Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Εγώ κοιτάω συχνά στη revo και στην superchips αλλά τίποτα ακόμα... Θα έβαζα πρόγραμμα αν έδινε περισσότερη δύναμη στα χαμηλά, αλλιώς δε ξέρω αν θα μ ενδιέφερε γιατί στη παρούσα φάση με καλύπτει η δύναμη του γενικά. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιτάω συχνά στη revo και στην superchips αλλά τίποτα ακόμα... Θα έβαζα πρόγραμμα αν έδινε περισσότερη δύναμη στα χαμηλά, αλλιώς δε ξέρω αν θα μ ενδιέφερε γιατί στη παρούσα φάση με καλύπτει η δύναμη του γενικά. 


Δεν θα δώσει κάτι χαμηλά ε; χαμηλά είναι λίγο χλιαρό. Μετά είναι ικανοποιητικό. Δεν βάζει φωτιά αλλά πραγματικά είναι σβέλτο. Μόλις γύρισα από Γερμανία και οδηγούσα μια 420d 38 kg ροπή και 184 άλογα. Ήταν γρήγορη αλλά όχι κάτι εξωπραγματικό. Προσπεράσεις εύκολες γενικές. Αν κάποτε πήγαινε το Tiguan 34-35 kg ροπής - αν είναι εφικτό πιστεύω θα ήταν σουπερ!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... 

μου κοινοποιησαν αυτο απο την vw. μού ειπαν οτι ειμαι τυχερος γιατι θα παραλαβω αμαξι με αναβαθμισμενο ηχοσυστημα (δειτε βιντεο νεου γκολφ) και τον εξοπλισμο που θα δειτε στις φωτο..... Σε διαλογο που καναμε, τους ενημερωσα οτι εγω εχω παραγγειλει το αμαξι με rline εξωτερικο και οχι εσωτερικο (εσωτερικο advance) και η απαντηση τους ειναι οτι θα παραλαβω τον εξοπλισμο του rline εκτος απο τα καθισματα, το τιμονι και τα δερματινα.

προσωπικα πιστευω οτι με ενημερωσαν λαθος αλλα οκ...σε 3 μηνες θα ξερουμε. 

κραταω μικρο καλαθι....

received_10212322954684639.jpeg

2017-07-02 17.32.02.png

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

@mafiozos29 Βλέπω μια εγκύκλιο με τις νέες εκδόσεις και κινητήρες που απευθύνεται στο δίκτυο.

Συνοδευόταν από κάποια προσωπική επιστολή ή αυτά που μας αναφέρεις στα είπαν προφορικά;

Η έκπληξη ως προς το θέμα εξοπλισμού θα είναι βεβαίως ευχάριστη, απλά ανησυχώ μην έχουμε καμιά έκπληξη ως προς το θέμα της τιμής!!!

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

μου το ανεφεραν προφορικα δινοντας μου αυτο το χαρτι... με ενημερωααν οτι δεν αλλαζει κατι στην τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 hour ago , mafiozos29 said:

μου το ανεφεραν προφορικα δινοντας μου αυτο το χαρτι... με ενημερωααν οτι δεν αλλαζει κατι στην τιμη.

Εφόσον τους έκανες την υπενθύμιση/επεξήγηση πως στη δική σου παραγγελία έχεις επιλέξει R-Line μόνο εξωτερικά, θέλω να πιστεύω πως δεν έχουν κάνει κάποιο λάθος και δε σε έχουν ενημερώσει λανθασμένα.

Απλά ρε συ, επειδή πολλά έχουμε ακούσει & πολλά εχουμε διαβάσει σε αυτό το φόρουμ, μηπως να τους έγραφες μια γραπτή επιστολή ή email ζητώντας π.χ. επιβεβαίωση πως δε θα αλλάξει η αξία και ημερομηνία παράδοσης του αυτοκινήτου που παρήγγειλες τον τάδε μήνα μετά την ενημέρωση που έλαβες πως θα παραλάβεις αυτοκίνητο μέσα/έξω R-Line χωρίς τον εξοπλισμό που αναφέρεις;

Λέω απλά να πάρεις μια γραπτή απάντηση - έστω και πλαγίως, ώστε να καλύψεις το 1/1.000.000 που κάτι μπορεί να πάει στραβά. Κάτσε να δούμε αν θα πει/προτείνει και κάποιος άλλος συμφορουμίτης κάτι διαφορετικό και το βλέπεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Πολύ σωστα τα λες αλλα δεν προκυτε ναυπογραψουν κατι τετοιο.....και εγω στην θεση τους σαν επαγγελματιας το ιδιο θα εκανα.

