Jump to content
klerios8

R vs Cupra

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα και συγχαίρω τα παιδιά για το ωραίο φόρουμ. Ειμαι νέο μέλος και γράφω για πρώτη φορά σε φόρουμ για αυτοκίνητα. Μιας και γκολφακιας αγόρασα πριν λιγο καιρό το νέο mk7 R300. Απο την πρώτη μέρα που το πήρα θέλουν 2 άτομα με φτιαγμένα Σεατ ιμπιζα Κουπρα να τα δοκιμάσουμε. Το καλο με το δικό μου ειναι οτι ειναι τετρακίνητο και έχει το DSG.

Εσείς τι λέτε να κάνω;;

e8312f0a7dd56613e751ec214a203400.jpgd1d12ed221a02c783930f85c1691979d.jpg8958f57f5c37bedc1b15e98551f1b0c7.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς καλώς μας ήρθες !  

Πες ένα γεια και εδώ : Παρουσίαση μελών

Κατά δεύτερον πολύ μ@@@ρα το R.. να το χαίρεσαι όσο περισσότερο μπορείς !

Στο θέμα της κόντρας που σου ζητάνε.. τι κούπρα είναι αυτά και τι βελτίωση έχουν ;

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου, θα κάνω μια παρουςιαςη μόλις βρω λιγο χρονο, απο όσο γνωρίζω απο κάποιες πηγές, ειναι κάπου στα 230 άλογα πάνω κάτω. Με προγράμμα, ιντερκουλερ, μαμα τουρμπίνα, εξάτμιση, αυτά ξέρω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πωωωωωωω τι όνειρο είναι αυτό;;;!!!

Καλορίζικο!!! Βάλε και άλλες φωτογραφίες όταν μπορέσεις, μέσα έξω πλιζ!!!

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα μιλάμε για τα Typ 1M 1.8 20vT..

Προσωπική μου άποψη είναι ότι μόνο 230ps δεν είναι.. 225 βγαίνουν μαμά.. 280-290 είναι άνετα!

Στην καλύτερη περίπτωση έχετε διαφορά των 200 κιλών(αν είναι και αυτά 4χ4) ως αμαξώματα..

Προβλέπω ήττα από μέρους σου..

Αν δεν το βλέπεις εγωιστικά δοκίμασε..

Μάλλον λάθος έκανα για την έκδοση που είπα. Τελικά ειναι Σεατ ιμπιζα κουπρα τρίτης γενιάς, με μπρος κίνηση και και 180 μαμα άλογα. Σαν αυτο εδώ της φωτογραφίας.

b11e5f001d7959cb62198d9f97649b64.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει επαφη με το αμαξι σου τετοιο ibiza.

Τα συγκεκριμενα βγαιναν 180ρια με κ03ς τουρμπινα που με ενα τερμα πρωτο σταδιο παιζει στα 260 και τερμα μπεκ μαφ εχει δειξει και 275.

Για να πεις οτι εχει νοημα το πατημα το ibiza πρεπει να ειναι τερμα απο προγραμμα,και ισως+μπεκ μαφ σ3.

Και επισης μην κανεις χαρες,1ες 30 και 500-600 μετρα.

Απιστευτο το Golf,εχει ο κολλητος μου το Perfamce με τα 230hp,πρωτο σταδιο Apr....

Προς εκπληξη πολλων,το μοτερ του golf εχει αλλαξει αρκετα τα κοντρομαθηματικα,μιας και παει ανελπιστα καλα.

Edited by Passatoukos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , klerios8 said:

Μάλλον λάθος έκανα για την έκδοση που είπα. Τελικά ειναι Σεατ ιμπιζα κουπρα τρίτης γενιάς, με μπρος κίνηση και και 180 μαμα άλογα. Σαν αυτο εδώ της φωτογραφίας.

b11e5f001d7959cb62198d9f97649b64.jpg

Το λάθος ήταν δικό μου.. Ούτε που είδα την λέξη Ibiza... Θεώρησα ότι μιλάμε για Leon cupra.. :/

Link to comment
Share on other sites

Και παλι speedy s3 φουλ πρωτο σταδιο με μαμα τουρμπινα δηλαδη κ04-023 σπαει τελειωνει στα 300...

 

Δεν καθεται διπλα στο Golf....

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει επαφη με το αμαξι σου τετοιο ibiza.

Τα συγκεκριμενα βγαιναν 180ρια με κ03ς τουρμπινα που με ενα τερμα πρωτο σταδιο παιζει στα 260 και τερμα μπεκ μαφ εχει δειξει και 275.

Για να πεις οτι εχει νοημα το πατημα το ibiza πρεπει να ειναι τερμα απο προγραμμα,και ισως+μπεκ μαφ σ3.

Και επισης μην κανεις χαρες,1ες 30 και 500-600 μετρα.

Απιστευτο το Golf,εχει ο κολλητος μου το Perfamce με τα 230hp,πρωτο σταδιο Apr....

Προς εκπληξη πολλων,το μοτερ του golf εχει αλλαξει αρκετα τα κοντρομαθηματικα,μιας και παει ανελπιστα καλα.

Μπορεί να ειναι κιόλας και να μην το ξέρω, αν ειναι 275 άλογα; λόγο βάρους ίσως να με περνάει, όπως και να έχει θα δείξει.

μόνο απο εκκίνηση 0-400 θα δοκίμαζα. Εβγαλα ενα βιντεάκι προηγούμενος μόνος μου την εκκίνηση μου έως τα 400 μέτρα, με GoPro.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε περναει πρωτο σταδιο 20βτ.

Πρεπει να ειναι τερμα,με μεθ,στημενο,και να σε κλεψει και λιγο.

Βεβαια ποτε δεν ξερεις τι φοραει,αν πχ εχει s3 setup και εσυ δν το ξερεις,δυσκολα τα πραγματα.

Εγω για να μην ανχωνομουν,θα εβαζα ενα προγραμμα στο Golf και θα τους εκανα πατα ασε....

Υ.γ βαλτους και κανα ψηλο στοιχημα να βγαλεις το προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Με προσκάλεσε ο ένας εχθές για εχθές το απόγευμα και μου ειπε κιόλας να φέρω και 500€, εγω πήγα στο σημείο που μου ειπε τον περίμενα και σχεδόν μια ωρα σαν τον χαζό αλλα ποτε δεν ήρθε.

Για προγράμμα το είχα σκεφτεί απο την ABT διότι διατηρείς την εργοστασιακή εγγύηση. 2500€ ζητούν για έναν παράλληλο εγκέφαλο που ανεβάζει την στα 47nm και 360-370 άλογα. Νομιζω πως ειναι υπερβολικά τα χρήματα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τους έβαλα τελικά σήμερα απο εκκίνηση, αποτέλεσμα ; Δεν με είδαν, υπολογίζω με το μάτι πάνω απο 100μετρα απόσταση. Τζάμπα το σκεφτόμουν.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εκκλησία ληστεψες ειδικά απο εκκίνηση :-) Όσο για την βελτίωση απαράδεκτα πολλά λεφτά και απαρχαιωμένος τρόπος βελτίωσης. Ένα καλό πρόγραμμα στον εγκέφαλο σου μια χαρά θα είναι

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.