Jump to content
6n2

Golf - Οινοπνευμα στο δοχειο νερου ?

Recommended Posts

Καλησπερα στο φορουμ!το αυτο που θελω να ρωτησω και να μαθω δεν αφορα τα golf μονο αλλα και αλλα καρς οποτε αν χριαστει ας μεταφερθει στιν σωστι ενοτητα.στο θεμα μας!φιλος αγορασε μεταχιρισμενο καρ απο μαντρα και ενο καναμε τιν προτι βολτα(μολις βγικαμε απτιν μαντρα ενοω) τσουπ μια πεταλουδιτσα στο μπροστα τζαμι!νομιζοντας πως εχει νερο μεσα στο διχειο γιαλοκαθαριστιρον παταει για να καθαρισει!και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα αρχοζει να μιριζει οινοπνευμα.ξαναπαταει το ιδιο παλι.μολις κατεβικαμε απτο αμαξι πιγα να δω αν οντος υπηρχε οινοπνευμα μεσα στο δοχειο και με πηρε η μποχα στιν μαπα!ξερει κανεις για πιον λογο ο μαντρας ειχε βαλει οινοπνευμα μεσα στο δοχειο;βοηθαει σε κατι;κανει κακο σε κατι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο φορουμ!το αυτο που θελω να ρωτησω και να μαθω δεν αφορα τα golf μονο αλλα και αλλα καρς οποτε αν χριαστει ας μεταφερθει στιν σωστι ενοτητα.στο θεμα μας!φιλος αγορασε μεταχιρισμενο καρ απο μαντρα και ενο καναμε τιν προτι βολτα(μολις βγικαμε απτιν μαντρα ενοω) τσουπ μια πεταλουδιτσα στο μπροστα τζαμι!νομιζοντας πως εχει νερο μεσα στο διχειο γιαλοκαθαριστιρον παταει για να καθαρισει!και μετα απο 2-3 δευτερολεπτα αρχοζει να μιριζει οινοπνευμα.ξαναπαταει το ιδιο παλι.μολις κατεβικαμε απτο αμαξι πιγα να δω αν οντος υπηρχε οινοπνευμα μεσα στο δοχειο και με πηρε η μποχα στιν μαπα!ξερει κανεις για πιον λογο ο μαντρας ειχε βαλει οινοπνευμα μεσα στο δοχειο;βοηθαει σε κατι;κανει κακο σε κατι;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Βαζεις οινοπνευμα με νερο ομως παντα για να μην παγωνει το κυκλωμα οι πιτσιλιθρες κλπ το εκανε συχνα και ο πατερας μου! Ασε που αν ειναι παγωμενο το τζαμι το ξεπαγωνει καλυτερα..μια μερα εντοπισα το απιστευτο! Ο παππους μου επειδη βαριοταν να παει να παρει το οινοπνευμα μεσα απο το σπιτι τσιμπησε την γραπα που ειχε πισω απο το καθισμα και σε καθε ψεκασμο για το τζαμι το αμαξι χορευε ζεμπεκικο..χαχαχαχαχαχα

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα ωραιος ο παππους!!!μετα απο κατι ψιλα που βρικα στο νετ διαβαζω πως πολοι το κανουν για να μιν πιανει αλατα το μπεκακι!μιας και το αμαξι ειναι ισαγογης απο γερμανια (ξερετε τι γινετε εκει με τα αλατια κτλπ) εβγαλα μια ακρι.νασε καλα φιλε μου και σε ευχαριστω για τιν πλιροφορια!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο  Μπαμπινιώτης  τι  προτείνει  για  την  περίπτωση σου;

1 δημουτηκου ξανα!

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για τα μυγάκια μπορείς να βάζεις καθαριστικό για κουνούπια κλπ και να γεμίζεις όλο το παγούρι με απιονισμένο

Για το χειμώνα μπορείς να βάζεις αντιπαγωτικό σε μικρή αναλογία έτοιμο που το πουλάνε και να γεμίζεις όλο το παγούρι με αποσταγμένο νεράκι.

 

Οινόπνευμα καλό είναι να αποφεύγεις να βάζεις, γιατί καταστρέφει τα λάστιχα στα τζάμια, τους υαλοκαθαριστήρες, τα πλαστικά και το χρώμα.

 

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Σχετική ερώτηση.

Το αντιπαγετικό που πουλάνε στις αντιπροσωπείες κι όχι μόνο, όταν πετάγεται στο αμάξωμα δεν του κάνει κακό;

Το πρόσεξα σήμερα που καθάρισα τα τζάμια 4-5 φορές και ο ουρανός γέμισε με ''νερό'', δεν μου φαίνεται και τόσο αθώο... Σίγουρα η βάση του είναι κάποια αλκοόλη.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/1/2017 at 10:28 ΜΜ, alej said:

Σχετική ερώτηση.

Το αντιπαγετικό που πουλάνε στις αντιπροσωπείες κι όχι μόνο, όταν πετάγεται στο αμάξωμα δεν του κάνει κακό;

Το πρόσεξα σήμερα που καθάρισα τα τζάμια 4-5 φορές και ο ουρανός γέμισε με ''νερό'', δεν μου φαίνεται και τόσο αθώο... Σίγουρα η βάση του είναι κάποια αλκοόλη.

Αναμφίβολα :thumbsu:

Καλό είναι να γίνεται η χρήση του περιορισμένα όταν έχει παγετό, χιόνι κλπ.

 

ΥΓ. Ρύθμισε τα μπεκ σου πιο χαμηλά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια μικρή βιδούλα θα δεις με αυτή ρυθμίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.