγή λάστιχα, ίσως κάποιος ιμάντας με σύντομη αλλαγή κ.λ.π ) θα σήκωνε παζάρι; Επειδή λίγο η μεταβίβαση, λίγο η ασφάλεια, θα ξεφύγει από το μπάτζετ που έχω. Και αν εντέλει έχει παραπάνω χιλιόμετρα μέχρι πόσα χιλιόμετρα να υπολογίζω ότι αξίζει άν έχει 200.000+ πάνω?

 

Επίσης τι να προσέξω στη συγκεκριμένη σειρά και τι να ελέγξω πρώτα ( θα έχω μηχανικό μαζί μου )?

 

Θα ήθελα πολύ το 5αρι GOLF άλλα δεν με παίρνει αυτή τη στιγμή και επειδή το 4αρι το είχα μόνο 5 μήνες μου έμεινε απωθημένο και θεωρώ πως σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο.

 

Κλείνοντας από το 1999 μέχρι και το 2003 το κάθε μοντέλο ανά χρονιά έχει διαφορά στην τιμή ή είναι τελείως σχετικό;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη εάν σας μπέρδεψα. Να είστε όλοι καλά και να οδηγείτε με λίγα χιλιόμετρα και ασφάλεια :thumbsu:

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Αξιοπρεπεστατο αμάξι για τα λεφτά του το Golfaki.

Στην θέση σου θα έκανα την αλλαγή σε 1.600,πιο αξιοπιστος θεωρω κινητηρας,πιο κινητήρας για αυτήν την καρότσα.

Θεωρώ το 75ρι υπερβολικά εως κουραστικά αργό οδηγικά.

Δεν το θεωρώ καμια ευκαιρια 2.800 με 180.000+χλμ.

Αν κοιτάξεις στο *μη επιτρεπόμενο @ URL*,μπορείς να βρείς στα ίδια χρήματα με λίγοτερα χιλιομετρα,και σε καλή κατάσταση(Με τον καταλληλο έλενχο βέβαια).

Π.χ

http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/classifieds/cars/photos/7672833/ 

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκίνητο τελικά έχει 156.000 χιλιόμετρα, απ`ότι μου είπε γνωστός μου έχει καλά λάστιχα + ότι τα τέλη κυκλοφορίας είναι πληρωμένα οπότε μένει να μάθω εάν χρειαστεί κάτι από ιμάντα χρονισμού ας πούμε ή γενικό σέρβις κ.λ.π

Είναι 1400 κυβικά προσωπικά δεν είχα θέμα με την ταχύτητα διότι δεν το πατούσα πάνω από 120 σχεδόν ποτέ. Ήταν πολύ οικονομικό κι ας ήταν βαρύ. Εμφανισιακά είναι άψογο, και αξιοπρεπέστατο και στο εσωτερικό του. Έχει 17άρες ζάντες κι εκτός από αυτό όλα τα υπόλοιπα είναι όπως έβγαινε από το εργοστάσιο. Φυσικά όλα αυτά με την πρώτη σημερινή ματιά, αυτές τις μέρες θα πάω με μηχανικό ενός γνωστού μου όπου και θα γίνει ο απαραίτητος έλεγχος. Πόσο λέτε να του το χτυπήσω σαν παζάρι, κι εμένα πολλά μου φαίνονται 2.800!!!

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν , takpanos said:

2.500 πληρωμενα ολα με το κλειδι

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Όταν εννοείς όλα; Συγγνώμη αν κουράζω άλλα κι εγώ δεν γνωρίζω πολλά από αυτοκίνητα. Θα μπορούσες να μου πεις τι περιλαμβάνει ο λέξη ΟΛΑ; Να ξέρω ρε παίδι μου κι εγώ πάνω κάτω τι θεωρείται στάνταρ. Εκτός από τον έλεγχο που θα κάνει ο μηχανικός, να ρωτήσω για σέρβις για ιμάντα για τι άλλο? Να του πω πως στην τιμή θέλω και την μεταβίβαση; Ξέρω γω τι άλλο;

