Jump to content
xrigolfakias

Golf 4 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

19 hours ago, ilias golf said:

εσυ στο δικο σ τι εχεις ανδρεα??

 

Εγώ φίλε μου έχω τις 17άρες του GTI 225/45/17. (δεν είναι οι δικές μου στην φωτό, αλλά είναι ίδιες.)

348pmqx.jpg

Link to comment
Share on other sites

500_golf4_1.jpg

 

2012dsc05362_1347363721.jpg

 

 

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα ν ρωτησω έχω ένα Vw 1.4 golf iv ,για να αλλάξω τις ζάντες από 15 σε 17 χρειάζονται κάποιες ενέργειες παραπάνω,ή απλά ξεκουμπωνω και απλά κοθμπωνω τις άλλες...μπορεί ή ερώτηση μ ν είναι χαζή...ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να συμπλήρωση οι καινούριες ζάντες είναι :

Μπουλόνια:
5
Λάστιχο:
215/45/17
Πλάτος Ζάντας:
7 ίντσες
Διάμετρος Ζάντας:
7 ίντσες
Απόσταση τρυπών:
100 mm
Υλικό Ζάντας:
Αλουμίνιο
Link to comment
Share on other sites

Δε ταιριάζουν και πολύ στο 4άαρι.

Για ρίξε μια ματιά παλιότερα είχα ποστάρει κάποιες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα 

Στο 1.4 golf mk4 που φοράει τώρα 14'' με 175/80/14 θα έχει μεγάλη διαφορά σε κατανάλωση και επιδώσεις(κυρίως επιτάχυνση) αν αλλάξω στις 16'' montreal ii ή μέχρι 15ρες άρα (avus ii)???

Link to comment
Share on other sites

αν οι 175/80-14 ειναι μαμα, για να μη δεις μεγαλη διαφορα (μια ΕΛΑΧΙΣΤΗ στην καταναλωση λογω πλατους θεωρητικα υπαρχει) πας σε 185/70-15 ή 195/60-16 που εχουν διαφορα στη διαμετρο <1%

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ μάλλον το κόβω να βάζω τις 16ρες montreal ii :)  ομορφαίνουν πολύ το αυτοκίνητο 

Montreal_II.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω ν αλλάξω ζάντες απο 15 σε 16 ή 17,ψάχνω αγγελίες και επειδή είμαι λίγο άσχετος ήθελα να με βοηθήσετε αυτές οι διαστάσεις ( 17x7,5. 5x100. 35 offset) κάνουν για το αμάξι μ; και αν όχι τι πρέπει ν ψαξω! ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Είμαι νέος ιδιοκτήτης MK4 1.6 (με τα 101 του 2000). Το αμάξι το αγόρασα 2000€ και είναι με μαμά ζάντες (τάσια) και λάστιχα. Σκέφτομαι την αλλαγή με άλλες JR με λάστιχο 205/55/16 ή 205/50/17 (Toyo ή Bridgestone) Σκέφτομαι να τα συνδυάσω αργότερα με Bilstein αμοστισέρ και HR ελατήρια. Λόγο του ότι η αξία του είναι πολύ μικρή θεωρώ ότι είναι καλή και οικονομική επιλογή για την αναβάθμιση του. Θα ήθελα την γνώμη σας ή εναλλακτικές προτάσεις.

 

Japan Racing Wheels JR11 Gun Metal.jpg

JR10 Matt Black.jpg

JR18 Gun Metal.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα για τις μερες. Για να μην ανοιξω καινουριο θεμα εχω μια απορία.

Σε golf 4 gti εχω 17αρες work 215 45 17, και θελω να βαλω 18αρες για ομορφια αλλα και να βαλω μεγαλυτερα φρενα. Θα χρησιμοποιήσω 225 40 18. Η απορια μου ειναι τι πλατος πρεπει να εχει η 18αρα για να κατσει αυτο το λαστιχο προσωπο,ουτε να κανει πολυ μαγουλο ουτε να φαινεται τεντωμενο σαν πυραμιδα?

20180402_125808.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.