Jump to content
Stavros7

Επιλογη Σαμπουαν

Recommended Posts

2766749088189bdde96abda7aaab0294.jpg

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες κι απτο ebay, αλλα αξιζει αν παρεις πολλα προιοντα μαζι.

Στην πολη σου αν εχει αντιπροσωπο. Τα παιρνεις απο εκει.

Δες στο δικτυο της εταιριας για μεταπωλητες.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αθηνα μνω..εδω που εχει ξερετε;αλλιως καπιο αλλο σαμπουαν που το βρισκω πιο ευκολα;

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω για το sonax τι εχετε να πειτε;εχω δει wash and wax δηλαδη σαμπουαν με κερι,εχω δει και σαμπουαν γυαλιστικο παλι απο sonax.. ??ειναι καταλληλα τα παραπανω;δηλαδη ας πουμε το σαμπουαν που περιεχει κερι;η χαλαει κατι στο αμαξι;

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο για το sonax δεν ξέρω να σου πω αλλά βλέπω ότι ψάχνεις πολύ για σαμπουάν με κερί ή γυαλιστικό . Θα σου πω πως δεν κερδίζεις κάτι ουσιαστικό βάζοντας σαμπουάν με κερί ή γυαλιστικό  διότι δεν δημιουργείται καμιά τρελή γυαλάδα άσε που με την πρώτη καλή βροχή δεν μένει τίποτα επάνω... Πάρε λοιπόν ένα απλό σαμπουάν και αν θέλεις μια έξτρα προστασία πάρε ένα κεράκι να κάνεις σωστά την δουλειά σου. Την  γνώμη μου σου λέω για να μην βασανίζεσαι άδικα. Και εγώ είχα πέσει στην παγίδα για κάτι σαμπουάν που γυαλίζουν το αμάξι και κερώνουν και έδινα ΠΕΤΑΜΕΝΑ ΛΕΦΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω λεω απλα επειδη ειναι κατι συν μην τελικα αντι για καλο κανει κακο στο χρωμα.παλια ψωνιζα απο swell τωρα αυτο πλεον δεν πουλαει σαμπουαν;το λεω αυτο γιατι στο παλιο μου αυτοκινητο εβαζα ενα οτι ναναι σαμπουαν μετα εβαζα ενα που ειχα παρει απο swell και ειδα διαφορα και στο.επομενο πλυσιμο που εκανα το αμαξι.απλα τωρα το meguiar δεν εχω καπου εδω κοντα και ειναι μονο με παραγγελια.απλα αυτα τα sonax τα ειδα εδω κοντα καπου για αυτο σας ρωταω..;

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερη ζημιά στο χρώμα θα κάνει το λάθος πλύσιμο (π.χ. να ξεκινάμε από τις ποδιές κ μετά να πηγαίνουμε πιο ψηλά) παρά ένα μέτριο σαμπουάν. Αν το χρώμα σας είναι σε καλή κατάσταση καλύτερα να επιλέγετε ένα σαμπουάν που να λέει πως προστατεύει το υπάρχον κερί.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κ για τα sonax που λες αν γράφει επάνω πως δεν αφαιρεί το υπάρχον κερί είναι οκ, με την προϋπόθεση να είναι εντάξει το χρώμα σου. Από εκεί κ πέρα προχωράς σε παραγγελία για κάτι καλύτερο όπως meguiars, chemical guys, mother's κ.ά. Προσωπικά το πλένω με autoglym bodywork shampoo conditioner που έχει κ εδώ Αθήνα (Κηφισιά).

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.