Edited by GOLF1999
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , takpanos said:

Να το αγορασεις εννοω 2.500 με το κλειδι. Μεσα στα λεφτα να ειναι πληρωμενη και η μεταβιβαση

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Εκτός από αυτό ( εάν όλα δηλαδή είναι οκ και μένει μόνο η μεταβίβαση ), σε περίπτωση ας πούμε που θέλει λάστιχα ή κάτι άλλο πιο συγκεκριμένο όπως ιμάντας ή σινεμπλόκ ή ρε παιδί μου διαπιστωθεί κάτι στα αμορτισέρ όχι σοβαρό άλλα μέσα στον επόμενο χρόνο να θέλουν αλλαγή... να την ρίξω κι άλλο την τιμή; Για παράδειγμα το προηγούμενο golfάκι που είχα ήταν κομπλέ και  ο άνθρωπος που το είχε μου είπε πως θέλει μόνο σινεμπλόκ, μου το έδωσε μου είπε πήγαινε το όπου θες κράτησε το μια βδομάδα κι αν βρεις κάτι γύρνα το πίσω όπου και πράγματι το αμάξι ήταν μια χαρά...

Στα 2500 μάξιμουμ τιμή με τα πάντα όλα κι εγώ πιστεύω πως είναι καλά! Να προσέξω κάτι άλλο; Επειδή θα μιλήσω με το φιλαράκι που μου το πρότεινε θα του πω αύριο αν είναι να του μεταφέρει την τιμή και αν δεχτεί πάω για έλεγχο κι αν είναι καθαρό το παίρνω, αν όχι ψάχνω κάτι άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Χρηστο τα 75αλογα στην καροτσα του golf ειναι λιγα, βρες ενα 1600αρι καλυτερα.

Με 2-3 ατομα και κλιματισμο θα γονατιζει το καλοκαιρι.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Φίλε, καλορίζικο ό,τι αυτοκίνητο & αν πάρεις.

Γνώμη μου, επειδή μου έχει τύχει να χαλάσει συμφωνία για αγορά αυτοκινήτου για μικρό χρηματικό ποσό, μη λυπηθείς τα 100 ή 200 παραπάνω € αν τα αξίζει το αυτοκίνητο.

Κάλλιο να σπάσετε τη διαφορά στη μέση παρά να το χάσεις (αν αξίζει επαναλαμβάνω).

Θα στα ανταποδώσει στη συνέχεια.

Καλές αγορές εύχομαι.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από αυτό ( εάν όλα δηλαδή είναι οκ και μένει μόνο η μεταβίβαση ), σε περίπτωση ας πούμε που θέλει λάστιχα ή κάτι άλλο πιο συγκεκριμένο όπως ιμάντας ή σινεμπλόκ ή ρε παιδί μου διαπιστωθεί κάτι στα αμορτισέρ όχι σοβαρό άλλα μέσα στον επόμενο χρόνο να θέλουν αλλαγή... να την ρίξω κι άλλο την τιμή; Για παράδειγμα το προηγούμενο golfάκι που είχα ήταν κομπλέ και  ο άνθρωπος που το είχε μου είπε πως θέλει μόνο σινεμπλόκ, μου το έδωσε μου είπε πήγαινε το όπου θες κράτησε το μια βδομάδα κι αν βρεις κάτι γύρνα το πίσω όπου και πράγματι το αμάξι ήταν μια χαρά...

Στα 2500 μάξιμουμ τιμή με τα πάντα όλα κι εγώ πιστεύω πως είναι καλά! Να προσέξω κάτι άλλο; Επειδή θα μιλήσω με το φιλαράκι που μου το πρότεινε θα του πω αύριο αν είναι να του μεταφέρει την τιμή και αν δεχτεί πάω για έλεγχο κι αν είναι καθαρό το παίρνω, αν όχι ψάχνω κάτι άλλο!

