Jump to content
sodimitris

coming\leaving home σε golf 6

Recommended Posts

καλησπερα παιδια νεος κατοχος golf 6 tsi 160 my2010!

 

δεν μπορω με τιποτα να ενεργοππιησω το leaving k coming home!επεισης ειδα 6αρι να αναβουν τα προβολακια με αυτα!

 

το εχει ενεργοποιησει κανεις?ητε με προβολακια ητε με τα κανονικα φωτα να μου πει την διαδικασια?

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν έχεις αισθητήρες φώτων και βροχής?
αν δεν έχεις νομίζω έχει κάποια ρύθμιση μέσω vcds αλλα θα σου ανάβουν μέρα νύχτα.
επίσης δοκίμασε μόλις κλείσεις την μηχανή και πριν ανοίξεις την πόρτα κανε μια φορα ένα σινιάλο με τα μεγάλα φώτα και δες αν κάνει κάτι.

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω σε Golf 7 εργοστασιακό, με αισθητήρες, πρέπει να ενεργοποιηθεί η επιλογή από μενού, να είναι τα φώτα στο Auto και για ενεργοποιηθεί το Coming Home, άσχετα αν είναι νύχτα, πρέπει μόλις σβήσω τη μηχανή να κάνω σινιαλο για ένα δευτερόλεπτο τουλάχιστον, σύμφωνα με τις οδηγίες. Αυτό που είχα διαβάσει για το 6, είναι πως όλα έχουν μια μορφή Coming / Leaving Home, όπου με αναμένα φώτα, σβήσεις κινητήρα και μόλις κλειδώσεις το αυτοκίνητο σβήνουν και ανάβουν ξανά μόλις ξεκλειδωθεί.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια νεος κατοχος golf 6 tsi 160 my2010!

 

δεν μπορω με τιποτα να ενεργοππιησω το leaving k coming home!επεισης ειδα 6αρι να αναβουν τα προβολακια με αυτα!

 

το εχει ενεργοποιησει κανεις?ητε με προβολακια ητε με τα κανονικα φωτα να μου πει την διαδικασια?

Καλησπερα φιλε μου.

Κατοχος golf 6.Δυστυχως αν δεν εχεις αισθητηρες φωτων( πακετο φωτισμου το οποιο εχει αλλο εγκεφαλο) δεν γινεται...εγω εχω βαλει διακοπτη autoheadlight με αισθητηρα φωτων και λειτουργει μονο το coming home και μονο με σινιαλο..Εννοειται ενεργοποιημενα με vagcom.Και υπαρχει επιλογη να αναβουν τα προβολακια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.