Jump to content
Guest TRiBaL_23

Golf 5 1.6 FSI - Υποψήφιος Αγοραστής

Recommended Posts

Guest TRiBaL_23

Ψάχνοντας ενα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο για την μητέρα μου σε προσιτή τιμή, βρήκα ενα (τουλάχιστον εμφανισιακά) πολύ αξιόλογο γκολφ 5άρι με τον συγκεκριμένο κινητήρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν το συγκεκριμένο αμάξι αν προκειται για αξιόπιστο μοτέρ στην λογική του κατά πόσο είναι επιρρεπές σε βλάβες (όλοι εχουν κάποια αδύνατα σημεία) αν ειναι πολλά αυτά, ποια είναι και πόσο τσουχτερή απο άποψη τιμής είναι η επισκευή τους.

Γενικά τι πρέπει να προσέξω και εάν αξίζει τον κόπο. Είναι μοντέλο του 05 με 150.000κμ + τα περισσότερα σε εθνική οδό. Εννοείται οτι θα πάει για έλεγχο στούκας και βαφής σε φανοποιό  καθώς και συνεργείο για τα μηχανικά.

Με ενδιαφέρουν γνώμες για το μοτερ.

Ευχαριστώ!

 

 

 

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

Από μένα που έχω fsi του 07 αυτόματο με 230000 χλμ δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα. Πολυ ευχαριστημένος ,μόνο παράπονο ότι είναι τζουφιο δεν έχει καθόλου νεύρο. Ότι πρέπει δηλαδή για τη μάνα σου.

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μοτερ αυτο ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα. Ποσο το εχεις βρει? Για να ξερω το δικο μου του 06 με 55.000χλμ ποσο πιανει

Στάλθηκε με tapa

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23
22 hours ago , takpanos said:

Το μοτερ αυτο ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα. Ποσο το εχεις βρει? Για να ξερω το δικο μου του 06 με 55.000χλμ ποσο πιανει

Στάλθηκε με tapa

Γύρω στα 5 χιλιαρικα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να αγοράσω  ενα golf του 2005 1.6 fsi  ειναι σε καλή  κατασταση εχει όμως  πολλά  χιλιόμετρα  (180.000) εχουν γίνει  σε εθνική  οδο. Θα ειθελα να μου πείτε  αν εχει ακομα ζωή  το αμάξι  η θα μου μένει  στα χερια. Το αμαξι το εχαν προσεγμένο  αυτο το γνωρίζω.  Θα ειθελα τς γνωμες σας. Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Σε τι τιμη? Εκδοση? Γενικα ειναι αξιοπιστος κινητηρας.

Πανω απο 5.000 ακομα και ειναι η πλουσια εκδοση sportline δε θα εδινα. Στα 5 θα πρεει να ειναι κουκλι.

3.500 εως 4.500 θα σου ελεγα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.