Το αν χρειαστει σε ενα χρονο κατι δε το ξερεις. Δε νομιζω να στο αφησει πιο κατω. 2.500 ειναι καλα

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δέχτηκε ο άνθρωπος στα 2500 χιλιάρικα άλλα δεν διευκρινίστηκε πως μέσα στο ποσό είναι και η μεταβίβαση. Αύριο θα επικοινωνήσω τηλεφωνικά για όλα τα υπόλοιπα και για το αν τελικά θα δεχτεί και την μεταβίβαση μέσα στο μπάτζετ που διαθέτω. Υπάρχει κάτι συγκεκριμένο που πρέπει να ρωτήσω πριν μπω στη διαδικασία "του να πάω εκεί" με τον μηχανικό ( πάνω στη συζήτηση γενικότερα πέρα από τα τελείως απλά, κτεο, ιμάντες, σέρβις κ.λ.π ); Τι να πω ελπίζω να μου κάτσει η συμφωνία και να είναι φυσικά και το αμάξι όπως πρέπει για να το έχω και πριν το Πάσχα και να γλιτώνω επιπλέον ψάξιμο. Σύντομα θα σας μεταφέρω τα όσα τέλος πάντων συμβούν... Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις.

Edited by GOLF1999
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν συμφωνήσαμε στην τιμή των 2500 ευρώ μαζί με την μεταβίβαση.

Θεωρώ πως πάνω από 2500 ξεφεύγει πολύ, είναι πολλά για ένα αυτοκίνητο 16 ετών + ότι με τα ίδια χρήματα υπάρχουν πολλές επιλογές. Μου πάσαρε σε φάση "έβαλα τώρα καινούργιες ζάντες" "το αμάξι δεν έχει τίποτα στο σαλόνι κ.λ.π" "έλα με μηχανικό" και διάφορα άλλα τέτοια περίεργα... αν και πράγματι φαινόταν πολύ εντάξει το αμάξι τόσο εξωτερικά όσο και εσωτερικά.

Σε εμένα οι αγορές δεν κάθονται, γκαντέμης ντε ( που να σας πω το πακέτο που έχω φάει από γνωστό τύπο του θείου μου που ήταν να μου φέρει αμάξι απ`έξω ). Η καχυποψία μου έχει φτάσει στο θεό, κάτι τέτοια γίνονται και χάνουμε την εμπιστοσύνη στους πάντες. Τέλος πάντων αναμένω για κάτι ίσως και καλύτερο από αυτό και υπομονή στη νέα αναζήτηση + ότι θα ψάχνω αποκλειστικά και μόνο 1600 κυβικά. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
On 6/4/2016 at 3:06 ΜΜ, Polakias TDI said:

Φίλε, καλορίζικο ό,τι αυτοκίνητο & αν πάρεις.

Γνώμη μου, επειδή μου έχει τύχει να χαλάσει συμφωνία για αγορά αυτοκινήτου για μικρό χρηματικό ποσό, μη λυπηθείς τα 100 ή 200 παραπάνω € αν τα αξίζει το αυτοκίνητο.

Κάλλιο να σπάσετε τη διαφορά στη μέση παρά να το χάσεις (αν αξίζει επαναλαμβάνω).

Θα στα ανταποδώσει στη συνέχεια.

Καλές αγορές εύχομαι.

Λογικό για μένα, γι'αυτό είχα γράψει αυτό που είχα γράψει παραπάνω. Ούτε εγώ θα δεχόμουν να είμαι ειλικρινής τη μεταβίβαση στο κόστος του πωλητή, όταν π.χ. γράφω πως πουλάω το αυτοκίνητο 2700€, άντε με το παζάρι να θέλω 2500€. Εκεί τελειώνει, ούτε μεταβίβαση, ούτε κόστος μηχανικού, ούτε βενζίνη, ούτε τίποτα άλλο πέραν του αυτοκινήτου.

