Jump to content
Shadowman

Golf - κεραία shark fin και bee sting combo

Recommended Posts

καλησπέρα 

παιδιά επειδή έχει χαλάσει κλασικά το λάστιχο γύρο από την κεραία και εκτος από αυτό έχει την κλασική bee sting κεραία και είναι σαν τηλεκατευθυνόμενο ήθελα να την αλλάξω και να έβαζα μια shark fin.
ψάχνοντας όμως λίγο και επειδή θέλω κάποια στιγμή να βάλω rns gps και να έχω την κεραία του gps πίσω στην shark fin αλλα παράλληλα να έχω και τα fm εκεί βρήκα την παρακάτω.

$_35.JPG

το θέμα μου είναι πως θα βρω ποιος κωδικός κάνει για ελλάδα γιατί φαντάζομαι θα έχουν διαφορές στις συχνότητες τον fm και του GSM?
κυρίως με ενδιαφέρει το fm/am και το GPS αλλα αν έχει και το GSM όπως και το DAB ( αν ποτε έρθει ελλάδα) ακόμα καλύτερα.

μερικούς κωδικούς που έχω βρει είναι οι παρακάτω:

1K0035501J

6R0035501C

6R0035501D

1K0035501G

 

αυτές που ξεκινάνε από 6 πρέπει να είναι από polo από ότι έχω καταλάβει.

 

παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να βγάλω κάποια άκρη...

οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!

ευχαριστώ!

Edited by Shadowman
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα 

παιδιά επειδή έχει χαλάσει κλασικά το λάστιχο γύρο από την κεραία και εκτος από αυτό έχει την κλασική bee sting κεραία και είναι σαν τηλεκατευθυνόμενο ήθελα να την αλλάξω και να έβαζα μια shark fin.

ψάχνοντας όμως λίγο και επειδή θέλω κάποια στιγμή να βάλω rns gps και να έχω την κεραία του gps πίσω στην shark fin αλλα παράλληλα να έχω και τα fm εκεί βρήκα την παρακάτω.

%24_35.JPG

το θέμα μου είναι πως θα βρω ποιος κωδικός κάνει για ελλάδα γιατί φαντάζομαι θα έχουν διαφορές στις συχνότητες τον fm και του GSM?

κυρίως με ενδιαφέρει το fm/am και το GPS αλλα αν έχει και το GSM όπως και το DAB ( αν ποτε έρθει ελλάδα) ακόμα καλύτερα.

μερικούς κωδικούς που έχω βρει είναι οι παρακάτω:

1K0035501J

6R0035501C

6R0035501D

1K0035501G

αυτές που ξεκινάνε από 6 πρέπει να είναι από polo από ότι έχω καταλάβει.

 

παρ' όλα αυτά δεν μπορώ να βγάλω κάποια άκρη...

οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη!

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Κανενα DIY υπάρχει για τοποθέτηση Shark Fin?

Αγόρασα μια που δεν είναι κούφια για να μπει από πάνω από την βάση της κεραίας και να κολληθεί με ταινία διπλής!

Είναι έτσι: a6925e8041f6e611722c5add604ace30.jpg

Τι γίνεται τώρα, την ήπιαμε? Πρέπει να βγούνε ουρανοί, πλαφονιερες κλπ?

Golf mk5

Ευχαριστώ. _

®

Link to comment
Share on other sites

αυτή που δείχνεις δεν μπαίνει με ταινία διπλής,πρέπει να βγει αυτή που έχεις τώρα και να βιδώσεις αυτή στη θέση τις.
DIY δεν έχω να σου πω ακριβώς γιατί στο golf δεν το έχω κάνει ακόμα, αλλα από αυτά που είχα ψάξει θέλει τα πίσω πλαϊνά κολονάκια να τα ξεκουμπώσεις για να μπορείς να δουλέψεις.
κάποιοι λένε και τα μεσαία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτή που δείχνεις δεν μπαίνει με ταινία διπλής,πρέπει να βγει αυτή που έχεις τώρα και να βιδώσεις αυτή στη θέση τις.

DIY δεν έχω να σου πω ακριβώς γιατί στο golf δεν το έχω κάνει ακόμα, αλλα από αυτά που είχα ψάξει θέλει τα πίσω πλαϊνά κολονάκια να τα ξεκουμπώσεις για να μπορείς να δουλέψεις.

κάποιοι λένε και τα μεσαία.

Και αυτό είναι το πιο κοντινό DIY που βρήκα.

®

Link to comment
Share on other sites

ναι είναι σχεδόν ίδιο αν όχι ακριβώς ίδιο.
απλά αν έχεις αερόσακους κουρτίνας στην οροφή μέχρι πίσω τα σηματάκια που λένε airbag στις κολόνες άμα τα βγάλεις για να μπορέσεις να ξεβιδώσεις και να ξεκουμπώσεις τα κολονάκια μετά κατά πασα πιθανότητα δεν θα κουμπώνουν οποτε θα χρειαστείς καινούργια σηματάκια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

σε golf 5 που έχω χάλασε η κεραία από τον ήλιο και έλεγα να την αλλάξω με τυπου shark υπάρχει γνήσια και εαν ξέρετε κόστος ή aftermarket τι ακριβώς ταιριάζει?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.