Στην εικονα παρακατω εχω υπογραψει ενα χαρτι που αναφερει εξτρα χρεωσεις οσο αναφορα ΦΠΑ κτλ.........

Ελπιζω να βοηθησα νεους ενδιαφερομενους και αγοραστες........... 

Εν αναμονή λοιπον.............

19692272_10212392800870750_1833464706_n.jpg.cc28b72263ab2b6e5a8b10d5c4269318.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI

Επειδή αυτά που λέει το χαρτί πως "οποιαδήποτε αλλαγή προκύψει, επιβαρύνει τον Πελάτη" & "η τιμή θα οριστικοποιηθεί όταν έρθει στην Ελλάδα" με άγχωσαν, αν θες, απλά επαλήθευσε προφορικά πως η τιμή με το νέο εξοπλισμό που ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕΣ ΕΣΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΠΑΣΑΡΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΑΠΛΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ δε θα επιβαρύνει εσένα. Για καλό το λέω φίλε μου, θα πικραθείς αν στην παράδοση σου παίξουν τέτοιο παιχνίδι.

Πάντα φιλικότερα (συγνώμη που σε πρήζω!)

Link to comment
Share on other sites


"Στην εικονα παρακατω εχω υπογραψει ενα χαρτι που αναφερει εξτρα χρεωσεις οσο αναφορα ΦΠΑ κτλ........."

Τι μου θύμισες τώρα αγαπητέ συνάδελφε .μαλλον θα την πατήσεις χωρίς να ειμαι 100% βεβαίως αλλά πατάς το πόδι στο γκάζι και τους κυνηγάς αν τυχόν προκύψει επιβάρυνση τιμής εκτός και αν έχεις δώσει μεγάλη προκαταβολή όποτε.....
Λοιπόν όταν πήρα το δικό μου (2.0 Tdi 190ps dsg 7 full extra price katalogue 44000€ περίπου )είχα πάρει τιμή από 5 αντιπροσωπείες .
1ον καμμία δεν συμφωνούσε στην τελική τιμή
2ον καμμία δεν συμφωνούσε στην προκαταβολή
3ον καμμία στο χρόνο παράδοσης (από 3μήνες έως 5 μήνες )
4ον μόνο ΜΙΑ ήταν με τιμή fix βρέξει χιονίσει τιμοκαταλόγου (αν είχε αύξηση εργοστασιακή ) και επιβάρυνση μόνο σε ενδεχόμενη αλλαγή ΦΠΑ η ΤΤ.
Φυσικά το πήρα με την χαμηλότερη τιμή -σε 3μηνες - χαμηλότερη προκαταβολή -και 180€ φθηνότερα νομίζω συν συναγερμό δώρο !!
Αββυσος τελικά ...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σύμφωνα με τον κατάλογο που έχουν στο επίσημο site οι τιμές πέσανε ελαφρώς στα diesel (150 ευρώ το δικό μου 2.0TDi 4Motion) και περισσότερο στα βενζινοκίνητα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σύμφωνα με τον κατάλογο που έχουν στο επίσημο site οι τιμές πέσανε ελαφρώς στα diesel (150 ευρώ το δικό μου 2.0TDi 4Motion) και περισσότερο στα βενζινοκίνητα.

Μπράβο τους ,είδα ότι τελικά μετά από ένα χρόνο φέρανε το R-line αε καλή τιμή αλλά και πάλι με option μερικά σε σχέση με το exclusive


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με έκδοση R Line σε τέτοιο αυτοκίνητο. Εχει ο ανηψιός μου εδώ και 8 μήνες R Line BiTDi με τα 240 άλογα.Αναγκάστηκε και έβγαλε τις 19άρες ζάντες και έβαλε 18άρες. Ο προφυλαχτήρας βρίσκει εύκολα κάτω....... Γι αυτό και εγώ το παράγγειλα με πακέτο off road.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ με έκδοση R Line σε τέτοιο αυτοκίνητο. Εχει ο ανηψιός μου εδώ και 8 μήνες R Line BiTDi με τα 240 άλογα.Αναγκάστηκε και έβγαλε τις 19άρες ζάντες και έβαλε 18άρες. Ο προφυλαχτήρας βρίσκει εύκολα κάτω....... Γι αυτό και εγώ το παράγγειλα με πακέτο off road.