Θα βρεις καλύτερο και 1600άρι, μην αγχώνεσαι. Απλά, ταπεινή γνώμη μου, φρόντισε να έχεις υπόψιν σου και να ξεκαθαρίσεις τα κόστη από την αρχή, για να μην ξαναχαλάσει στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , Polakias TDI said:

Λογικό για μένα, γι'αυτό είχα γράψει αυτό που είχα γράψει παραπάνω. Ούτε εγώ θα δεχόμουν να είμαι ειλικρινής τη μεταβίβαση στο κόστος του πωλητή, όταν π.χ. γράφω πως πουλάω το αυτοκίνητο 2700€, άντε με το παζάρι να θέλω 2500€. Εκεί τελειώνει, ούτε μεταβίβαση, ούτε κόστος μηχανικού, ούτε βενζίνη, ούτε τίποτα άλλο πέραν του αυτοκινήτου.

Θα βρεις καλύτερο και 1600άρι, μην αγχώνεσαι. Απλά, ταπεινή γνώμη μου, φρόντισε να έχεις υπόψιν σου και να ξεκαθαρίσεις τα κόστη από την αρχή, για να μην ξαναχαλάσει στο τέλος.

Φίλε μου ένας άνθρωπος όταν πουλάει ένα αμάξι πάντα το βάζει πάνω από την τιμή που ζητάει και αυτό επειδή θα φάει παζάρεμα και δεν θα το πάρει στην τιμή που θέλει. Αυτός 2500 το ήθελε οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείς πως είμαι παράλογος;  Το προηγούμενο αμάξι που είχα ήταν ακριβώς ίδιο τόσο στα κυβικά, όσο και στην χρονολογία και με 23.000 χιλιόμετρα παρακάτω. Με ζάντες, με συναγερμούς, με άψογη εμφάνιση σε όλους τους τομείς και όλα αυτά με 2.000 οπότε έξτρα η μεταβίβαση, τα τέλη κυκλοφορίας, τα σινεμπλόκ που άλλαξα εγώ και την ασφάλεια μου φυσικά το αμάξι μου βγήκε 2635 για την ακρίβεια και μου μείνανε και 140 ευρώ για βιολογικό καθαρισμό για μερικά καύσιμα και μερικά αξεσουάρ για το αμάξι.

 

Οπότε το "εκεί τελειώνει" είναι σχετικό και συγκεκριμένα δικό σου, εάν θεωρείς λίγα τα 100-200 ευρώ τότε οκ άλλα δεν τα έδωσες προφανώς και το μεταφέρεις απλά γενικά, όταν την ίδια στιγμή μου λες πως δεν θα συμβιβαζόσουν στην τιμή και αναφέρομαι σε λογικά πράγματα, όχι σε μηχανικούς και βενζίνες και ότι άλλο τέλος πάντων έχεις στο μυαλό σου. Στην τελική γιατί να μη μου κόψει αυτός και να κόψω εγώ και πόσο μάλλον όταν δεν μου λέει να σπάσουμε τη διαφορά στη μέση όπως κι εσύ ανέφερες παραπάνω. Ας το έχει λοιπόν στοκ όπως το έχει εδώ και μήνες κι ας περιμένει να κλείσει 20 χρόνια και να μην αξίζει ούτε 1500 ευρώ.

Τέρμα ξεκάθαρος ήμουνα απλά επειδή το αυτοκίνητο μου το πρότειναν δεν μίλησα απευθείας με τον άνθρωπο χωρίς να έχει συμφωνήσει από πριν στην τιμή, οπότε του το μετέφεραν, είπε οκ και τελικά το παιδί δεν του είπε μαζί με την μεταβίβαση. Πήρα λοιπόν τηλέφωνο μιλήσαμε, βγάλαμε άκρη και αυτό. Περισσότερο ξεκάθαρος δεν νομίζω να υπάρχει. 

 

Φυσικά δεν αγχώνομαι, ούτε καν για ένα αμάξι 16 ετών και πόσο μάλλον για 2500 χιλιάρικα που δίνω, δεν ψάχνω porsche ούτε θα δώσω τα 15 χιλιάρικα για να χάσω και τον ύπνο μου!

Edited by GOLF1999
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Αν σου αρέσει, έχεις κανει έλεγχο με μηχανικό, έχεις παζαρέψει, συμφωνήσει σε ποσό & έχεις τα λεφτά, ναι, εκεί τελειώνει.

