Jump to content
hadow

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΙΣΘΗΤΗΡΑ ΣΤΡΟΦΩΝ

Recommended Posts

Για σας παιδιά γράφω εδώ για να πάρω περισσότερες απαντήσεις λόγου ότι  υπάρχουν περισσότερα GOLF  απ οτι  BEETLE.Απ οτι καταλάβατε έχω BEETLE και οχι GOLF αλλα επειδη το θεμα μου ειναι ο κινητηρας και το  BEETLE 1.4 bca εχει τον ιδιο με το GOLF 4 πιστευω οτι δεν θα υπαρχει προβλημα ως προς το topic.Αν υπαρχει προβλημα αλλαξτε το.Λοιπον το προβλημα που εχω ειναι ο αισθητηρας στροφων και εκκεντροφόρου . Μετα απο διαγνωση βρηκαμε οτι ο χαλασμενος ειναι των στροφων αλλα μου ειπε ο τεχνικος να αλλαξω και του εκκεντροφόρου, ολα οκ μεχρι εκει. Μολις πηγα τους αισθητήρες στον τεχνικό είδε ότι ο ένας είναι γερμανικός και ο άλλος ιταλικός (ιταλικος ειναι των στροφων οπως στη photo) και μου είπε ότι να αλλάξω τον ιταλικό και να πάρω γερμανικό γιατί οι ιταλικοί δημιουργούν προβληματα.Πηγα στα ανταλλακτικά αφού βέβαια έχω πληρώσει από πριν και του είπα να το αλλάξω .O ιταλικός είναι της εταιρίας FACET  και οι γερμανικοί που έχει το συγκεκριμένο κατάστημά είναι FEBI και SWAG.Οι διαφορές στις τιμές τεράστιες οι γερμανικοί διπλάσια τιμή ,οπότε και κόλλησα δεν θέλω να δώσω 100 ευρώ για ένα καλώδιο και απ ότι μου είπε το παιδί εκεί που είναι και γνωστός μου η FACET είναι κατασκευάστρια εταιρία και τα περισσότερα γερμανικά φτιάχνονται στην Ιταλία και γράφουν made in germany και δεν ειχε προβληματα με τους συγκεκριμενους (το ιδιο λενε ολοι για αφτα που πουλανε).Τα FEBI KAI SWAG που δεν ειναι κατασκευαστριες εταιριες λεει οτι μπορει να ανοίξεις το κουτί και να έχει μέσα τον ιταλικό .Σίγουρα θα υπάρχει εδώ κάποιος που άλλαξε αισθητήρα στροφών (αυτός με το μακρύ καλώδιο ) αν δεν κάνω λαθος.Αξιζει να βάλω τον FACET τον ιταλικό γιατί απ ότι μου είπε ο τεχνικός είναι και σε δύσκολο σημείο και δεν αλλάζει ευκολα.Εχει βάλει κανείς ιταλικό αισθητήρα στοφών ? και αν ναι του δημιούργησε κάποιο πρόβλημά? η να πάω κατευθείαν για γερμανικό με τα διπλά χρήματά . ο συγκεκριμενος στην photo ειναι ο ιδιος με αυτον που αγορασα ο FACET Ο ιταλικος

getimage.ashx.jpg

Edited by hadow
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.