Εγω εκανα την πατάτα όταν το παρήγγειλα δεν έβαλα off-road και στα βουνά σε πολλά σημεία βρίσκει .


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , nikolakis said:

Από ομορφιά πάντως το R-line και μέσα και έξω είναι το κάτι άλλο..

Εμένα πραγματικά με χαλάει η R Line σε αυτοκίνητο SUV.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , GeorgeV said:

Εμένα πραγματικά με χαλάει η R Line σε αυτοκίνητο SUV.

Δεκτόν..Γούστα είναι αυτά..Προσωπικά εμένα το Tiguan R-line και το καινούριο το Qashqai Tekna plus είναι δύο αμάξια που με έχουν ενθουσιάσει αρκετά..

Edited by nikolakis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα πηρα το αμαξι rline γιατι μου αρεσει πολυ και επιπλεον δεν προκειτε να πατησει σε χωμα....καθαρα για λακουβες και ανεση επελεξα suv.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να έχει τιμοκατάλογο με τα έξτρα που μπορείς να βάλεις (r-line πακέτο, led φώτα, ηλιοροφή κτλ)??

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , nikolakis said:

Υπάρχει κάποιος που να έχει τιμοκατάλογο με τα έξτρα που μπορείς να βάλεις (r-line πακέτο, led φώτα, ηλιοροφή κτλ)??

περσινά ξινά σταφύλια !!! είναι του 2016 Σεπτέμβριος 

TIGUAN EXCLUSIVE
Κωδικός Έκδοσης AD14PY, AD146Z, AD148T
Κωδικός Εξοπλισμού Περιγραφή Εξοπλισμού ΑΝΩΤΑΤΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΛΙΑΝΙΚΗ ΤΙΜΗ ΠΡΟ ΦΟΡΩΝ (ΑΠΛΤΠΦ)
PJE Ζάντες αλουμινίου  ‘’Nizza’’  7J x 18  με ελαστικά mobility 235 / 50 / R18 128,00 €
PJF Ζάντες αλουμινίου  ‘’Victoria Falls’’  7J x 19  με ελαστικά mobility 235 / 50 / R19 611,00 €
PJC Ζάντες αλουμινίου  ‘’Kapstadt’’  8J x 20  με ελαστικά mobility 245 / 50 / R20
Μόνο σε συνδυασμό με WDD
752,00 €
PSF Sport Ανάρτηση 145,00 €
WDD Dynamic Chassis Control και Driving Profile Selection & Personalization - Ηλεκτρονικά ρυθμιζόμενες αναρτήσεις και Σύστημα επιλογής οδηγικού προφίλ & εξατομίκευσης ρυθμίσεων αυτοκινήτου. 151,00 €
WL5 Δερμάτινη ταπετσαρία ''Vienna'' με δερμάτινα & θερμαινόμενα εμπρός καθίσματα SPORT COMFORT, ηλεκτρικές ρυθμίσεις καθίσματος οδηγού, ρυθμιζόμενα προσκέφαλα σε ύψος / μήκος, συρτάρι αποθήκευσης στο κάθισμα του συνοδηγού, ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέφτες με memory function 1.615,00 €
WW2/PM6 Χειμερινό Πακέτο. Περιλαμβάνει:

Θερμαινομενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενα πιτσηλιστήρια φωτιστικών σωμάτων
Τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη
 
358,00 €
WW2/PM5 Χειμερινό Πακέτο. Περιλαμβάνει:

Θερμαινομενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενα πιτσηλιστήρια φωτιστικών σωμάτων
Τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη

Μόνο για κιβώτια DSG
358,00 €
PXE Προβολείς LED Mid για μεσαία και μεγάλη σκάλα, με δυναμική ρύθμιση δέσμης, στατικό και δυναμικό φωτισμό στροφής, φώτα ημέρας LED και σύστημα καθαρισμού  592,00 €
WCS Πακέτο καθισμάτων Smart Comfort. Περιλαμβάνει:

