Jump to content
doggy

Προτάσεις Για Συναντήσεις Στην Θεσσαλονίκη

Recommended Posts

Μετα και τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα των συναντησεων της Θεσσαλονικης και της ευρυτερης περιοχης, τεθηκε ζητημα ορισμου μιας ημερας για την προταση συντονιστη προς το Δ.Σ.. Μετα απο σχετικη επικοινωνια με οσους εχω προλαβει εως τωρα να επικοινωνησω η πλειοψηφια των μελων ενεκρινε την Κυριακη 7/4/2013 ωρα 7:30 το απογευμα συναντηση στο...LES AZOUS……..

Οι υπολοιποι συμφωνειτε με την ωρα και το μερος???

+1 μαζι με το φιλαρακι μου τον axouri :good:

Link to comment
Share on other sites

αν μπορέσω θα έρθω.    πάντως εγώ Γιούλη δεν ενημερώθηκα για την κυριακή.  αλλά εφόσον η πλειοψηφία των μελών το ενέκρινε,  πάω πάσο.

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ειμαι απο το πρωι στην δουλεια.. Μιλησα απευθειας με οσους ειχα τηλ. επικοινωνια και γι αυτο αναρτησα το θεμα εδω.. Για ολους τους υπολοιπους... :) :)

Edited by Gioulizpt
Link to comment
Share on other sites

Αρα μίλησες και ξέρεις και το τηλεφωνο του προφεσορ, του Ηλία, του βιλλ4, του Στέλιου,του Πάνος46,  του Κοσμά, το δικό μου, του Μάκη, του Περικλή ?   

αυτοί δεν είμαστε σχεδόν πάντα παρόντες ?

με ποιους μίλησες ?

ποια πλειοψηφία το ενέκρινε ?     Πιστεύω λοιπόν οτι μάλλον έκανες πρόταση για συνάντηση και δεν εννούσες την λέξη ¨ενέκρινε¨.

 

φιλικά πάντα αλλά θέλω να είμαστε ακριβείς στα γραφόμενά μας. 

 

  :)

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα μια προταση να βρεθουμε οποιος δεν θελει διαφωνει η εχει να προτεινει κατι αλλο οκ δεκτο....συγνωμη που προσπαθω να βοηθησω να κανουμε κατι καλο και οργανωμενο...

Link to comment
Share on other sites

Μετα και τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα των συναντησεων της Θεσσαλονικης και της ευρυτερης περιοχης, τεθηκε ζητημα ορισμου μιας ημερας για την προταση συντονιστη προς το Δ.Σ.. Μετα απο σχετικη επικοινωνια με οσους εχω προλαβει εως τωρα να επικοινωνησω η πλειοψηφια των μελων ενεκρινε την Κυριακη 7/4/2013 ωρα 7:30 το απογευμα συναντηση στο...LES AZOUS……..

Οι υπολοιποι συμφωνειτε με την ωρα και το μερος???

 

κανένας πανικός φίλε βιλλ.

Ισως δεν κατάλαβα εγώ καλά την πρόταση της γιούλης και  γι αυτό ζητώ συγνώμη.

απλά όλοι γνωριζώμαστε και έχουμε επικοινωνία μεταξύ μας.

Επομένως νομίζω και μπορεί να κάνω λάθος οτι η πλειοψηφία δεν γνώριζε κάτι μέσω τηλεφώνου διότι είναι λίγο δύσκολο να έχει μιλήσει με την πλειοψηφία.

Φυσικά η οποιαδήποτε βοήθεια είναι απόλυτα θεμιτή !!

:hi:

Link to comment
Share on other sites

ΩΩΩωωω! Δεν το ήξερα! Και μόλις σήμερα υποσχέθηκα, για την άλλη Κυριακή, στα πιτσιρίκια μου να τους πάω σε κάτι γενέθλια. Όμως υπάρχει χρόνος. Θα δω πώς θα τα βολέψω. Επομένως, άν τα καταφέρω θα είμαι με χαρά εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και εγώ ενημερώθηκα τηλεφωνικά άρα καλά

 

Αρα μίλησες και ξέρεις και το τηλεφωνο του προφεσορ, του Ηλία, του βιλλ4, του Στέλιου,του Πάνος46,  του Κοσμά, το δικό μου, του Μάκη, του Περικλή ?   

