Jump to content
stayroskoykoy

Activation control για λειτουργία Voice στο νέο Passat

Recommended Posts

Καλημέρα παιδία και ευχαριστώ που με δεχτήκατε στην παρέα σας,

Αγόρασα το καινούργιο Passat πριν 14 think blue comfort line 150hp πριν από ένα μήνα, πριν από αυτό είναι το παλίο 1600 passat fsi.

Στο καινούργιο ηχοσύστημα λοιπόν έχει ένα κουμπάκι που λέει voice και όταν το πατάς ζητεί activation code από τον dealer μου για να δουλέψει αυτή η λειτουργία.

Παίρνω και εγώ λοιπόν τον αντιπρόσωπο και μου λέει ότι το δικό μου δεν έχει τέτοια λειτουργία, βασικά από όσο κατάλαβα δεν ξέρει καθόλου το ηχοσύστημα οπότε δεν είμαι και πολύ πεπεισμένος, άσε που σε κάτι pdf του εξωτερικού λέει ότι έχει το σύστημα voice control.

Μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του ????

 

Ευχαριστώ πολύ

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Αν κ δεν ξέρω έτσι για πλάκα εγώ θα δοκίμαζα αν παίρνει 4 ψηφία 1111 ή 1234 κ αν παίρνει 5 11111 ή 12345.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Το ίδιο λέει και το δικό μου σύστημα στο γκολφ, κι επίσης το Χάρης θέσει στον αντιπρόσωπο ο οποίος επικοινώνησε με τα κεντρικά και δεν είχαν καμία ενημέρωση περί λειτουργίας του στην ελλαδα.

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

συνηθως γραφει για serial στο βιβλιαρακι η πισω απο το ραδιο η βαλε αυτο τον κωδικο 5G0054830

Edited by passatfsi
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κ λέμε:

-Δεν πρόκειται να βρεις κανένα κωδικό για το ηχοσύστημά σου, για τον απλούστατο λόγω ότι τα νέα συστήματα είναι κωδικοποιημένα από το εργοστάσιο να λειτουργούν  αποκλειστικά με το συγκεκριμένο αυτοκίνητο. Δεν θα σου ζητηθεί ποτέ κωδικός από το σύστημα, ούτε αν βγει η μπαταρία κλπ.

-Το κουμπί του Voice Control, λειτουργεί μόνο και εφόσον έχεις επιλέξει σαν έξτρα τη λειτουργία αυτή. Παρόλο που το κουμπί υπάρχει σε όλα τα αυτοκίνητα, αν δεν έχεις επιλέξει τη λειτουργία αυτή από το εργοστάσιο, είναι άχρηστο.

Αυτά από μένα, καλορίζικο και καλοτάξιδο εύχομαι και για ό,τι θέλεις είμαι στη διάθεσή σου!

Edited by faniaros
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.