Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

και από άλλους είδα που εχουν αυτό, βγάζει ποιο πολλά km τελικά το 2,0 190ps είναι αχόρταγο σε όλα .

ευχαριστώ

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρόνια πολλά για όλες τις ήμερες.
ablue δουλεύει μόνο το 22241-1 η και το 22241 που έχουν όλα τα βενζινάδικα 
επίσης τα πόσα km έφτασε το αρχικό ?
εγώ με 5000km μου έβγαλε μνμ ότι έχω ακόμη όριο 2000Km.
2.0 DTI 4MOTION 190PS EXLUSIVE  +
 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

Παρέλαβα 1.6 TDI με ένδειξη για 7.500km

Εβαλα adblue στα 10.000km και ενώ η ένδειξη ήταν στα 500km

Σε ένα αγγλικό forum διάβασα ότι κάποιος είχε βάλει το 22241 και δεν το αναγνώριζε το αυτοκίνητο το οποίο ακινητοποιήθηκε ταυτόχρονα.

Συνεπώς θα πρότεινα να μην το ρισκάρεις.

Επίσης να προσθέσω ότι όταν μου το φουλαραν η ένδειξη πήγε στα 9.500km και όχι στα 7.500km όπως όταν το είχα παραλάβει
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το 1,6 tdi με 8000 km αυτονομία, στα πρώτα km μου έπεσε στα 7500.

Τώρα έχω 3000 και έχει αυτονομία άλλες 6000 km.

Με τον τεχνικό σύμβουλο της ΕΤΕΑ που μίλησα, είπε ότι παίζει ρόλο η κατανάλωση που έχει το αυτοκίνητο γιατί ψεκάζει adblue αναλογικά με τα λίτρα καυσίμου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τοποθέτησα σε όλο το αυτοκίνητο (εκτός παρμπριζ) τη wincos 70, εντυπώσεις και  περισσότερες φωτογραφίες τις επόμενες μέρες καθώς μόλις τις τοποθέτησα το παράτησα και πήρα το μηχανάκι :lol:   Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που ήθελα πάντως, να μη γίνει μαύρο το αυτοκίνητο.

IMG_20170425_134306.jpg
image uploader

 Όταν έκλεισα εγώ το ραντεβού είπα οτι θέλω την wincos σε όλο το αυτοκίνητο και δεν έφεραν αντίρρηση. Σήμερα που πήγα στο κατάστημα μου είπαν οτι η προσφορά ισχύει μόνο για τα μπροστινά, μετά από ένα σχετικό σαματά άκουσαν την ηχογραφημένη κλήση και μου τοποθέτησαν τις wincos σε όλο το αυτοκίνητο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

160€ με τη τρέχουσα προσφορά της carglass 

 

http://www.carglass.gr/enimerotheite-gia-tis-trechoyses-prosfores-mas/40-ekptosi-stin-topothetisi-membranon-aytokinitoy/

 

ΠΡΟΣΟΧΗ όμως κανονικά wincos βάζουν μόνο οδηγού συνοδηγού, στα πίσω onyx. Αλλιώς δεν ισχύει η προσφορά. 

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

λοιπόν το forum κάνει καλή δουλειά ,ένα ευχαριστώ λοιπόν στους φίλους που ψάχνουν πράγματα οικονομικά.

AD BLUE SHELL  22241-1 κάνει άψογα την δουλειά  13,5 €  ΤΑ 10L. έχει ειδικό στόμιο που το συνοδεύει. υπόθεση 10 λεπτό,έβαλα  9L στα 5500ΚΜ και πήγε η ένδειξη 7500. ΟΛΑ ΟΚ.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Diogo ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Την άλλη εβδομάδα θα πάω για αλλαγή λάδια στην αντιπροσωπεία. Θα ρωτήσω να μου πουν τη γνώμη τους για adblue εκτός VW. Ομολογώ ότι διστάζω να βάλω adblue από άλλη εταιρεία. Βέβαια με τις τιμές της VW σίγουρα κάποια στιγμή θα μου φύγουν οι φοβίες. Απλά είναι θέμα χρόνου...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

ερώτηση :στα πόσα  ΚΜ γίνεται η αλλαγή λαδιών.

