Jump to content
MAGAIVER

ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΜΕ ΑΛΟΙΦΕΣ

Recommended Posts

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Εχθές πήγα το αυτοκίνητό μου, v.w. passat 2008 μαύρο χρώμα σε φανοποιό για να ανανεώσει το χρώμα, να βγάλει γρατσουνιές και να γυαλίσει τα πλαϊνά ίνοξ. Μου είπε ότι θα χρησιμοποιήσει 3 αλοιφές της 3Μ και θα το κάνει με αλοιφαδόρο, Ελπίζω να βγει καλό. Επίσης μου είπε ότι θα το κρατήσει 3 ημέρες. Έχει κάνει κάποιος κάτι παρόμοιο? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Τρεις μέρες θα το κρατήσει για να δικαιολογήσει την τιμή που σου είπε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστός και ελπίζω να βγει σωστό, μόλις το πάρω θα γράψω για το αποτέλεσμα!!

Link to comment
Share on other sites

Απλά στην επαρχία είμαστε όλοι λίγο της δουλειάς!!!! Αύριο Παρασκευή θα το παραλάβω, όσο για τη τιμή είπε το κλασικό ¨ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ¨. Αύριο θα ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

οχχχ  αν σου είπε το κλασσικό θα τα βρούμε σε βλέπω.........  Μακάρι να βγω ψεύτης.... Πάντως ψάχτηκα και εγώ για την ίδια δουλεία και οι τιμές που βρήκα ήταν 180 - 100 - 40 και θα πάω στην μέση λύση με το κατοστάρικο....

Link to comment
Share on other sites

Τοσο χαλια ηταν το αυτοκινητο σου? Το καλυτερο ειναι να περνας μονος σου την αλοιφη με το χερι! Ο αλοιφαδορος τρωει χρωμα να το ξερεις! Αν ηταν τοσο χαλια το αυτοκινητο και το εκανες οκ αλλα απο εδω και στο εξης καλυτερα να βρεις μια καλη αλοιφη και να το περνας στο 3μηνο καμια φορα..

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν χάλια, απλά είχε κάτι ψιλογρατζουνιές όπως όλα τα αυτοκίνητα. Απλά το αγόρασα πριν κανά τρίμηνο και ήθελα να ανανεώσω το χρώμα. Μου είπαν ότι αν κάνεις το γυάλισμα με τις 3 αλοιφές το επόμενο γυάλισμα θα είναι σε 2 έτη μόνο με 1 αλοιφή. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2016 at 5:31 ΜΜ, kougis said:

Τρεις μέρες θα το κρατήσει για να δικαιολογήσει την τιμή που σου είπε.

Sent from my iPhone using Tapatalk

πηγαινε εσυ ενα πασσατ του 8 για σοβαρο γυαλισμα και αν γινει 100% σωστο σε τρεις μερες το πληρωνω εγω

On 11/5/2016 at 9:32 ΜΜ, RAF JOHN said:

3 μέρες για max 8 ώρες δουλεία??? Άμα σε είπε κανένα 250αρι το βρίσκω λογικό...

απο που προκειπτει το 8 ωρες δουλεια?εχεις ιδεα για τι πραγμα μιλαμε?

6 hours ago , MAGAIVER said:

Δεν ήταν χάλια, απλά είχε κάτι ψιλογρατζουνιές όπως όλα τα αυτοκίνητα. Απλά το αγόρασα πριν κανά τρίμηνο και ήθελα να ανανεώσω το χρώμα. Μου είπαν ότι αν κάνεις το γυάλισμα με τις 3 αλοιφές το επόμενο γυάλισμα θα είναι σε 2 έτη μόνο με 1 αλοιφή. 

εντελως ακυρο αυτο που σου ειπαν.κανενα κερι δεν διαρκει στην ελλαδα για δυο χρονια ωστε να εχει προστασια το αυτ/το...

 

Link to comment
Share on other sites

Το οκτάωρο προκύπτει από την έρευνα αγοράς στην πόλη που διαμένω...  (Και το έχεις ιδέα για το τι πράγμα μιλάμε θα μπορούσε να παραληφθεί.....)

