Jump to content
BILL5

διακοπτης φοτων

Recommended Posts

γεια σας παιδια ενας φιλος με golf 4 Πηρε εναν διακοπτη με προβολακια ομιχλης τον βαλαμε επανω και δεν αναβε το back fog στον διακοπτη οπως στην φωτογραφια εμενε σαν την δευτερη φοτογραφια κοκκινος βαλαμε μετα τον απλο τον δικο του αναβε προτοκαλι και σημερα αποφασησε να τον ξανα αλαξει και εβαλε τον απλο επανω και παραμενει κοκκινο δεν γινεται πορτοκαλι οπως γινοταν πριν αλαξει τον διακοπτη με τον νεο που ειχε παρει αν εχει τυχει σε κανεναν ας βοηθησει ευχαριστω πολυ

DSC00536.jpg

dsc_0115.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα ομίχλης ανάβουν κανονικά? Επίσης, για ποιό λόγο αλλάχτηκε ο διακόπτης?

Link to comment
Share on other sites

αν ξεχασεις τον διακοπτη,τα φωτα απο εξω δουλευουνε κανονικα μπρος πισω?(τα προβολακια)..???

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα ανάβουν κανονικά και με τους δύο διακόπτες και στο καντράν δείχνει ότι ανάβουν το πίσω και απέξω όλα κομπλέ απλώς τώρα που βάλαμε τον παλιό πίσω παραμένει και σε αυτόν κόκκινο όταν ανάβεις το πίσω φως ενώ πριν ανάβε κανονικά πορτοκαλί θα τραβήξω μια φωτογραφία την φισα μπας και έχει στραβωσει κάνα δόντι και δεν κάνει επαφή ο διακόπτης αλαχτηκε γιατί έχουμε προβολείς αλά δεν έχουμε βάλει τα καλώδια αλά ανάβει πράσινο κανονικά 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε μην πως θέλει κωδικοποίηση και αυτό γιατί μόλις αλλάζεις κάτι όλο στο computer πρέπει να το περνάς έχει φοβήθηκε το μάτι μου με αυτό το αμάξι εγκέφαλος παραγγεφαλος 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι χρειάζεται κωδικοποίηση, οι διακόπτες είναι συνήθως plug n play! Μάλλον θα στράβωσε κάποιο έλασμα στη φίσα και δεν κάνει επαφή, αλλά δεν μπορώ να δω κάτι στη φωτογραφία.

Link to comment
Share on other sites

γιατι ειχα βαλει τον δικο του αναψε ξανα εβαλα τον νεο και μετα ουτε ο δικος μου οπως ειναι στης φοτο αναβει 

 

Κάποιος που έχει golf 4 με τον διακόπτη με τα προβολείς να μας πει αν ανάβει το πίσω fog στον διακόπτη του πορτοκαλί ο ηλεκτρολόγος της vw μου είπε ότι έτσι μένει σε όλα κόκκινο για το πίσω εκτός από αυτούς που δεν έχουν προβολείς μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

έχει μια λογική να ανάβει μονο όταν δεν έχεις μπροστά προβολής για να μπορείς να δεις και στον διακόπτη αν είναι αναμμένος ο πίσω.
και στο polo 9n και στο golf 5 τώρα έτσι είναι μονο για τους μπροστά γίνεται πράσινο.
μετά άμα θες κανεις πατέντα εσύ και βάζεις led μέσα να ανάβει και για πίσω και για τα μεσαία φώτα.

Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα στο δικό μου (Golf 7) και ούτε εμένα αλλάζει χρώμα το εικονίδιο στον διακόπτη, μόνο στα όργανα ανάβει το λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.