Jump to content
activious

Golf 5 - Ερώτηση για ανταλλακτικό ταπετσαρίας ουρανού

Recommended Posts

καλησπερα ...

εχω ενα golf 5 gt 2006 μοντελο...

αλλαξα ταπετσαρια οροφης για τον γνωστο λογο..οποτε επρεπε να βγει η οροφη..και οτι αλλο χρειαζεται για να γινει αυτο..

οταν πηρα το αυτοκινητο απο το συνεργειο στις λακουβες ακουγα απο την πισω μερια ενα θορυβο.ενα τακ τακ σαν απο καποιο πλαστικο..προσπαθησα να βρω απο που ακουγετε αλλα δεν τα καταφερα..

κοιτωντας στο πορτ μπαγκαζ ειδα αυτα τα "σφουγγαρακια" που δειχνω στις φωτογραφιες..2 ειναι ιδια...

θα ηθελα να ρωτησω  που μπορει να μπαινουν .απο καπου τα εβγαλε ο μαστορας αλλα δεν μπορει και αυτος να καταλαβει που μπορει να μπαινουν..

με τον κωδικο δεν μπορεσε καποια αντιπροσωπεια να με βοηθησει..

ξερει καποιος απο που μπορει να ειναι???ή αν μπορει καποιος απο εσας που ηδη αλλαξε την ταπετσαρια οροφης απο το δικο του golf να ρωτησει τον δικο του μαστορα ,ο οποιος σιγουρα θα ξερει???

 

ευχαριστω ...IMG_1133.JPGIMG_1137.JPGIMG_1139.JPGIMG_1140.JPGIMG_1141.JPG

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω...κατι μου κανει οτι στον σιδηροδρομο που εχει πρεπει να μπαινουν τα καλωδια,γιατι ο ηχος μου κανει σαν να χτιπανε καλωδια στον ουρανο...τι να κανω?πως θα βρω που παει?

καποιο μελος που να μπορει να βγαλει τον ουρανο του να μου πει???:lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδή έψαχνα να δω πως θα ανοίξω τον ουρανό για να αλλάξω την κεραία νομίζω ότι κάπου στο πίσω μέρος του ουρανού κουμπώνουν κοντά στην κεραία.
δεν το έχω κάνει ακόμα αλλα κάπου είχα δει μια φωτογραφία με κάτι παρόμοιο σε εκείνο το σημείο.

edit: το βρήκα

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=2656&stc=1&d=1150402359

Edited by Shadowman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/5/2016 at 8:23 ΜΜ, Shadowman said:

επειδή έψαχνα να δω πως θα ανοίξω τον ουρανό για να αλλάξω την κεραία νομίζω ότι κάπου στο πίσω μέρος του ουρανού κουμπώνουν κοντά στην κεραία.
δεν το έχω κάνει ακόμα αλλα κάπου είχα δει μια φωτογραφία με κάτι παρόμοιο σε εκείνο το σημείο.

edit: το βρήκα

http://www.golfmkv.com/forums/attachment.php?attachmentid=2656&stc=1&d=1150402359

 

 

Αυτό το υλικό χρηςιμοποιήται σαν αποστάτες - κόντρα μεταξύ ταπετσαρίας κ ουρανού για τις δύο πλαφονίερες. Έχει μια μπροστά χρώματος άσπρο, τέσσερα δάκτυλά προς τα πίσω από το μπουτόν της θήκης για τα γυαλιά για να μην στραβώνει η ταπετσαριία κατά το άνοιγμα της θήκης και πίσω περίπου στην ίδια απόσταση απο τους διακόπτες της πλαφονίερας προς την κεραία, για να μην στραβώνει η ταπετσαρία κάτα το πάτημα των διακόπτων των φώτων της πίσω πλαφονίερας. Ξεκουμπώνωντας λοιπόν, το πλαστικό -τραβηχτά προς τα κάτω- στο τέλος της ταπετσαρίας πίσω, βλέπεις το καλώδιο της κεραίας όπως φαίνεται και στην παραπάνω φώτο,σπρώχνοντας τα σφουγκαράκια προς τα μέσα είσαι οκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο πρεπει να ειναι παιδια...Τριτη εχω ραντεβου..θα σας ενημερωσω γα το τι θα γινει...

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Χρονη,Δημοσθενη και shadowman,ευχαριστω πολυ παιδια,,,....

αυτα ηταν....

στην επομενη συναντηση που θα βρεθουμε κερναω το καφεδακι..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.