Sport Comfort καθίσματα (οδηγού-συνοδηγού) εμπρός θερμαινόμενα, με ηλεκτρικές ρυθμίσεις και memory function
Δερμάτινη Ταπετσαρία Vienna
Ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέφτες με memory function
1.888,00 €
WPA Park Assist με καμερα οποισθπορείας Rear Assist 465,00 €
PRX Park Assist  με Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών 744,00 €
8A8 Trailer Assist.
Υποχρεωτικά με 1M6
226,00 €
PRZ Trailer Assist με Park Assist  και Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών. Υποχρεωτικά με 1M6 971,00 €
PE1 Easy open & close - Σύστημα εύκολου ανοίγματος & κλεισίματος της πόρτας του χώρου αποσκευών (ενεργοποίηση μέσω ανίχνευσης της κίνησης ποδιού). Περιλαμβάνει επιπλέον ηλεκτρικό κλείσιμο πόρτας και σύστημα κλειδώματος/ξεκλειδώματος και εκκίνησης χωρίς κλειδί (KESSY).
Σε συνδυασμό με 7AS ο κωδικός αλλάζει σε PEL
569,00 €
7AS Συναγερμός με αισθητήρες εσωτερικού χώρου και προστασία ρυμούλκησης 252,00 €
P14 Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι εξωτερικοί καθρέπτες. 138,00 €
PS9 Ηλεκτρικά συρόμενη / ανακλινόμενη γυάλινη πανοραμική οροφή με φωτισμό LED περιμετρικά της οροφής. 965,00 €
ZNC Σύστημα πλοήγησης "Discover Pro"
Διαθέτει επιπλέον του "Discover Media", έγχρωμη οθόνη αφής 8", DVD player, λειτουργία Rubberband, 10GB διαθέσιμη εσωτερική μνήμη,  3 χρόνια δωρεάν Mobile Online Υπηρεσίες Car-Net "Guide & Inform Plus"
10,00 €
PST Μπρίζα 230 V & Αποσπόμενος φακός στον χώρο αποσκευών 138,00 €
1M6 Αναδιπλούμενος μηχανικός κοτσαδόρος  745,00 €
KS2 Head-up Display  420,00 €
4X4 Πλευρικοί αερόσακοι πίσω 334,00 €
4i3 Σύστημα κλειδώματος και εκκίνησης Keyless Access. Σε συνδυασμό με 7AS, ο κωδικός γίνεται 4F2. 280,00 €
PSQ Side Assist με Exit Assist

Μόνο σε συνδυασμό με P14
334,00 €
W36 Extended Safety Pack. Περιλαμβάνει:

Park Assist  με Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών
Συναγερμός με αισθητήρες εσωτερικού χώρου και προστασία ρυμούλκησης

Μόνο σε συνδυασμό με P14 και PSQ
629,00 €
P37/PM6 Offroad Pack. Περιλαμβάνει:

Μπροστινή Μασκα OFFROAD σχεδίασης
Θερμαινομενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενα καθίσματα πίσω (2 εξωτερικά)
Θερμαινόμενα πιτσηλιστήρια φωτιστικών σωμάτων
Τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη

Για κιβώτια DSG, κωδικός PM6 αλλάζει σε PM5
462,00 €
5K ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΧΡΕΩΣΗ 0,00 €
0Q ΑΠΛΑ ME ΧΡΕΩΣΗ 0,00 €
2T, H7, 7H, K5, 0N, X3, F9, U3, X1 ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ - ΠΕΡΛΕ 0,00 €
     
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μολισ μιλησα με φιλο μου  ο οποιοσ χθεσ παρηγγειλε το kodiaq  (εχει τιguan 2.0 tdi 4motion !!) και εχει καταλογο απο cosmocar new .μαλλον αυριο θα το σηκωσω ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΝΕΟΣ EXTRA EXCLUSIVE 30-06-2017

 

       
ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ Volkswagen Tiguan EXCLUSIVE
    Κωδικός Μοντέλου AD14PY/AD14QT/AD146Z/AD148T/AD149T
ΚΩΔΙΚΟΣ   ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΑΝΩΤΑΤΗ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ΛΙΑΝΙΚΗ ΤΙΜΗ ΠΡΟ ΦΟΡΩΝ (ΑΠΛΤΠΦ)
       
    ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ  
PJE   Ζάντες αλουμινίου  ‘’Nizza’’  7J x 18  με ελαστικά mobility 235 / 50 / R18 130,00 €
PJF   Ζάντες αλουμινίου  ‘’Victoria Falls’’  7J x 19  με ελαστικά mobility 235 / 50 / R19 618,00 €
PJC   Ζάντες αλουμινίου  ‘’Kapstadt’’  8J x 20  με ελαστικά mobility 245 / 50 / R20
Μόνο για κινητήρες 2,0 TDI
760,00 €
PSF   Sport Ανάρτηση 146,00 €
WL5   Δερμάτινη ταπετσαρία ''Vienna'' με δερμάτινα & θερμαινόμενα εμπρός καθίσματα SPORT COMFORT, ηλεκτρικές ρυθμίσεις καθίσματος οδηγού, ρυθμιζόμενα προσκέφαλα σε ύψος / μήκος, συρτάρι αποθήκευσης στο κάθισμα του συνοδηγού, ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέφτες με memory function 1.635,00 €
WW2   Χειμερινό Πακέτο. Περιλαμβάνει:

Θερμαινομενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενα πιτσηλιστήρια φωτιστικών σωμάτων
Τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη
Μόνο σε συνδυασμό με PM6 ή PM5
Για κιβώτια DSG, o κωδικός PM6 αλλάζει σε PM5
362,00 €
PM6   Δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη 0,00 €
PM5   Δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι με χειριστήρια και θερμαινόμενη στεφάνη 0,00 €
PXE   Προβολείς LED Mid για μεσαία και μεγάλη σκάλα, με δυναμική ρύθμιση δέσμης, στατικό και δυναμικό φωτισμό στροφής, φώτα ημέρας LED 599,00 €
WCS   Πακέτο καθισμάτων Smart Comfort. Περιλαμβάνει:

Sport Comfort καθίσματα (οδηγού-συνοδηγού) εμπρός θερμαινόμενα, με ηλεκτρικές ρυθμίσεις και memory function
Δερμάτινη Ταπετσαρία Vienna
Ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέφτες με memory function
1.911,00 €
WPA   Park Assist με καμερα οποισθπορείας Rear Assist 470,00 €
PRX   Park Assist  με Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών 753,00 €
PRY   Trailer Assist με Park Assist  και κάμερα οπισθοπορείας Rear Assist
Υποχρεωτικά με 1M6
697,00 €
PRZ   Trailer Assist με Park Assist  και Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών. Υποχρεωτικά με 1M6 983,00 €
PE1   Easy open & close - Σύστημα εύκολου ανοίγματος & κλεισίματος της πόρτας του χώρου αποσκευών (ενεργοποίηση μέσω ανίχνευσης της κίνησης ποδιού). Περιλαμβάνει επιπλέον ηλεκτρικό κλείσιμο πόρτας και σύστημα κλειδώματος/ξεκλειδώματος και εκκίνησης χωρίς κλειδί (KESSY).