Link to comment
Share on other sites

DubbeR_ChRoniS και ένα Passat του '98 να πάω σε τρεις μέρες μπορούν να κάνουν αλλαγή χρώματος όχι γυάλισμα.

Δεν είμαστε και εντελώς άσχετοι

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , RAF JOHN said:

Το οκτάωρο προκύπτει από την έρευνα αγοράς στην πόλη που διαμένω...  (Και το έχεις ιδέα για το τι πράγμα μιλάμε θα μπορούσε να παραληφθεί.....)

αν με γνωριζες θα καταλαβαινες οτι δεν το λεω κακοπροαιρετα ουτε υφακι περιεργο κτλ

15 λεπτά πριν , kougis said:

DubbeR_ChRoniS και ένα Passat του '98 να πάω σε τρεις μέρες μπορούν να κάνουν αλλαγή χρώματος όχι γυάλισμα.

Δεν είμαστε και εντελώς άσχετοι

Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν σε ειπα ασχετο...πως ακριβως?αυτοκολλητο?

Edited by DubbeR_ChRoniS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι πως έκανα λάθος Χρόνη... Πάντως όπως έγραψα πιο πάνω τα περισσότερα μαγαζιά στην Πόλη μου με είπαν max 8 ώρες... Ένας μόνο με είπε 2 μέρες που απ ότι κατάλαβα το κρατάει τόσο για να μπορεί να εξυπηρετεί ταυτόχρονα και άλλα αμάξια... Ενώ αντίθετα οι του οκταώρου θα κάνει όλο το αμάξι ένα άτομα... Όσο για τις φωτογραφίες προσωπικά το δικό μου δεν είναι τόσο χάλια οπότε ίσως παίζει και αυτό τον ρόλο του.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας πουν 250€ και έλα να το πάρεις το απόγευμα, τι θα πείτε;

250€ για 8 ώρες δουλειά με υλικά 10€;!;!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , kougis said:

Αν σας πουν 250€ και έλα να το πάρεις το απόγευμα, τι θα πείτε;

250€ για 8 ώρες δουλειά με υλικά 10€;!;!!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες ότι τα ποσά είναι μεγάλα σε σχέση με το οκτάωρο.... Τι να πω κάποιες φορές δεν ξέρεις ποιον επαγγελματία να πιστέψεις....  Πλέον όσοι έχουν πλυντήριο αυτοκινήτων κοτσάρουν και μια πινακίδα Γυάλισμα - Κέρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Για την ιστορία άλλη μία προσφορά σήμερα γυάλισμα κέρωμα με 2 κρέμες και μετά κερί 3Μ 150 ευρώ σε περίπου 10 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αν δεν είχε κρέμα 3Μ που όπως λες δεν είναι πλέον τα καλύτερα της αγοράς και είχε μια άλλη που είναι η καλύτερη της αγοράς, θα πήγαινε η τιμή από 150€ στα 250€; Θα πήγαιναν οι ώρες απο 10 σε 24;

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε kougis μην ψάχνεις να βρεις λογική σε τέτοια μαγαζιά... Μακάρι να έμενα Αθήνα ή Θεσσαλονίκη που υπάρχουν σοβαρά μαγαζιά. Ο καθένας πιστεύει πως η εταιρία που χρησιμοποιεί είναι super γαμ@@. Εγώ επειδή βαρέθηκα να ψάχνω και να ακούω μακακίες θα πάω να πάρω μία κρέμα την swirl x της meguiars που όπως έχω δει εφαρμόζεται και με το χέρι και θα κάνω την δουλεία μου συν ένα καλό κερί και θα είμαι οκ. Όσο για το αποτέλεσμα θα το κρίνεται και εσείς γιατί θα ανεβάσω φοτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , kougis said:

Δηλαδη αν δεν είχε κρέμα 3Μ που όπως λες δεν είναι πλέον τα καλύτερα της αγοράς και είχε μια άλλη που είναι η καλύτερη της αγοράς, θα πήγαινε η τιμή από 150€ στα 250€; Θα πήγαιναν οι ώρες απο 10 σε 24;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το πιστεύω πραγματικά ότι παίζει να γίνεται και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.