Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους

Ανακάλυψα κάτι πολύ καλό...δεν ξέρω αν το ξέρατε αλλά το μοιράζομαι asap! Έπαιζε YouTube video στο κινητό μου (iPhone) και ο ήχος ακουγόταν στο ηχοσύστημα μέσω BT. Εξαιρετική ανακάλυψη για να παίζει μουσική στα παιδιά σε ταξίδι. Το μόνο που μένει να κάνουμε σύνδεση dlna τώρα να έχουμε και εικόνα. Παραθέτω φωτογραφίες
32720310a1cabea55ac9643f5b73a3cd.jpg
d4136535b7eb7c6bc3e211586d8a7c5d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει ότι είχε ξεχαστεί στο παρκαρισμα και κόντευε να τρακάρει τον πίσω με αποτέλεσμα να φρενάρει το αμάξι μόνο του. 

 

Ε το ίδιο έκανε και σε μένα! Όταν έχω χώρο παρκάρω σχετικά σβέλτα και μάλλον νόμιζε ότι θα κοπανουσα τον πίσω και κοκκαλωσε!  Στην οθόνη έβγαλε μήνυμα πατήστε φρενο η κάτι τέτοιο! 

 

Υπάρχει στο μενού η σχετική επιλογή και λέγεται '' φρενο ελιγμού''. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε αναφέρει ότι είχε ξεχαστεί στο παρκαρισμα και κόντευε να τρακάρει τον πίσω με αποτέλεσμα να φρενάρει το αμάξι μόνο του. 
 
Ε το ίδιο έκανε και σε μένα! Όταν έχω χώρο παρκάρω σχετικά σβέλτα και μάλλον νόμιζε ότι θα κοπανουσα τον πίσω και κοκκαλωσε!  Στην οθόνη έβγαλε μήνυμα πατήστε φρενο η κάτι τέτοιο! 
 
Υπάρχει στο μενού η σχετική επιλογή και λέγεται '' φρενο ελιγμού''. 


Εγώ!!! Το είδες; δεν είναι εξαιρετικό;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό γιατί ειδικά όταν μιλάς στο τηλέφωνο μπορεί να ξεχαστεις.  Απλά επειδή με κοκκαλωσε '' φοβάμαι ''  ότι όταν χρειαστεί να δουλέψει το front assist ενώ θα αποφύγει να τρακάρει τον μπροστινό η καραμπόλα είναι σίγουρη!  Άγκυρες έχει όχι φρένα! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό γιατί ειδικά όταν μιλάς στο τηλέφωνο μπορεί να ξεχαστεις.  Απλά επειδή με κοκκαλωσε '' φοβάμαι ''  ότι όταν χρειαστεί να δουλέψει το front assist ενώ θα αποφύγει να τρακάρει τον μπροστινό η καραμπόλα είναι σίγουρη!  Άγκυρες έχει όχι φρένα! 

Έχει επιλογή να το βάλεις να είναι λιγότερο ευαίσθητο.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δ

Ανάκληση 398 Volkswagen στην Ελλάδα με προβλημα στα φωτα.

https://www.autoblog.gr/2017/02/07/anaklhsh-398-volkswagen-sthn-ellada/
 

Επικοινώνησα την περασμένη βδομάδα με την αντιπροσωπεία για την ανάκληση. Σ'αυτή εγώ δεν είμαι μέσα. Πάμε για τις άλλες


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Υπάρχει κάποια λύση να παίζει video το multimedia player μας; Αρχικά γνωρίζετε αν υποστηρίζει video; Αν ναι πως θα μπορούσαμε να βάλουμε video απο εξωτερική πηγή;

Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2017 at 3:53 ΜΜ, Nikwlis said:

Καλησπέρα σε όλους

Υπάρχει κάποια λύση να παίζει video το multimedia player μας; Αρχικά γνωρίζετε αν υποστηρίζει video; Αν ναι πως θα μπορούσαμε να βάλουμε video απο εξωτερική πηγή;