αυτοί δεν είμαστε σχεδόν πάντα παρόντες ?

με ποιους μίλησες ?

ποια πλειοψηφία το ενέκρινε ?     Πιστεύω λοιπόν οτι μάλλον έκανες πρόταση για συνάντηση και δεν εννούσες την λέξη ¨ενέκρινε¨.

 

φιλικά πάντα αλλά θέλω να είμαστε ακριβείς στα γραφόμενά μας. 

 

  :)

και εγώ δεν ενημερώθηκα, οπότε μάλλον δεν είμαι στην πλειψηφία των μελών ενημερώθηκε και "ενέκρινε"......

Link to comment
Share on other sites

Μετα και τις τελευταιες εξελιξεις στο θεμα των συναντησεων της Θεσσαλονικης και της ευρυτερης περιοχης, τεθηκε ζητημα ορισμου μιας ημερας για την προταση συντονιστη προς το Δ.Σ.. Μετα απο σχετικη επικοινωνια με οσους εχω προλαβει εως τωρα να επικοινωνησω η πλειοψηφια των μελων ενεκρινε την Κυριακη 7/4/2013 ωρα 7:30 το απογευμα συναντηση στο...LES AZOUS……..

Οι υπολοιποι συμφωνειτε με την ωρα και το μερος???

 

 

Χρηστο ειμαι απο το πρωι στην δουλεια.. Μιλησα απευθειας με οσους ειχα τηλ. επικοινωνια και γι αυτο αναρτησα το θεμα εδω.. Για ολους τους υπολοιπους... :) :)

Βιαζεστε μερικοι να κατακρινετε...  Προταση εκανε και θελει την απαντηση για το αν μας βολευει... Που οπως βλεπω μαζευτηκαν ηδη παρα πολλοι και ειναι ακομη Σαββατο.. Εχουμε 7 μερες μπροστα μας... Ελεος πια!!!!!

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

κυπριακό Νο.2.    κρίνουμε αυτά που διαβάζουμε ρε βασίλη.  εμείς και εμείς είμαστε κάθε φορα και καταβάλουμε προσπάθειες να μαζευτούμε περισσότεροι.

Όταν διαβάζω η πλειοψηφία ΕΝΕΚΡΙΝΕ...τι ενέκρινε  ?   ας πει η γιουλη οτι οκ, λαθος λέξη έβαλε !

δυστηχώς απο δω μέσα μόνο ο γραπτός λόγος μένει, και ξέρουμε οι περισσότεροι τα μειονεκτήματα που έχει ο γραπτός λόγος.

Δεν κατακρίνω και δεν κατηγορώ, αλλά ας είμαστε προσεκτικοί στις διατυπώσεις μας, και νομίζω οτι εγώ είμαι σ αυτά που γράφω.

(σορρυ γιούλη), και ξέρετε οτι δεν υπάρχει καμιά διαφορά μεταξύ μας.  

αλλά ρε γαμώτο θα σκάσω, με πόσους και ποιους μίλησες και παρασύρθηκες στην διατυπωσή σου ?

:)

Link to comment
Share on other sites

Για να μην υπαρχουν παρεξηγησεις...αναφερομαι Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ..τωρα απο κει και περα γι αυτο εγραψα στο forum την προταση μου για να ΜΠΟΡΕΣΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΑΝ Σ Υ Μ Φ Ω Ν Ε Ι Η ΟΧΙ...αντι λοιπον να καθεστε και να μαλωνετε μπορειτε να κανετε κατι πιο επικοδομητικο και να επικεντρωθειτε στην προταση που σας εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Διεγραψα το post μου απλα γιατι ειπα αυτο που καταλαβα αλλα δεν χρειαστηκε γιατι απαντησε η ιδια η Γιουλη...  Γελαει ο κοσμος ρε συ Χρηστο γιατι βγαινει μια γκρινια απο το πουθενα ειλικρινα...  Πηρε τηλεφωνο, ποιον πηρε, γιατι πηρε αυτον και δεν πηρε εμενα.. Λες και εκανε κατι κρυφο και δεν αναρτησε το θεμα... Επικοινωνησε με οσους προλαβε, τελος! Τι να συζηταμε τωρα... Αλλοι τρωνε ποπ κορν διαβαζοντας αυτα που γραφονται εδω... Για γελια δεν ειμαστε;

