Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, διαβάζω τα κείμενα σας και είδα πως ανέφερε κάποιος κάτι για κάμερα οπισθοπορείας έξτρα. Έχουμε κάποιο λινκ; Τι ακριβώς ψάχνουμε; Κουμπώνει στο discover pro που έχουμε στο advance ε; Πως;

Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk



https://www.ebay.com/itm/201992523491
Εδώ είναι η κάμερα με καλωδίωση.
Μπαίνει σε όλα που φοράει το νέο τιγκι. Εμένα μου την έβαλε ο Ηλεκτρολογος στην αντιπρόσωπια. Την πέρασε και κωδικοποίηση εκανα μόνος μου μέσω obd eleven . Αλλά στο κάνει και αυτός άμα θες με χρέωση έξτρα.
Κόστος τοποθέτησης 50 ευρώ .
Ευκολία τεράστια να έχεις ποσω κάμερα σε τέτοιο αμάξι


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη κάνε τον κόπο κάποια στιγμή να μας δείξεις πως φαίνεται σε λειτουργία η κάμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λευτέρη κάνε τον κόπο κάποια στιγμή να μας δείξεις πως φαίνεται σε λειτουργία η κάμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ναι θα ήθελα κι εγώ να έχω εικόνα! Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Ναι θα ήθελα κι εγώ να έχω εικόνα! Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

e867ffc3528692e1c63d64c170b515ee.heic

Πολύ καλή ποιότητα ! Και οι γραμμές βοηθάνε πολύ στην απόσταση. Και είναι αρκετά ευρυγώνια



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

e867ffc3528692e1c63d64c170b515ee.heic

 

Πολύ καλή ποιότητα ! Και οι γραμμές βοηθάνε πολύ στην απόσταση. Και είναι αρκετά ευρυγώνια

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πολλά like!!! Ευχαριστώ πολύ. Τέλειο είναι

 

Χαχα! Έχει και washer? Έτσι δείχνει. Τι είναι αυτό το ρημάδι; Σε άλλο site που είδα λέει ότι έχει!!! Πως δουλεύει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  

https://www.ebay.com/itm/201992523491

Εδώ είναι η κάμερα με καλωδίωση.

Μπαίνει σε όλα που φοράει το νέο τιγκι. Εμένα μου την έβαλε ο Ηλεκτρολογος στην αντιπρόσωπια. Την πέρασε και κωδικοποίηση εκανα μόνος μου μέσω obd eleven . Αλλά στο κάνει και αυτός άμα θες με χρέωση έξτρα.

Κόστος τοποθέτησης 50 ευρώ .

Ευκολία τεράστια να έχεις ποσω κάμερα σε τέτοιο αμάξι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Στο advance το 1.6tdi που εχω το απλο ηχοσυστημα το Infotainment "COMPOSITION MEDIA" μπαινει η καμερα? Ο πωλητης ειναι αξιοπιστος,

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι αλλά δεν το σύνδεσα . Με το παρμπρίζ το συνδέεις και όταν ρίχνεις νερό πίσω ρίχνει και στην κάμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι αλλά δεν το σύνδεσα . Με το παρμπρίζ το συνδέεις και όταν ρίχνεις νερό πίσω ρίχνει και στην κάμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει ναι αλλά δεν το σύνδεσα . Με το παρμπρίζ το συνδέεις και όταν ρίχνεις νερό πίσω ρίχνει και στην κάμερα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο advance το 1.6tdi που εχω το απλο ηχοσυστημα το Infotainment "COMPOSITION MEDIA" μπαινει η καμερα? Ο πωλητης ειναι αξιοπιστος,Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
 
 
 
 
 
 

Εμένα μπήκε στο συγκεκριμένο ηχοσύστημα . Μετα άλλαξα και πηγα στο προ . Αν είναι αξιόπιστος το βλέπεις από τα αστέρια του . Τυχαία τον έβαλα αυτόν. Με κωδικό ανταλλακτικού θα βρεις πολλές επιλογές


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Εμένα μπήκε στο συγκεκριμένο ηχοσύστημα . Μετα άλλαξα και πηγα στο προ . Αν είναι αξιόπιστος το βλέπεις από τα αστέρια του . Τυχαία τον έβαλα αυτόν. Με κωδικό ανταλλακτικού θα βρεις πολλές επιλογές


Sent from my iPhone using Tapatalk
Νομιζα τη πηρες απο αυτον. Αρα μου λες οτι κανει στο απλο ηχοσυστημα? Ποιος ειναι ο κωδικος ανταλλακτικου? Ο δικος σου πωλητης ποιος ειναι? (αφου τον εχεις δοκιμασει)

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποιος είναι πάει καιρός . Ο κωδικός ξεκινάει από 5na


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν το βρεις γραψτο terri
Καλυτερα να παω σε σιγουρη αγορα αν ειναι