Απλά, δεν μου έχει τύχει ποτέ το κόστος της μεταβίβασης (που είναι της τάξης των 200€, λίγο παρακάτω) να επιβαρύνει τον πωλητή. Και έχω πουλήσει αρκετά αυτοκινητα, πίστεψέ με. Νομίζω έτσι κινείται η αγορά και αυτό λέω να ξεκαθαρίζεις αν εσύ θεωρείς κάτι διαφορετικό καλώς ή κακώς, τίποτα περισσοτερο, τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Polakias TDI said:

Αν σου αρέσει, έχεις κανει έλεγχο με μηχανικό, έχεις παζαρέψει, συμφωνήσει σε ποσό & έχεις τα λεφτά, ναι, εκεί τελειώνει.

Απλά, δεν μου έχει τύχει ποτέ το κόστος της μεταβίβασης (που είναι της τάξης των 200€, λίγο παρακάτω) να επιβαρύνει τον πωλητή. Και έχω πουλήσει αρκετά αυτοκινητα, πίστεψέ με. Νομίζω έτσι κινείται η αγορά και αυτό λέω να ξεκαθαρίζεις αν εσύ θεωρείς κάτι διαφορετικό καλώς ή κακώς, τίποτα περισσοτερο, τίποτα λιγότερο.

Να στο θέσω πιο απλά; Του κάνω παζάρεμα το αμάξι 2300 κάτι και πληρώνω εγώ την μεταβίβαση, είναι κομπλέ στα 2500 χιλιάρικα; Να δεν την πληρώνει αυτός άλλα εγώ! Η αγορά κινείται ανάλογα με τις καταστάσεις, τι θα πει "νομίζω έτσι κινείται η αγορά". Τέρμα ξεκάθαρος ήμουν και στα όσα έχω γράψει εδώ άλλα και στο όσα έχω πει στο τηλέφωνο. Δεν το πιστεύω ότι έρχομαι σε αντιπαράθεση με άτομο του forum για τα αυτονόητα. Λοιπόν αυτά, ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Παρτον τηλ σε καμια βδομαδα και πες του οτι ενδιαφερεσαι για το αμαξι αλλα διαθετεις 2.500 μαζι μεταβιβαση. Μπορει να εχει αλλαξει γνωμη γιατι οι πωλησεις ειναι δυσκολες

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
6 hours ago , GOLF1999 said:

Να στο θέσω πιο απλά; Του κάνω παζάρεμα το αμάξι 2300 κάτι και πληρώνω εγώ την μεταβίβαση, είναι κομπλέ στα 2500 χιλιάρικα; Να δεν την πληρώνει αυτός άλλα εγώ! Η αγορά κινείται ανάλογα με τις καταστάσεις, τι θα πει "νομίζω έτσι κινείται η αγορά". Τέρμα ξεκάθαρος ήμουν και στα όσα έχω γράψει εδώ άλλα και στο όσα έχω πει στο τηλέφωνο. Δεν το πιστεύω ότι έρχομαι σε αντιπαράθεση με άτομο του forum για τα αυτονόητα. Λοιπόν αυτά, ευχαριστώ και πάλι.

Άλλο αυτό που έγραψες για 2500€ με μεταβίβαση & να το μάθει ο πωλητής έτσι όπως το έμαθε και άλλο να ρίξεις την τιμή από 2800€ στα 2300€ (-500€, σχεδόν 20% κάτω) & να πληρώσεις εσύ τη μεταβίβαση.

