Jump to content
K-swimmer

Golf 5 Plus - Θέμα με τάσια και ζάντα

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες δε ξέρω αν κάνω καλα και γράφω εδώ, αν ειναι κάποιος Moderator ας με διορθώσει αλλά ήθελα να αναφερθώ στο θέμα με τα τάσια.

Κάτοχος ενός Golf plus εδώ και αρκετά χρόνια και μου έχουν ήδη καβαντζώσει ένα τάσι και το σήμα από ένα άλλο.Ήταν τα μανίσια της VW. Ήξερα ότι τα τσεπώνουν αλλά έχει παραγίνει το θέμα... Σκέφτομαι να βάλω ζαντούλες και να ξεφορτωθώ τα τάσια αλλά οι τιμές είναι λίγο τσιμπημένες, ειδικά στις ζάντες με το σημα της VW. Σκέψη για καινούρια τάσια υπάρχει αλλά στο σκεπτικό να μ τα τσεπώσουν πάλι ξενερώνω.

Αν έχετε καμιά πρόταση δεκτή.Ευχαριστώ.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εδω του εκλεψαν τα τασια.λετε να κολισουν στοις ζαντες;τα τασια κανουν 10-50!ζαντολαστιχα 400-1000 λετε να μιν του παρουν τις ζαντες;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Είναι θέμα αυτό που αντιμετωπίζεις... Ξέρω πως δε θα σου αρέσει σαν ιδέα αυτό που θα πω, αλλά την λέω: μήπως να αφήσεις το αυτοκίνητο χωρίς τάσια & να βάλεις μια τετράδα στην αποθήκη να την έχεις για όταν (αν ποτέ) μετακομίσεις ή αν το πουλήσεις; Ενδιάμεση λύση και να έχεις ήσυχο και το κεφάλι σου, δεν βλέπω δυστυχώς να υπάρχει.

Σκέψου και τα χειρότερα, πως αν είχες ζάντες αλουμινίου, καμιά μέρα μπορεί να το έβρισκες ακουμπισμένο πάνω σε στηρίγματα χωρίς τα ζαντολάστιχα (έτυχε πρόσφατα σε φίλο μου με Punto Abarth, πονάει ακόμα...).

Μακάρι να υπήρχε συναγερμός που να έπιανε και σε αυτό το σημείο, των ελαστικών!

Link to comment
Share on other sites

"Ξυπνάω" αυτό το θέμα για να αναφέρω μια απώλεια με το ΄σήμα¨της vw που έχει στο κέντρο του τάσι.

Ε΄λοιπόν δεν μου το αφαίρεσε κανείς ! Μονο του βγήκε !

Επιχείρησα να βγάλω ένα σήμα από άλλο τάσι (δικό μου εννοείται) και βγήκε πανεύκολα!

Με τσίχλα να το είχαν κολλήσει , θα ήταν πιο μεγάλης αντοχής.

Αίσχος !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Ωραία πράγματα... Στο δικό μου (Polo) έφυγε τάσι, το βρήκα, τα έδεσα όλα με δεματικά (ασχήμια..), τώρα θα πρέπει να βρω τρόπο να "δέσω" και τα σήματα (αφού συνέβη σε Golf, εεε, θα συμβαίνει και στα Polo).

Τι να πω, τι ξεφτίλα είναι αυτή ρε γαμώτο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.