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αγγελία που έβαλα το έχει
Τσεκ
Ρωτά όμως και αντιπροσωπεία αν στο βάζει Γτ μπορεί να σου κάνει τον δύσκολο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην αγγελία που έβαλα το έχει
Τσεκ
Ρωτά όμως και αντιπροσωπεία αν στο βάζει Γτ μπορεί να σου κάνει τον δύσκολο


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ναι το ειδα. Απλα ο πωλητης δεν εχει πολλες πωλησεις

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα είμαι νέο μέλος και θέλω να ρωτήσω θέλω να αγοράσω το νέο tiguan και είμαι ανάμεσα στο 1.4 150 ίπποι advance 4 motion και στο 2.0 180 ίπποι 4 motion exclusive tsi το πρώτα κάνει 32.000 και το άλλο 37.550 θέω να μου πείτε τι προτείνετε και γιατί αξίζουν τα 5.000 ευρώ παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. θελω να αλλάξω στα φαναρια αλογόνου που έχω τα φώτα ημέρας τις ψύρες δηλαδη σε led? ξέρει κανείς κάτι η αν ξέρει τον τύπο της λάμπας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα είμαι νέο μέλος και θέλω να ρωτήσω θέλω να αγοράσω το νέο tiguan και είμαι ανάμεσα στο 1.4 150 ίπποι advance 4 motion και στο 2.0 180 ίπποι 4 motion exclusive tsi το πρώτα κάνει 32.000 και το άλλο 37.550 θέω να μου πείτε τι προτείνετε και γιατί αξίζουν τα 5.000 ευρώ παραπάνω;


Καλώς όρισες. Μεγάλη διαφορά κάνει το μοτέρ. Σίγουρα πιο αξιόπιστο το 2.0 και πιο δυνατό. Από εκεί και πέρα έχεις και αρκετό έξτρα εξοπλισμό λόγω έκδοσης. Αν διαβάσεις τα αρχεία που ανεβάσαμε κατά καιρούς θα δεις τις διάφορες. Εγώ αν μπορούσα θα πήγαινα στο 2.0 πάντως. Πολύ ωραίο και το 1.4 με τα 150 το είχα οδηγήσει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ να σε ρωτησω και κάτι άλλο tiguan 1.4 tsi advance r line η 2.0 tsi exclusive να πω ότι θέλω αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων. Πιστεύετε ότι αξίζει η έκδοση r line η οχι;?κρίμα που δεν βγαίνειr line 2.0 tsi.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά, άποψη μου είναι ότι ενώ είναι κουκλί με το rline είναι και πεταμένα λεφτά. Αν σου περισσεύουν... βάλε!! Σίγουρα να βάλεις το αυτόματο κιβώτιο. Πάντως νομίζω πως αξίζει το exclusive. Αν και το advance είναι πολύ ολοκληρωμένο, στο exclusive δεν λείπει τίποτα. Εγώ έχω το advance, 1-2 πραγματάκια θα τα ήθελα πχ καθρέφτες αναδιπλούμενους, adaptive cruise control.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα αυτόματου φρεναρίσματος του αυτοκινήτου κατά το παρκάρισμα!!! Επιβεβαιώνω πως γίνεται και με τους αισθητήρες. Το είχα αναφέρει κάποτε και το ξαναέκανα την Παρασκευή. Κόκκαλο το αυτοκίνητο σε πλαστικό κολωνακι στον δρόμο. Δεν το είχα δει, το φανταζόμουν ότι θα είχε, στην όπισθεν λοιπόν πήγαινα σιγά σιγά και χραπ κόκκαλο. Κοκκίνισαν όλα και βγήκε και μια μούντζα...που πας ρε καραγκιόζη... εξαιρετικό. Κατέβηκα να δω ποσό απόσταση είχε και ήταν γύρω στους 5-10 πόντους. Δεν είχα ακουμπήσει. Το κολωνακι θα «έσκαγε» στην μέση που δεν έχει αισθητήρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο μάλλον θα πάρω το tiguan 2.0 tsi 180 hp  exclusive  και θα δω τι extra θα βάλω καλύτερα να δώσω λίγα χρήματα παραπάνω για ένα ισχυρότερο αυτοκίνητο,μια τελευταία ερώτηση ξέρεις αν με προγραμμα απόσυρσης πέφτει λόγω η τιμη του;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο μάλλον θα πάρω το tiguan 2.0 tsi 180 hp  exclusive  και θα δω τι extra θα βάλω καλύτερα να δώσω λίγα χρήματα παραπάνω για ένα ισχυρότερο αυτοκίνητο,μια τελευταία ερώτηση ξέρεις αν με προγραμμα απόσυρσης πέφτει λόγω η τιμη του;



Πριν 6 μέρες που ρώτησα για το VW UP, πρόγραμμα απόσυρσης δεν υπάρχει!
Σε αντιπροσωπεία για το Tiguan δεν πήγες να ρωτήσεις;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.