Jump to content
kosigal

Αλλαγή ακρομπαρα και μπαράκια ζαμφορ 1.8 tsi

Recommended Posts

Είχα πάει να αλλάξω παραφλου στην αντιπροσωπεία και μου έκαναν και τον καλοκαιρινό έλεγχο εκεί μου είπαν ότι έχουν αρχίσει να χαλάνε τα ακρομπαρα και τα μπαράκια ζαμφορ μου τα έδειξαν και όντως φαίνεται ότι αρχίζουν να τελειώνουν....στην ερώτηση πόσο θα μου στοιχίσει μαζί με εργασία και ευθυγράμμιση μου είπαν 300€.. βέβαια δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω εκεί..... έξω πιστεύω ότι θα τα φτιάξουν με τα μισά λεφτά...

Τι θέλω τώρα από εσάς υπάρχει κάτι σε αυτά που θέλει το αμάξι μου σε πιό ενισχυμένα;;;πχ από s3.... έχει φτιάξει κανείς κάτι αντίστοιχο;;; Τι κόστος είχε;;;;; το αμάξι είναι του 2008 tsi 1.8 με τα 160αλλογα και φοράει από αμορτισέρ bilstein b6 με μαμά ελατήριο.

Edited by kosigal
Link to comment
Share on other sites

Τα ακρόμπαρα δεν παίζει να κάνουν πάνω από 50 ευρώ το ζευγάρι..... Άντε και ένα 30αρι η τοποθέτηση. Και 35 ευρώ η ευθυγράμμιση 

Edited by RAF JOHN
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ μέχρι 10 του σεπτεμβρη θα έχουν μπει μαζί με σινεμπλοκ από s3 ....θα πέσει ενημέρωση για τιμές και εργατικά για να έχουν μία ιδέα οι επόμενοι....σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Για τα σινεμπλοκ από s3 με ενδιαφέρει και εμένα αρκεί βέβαια να έχουν μία λογική τιμή γιατί τα κανονικά κοστίζουν 20 ευρώ max το ζευγάρι.... Θα αλλάξεις και τις βάσεις των συνεμπλοκ ή μόνο το σινεμπλοκ???

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω να ανοίξει ο μηχανικός μου και θα πέσει συζήτηση.... κανονικά δεν πρέπει και τις βάσεις;;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θες βάσεις... Βασικά πόσο πιο ενισχυμένα είναι αυτά του s3??? Αντί για 120000 βγάζουν 150000 χιλ... Δεν ξέρω είμαι λίγο δύσπιστος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να ξέρουμε από τιμές....ακρομπαρα 2*64€.... μπαράκια ζαμφορ 2*44€.... σινεμπλοκ 2*69€ όλα γνήσια και τα σινεμπλοκ από s3

Link to comment
Share on other sites

John τις τιμές που μου είχες πει πιο πάνω είναι για ιμιτασιον .... εγώ μόνο γνήσια βάζω.... εργασία 100€ μαζί με ευθυγράμμιση 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Επαναφέρω το θέμα περί σινεμπλοκ και θέλω να ρωτήσω. Η επιλογή ενός πιο ενισχυμένου σινεμπλόκ όχι απαραίτητα του s3 επηρεάζει την απορρόφηση των κραδασμών??? Δηλαδή με απλά λόγια ένα "μαλακό" σινεμπλόκ απορροφά καλύτερα τους κραδασμούς αλλά καταστρέφεται πιο γρήγορα??? ή ένα  "σκληρό" δεν απορροφά τόσο καλά αλλά διατηρείται περισσότερο???

Link to comment
Share on other sites

Το ένα έχει προσανατολισμό στην άνεση το άλλο στην καλύτερη πληροφόρηση.

Η αντοχή του μασίφ είναι μεγαλύτερη, δεν θα πρέπει όμως αυτό να είναι το κριτήριο επιλογής. (κατά τη γνώμη μου).

 

Επίσης ονομάζονται Silent Block, καθώς είμαστε και forum αυτοκίνησης. :lol:

Edited by nikdev
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , nikdev said:

Το ένα έχει προσανατολισμό στην άνεση το άλλο στην καλύτερη πληροφόρηση.

Η αντοχή του μασίφ είναι μεγαλύτερη, δεν θα πρέπει όμως αυτό να είναι το κριτήριο επιλογής. (κατά τη γνώμη μου).

 

Επίσης ονομάζονται Silent Block, καθώς είμαστε και forum αυτοκίνησης. :lol:

χαχαχαχαχαχαχ:yahoo::thumbsu: ...Νίκο έχει κάποια σχέση που έχω τα β6???

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τα οδηγικά σου γούστα ^_^

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.