Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts



Στα επίσημα λέει 10,9 - όπως και να έχει πετρελαιοκίνητο είναι δεν μας ενδιαφέρει το 0 - 100 (έτσι λέμε για να νιώθουμε καλύτερα)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρεπριζ να εχει καλες και ευχαριστημενοι θα μαστε
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Έχω πάρει παράλληλο εγκέφαλο από Γερμανία RaceChip .
Πολύ ικανοποιημένος στο 2.0tdi. 190hp.
Απλά θα τον πουλήσω και θα περιμένω να βάλω από revo όπως όπως κάνω συνήθως . Οποίος ενδιαφέρεται μου λέει .υπαρχει δυνατότητα επειδή είναι η τοπ έκδοση να αλλάξει σε κινητήρα που έχετε
Θανκς


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω πάρει παράλληλο εγκέφαλο από Γερμανία RaceChip .

Πολύ ικανοποιημένος στο 2.0tdi. 190hp.

Απλά θα τον πουλήσω και θα περιμένω να βάλω από revo όπως όπως κάνω συνήθως . Οποίος ενδιαφέρεται μου λέει .υπαρχει δυνατότητα επειδή είναι η τοπ έκδοση να αλλάξει σε κινητήρα που έχετε

Θανκς

Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Κακως εβαλες παραλληλο αφου στην ουσια ξεγελαει το συστημα δινοντας ψευτικες φυσιολογικες τιμες ενω πολυ πιθανον να καταργει και καποιες δικλειδες ασφαλεις που χρειαζονται για την ευρυθμη λειτουργια του μοτερ που δε το κανουν οι σοβαρες εταιριες (mtm,revo...).

Τωρα για την racechips δε ξερω αλλα συνηθως οι παραλληλοι αυτο κανουν

Link to comment
Share on other sites

Καλά και ο αδερφός μου έχει παράλληλο σε BMW 200.000 τώρα και δεν είδα κάνενα πρόβλημα !


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Δεν ειναι οτι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Έχω πάρει παράλληλο εγκέφαλο από Γερμανία RaceChip .
Πολύ ικανοποιημένος στο 2.0tdi. 190hp.
Απλά θα τον πουλήσω και θα περιμένω να βάλω από revo όπως όπως κάνω συνήθως . Οποίος ενδιαφέρεται μου λέει .υπαρχει δυνατότητα επειδή είναι η τοπ έκδοση να αλλάξει σε κινητήρα που έχετε
Θανκς


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk


Άρα από τα 116 πάω στα 190 τουλάχιστον...θα τον πάρω εγώ :)

Αστειεύομαι!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago , terris said:

Καλησπέρα
Έχω πάρει παράλληλο εγκέφαλο από Γερμανία RaceChip .
Πολύ ικανοποιημένος στο 2.0tdi. 190hp.
Απλά θα τον πουλήσω και θα περιμένω να βάλω από revo όπως όπως κάνω συνήθως . Οποίος ενδιαφέρεται μου λέει .υπαρχει δυνατότητα επειδή είναι η τοπ έκδοση να αλλάξει σε κινητήρα που έχετε
Θανκς


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

Γεια σου,

 

Τι κάνει ο παράλληλος και πόσο ενισχύει τον κινητήρα; Είσαι στα 190 και θέλεις κι άλλο ή από 150; Το νέο πρόγραμμα που περιμένεις τι διαφορές θα έχει. Εγώ είμαι στα 150 το σκέφτομαι αλλά κινείται όμορφα και άνετα το αμάξι οπότε με την οικογένεια δε θέλω περισσότερο γκάζι και δε ξέρω τι γίνεται και με την εγγύηση. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
Εμένα απο 190 hp πήγε στα 225 και 8κιλα ροπή ακόμη. Καταλαβαίνεις διαφορά και επίσης συνδέεται με το κινητό και επιλέγεις από 3 προγράμματα eco- sport -race . Με εγγύηση δεν έχει θέμα σε καλύπτει αλλά και πάλι αν πας συνεργείο βγαίνει και δεν φαίνεται Κάτι


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , terris said:

Καλησπέρα
Εμένα απο 190 hp πήγε στα 225 και 8κιλα ροπή ακόμη. Καταλαβαίνεις διαφορά και επίσης συνδέεται με το κινητό και επιλέγεις από 3 προγράμματα eco- sport -race . Με εγγύηση δεν έχει θέμα σε καλύπτει αλλά και πάλι αν πας συνεργείο βγαίνει και δεν φαίνεται Κάτι


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

καλημερα terris... μπορεις να το βαλεις και μονος σου η θες συνεργειο? εγω ειμαι στα 150 αλογα. τι διαφορα θα δω?

Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου σε 5λεπτα . Μπες στο επίσημο σιτε www.racechip.com και θα τα δεις όλα . Εμένα είναι το ultimate έκδοση . Στα 188παει και 8κιλα ροπή θα πάρεις


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά αλλάζω εύκολα γνώμες με αμάξια και τέτοια καλούδια . Έχω αλλάξει 5 αμάξι σε 7 Χρόνια. Εγώ το έβαλα από τον Αύγουστο και ακόμα το φοράω απλά θέλω Α το βγάλω να βάλω revo


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου σε 5λεπτα . Μπες στο επίσημο σιτε www.racechip.com και θα τα δεις όλα . Εμένα είναι το ultimate έκδοση . Στα 188παει και 8κιλα ροπή θα πάρεις


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk


Δεν έχει το 1.6tdi :(


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , Nikwlis said:

 


Δεν έχει το 1.6tdi :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Φίλε Νικόλα,

Χωρίς να έχω γνώση, με τη λογική μου και λίγα που έχω συζητήσει για τα αμάξια το καλύτερο το ξέρει για αυτά η μάνα τους. Το 1.6 πάει πολύ καλά όπως διάβασα και στα λινκ που έβαλες και νομίζω λίγο παραπάνω μπορείς να το ανεβάσεις αργότερα που θα βγάλουν κάποιο πρόγραμμα πιστεύω. Μη ξεχνάς ότι το αμάξι είναι καινούργιο. Οι άλλοι δεν έχουν ετοιμάσει τα κουρτινάκια που είναι και το μόνο προιόν που πουλάνε. 

Στα 2.0λ είναι αλλιώς τα πράγματα γιατί η μαμά τα βγάζει και με περισσότερα άλογα με τον ίδιο κινητήρα άρα θα αλλάζει η χαρτογράφηση ή κάτι τέτοιο.. Και εγώ θα ψαχτώ με το θέμα αλλά είναι αρκετά νωρίς για νέο αμάξι κατά τη γνώμη μου. 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικόλα,
Χωρίς να έχω γνώση, με τη λογική μου και λίγα που έχω συζητήσει για τα αμάξια το καλύτερο το ξέρει για αυτά η μάνα τους. Το 1.6 πάει πολύ καλά όπως διάβασα και στα λινκ που έβαλες και νομίζω λίγο παραπάνω μπορείς να το ανεβάσεις αργότερα που θα βγάλουν κάποιο πρόγραμμα πιστεύω. Μη ξεχνάς ότι το αμάξι είναι καινούργιο. Οι άλλοι δεν έχουν ετοιμάσει τα κουρτινάκια που είναι και το μόνο προιόν που πουλάνε. 
Στα 2.0λ είναι αλλιώς τα πράγματα γιατί η μαμά τα βγάζει και με περισσότερα άλογα με τον ίδιο κινητήρα άρα θα αλλάζει η χαρτογράφηση ή κάτι τέτοιο.. Και εγώ θα ψαχτώ με το θέμα αλλά είναι αρκετά νωρίς για νέο αμάξι κατά τη γνώμη μου. 


Καλησπέρα Στέλιο

Ακόμα δεν το έχω χαρεί. Δεν θα έβαζα κάτι άμεσα. Ενημερωτικά και μόνο θα έμπαινα να δω τι παίζει...πως μπαίνει...πως βγαίνει. Σιγά σιγά όλα. Για την ώρα κάποια αξεσουάρ που θέλω και τελευταίο κάποιο προγραμμα και αν!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,
Με χαρά βρήκα ελληνικό άρθρο για το 1,6
http://www.newsauto.gr/dokimazoume-vw-tiguan-1-6lt/
και
http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/Volkswagen-Tiguan-1%2C6-TDI-115-PS_141639.asp
 

Μηπως αγόρασε κανείς σήμερα το Autotriti τεύχος 31/01?
Δεν είδα πουθενά κριτική για 1.6 tdi
Link to comment
Share on other sites


Μηπως αγόρασε κανείς σήμερα το Autotriti τεύχος 31/01?
Δεν είδα πουθενά κριτική για 1.6 tdi


Α όχι δεν το αγόρασα ...Ίντερνετ μόνο το είδα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Nikwlis said:

 


Α όχι δεν το αγόρασα ...Ίντερνετ μόνο το είδα


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Έχει το τεστ στο autotriti extra με ημερομηνία 07.02.17 σελ.50-51.

