Jump to content
ΑνδρέαςΚ

Golf 4 Gti - Εξάτμιση με R32 προφυλακτήρα (τελικό)

Recommended Posts

Έχω σκοπό στο μέλλον να βάλω το body kit του R32 στο 4άρι μου. Επομένως θέλω να βάλω δύο εξατμίσεις όπως του R32. Το θέμα είναι ότι το οριζόντιο τελικό του R32 δεν χωράει διότι υπάρχει ο χώρος της ρεζέρβας εκεί (το R32 έχει χώρο). Πως μπαίνει διπλή εξάτμιση εκεί? Έχω δει κάτι εξατμίσεις αλλά η δεύτερη σωλήνα ξεκινάει πριν τι τελικό χωρίς να έχει άλλο τελικό, το οποίο μου μοιάζει ανούσιο διότι η μία σωλήνα θα είναι στην ουσία διακοσμητική.

Καμιά ιδέα ρε παιδιά?

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει.

Με καζάνι στην δεξιά μπουκα

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το r32 εχει αλλο πατωμα πισω λογο 4κινησης και για αυτο εχει χωρο πισω, 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GOLFAKI 4 said:

Το εχω κάνει.

Με καζάνι στην δεξιά μπουκα

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

Και μοιράζεται η ροή των καυσαερίων σωστα?

57 minutes ago, dasauto said:

Το r32 εχει αλλο πατωμα πισω λογο 4κινησης και για αυτο εχει χωρο πισω, 

Μάλιστα. Δεν το ήξερα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το αριστερό καζάνι Είναι μεγαλύτερο από το δεξί.

Βέβαια δουλεύουν και οι δύο με την δεξιά λίγο χαμηλότερα σε καυσαέρια. Αισθητικά είναι άψογη

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Με ένα καζανάκι.. μπορείς να βάλεις και 2ο αν θες. (μεγαλύτερο κόστος - πιο αθόρυβο)

R18016.jpg

Edited by nikdev
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχω δει και εγώ. Απλά έλεγα μήπως μία από τις δύο σωλήνες γίνεται διακοσμητική στην ουσία.

 

Έτσι θα το κάνω πάντως όταν βάλω το body kit.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, προσωπική μου άποψη το καλύτερο body kit βάζεις για το 4άρι σου, διακριτικό και κομψό. Ανέβασε φωτό στο θέμα με τις φωτό όταν το κάνεις, βγάλε και μια από κάτω. Συνολικά μιλώντας το 4άρι R32 είναι το ΜΟΝΟ αυτοκίνητο εξαιρουμένων κάποιων supercars, για το οποίο θα δεχόμουν να αποχωριστώ το DSG και να ξαναπιάσω λεβιέ.

Μια ερώτηση, για τον χώρο πίσω που λέτε, τo 4άρι R32 έχει κιτ επισκευής αντί για ρεζέρβα? Ή την έχει όπως τα 5άρια?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 5άρι σου είναι φωτιά φίλε!

 

Φυσικά και θα ανεβάσω  φωτό μόλις γίνει, αλλά θα αργήσει. Κάτι η μονάδα του ABS, το μεγάλο σέρβις και κάτι άλλα φτιαξιματάκια, έχω μείνει ταπί και ψύχραιμος... Όταν πάρω το body kit θα το βάψω όλο κιόλας, και θα βάλω και καμιά 18άρα ζάντα με μεγαλύτερο offset. Και με την εξάτμιση, θα b;alv ένα μεγάλο μεσαίο καζανάκι, και θα τραβήξω τις σωλήνες απο εκεί! Αλλά όπως φαντάζεσαι, μπορεί να θέλω κανά 2χίλιαρο για όλα αυτά...

 

Σχετικά με την ρεζέρβα, κάτι διάβασα ότι δεν έχει ρεζέρβα, αλλά ένα κιτ επισκευής όπως είπες. Δεν θα με χάλαγε καθόλου πάντως!

Edited by ΑνδρέαςΚ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , ΑνδρέαςΚ said:

Το 5άρι σου είναι φωτιά φίλε!

 

Φυσικά και θα ανεβάσω  φωτό μόλις γίνει, αλλά θα αργήσει. Κάτι η μονάδα του ABS, το μεγάλο σέρβις και κάτι άλλα φτιαξιματάκια, έχω μείνει ταπί και ψύχραιμος... Όταν πάρω το body kit θα το βάψω όλο κιόλας, και θα βάλω και καμιά 18άρα ζάντα με χαμηλότερο offset. Και με την εξάτμιση, θα b;alv ένα μεγάλο μεσαίο καζανάκι, και θα τραβήξω τις σωλήνες απο εκεί! Αλλά όπως φαντάζεσαι, μπορεί να θέλω κανά 2χίλιαρο για όλα αυτά...

 

Σχετικά με την ρεζέρβα, κάτι διάβασα ότι δεν έχει ρεζέρβα, αλλά ένα κιτ επισκευής όπως είπες. Δεν θα με χάλαγε καθόλου πάντως!

ftfy :good:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.