Link to comment
Share on other sites

εγώ μπορώ πω τη γνώμη μου ή να έρθω στη συναντηση,γτ από ότι είδα τα μέλη διαχωρίστηκαν σε αυτούς που πρέπει να έχουν άποψη και είναι σημαντική η γνώμη τους και σε αυτούς που δεν είναι  κλπ....???(μπορεί να έχουν και άλλοι αυτήν την απορια,ποια είναι τα κριτήρια και ποιοι από αυτούς που κρίνουν μπορούν να γνωρίζουν αν όντως ισχύουν...?!?!!?!)

 

δεν ξέρω που μπορεί να με βάζετε...!!!!

και γω την ιδια απορια εχω με τον axouri46. επειδη ειμαι νεο μελος σχετικα και ηρθα σε μολις 2 συναντησεις( αργησα να κανω την αρχη ),  να ερθω την κυριακη ετσι για την παρεα και να μην ψηφησω; ( πραγμα που δεν με πειραζει γιατι θα εχει και μια λογικη απο τη στιγμη που δεν ξερω προσωπα και καταστασεις ) η να μην ερθω καθολου γιατι θα ειναι μονο για ψηφοφορια;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι ορισμένα πρακτικά ζητήματα για την οργάνωση της συνάντησης. Δηλαδή, αφού μιλάμε για ψηφοφορία, με ποιό τρόπο θα γίνει? Δια βοής? με κάλπη? Πότε θα δηλώσουν την πρόθεση τους οι ενδιαφερόμενοι? Με ποιά κριτήρια θα επιλέξω τον τάδε ή τον δείνα υποψήφιο? Τα κριτήρια αυτά θα τα θέσουμε εμείς ή μήπως λογαριάζουμε χωρίς τον ξενοδόχο? Μην ξεχνάμε οτι η επιλογή γίνεται απο το Δ.Σ. σύμφωνα με τα κριτήρια που οι ίδιοι θεωρούν σημαντικά για το club και για τα οποία δεν είμαι σίγουρος οτι τα γνωρίζουμε. Για παράδειγμα, ποιούς στόχους έχει το club για την τρέχουσα χρονιά ή καλύτερα για τη διετία '13 - '15 όπου θα είναι η θητεία του συντονιστή συναντήσεων? Επιπλέον, επιλογή από το Δ.Σ. σημαίνει οτι θα πρέπει να προτείνουμε τουλάχιστο 2 υποψήφιους για κάθε θέση. Σύμφωνα με το Δ.Σ. πρέπει να υπάρχουν 2 συντονιστές άρα 4 υποψήφιοι μέσα από τους οποίους θα επιλέξει τους 2 καταλληλότερους. Τί λέτε?

 

Υ.Γ. (απάντηση για τον Ηλία) Κατά την άποψη μου η γνώμη όλων μετράει.

Υ.Γ. 2 Η δουλειά αυτή είναι πολύ σημαντική. Εμείς οι 10 - 15 άνθρωποι που ερχόμαστε στις συναντήσεις θα πρέπει να επιλέξουμε τον τρόπο με τον οποίο θα κάνουμε το club γνωστό σε μια πόλη (ή σε ένα νομό) που έχει πάνω από 1.500.000 κατοίκους. Όπως καταλαβαίνετε, το θέμα ξεπερνά τα δικά μας καθημερινά προβλήματα του τύπου "με βολεύει η ώρα ή όχι" (χωρίς να σημαίνει οτι και αυτό δεν είναι σημαντικό).