Ως επιδόσεις για τον 1.6 tdi έχει τις εργοστασιακές μετρήσεις.

Στις προηγούμενες σελίδες έχει συγκριτικό τεστ για τον 1.4 tsi 150ps.

Τι ωραίο χρώμα το tungsten silver...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2017 at 7:47 ΜΜ, takpanos said:

Κακως εβαλες παραλληλο αφου στην ουσια ξεγελαει το συστημα δινοντας ψευτικες φυσιολογικες τιμες ενω πολυ πιθανον να καταργει και καποιες δικλειδες ασφαλεις που χρειαζονται για την ευρυθμη λειτουργια του μοτερ που δε το κανουν οι σοβαρες εταιριες (mtm,revo...).

Τωρα για την racechips δε ξερω αλλα συνηθως οι παραλληλοι αυτο κανουν

αν δεν εχεις γνωσεις καλο θα ειναι να μην μπερδευεις με αυτα που λες.ενας καλος παραλληλος κανει οτι και ενα προγραμμα.και σε custom προγραμμα μπορεις να βγαλεις τις δικλειδες..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις γνωσεις καλο θα ειναι να μην μπερδευεις με αυτα που λες.ενας καλος παραλληλος κανει οτι και ενα προγραμμα.και σε custom προγραμμα μπορεις να βγαλεις τις δικλειδες..

Τα καλα προγραμματα απο τις "μεγαλες-υπευθυνες" εταιριες δε πειραζουν τις δικλειδες ασφαλειας. Αν εχεις παρατηρησει δε βγαινουν αμεσως προγραμματα αλλα αφου μελετηθουν και δοκιμαστουν. Επειδη γνωριζω θα μιλαω για να μην μπερδευουν αλλοι αυτους που δε γνωριζουν
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , takpanos said:


Τα καλα προγραμματα απο τις "μεγαλες-υπευθυνες" εταιριες δε πειραζουν τις δικλειδες ασφαλειας. Αν εχεις παρατηρησει δε βγαινουν αμεσως προγραμματα αλλα αφου μελετηθουν και δοκιμαστουν. Επειδη γνωριζω θα μιλαω για να μην μπερδευουν αλλοι αυτους που δε γνωριζουν

και ο φιλος μας δεν μιλησε για παραλληλο του μαστρομητσου,μιλησε για επωνυμο.οτι γινεται με το προγραμμα το ιδιο γινεται και με τον παραλληλο(επωνυμα και τα δυο).οσο για το αν τα επωνυμα προγραμματα μελετουνται και δοκιμαζονται το ξερω καλυτερα απο εσενα.revo στο δικο μου μου εκανε κομπιασματα και μου ελεγαν οτι φταιει η dcc.μετα να κοιταξουμε τρομπα βενζινης...κ.α.το mtm που εχω 7 χρονια δεν εχει κανει τιποτα.φυσικα το αντιθετο μπορει να εχει συμβει σε καποιον αλλο,δεν λεω οτι το mtm ειναι καλυτερο η χειροτερο απο το revo.οπως και να εχει το προγραμμα ειναι προγραμμα και εχει καποιο μικρο ρισκο το ιδιο και ο παραλληλος.τωρα τι θα μου πεις οτι το revo δεν ειναι επωνυμο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ούτε λαγκαρισμα έχω ούτε καταλαβαίνεις κάτι με τον παράλληλο. Και στο προηγούμενο αμάξι μου είχα revo.παλι δεν είχα θέματα . Το προγραμμα πάντα έχει ρίσκο και οποίος θελει βάζει . Και στο abarth 500 που είχα με προγραμμα και φίλτρο χτύπησε πιστόνια αλλά έφταιγα εγώ (235χλμ για κανα 5λεπτο ) έμεινε από καύσιμο !


Sent from my iPhone 7 plus using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.