Ρε συ γιατί τσιτώνεις & γιατί ερχόμαστε σε αντιπαράθεση; Συζήτηση κάνουμε, δεν χρειάζεται ούτε να διαφωνούμε, ούτε όμως και να συμφωνούμε. Συγνώμη αν έγραψα κάτι που σε προσέβαλε, ειλικρινά δεν είχα καμία τέτοια πρόθεση. Να είσαι καλά & εύχομαι να βρεις κάτι καλό που να σε αντιπροσωπεύει.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , GOLF1999 said:

Να στο θέσω πιο απλά; Του κάνω παζάρεμα το αμάξι 2300 κάτι και πληρώνω εγώ την μεταβίβαση, είναι κομπλέ στα 2500 χιλιάρικα; Να δεν την πληρώνει αυτός άλλα εγώ! Η αγορά κινείται ανάλογα με τις καταστάσεις, τι θα πει "νομίζω έτσι κινείται η αγορά". Τέρμα ξεκάθαρος ήμουν και στα όσα έχω γράψει εδώ άλλα και στο όσα έχω πει στο τηλέφωνο. Δεν το πιστεύω ότι έρχομαι σε αντιπαράθεση με άτομο του forum για τα αυτονόητα. Λοιπόν αυτά, ευχαριστώ και πάλι.

Διάβασα όλο το τόπικ, κανείς δεν ήρθε σε αντιπαράθεση μαζί σου, μόνος σου έχεις αυτή την εντύπωση.

Να ηρεμήσουμε παρακαλώ, καλή συνέχεια.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από πολύ σκέψη, γνώμες γνωστών και συγγενών σκέφτηκα να επικοινωνήσω με τον τύπο να δεχτώ τα 2500 χιλιάρικα με την μεταβίβαση εκτός τιμής ( δεν θα σωθώ με 165 ευρώ ) αλλά... υπάρχει ένα αλλά! Θα του ζητήσω το αμάξι χωρίς το παραμικρό ψεγάδι, μη μου πει σε 10.000 χιλιόμετρα αλλαγή ιμάντα, σε 5.000 σέρβις, σε κάνα 6μηνο αλλαγή των αμορτισέρ και κάποια στιγμή να πετάξω και τα παλιά σινεμπλόκ για καινούργια... Ούτε τακάκια ούτε τίποτα, ειδάλλως φεύγω τρέχοντας, μη μου βγει το αμάξι από 2800, 3500 και 4000 χιλιάρικα... είπαμε μας ενδιαφέρει το μηχανικό μέρος και τα αληθινά χιλιόμετρα άλλα και τα αναλωσίμα, ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ!

Παρόλα αυτά έχω πεισμώσει με την πάρτη του και αυτό επειδή ούτε καν δέχτηκε να μου κόψει κάτι έστω το εικονικό ελάχιστο + ότι το αμάξι δεν το δίνει εδώ και καιρό και ποιος ξέρει γιατί; Διότι οι ευκαιρίες είναι ευκαιρίες και αν δεν το έπαιρνα εγώ με τη μία, θα το έπαιρνε κάποιος άλλος παρόλο που μου λέει πως πάνε ανά διαστήματα και του λένε δόσεις και τέτοια... οκ για 2500 χιλιάρικα μιλάμε όλο και κάποιος θα τα είχε ρε παιδί μου. Οπότε τα έχω πάρει και με την τιμή και με το ότι παρόλο που μου το παίζει δύσκολος εγώ θα του κάνω και τη χάρη και θα του δώσω και τα λεφτά μου, και όσο να ναι τους δύσκολους ανθρώπους δεν τους γουστάρω ( δεν μπορούσε να είναι ένας ευγενικός μπαρμπούλης όπως στο προηγούμενο γκολφάκι );

 

Τα κυβικά δεν με απασχολούν, γνωρίζω πως ήταν το αμάξωμα, το βάρος ή ταχύτητα οι επιδόσεις γενικότερα και είμαι ικανοποιημένος για τη χρήση που το θέλω, ύστερα δεν θα το κρατήσω και μέχρι τα βαθιά γεράματα ( εάν δεν πεθάνω νωρίτερα βεβαίως ).

 

Τι λέτε αξίζει ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιολας ρε φιλε, 

Αλλα αν θέλεις ενα αμαξι που για τουλάχιστον 5 χρόνια θα εισαι ξενιαστος, τοτε παρε καινούργιο 

Ο άλλος που το πουλάει, θα πρεπε να ειναι πολυ μ@λ@κ@ς αν το αμαξι ειναι κομπλε, για μονο 2.500 ευρω 

Θα το πουλουσε 4.000+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.