στο δικό μου 2.0 TDI μου είπε η αντιπροσωπεια  15ΚΜ Η 1YR.

Link to comment
Share on other sites

 
ερώτηση :στα πόσα  ΚΜ γίνεται η αλλαγή λαδιών.
στο δικό μου 2.0 TDI μου είπε η αντιπροσωπεια  15ΚΜ Η 1YR.


Μήπως σου είπαν 30000 η στον χρόνο; εγώ είμαι στα 5500 ήδη και σκέφτομαι στα 7500 να πάω για μια αλλαγή. Αν όχι στα 7500 στα 15000 σίγουρα (1.6tdi)


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν και ο κατασκευαστής λέει στα 30k ή 2 χρόνια, η αντιπροσωπεία σε προτρέπει για αλλαγή στα 15k ή 1 χρόνο. (1.6 TDI)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pkaragri said:

Αν και ο κατασκευαστής λέει στα 30k ή 2 χρόνια, η αντιπροσωπεία σε προτρέπει για αλλαγή στα 15k ή 1 χρόνο. (1.6 TDI)

Εμένα πάλι μου είπαν στα 30.000. Αλλά να σας πω κάτι... λαδάκι ειναι, μόνο καλό μπορεί να κάνει. Δεν νομίζω να περιμένω 30000 χλμ θα βγει μαύρο. Θεωρώ πως τα 15000 ειναι οριακά (πολλά) καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ
λοιπόν το forum κάνει καλή δουλειά ,ένα ευχαριστώ λοιπόν στους φίλους που ψάχνουν πράγματα οικονομικά.
AD BLUE SHELL  22241-1 κάνει άψογα την δουλειά  13,5 €  ΤΑ 10L. έχει ειδικό στόμιο που το συνοδεύει. υπόθεση 10 λεπτό,έβαλα  9L στα 5500ΚΜ και πήγε η ένδειξη 7500. ΟΛΑ ΟΚ.
 

Κάνε τον κόπο να μας ενημερώνεις και αφού συνεχίσεις να το "περπατάς" το αυτοκίνητο με το adblue που έβαλες και αν είχες κάποιο θέμα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Κάνε τον κόπο να μας ενημερώνεις και αφού συνεχίσεις να το "περπατάς" το αυτοκίνητο με το adblue που έβαλες και αν είχες κάποιο θέμα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εκανα 500km το μόνο που είδα σαν διαφορά επειδή εκανα ίδια διαδρομή ότι έκαψα λιγότερο καύσιμο ,μάλλον τυχαίο το γεγονός ότι κατέβηκα στα 6,5/100km.θα δείξει το σ/κ που θα κάνω κοντά στα 1000ΚΜ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή σας είπαν για το 1ο σέρβις (αλλαγή λαδιών) και σε ποιό κινητήρα; 

@diogo εχώ που κοίταξα πάνω στο μπιτόνι δεν είχε στόμιο, το δίνουν στο ταμείο; 

Edited by Nrgakos3
Link to comment
Share on other sites

1.6 TDI αρχική τιμή βάση τιμοκαταλόγου 170€. Αλλά σίγουρα θα παίξει εκπτωσουλα της τάξης του 10-15%

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμή σας είπαν για το 1ο σέρβις (αλλαγή λαδιών) και σε ποιό κινητήρα; 
@diogo εχώ που κοίταξα πάνω στο μπιτόνι δεν είχε στόμιο, το δίνουν στο ταμείο; 

Ναι μόλις πληρώνεις στο δίνουν εγω το κράτησα γιατί το συμπλήρωμα το εκανα στο δρόμο σε parking και το έχω μόνιμα στο αμάξι



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.