Jump to content
BillKing

Κόστος ιμάντα χρονισμού για Polo Diesel Bluemotion

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι νέος στο forum. Θέλω να ρωτήσω πόσο είναι περίπου το κόστος για ένα σετ ιμάντα χρονισμού και αντλίας νερού μαζί με τα εργατικά για Polo Bluemotion 1,2 diesel? 

Edited by BillGeos
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλως η κακως αυτο που ρωτας θα πρεπει να εχει καποιος εναν τιμοκαταλογο με ανταλλακτικα

 στα χερια του για να σου απαντησει.

καλυτερα σταματα εκει στην  πολη που ζεις σε ενα καταστημα που πουλαει ανταλλακτικα αυτοκινητων vw και με την αδεια του αυτοκινητου στο χερι 

ρωτα το κοστος των ανταλλακτικων που χρειαζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά, εγώ δεν μιλάω για ακριβώς πόσο κάνει, μια τάξη μεγέθους λέω, γι αυτό γράφω πόσο περιπου? Άλλο πχ τα 200€ και άλλο τα 500€

Link to comment
Share on other sites

ε ναι!παντως το να κανεις μια ερευνα αγορας στην περιοχη σου μονο κερδισμενος θα βγεις!

απλα προτιμησε επωνυμα ανταλλακτικα και οχι noname

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.car-e.gr/vw-polo-6r_-1-2-tdi-75hp/antallaktika/kinitiras/set-imanta-chronismou

Εχουμε και λέμε:

Σετ ιμάντα εκκεντροφόρου: 135 έως 170€ ανάλογα τι θα επιλέξεις

Ιμάντας δυναμό: κάνα 25€

Εργασία: απο 80 έως 120€ ανάλογα που θα το πας.

Προαιρετικά, να ελέγξετε την αντλία νερού. Αν χρειάζεται κι αυτή αλλαγή (αν δακρύζει) θα θέλει απο 60 έως 100€ (τόσο πάνε γενικά, δεν έψαξα για το δικό σου).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , man25 said:

 

http://www.car-e.gr/vw-polo-6r_-1-2-tdi-75hp/antallaktika/kinitiras/set-imanta-chronismou

 

Εχουμε και λέμε:

 

Σετ ιμάντα εκκεντροφόρου: 135 έως 170€ ανάλογα τι θα επιλέξεις

 

Ιμάντας δυναμό: κάνα 25€

 

Εργασία: απο 80 έως 120€ ανάλογα που θα το πας.

 

Προαιρετικά, να ελέγξετε την αντλία νερού. Αν χρειάζεται κι αυτή αλλαγή (αν δακρύζει) θα θέλει απο 60 έως 100€ (τόσο πάνε γενικά, δεν έψαξα για το δικό σου).

Πολύ καλή ανάλυση... Σ ευχαριστώ πολύ... Πάντως η γνώμη μου είναι, καλύτερα σ αυτή τη περίπτωση να πληρώσω κάτι παραπάνω και σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο παρά να πληρώσω λιγότερο και να τρέχω μετά ξανά...:hi:

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα στα 220 χιλιαδες περιπου 220 μου πηγε μαζι με εργασια.. αντλια δεν πειραξα γτ την ειχα αλλαξει καπου στα μισα κμ...σε  εξωτερικο συνεργειο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.