Σε συνδυασμό με 7AS ο κωδικός αλλάζει σε PEL
576,00 €
PEL   Easy open & close - Σύστημα εύκολου ανοίγματος & κλεισίματος της πόρτας του χώρου αποσκευών (ενεργοποίηση μέσω ανίχνευσης της κίνησης ποδιού). Περιλαμβάνει επιπλέον ηλεκτρικό κλείσιμο πόρτας και σύστημα κλειδώματος/ξεκλειδώματος και εκκίνησης χωρίς κλειδί (KESSY).  576,00 €
7AS   Συναγερμός με αισθητήρες εσωτερικού χώρου και προστασία ρυμούλκησης 255,00 €
P14   Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι εξωτερικοί καθρέπτες. 140,00 €
P14 WIR Ηλεκτρικά αναδιπλούμενοι εξωτερικοί καθρέπτες σε συνδυασμό με πακέτο R-Line (W1E) 0,00 €
PS1   Ηλεκτρικά συρόμενη / ανακλινόμενη γυάλινη πανοραμική οροφή με φωτισμό LED περιμετρικά της οροφής. 976,00 €
ZNC   Σύστημα πλοήγησης "DISCOVER PRO". Περιλαμβάνει επιπλέον του "DISCOVER MEDIA" (PNC):
■ έγχρωμη οθόνη αφής 8",
■ DVD player,
■ Λειτουργία Rubberband,
■ 10GB διαθέσιμη εσωτερική μνήμη,
■ 3 χρόνια δωρεάν Mobile Online Υπηρεσίες Car-Net "Guide & Inform Plus"
585,00 €
ZMF   Σύστημα Infotainment  "DISCOVER PRO" (MY18). Περιλαμβάνει επιπλέον του DISCOVER MEDIA (PND):
  Έγχρωμη οθόνη αφής 9,2 ιντσών
  Online map update - Online ενημέρωση χαρτών απευθείας στο σύστημα Infotainment
  Gesture Control - Λειτουργία ανέπαφου χειρισμού
  Voice Control  - Χειρισμός συστήματος Infotainment με φωνητικές εντολές
  DVD player, αναπαραγωγή βίντεο μορφής AVI, MPEG, DivX, Η.264
  10GB ελεύθερη εσωτερική μνήμη
  Λειτουργία Rubberband
  3 χρόνια δωρεάν Mobile Online Υπηρεσίες Car-Net "Guide & Inform PLUS"
585,00 €
PST   Μπρίζα 230 V & Αποσπόμενος φακός στον χώρο αποσκευών 140,00 €
PST WIR Μπρίζα 230 V & Αποσπόμενος φακός στον χώρο αποσκευών σε συνδυασμό με πακέτο R-Line (W1E) 0,00 €
1M6   Αναδιπλούμενος μηχανικός κοτσαδόρος  754,00 €
KS2   Head-up Display  425,00 €
4X4   Πλευρικοί αερόσακοι πίσω 338,00 €
4i3   Σύστημα κλειδώματος και εκκίνησης Keyless Access. Σε συνδυασμό με 7AS, ο κωδικός γίνεται 4F2. 284,00 €
4F2   Σύστημα κλειδώματος και εκκίνησης Keyless Access. Σε συνδυασμό με 7AS. 284,00 €
PSQ   Side Assist με Exit Assist
Μόνο σε συνδυασμό με P14
338,00 €
W36   Extended Safety Pack. Περιλαμβάνει:
Park Assist  με Area View - Σύστημα παρακολούθησης περιβάλλοντος χώρου 360 μοιρών
Συναγερμός με αισθητήρες εσωτερικού χώρου και προστασία ρυμούλκησης

