Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Λες ε; Αν τα κρατήσω θα μπει σίγουρα όλο το σετ όταν με το καλό παραλάβω το αυτοκίνητο. Έχω και μικρά παιδιά όποτε τα πίσω προστατευτικά θα μπουν οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Λες ε; Αν τα κρατήσω θα μπει σίγουρα όλο το σετ όταν με το καλό παραλάβω το αυτοκίνητο. Έχω και μικρά παιδιά όποτε τα πίσω προστατευτικά θα μπουν οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει. Το πρόβαρες να δεις αν ταιριάζουν οι διαστάσεις στα 5 σημεία; Μπορείς να τα φωτογραφήσεις γιατί αυτοί δεν τα έχουν . Αυτά που λες να πάρεις είναι ίδια με της Καρέντα που τα ζητάει 75 με φπα. Μεταφορικά για αυτά πόσα σου βγαίνει; 

Λίγο φθηνότερα βγαίνουν με τα μεταφορικά από Γερμανία (72,40) από ότι από καρεντα. Τελικά θα το κρατήσω το σετ αφού το άλλο είναι και ακριβότερο αλλά δεν έχει και προστασία για πίσω. Φωτογραφίες αν θες να σου βγάλω σκέτο το σετ να το δεις μϊας και δεν έχω ακόμα το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago , koumbouni said:

Λίγο φθηνότερα βγαίνουν με τα μεταφορικά από Γερμανία (72,40) από ότι από καρεντα. Τελικά θα το κρατήσω το σετ αφού το άλλο είναι και ακριβότερο αλλά δεν έχει και προστασία για πίσω. Φωτογραφίες αν θες να σου βγάλω σκέτο το σετ να το δεις μϊας και δεν έχω ακόμα το αυτοκίνητο.

Καλά κάνεις οι μεμβράνες είναι χρήσιμες και θα σου κάνουν τη δουλειά που θες! Ναι σύντεκνε βάλε μια φωτογραφία μόλις μπορέσεις αλλά θα περιμένω και μετά που θα τα βάλεις. Μπράβο σου που είσαι προνοητικός και αγοράζεις από πριν. Καλή συνέχεια!  

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε λοιπόν οι φωτογραφίες αν και δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε γιατί δεν φαίνονται τα κοψίματα. Όταν τις τοποθετήσω θα επανέλθω. 

Το κουτί όπως ήρθε από Γερμανία

IMG_1572.jpg

Τα περιεχόμενα του κουτιού: Οι μεμβράνες για μπρος και πίσω πόρτες και άλλη μία για το μπαγκάζ. Μαζί είχε και ένα φυλλάδιο με οδηγίες καθώς και μία μικρή σπάτουλα για την τοποθέτηση.   

IMG_1573.jpg

Και οι ζελατίνες:

IMG_1577.jpg

IMG_1578.jpg

IMG_1579.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από έναν νέο στο forum καθότι μόλις παρέλαβα το νέο μου αμάξι TIGUAN 2.0 TDI 190PS exclusive +.μπορώ να πω οτι δεν έχει  σχέση με τα προηγούμενα μοντελα.

πολύ άνετη συμπεριφορά και ειδικά στο χιόνι (παρότι θερινά λάστιχα λόγω τετρακίνηση).η κατανάλωση αρκετή στα 7,5 και σε λειτουργιά eco.

η ερώτηση που κάνω είναι αν κάποιος με αντίστοιχο αμάξι έχει βάλει το security & service plus που το είδα τυχαία όταν έκανα ενεργοποίηση το inform&quide.

ευχαριστώ καλή χρονιά (οδηγική) να έχουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @diogo

Αμαξάρα πήρες να το χαίρεσαι! Μου ακούγεται ιδανικό το εργαλείο. Για τέτοιες επιδόσεις και με βάρος το 7.5 το λες οικονομικό. Δε ξέρω για αυτό που ρωτάς γιατί έχω advance έκδοση. Εντύπωση μου κάνει ότι το αμάξι το έβαλες στα χιόνια αμέσως άστρωτο αφού είπες ότι μόλις παρέλαβες εκτός αν εννοείς πολύ χαλαρά πούδρα σε δρόμο τώρα που χιόνισε και στο κέντρο..   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

stelios 1 σε ευχαριστώ .το έβαλα για λίγο σε απάτητο δρόμο με 40cm!!! πούδρα και νόμιζες οτι πετάς με φοβερό κράτημα στο snow mode,σκέφτομαι να πάρω αλλο set winter tyres άλλα πρέπει να σκάσω 800+ οπότε μάλλον για του χρόνου. απορώ πως κανένας από αυτούς που πήραν το τελευταίο εξάμηνο αμάξι (άσχετα αν είναι tiguan)δεν του εχει  κινήσει την περιέργεια αuτο το app  security & service plus το οποίο είναι τέλειο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα σήμερα οτι το αυτοκίνητο μου κατασκευάστηκε αυτή την εβδομάδα και πλέον παίρνει γραμμή μεταφοράς, όπως μου είπαν. Πόσο διάστημα λέτε να πάρει να έρθει απο Γερμανία; Παραπάνω απο μήνα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκα σήμερα οτι το αυτοκίνητο μου κατασκευάστηκε αυτή την εβδομάδα και πλέον παίρνει γραμμή μεταφοράς, όπως μου είπαν. Πόσο διάστημα λέτε να πάρει να έρθει απο Γερμανία; Παραπάνω απο μήνα;


1-1.5 μήνα θα έλεγα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

koumbouni

αν κρινω οτι το δικο μου κατασκευαστηκε 25/10 ηρθε αθηνα 5/12 και θα το παραλαμβανα 20/12 αλλα το αφησα για 2017.αρα σωστα ο χρονος 1 μηνα και κατι ψιλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

koumbouni

αν κρινω οτι το δικο μου κατασκευαστηκε 25/10 ηρθε αθηνα 5/12 και θα το παραλαμβανα 20/12 αλλα το αφησα για 2017.αρα σωστα ο χρονος 1 μηνα και κατι ψιλα.

Από 5/12 έως 20/12 ήταν το διάστημα για να πάρει χαρτιά το αυτοκίνητο και να ετοιμαστεί για παράδοση;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Από 5/12 έως 20/12 ήταν το διάστημα για να πάρει χαρτιά το αυτοκίνητο και να ετοιμαστεί για παράδοση;


Sent from my iPhone using Tapatalk


Θέλει εκτελωνισμό χαρτιά πινακίδες περίπου μια εβδομαδα


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Με χαρά βρήκα ελληνικό άρθρο για το 1,6

http://www.newsauto.gr/dokimazoume-vw-tiguan-1-6lt/

και

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Volkswagen-Tiguan-1%2C6-TDI-115-PS_141639.asp

 

Edited by Nikwlis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,
Με χαρά βρήκα ελληνικό άρθρο για το 1,6
http://www.newsauto.gr/dokimazoume-vw-tiguan-1-6lt/
και
http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Volkswagen-Tiguan-1%2C6-TDI-115-PS_141639.asp
 

112€ τέλη γράφουν στο newsauto.gr
Εγώ 150€ έδωσα... Χαχαχα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Καλα φανταζεσαι


Στα επίσημα λέει 10,9 - όπως και να έχει πετρελαιοκίνητο είναι δεν μας ενδιαφέρει το 0 - 100 (έτσι λέμε για να νιώθουμε καλύτερα)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.