Jump to content
MAGAIVER

ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ RCD-510 ΣΕ V.W. PASSAT 1.6 FSI 2008

Recommended Posts

Καλημέρα, έχω ένα passat 1.6 FSI του 2008 και φοράει από τη μαμά το rcd-300. Θέλω να αγοράσω και να βάλω το RCD-510 και θέλω να ρωτήσω αν μπαίνει στο όχημά μου, Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορώ να βάλω σε αυτό: α)κάμερα οπισθοπορείας ? β) να φέννονται οι λειτουργία του κλίμα στο RCD 510?

Link to comment
Share on other sites

Για καμερα οπισθοπορειας δεν ξέρω,  αλλα οι λειτουργίες του κλιματισμου λογικα πρέπει να φαίνονται στην οθονη.

Μπορεις νσ δεις και να μαθεις πολλα, στα ηδη ανοιχτα θεματα που υπάρχουν 

Ριξε μια ματια 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , MAGAIVER said:

Επίσης μπορώ να βάλω σε αυτό: α)κάμερα οπισθοπορείας ? β) να φέννονται οι λειτουργία του κλίμα στο RCD 510?

Αν έχει υποδοχή για κάμερα οπισθοπορείας τότε ναι  μπορείς να βάλεις την οεμ η οποία είναι πανάκριβη.

Για να φαίνονται οι λειτουργίες στην οθόνη θα πρέπει να αλλάξεις και όλο το πάνελ του κλιματισμού από το Β7.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάνω αρκετές ερωτήσεις γιατί το όχημα το πήρα πριν από ένα μήνα και ψάχνω να κάνω κάποιες αλλαγές. Αν βάλω χειριστήρια κλιμα από β7 ταιριάζουν και θα δίχνει στο RCD-510? 

http://www.ebay.com/itm/VW-Passat-B7-Clima-Heater-Control-Panel-7N0907426BM-/111852879420?hash=item1a0af37e3c:g:JEEAAOSwCQNWc7VB&vxp=mtr

Ελπίζω να μην σας κουράζω με τις πολλές ερωτήσεις!!

Edited by MAGAIVER
Link to comment
Share on other sites

Tο RCD510 νομίζω δεν υποστηρίζει κινούμενη εικόνα (υποδοχή video in δεν πρέπει να έχει), οπότε για κάμερα οπισθοπορείας το βλέπω χλωμό...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να αγοράσεις RCD510 από το aliexpress ή το ebay που να έχει τις σημειωμένες υποδοχές της φωτογραφίας. Κάμερα και τα λοιπά, θα τα ψάξεις από τα δύο sites που σου έγραψε πιο μπροστά.

510.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω ένα συγγενή μου να έρθει από Γερμανία τέλος του μήνα και του είπα να φέρει το RCD-510, θα του στείλω τη φωτό να έχει τις συγκεκριμένες υποδοχές, Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Edited by MAGAIVER
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος το Ευρωπαϊκό δεν έχει αυτές τις υποδοχές.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο ebay de και έχεις δικιο δεν έχει με τις συγκεκριμένες υποδοχές rcd-510, οπότε θα το παραγγείλω από ebay usa.

Link to comment
Share on other sites

Από USA θα πληρώσεις τελωνείο να το έχεις υπόψιν σου.

Καλύτερα από Αγγλία να το πάρεις delphi κινέζικο μεν αλλά σε πολύ συμφέρουσα τιμή.Ψαξε θα βρεις πολύ πράμα...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τους κινέζους διότι κάτι γνωστοί μου 3 από τις 10 παραγγελίες που έκαναν δεν λάβανε ποτέ τα προιόντα. Επίσης βρήκα τοRNS 510 300 ευρώ ματαχειρισμένο και το σκέφτομαι αν και είναι μεγάλη η χρηματική διαφορά. Μου είπαν να προμηθευτώ και κανά 2 πολλαπλασιαστές έτοιμους στο πορτμπαγκάζ.

Link to comment
Share on other sites

αν βρηκες το rns 510 με 300 ευρω, τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα εχει καποιο κουσουρι η θα ειναι κλεμενο

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα αλλά χαζεύοντας στο internet βρήκα αυτό

Το έχει δοκιμάσει κανένας σε rcd 510 να μας πει εντυπώσεις;

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , fovos said:

παντως RNS 510 καλυτερο από το RCD 510 αν μπορεις να διαθεσεις κατι παραπανω προτιμησετο

Μου είπαν ότι πωλείται με το κωδικό και εγώ θα πουλήσω το δικόμου RCD -300 στο οποίο είναι γραμμένος ο κωδικός στο manual του. Επίσης μου είπαν ότι έχουν ένα scirocco τρακαρισμένο και πουλάνε εξαρτήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι, μου κάνει εντύπωση πως απαντούν μόνο άνθρωποι που ποτέ δεν πήραν ένα RCD 510 στα χέρια τους. Έχω γνήσιο από το δικό μου αμάξι, μαζί και το γνήσιο Bluetooth για σύνδεση με το κινητό. Περνάει όλες τις πληροφορίες του κλιματισμόυ στην οθόνη και περνη κάμερα για όπισθεν. Εκεί χρειάζεται μόνο ένα έξτρα μοντουλ.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας φίλοι, μου κάνει εντύπωση πως απαντούν μόνο άνθρωποι που ποτέ δεν πήραν ένα RCD 510 στα χέρια τους. Έχω γνήσιο από το δικό μου αμάξι, μαζί και το γνήσιο Bluetooth για σύνδεση με το κινητό. Περνάει όλες τις πληροφορίες του κλιματισμόυ στην οθόνη και περνη κάμερα για όπισθεν. Εκεί χρειάζεται μόνο ένα έξτρα μοντουλ.

Ότι αφορά το RCD είναι σε άριστη κατάσταση και μπορώ να βοηθήσω στην εγκατάσταση.

Gesendet von meinem LG-D802 mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.