Μόνο σε συνδυασμό με P14 και PSQ
637,00 €
W37   Offroad Pack. Περιλαμβάνει:
Μπροστινή Μασκα OFFROAD σχεδίασης
Θερμαινομενα καθίσματα εμπρός
Θερμαινόμενα καθίσματα πίσω (2 εξωτερικά)
Θερμαινόμενα πιτσηλιστήρια παρμπριζ
Τιμόνι με θερμαινόμενη στεφάνη

Για κιβώτια DSG, κωδικός PM6 αλλάζει σε PM5
468,00 €
WIE   Εξωτερικό πακέτο R-Line. Περιλαμβάνει
  Πακέτο Εξωτερικής σχεδίασης R-Line
  Ζάντες Αλουμινίου Sebring 19''  8,5J x 19  με ελαστικά mobility 255/45 R 19
1.490,00 €
WIR   Πακέτο R-Line Plus. Περιλαμβάνει:
■ Εξωτερικό πακέτο R-Line
■ Εσωτερική επένδυση οροφής σε μαύρο χρώμα
■ Κατώφλι θυρών με ένθετα διακοσμητικά από ανοξείδωτο ατσάλι, εμπρός με λογότυπο R-Line
■ Πεντάλ και υποπόδιο σε βουρτσισμένο ανοξείδωτο ατσάλι
■ Σπορ δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι R-Line
■ Διακοσμητικά ένθετα ταμπλό και θυρών "Black Lead Grey”
■ Sport Comfort καθίσματα εμπρός
■ Ταπετσαρία καθισμάτων σε σχέδιο "Race", εσωτερικά πλευρικά τμήματα καθισμάτων σε μικροϊνες "San Remo", λογότυπο "R-Line" στα εμπρός καθίσματα, διακοσμητικές ραφές σε γκρι Crystal
■ Διακοσμητικές ραφές γκρι Crystal σε πατάκια και κεντρικό υποβραχιόνιο
  Ηλεκτρικά αναδιπλούμενους εξωτερικούς καθρέπτες
  Μπρίζα 230 V & Αποσπόμενος φακός στον χώρο αποσκευών
  Σύστημα πλύσης εμπρός προβολέων
1.981,00 €
8X1   Σύστημα πλύσης εμπρός προβολέων 190,00 €
8X1 WIR Σύστημα πλύσης εμπρός προβολέων 0,00 €
PJS   Ζάντες αλουμινίου  ‘’Suzuka’’ Volkswagen R διάστασης 8,5 J x 20  με ελαστικά mobility 255/40 R 20
Μόνο σε συνδυασμό με WIE ή WIR. Σε όλες τις εκδόσεις - εκτός 2,0 TDI - απαιτείται και PSF.
372,00 €
79D    Συστήματα Υποβοήθησης κυκλοφοριακής συμφόρησης (Traffic Jam Assist), υποβοήθησης έκτακτης ανάγκης (Emergency Assist), Rear Traffic Allert, Side Assist Plus με Lane Assist. Μόνο για κινητήρες με κιβώτιο DSG 338,00 €
9Z4   e-Call 306,00 €
YOK   Car-Net "Security & Service". Το πακέτο Security & Service Basic προσφέρεται δωρεάν για 10 έτη, και το πακέτο Security & Service Plus δωρεάν για 3 έτη.
(Σε συνδυασμό με σύστημα πλοήγησης, ο κωδικός "YOK" αλλάζει σε "YOZ")
0,00 €
YOZ   Car-Net "Security & Service" + "Guide & Inform 0,00 €
    Βασικός εξοπλισμός  
1N7   Proggresive Steering Wheel - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
ZD6   Ηχοσύστημα "Composition Media" - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
ΖΕΑ   Ηχοσύστημα "Composition Media" (MY2018)- Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
PNC   Navigation για Discover Media - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
PND   Navigation για Discover Media (MY18) - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
9WX   App-Connect και VW Media Control - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
W0C   Πακέτο χρωμίου - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
WTF   Πακέτο Technology - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
WTI   Πακέτο Technology - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
PFX    Ατσάλινη ρεζέρβα ανάγκης - Βασικός εξοπλισμός 0,00 €
WDD   Dynamic Chassis Control και Driving Profile Selection - Βασικός εξοπλισμός κινητήρων 2,0 TDI 0,00 €
W1E   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
YOW   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
9IE   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
7RE   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
0FW   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
FC1   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
3LM   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
S0C   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
S0T   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
3A0   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
S2S   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
S77   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
SA0   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
S3S   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
SX8   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
SJ2   Εργοστασιακός κωδικός 0,00 €
    ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΧΡΩΜΑΤΑ  
2T2T   Μαύρο περλέ  "Deep Black" 436,00 €
H7H7   Μπλε Μεταλλικό "Atlantic"  436,00 €
K5K5   Ασημί Μεταλλικό "Tungsten" 436,00 €
7H7H   Κόκκινο Μεταλλικό "Ruby" 436,00 €
0N0N   Μπεζ Μεταλλικό "Titanium"  436,00 €
X3X3   Γκρι Μεταλλικό "Indium" 436,00 €
F9F9   Μπλε Μεταλλικό "Carribean"  436,00 €
U3U3   Καφέ Μεταλλικό "Nutshell" 436,00 €
X1X1   Πράσινο Μεταλλικό  "Dark Moss" 436,00 €
V9V9   Πορτοκαλί Μεταλλικό "Habanero"  436,00 €
0Q0Q   Λευκό Pure 106,00 €
5K5K   Γκρι "Urano" 0,00 €
5P5P   Κόκκινο Μεταλλικό exclusive  "Crimpson" 848,00 €
0R0R   Λευκή πέρλα Oryx 848,00 €
   
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

οποιος μπορει και ξερει ας με βοηθησει...

απο κατω ειναι η παραγγελια μου στα 32χλρικα.

ερωτηση 1: η τιμη ειναι καλη κατα την γνωμη σας?

ερωτηση 2: ο κωδικος pxe ειναι για τα καλα φωτα? δλδ αυτα που στριβουν και εχουν την γραμμη για λεντ ημερας (δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα)και πισω το σχεδιο με τα τριγωνα..

 

19349405_10212234552154631_1022919997_o.jpg.c354f24b3095c139795cdf1147de41c8.jpg

Edited by mafiozos29
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.