Jump to content
Vassilis63

Φίλτρο καμπίνας

Recommended Posts

Δεν θα χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις ξανά γι΄αυτό το λόγο ανακυκλωμένο αέρα γιατί απλά δεν θα περνάει τίποτα από δυσοσμία μέσα στην καμπίνα. Ο ανακυκλωμένος αέρας μόνο για φουλ απόδοση στο κλιματιστικό όταν και όποτε χρειάζεται. Ας αναλογιστούμε πόσο αέρα διαθέτει η καμπίνα και για πόση ώρα για ένα άτομο αλλά ίσως και πέντε άτομα.

Όταν πάλι οδηγούμε αρκετά γρήγορα και με ένταση οι ανάγκες για οξυγόνο για να έχουμε 100% απόδοση είναι ακόμη περισσότερο αυξημένες. (απαγορεύεται η ανακύκλωση αέρα δια ροπάλου).

Σε ένα mercedes που είχα μπει κάποτε όταν έβαζες ανακυκλωμένο αέρα έβγαινε εκτός από μόνο του για λίγο  σε τακτά χρονικά διαστήματα για να ανανεώνεται ο αέρας της καμπίνας.

Θα παραγγείλω σύντομα ελπίζω να είναι εύκολο να το τοποθετήσω μόνος μου

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι ετοιμος προς παραγγελία ενα μαγαζι βρίσκω μονο που βγαζει το FP26010 Biofunctional cabin filter

http://www.antallaktikaonline.gr/mann-filter/7624544

Το εχει στα ανταλλακτικά audi, δεν παιζει ρόλο να υποθέσω?

 

 
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , baspax1 said:

Παιδια ειμαι ετοιμος προς παραγγελία ενα μαγαζι βρίσκω μονο που βγαζει το FP26010 Biofunctional cabin filter

http://www.antallaktikaonline.gr/mann-filter/7624544

Το εχει στα ανταλλακτικά audi, δεν παιζει ρόλο να υποθέσω?

 

 

Το συγκεκριμένο φοριέται και σε audi,seat,skoda, vw  αλλά και σε κάποια mercedes

Η τποποθέτηση είναι κάτι παραπάνω από πανεύκολη. (ΜΑΧ ένα λεπτό βγάλε βάλε)

Καλοφόρετο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαμε σήμερα κ αλλάξαμε τα φίλτρα μας στο cupra κ στο edition. Βάλαμε τα πιο καινούρια τα fp. Τεράστια διαφορά από τα απλά χάρτινα που είχαμε. Πετύχαμε ταξί που να βγάζει ντουμάνια όπως κ λεωφορείο κ με κλιματισμό χωρίς ανακύκλωση δεν μύριζε τίποτα! Τέλειο!

Επειδή στο cupra μπαίνει ο ίδιος κωδικός με το polo, σε αυτά που είναι πριν τον 9(νομίζω) του 2010 που έχουνε ένα πλαστικό πλαίσιο στο φίλτρο, εγώ κατάφερα κ έβαλα τον νέο κωδικό FP26010 μόνο του χωρίς το πλαστικό. Έχει μία δυσκολία δεν "κυλάει" για να μπει, θέλει λίγο δεξιά-αριστερά αλλά μπαίνει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τι κάθομαι και σας διαβάζω..... πήγα σήμερα και αλλαξα και στα δύο αμάξια φίλτρα με άνθρακα.....ή μέρα με την νύχτα πολύ καλά.....στο passat man 18euro και στο polo fiba 9euro ....

Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν , man25 said:

Τα ενεργού άνθρακα και τα fp θέλουν αλλαγή κάθε έτος;

Κάθε 2 χρόνια για τον ενεργό άνθρακα (αν και έχω παρατηρήσει ότι μετά τον ένα χρόνο πέφτει η ικανότητα να κατακρατεί δυσοσμίες)

Και κάθε χρόνο για τα fp

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.