Στα εργοστασιακά απαγορεύεται η αναπαραγωγή βίντεο όπως και να έχει δέκτη τηλεόρασης. Μόνο after market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους
Πρόσφατα πήγα σε εξουσιοδοτημένο VW service για Adblue. Πλήρωσα 55€ (με έκπτωση) για 6 φιάλες (1,89 lt /φιάλη). 10€ εργασία (10 λεπτά υπόθεση) & 45€ το Adblue. Η ερώτηση μου είναι απλή. Αξίζει να βάζω Adblue από το εξουσιοδοτημένο service ή μπορώ να βάλω και στο βενζινάδικο που έχουν μπετόνι 10lt με 13,5€; Γνωρίζει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους
Πρόσφατα πήγα σε εξουσιοδοτημένο VW service για Adblue. Πλήρωσα 55€ (με έκπτωση) για 6 φιάλες (1,89 lt /φιάλη). 10€ εργασία (10 λεπτά υπόθεση) & 45€ το Adblue. Η ερώτηση μου είναι απλή. Αξίζει να βάζω Adblue από το εξουσιοδοτημένο service ή μπορώ να βάλω και στο βενζινάδικο που έχουν μπετόνι 10lt με 13,5€; Γνωρίζει κανείς περισσότερες λεπτομέρειες;


Δεν γνωρίζω να σου πω με σιγουριά αλλά σίγουρα στην αντιπροσωπεία "κλέβουν" άκου 10€ εργασία...αν είναι έτσι δεν πατάω αντιπροσωπεία ουστ. Δεν έχουν βάλει ακόμα μυαλό!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με ενοχλεί το γεγονός ότι πουλάνε το υγρό στην τριπλάσια τιμή. Δηλαδή ποσό πιο ποιοτικό είναι το VW adblue από το adblue στο βενζινάδικο;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως αν αξίζει ή όχι είναι θέμα το αντέχει η τσέπη του καθενός! Αν δεν επηρεάζεται η εγγύηση του αυτοκινήτου εγώ μόνος θα βάζω! Δεν νομίζω να είναι και επιστήμη...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια πιο πολύ με ενοχλεί το γεγονός ότι πουλάνε το υγρό στην τριπλάσια τιμή. Δηλαδή ποσό πιο ποιοτικό είναι το VW adblue από το adblue στο βενζινάδικο;


Ισχύει! Εμένα πάντως μου είπαν κατά την αγορά ότι μπορώ να βάλω το Shell μάλιστα εκτός αντιπροσωπείας δεν το έψαξα πολύ δεν το έχω χρειαστεί ακόμα. Αλλά σε αυτά ήταν σωστοί


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Ισχύει! Εμένα πάντως μου είπαν κατά την αγορά ότι μπορώ να βάλω το Shell μάλιστα εκτός αντιπροσωπείας δεν το έψαξα πολύ δεν το έχω χρειαστεί ακόμα. Αλλά σε αυτά ήταν σωστοί


Sent from my iPhone using Tapatalk


Το ISO πάντως είναι ίδιο 22241-1c9f0d857293d2d0aa0e66517e3bfa500.jpg75105da47c227173ef06a2494cac595c.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://oil-stores.gr/BRENNTAG-ADBLUE-10L σε πρόχειρη αναζήτησή που έκανα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Εγώ στο βενζινάδικο βρήκα 2 συσκευασίες.

4,7 λίτρα στα 8,60€
10 λίτρα στα 13,50€
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά για όλες τις ήμερες.

ablue δουλεύει μόνο το 22241-1 η και το 22241 που έχουν όλα τα βενζινάδικα 

επίσης τα πόσα km έφτασε το αρχικό ?

εγώ με 5000km μου έβγαλε μνμ ότι έχω ακόμη όριο 2000Km.

2.0 DTI 4MOTION 190PS EXLUSIVE  +

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά για όλες τις ήμερες.
ablue δουλεύει μόνο το 22241-1 η και το 22241 που έχουν όλα τα βενζινάδικα 
επίσης τα πόσα km έφτασε το αρχικό ?
εγώ με 5000km μου έβγαλε μνμ ότι έχω ακόμη όριο 2000Km.
2.0 DTI 4MOTION 190PS EXLUSIVE  +
 

Ωραίο feedback. Ακόμα δεν έχω εικόνα εγώ για να πω.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.