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ήδη στη παρέα μας Ηλία και μάλιστα ως λίαν ενεργό μέλος.Η συνάντηση δεν θα γίνει μόνο για ψηφοφορία αλλά θα συζητηθούν  και άλλα θέματα τα οποία άπτονται της περαιτέρω οργάνωσης των συναντήσεων μας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί τοοοοσο ντόρος και κόντρα για το που, πότε, ποιοι κτλ. Από ότι βλέπω προσπαθούμε όπως πάντα να βρούμε κάποια στιγμή που στους περισσότερος θα ταιριάζει να έρθουν. Όσο αφορά την ενημέρωση του καθένα, για αυτό υπάρχει το forum ώστε να ενημερωνομαστε και να λέμε τις απόψεις μας. Εγώ πάντως θα μπορέσω να έρθω την ώρα που αναφέρθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όλοι είναι ευπρόσδεκτοι στην παρέα μας ! Παλιοί και νέοι ! Δεν υπάρχουν στεγανά και όλα τα συζητάμε φανερά.

Εγώ αυτό κάνω,  και τα λέω όλα δημόσια και για αυτό καμιά φορά μπορεί (και γω μαζί)  να γινόμαστε και κουραστικοί με όλα αυτά που γράφουμε.

Εγώ πρότεινα να μην γίνει ψηφοφορία και το ανέλυσα παραπάνω σε ποστ μου. Οτι πει η πλειοψηφία όμως είναι απόλυτα σεβαστό και απο μένα βεβαίως.

Τώρα τι θα γίνει και πως θα γίνει πόσοι και ποιοι θα προταθούν δείτε το στη συνάντηση  (αν μπορέσω θα έρθω) που  προτάθηκε και "ενέκρινε" η πλειοψηφία.

Η δική μου όποια πρόταση είναι ίση με την πρόταση του όποιου φίλου-μέλους vwagenakia παρευρεθεί. Ολοι ίσοι είμαστε και καλό είναι να τα λέμε όλα και απο δω μέσα. Γι αυτό είναι το φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest PanosVR6

Παιδες γεια σας!χαιρετω ολους σας και την ομορφη θεσσαλονικη!!!παρακολουθω μερες τωρα τα ποστ και τα γραφομενα ολων..πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι γινεται ολος αυτος ο χαμος..τα πραγματα ειναι απλα,εμεις αυτο που ζηταμε ειναι καποια ατομα για τη θεση των υπευθυνων συναντησεων,τωρα το ποσοι θελουν να δηλωσουν υποψηφιοτητα αυτο ειναι στη διαθεση του καθενος και το ποιος θελει να αναλαβει με οτι συνεπαγεται αυτο(υπευθυνοτητα,εμπιστοσυνη,συνεργασια,πρωτοβουλιες..κτλ)νομιζω οτι ολοι αντιλαμβανεστε..απ οτι ειδα εχει κανονιστει συναντηση την αλλη εβδομαδα,οποτε εχετε αρκετο χρονο ολοι να σκεφτειτε και να δειτε ποιοι μπορειτε να προσφερετε ουτως ωστε να καταθεσετε την υποψηφιοτητα σας,τωρα αν υπαρχουν ατομα κοινης αποδοχης αυτο το ξερετε εσεις!απο κει και περα ομως δεν αποκλειεται και η οποια μεμονωμενη υποψηφιοτητα..εμεις αυτο που θελουμε ειναι απλα τους υποψηφιους και μετα θα μιλησουμε εμεις με τα παιδια για το ποιος μπορει να ανταπεξελθει και πως..και φυσικα θα ειμαστε σε επικοινωνια για να βοηθησουμε και να στηριξουμε την οσο το δυνατον καλυτερη οργανωση σε διαφορα θεματα και ιδεες γενικοτερα!ο σκοπος ειναι ενας!να μεγαλωσουμε αυτη την παρεα και μεσα απο κει να περναμε ολοι καλα και να διασκεδαζουμε!τα πραγματα ειναι απλα νομιζω..για να μην παρεξηγηθω η παρεμβαση μου ηταν καθαρα φιλικη για να βοηθησω γενικοτερα παιδια!εξαλου αρκετοι με ξερετε κιολας..σας ευχαριστω και αναμενουμε τους υποψηφιους!

PanosVR6 εκ μερους του Δ.Σ HELLENIC VWCLUB!!!

Edited by PanosVR6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.