Jump to content
Χάρης7

RCD 510 ζεσταινεται

Recommended Posts

Παιδες ζεσταινεται το rcd 510 με τη χρηση σε εσας καθολου; η οθονη και λιγο στις ακρες τα πλαστικα; 

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

Το χειμώνα όχι. Απο 20 κάτι βαθμούς και πάνω, ζεσταίνεται όλη η πρόσοψη. Το καλοκαίρι καίει. Η ένταση καλό να είναι χαμηλά, το AC στην ψύξη επίσης βοηθάει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , firev12 said:

Το χειμώνα όχι. Απο 20 κάτι βαθμούς και πάνω, ζεσταίνεται όλη η πρόσοψη. Το καλοκαίρι καίει. Η ένταση καλό να είναι χαμηλά, το AC στην ψύξη επίσης βοηθάει.

Δηλαδη φταιει ο ηλιος ας πουμε; Γτ εγω και σε σκια που ημουν ζεσταθηκε εχθες. Ειχε σιγουρα πανω απο 20 βαθμους. Απλα για να καταλαβω παιζει ρολο και ο ηλιος αλλα γενικα ζεσταινεται. Χειμωνα δεν το εχω δουλεψει δεν ξερω. Η προσοψη γενικα καιει απο τον ηλιο ειναι λογικο. Αλλα σε σκια η στο γκαραζ πχ παλι ζεσταινεται; Ζεστη δηλαδη απο τα μηχανικα μερη. Ρωταω μηπως το παω πισω σ αυτον που μου το δωσε τωρα που ειναι νωρις. Το αγορασα πριν 5 μερες. 

Edited by Χάρης7
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χάρη, ένας υπολογιστής είναι κ αυτό στην ουσία, με ηλεκτρονικά μέρη, από τα οποία περνάει ρεύμα και ζεσταίνονται. Ειδικά η οθόνη αφής. Στο δικό μου Golf 7, που η μονάδα βρίσκεται στο ντουλαπακι, μετά από μεγάλο ταξίδι, αν δεν έχω ενεργοπιημενη τη ψύξη στο ντουλαπακι, ζεσταίνεται πολύ εκείνος ο χώρος, χωρίς να κάνω ιδιαίτερη χρήση (το αφήνω δηλαδή να παίζει μουσική μόνο, χωρίς να πειράζω μενού κλπ). Αν έχεις κινητό με οθόνη αφής, θα ξέρεις πόσο εύκολο είναι να ανεβάσει θερμοκρασία... Βέβαια δεν έχω εμπειρία με RCD, οπότε άλλα μέλη θα σου δώσουν πιο σίγουρη απάντηση. Πάντως, κατά τη γνώμη μου είναι φυσιολογικό, για οποιαδήποτε ηλεκτρονική συσκευή να ανεβάζει θερμοκρασία με τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο παίζει ρόλο η ύπαρξη ψύκτρας ή αν γενικά αυτά τα μηχανήματα έχουν ή θα πρέπει να έχουν . Το λέω γτ πριν από χρόνια είχα και εγώ έναν <<κινέζο>> :lol: (με τηλεόραση, gps κτλ), στο αμάξι μου και πάντοτε μετά από πολύωρη χρήση έβραζε!!! Βέβαια μετά από κανά 2-3 πολύωρα ταξίδια, επειδή το φοβήθηκα για καμμιά <<στραβή>> έκατσα και το ξήλωσα!!! Σίγουρα αυτά τα μηχανήματα ανεβάζουν θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.