Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Επισης τι αποψη εχετε για το discover pro system πιστευετε οτι ειναι χρησιμη η εγκατασταση του?Επισησ τι κανει ακριβος?

Link to comment
Share on other sites

37 λεπτά πριν , Fotisapple said:

Εσεις με τι μαρκα λαστιχα το πηρατε το tiguan?Ρωταω γιατι μου αρεσουν τα michelin.

Εμένα με τις 18άρες Kingston έχει πάνω τα Continental.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχουμε και λεμε volkswagen tiguan 2.0 tsi 180 hp 4 motion Dsg7(αυτοματο κιβοτιο 7 ταχυτητων)exclusive.χρωμα λευκο και μαυρα καθισματα.
Extra θα βαλω συστημα discover pro και ηλεκτρικους αναδιπλουμενους καθρεπτες.Τιμη γυρω στα 38.000€ μια χαρα,ελπιζω να μην μου δωσουν καποια τρελη ημερομηνια παραδωσης π.χ 70 μερες.Περισσοτερα την πεμπτη που θα παω στην cosmocar γιατι τωρα ειμαι χιο διακοπες.Καλο βραδυ

Κανα 3μηνο να υπολογίζεις στην καλύτερη
Εκτός αν υπάρχει εδώ κανένα τυχαία!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

28 λεπτά πριν , Fotisapple said:

Επισης τι αποψη εχετε για το discover pro system πιστευετε οτι ειναι χρησιμη η εγκατασταση του?Επισησ τι κανει ακριβος?

Με δύο λόγια (τα νέα μοντέλα 2017-18) 

Discover Media: Οθόνη 8 ιντσών, χάρτες σε κάρτα SD οπότε τρώνε την μία από τις δύο θύρες. Πλεονέκτημα του για εμένα ότι έχει τους δύο περιστροφικούς διακόπτες που είναι ευκολότεροι στην λειτουργία όταν οδηγάς. Θα μου πεις βέβαια οτι έχεις και τα χειριστήρια στο τιμόνι οπότε μικρό το κακό. 

Discover Pro: Μεγαλύτερη οθόνη 9,2 ιντσών απο γυαλί, καθαρή επιφάνεια χωρίς κουμπία, μόνο αφής. Σκληρός δίσκος 32 GB SSD στον οποίο αποθηκεύονται οι χάρτες αλλά και δικά σου αρχεία όπως μουσική.

 

...Επίσης ξέχασα τα Gestures δηλαδή μετακίνηση στα μενου με κίνηση του χεριού. Δεν ξέρω κατά πόσο βολεύει να διευθύνεις συναυλία καθόσον οδηγείς αλλά είναι και αυτή μια εξτρά δυνατότητα του Pro    

Edited by koumbouni
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έκανε ακριβώς 112 μέρες από την παραγγελία. Μια χαρά αφού μου είχαν πει για 4 μήνες τουλάχιστον. Τα λάστιχά του είναι Brigeston Dueler HP Sport σε 17άρες.Δεν ήθελα μεγαλύτερες με τίποτα. Είμαι της άποψης όσο ψηλότερο προφίλ τόσο καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

 Να κανω μια ασχετη ερωτηση οταν καποιος παιρνει αυτοκινητο με δοσεις η αυτοκινητοβιομηχανια παιρνει ολα τα χρηματα αμεσος η καθε μηνα?

Link to comment
Share on other sites

 Να κανω μια ασχετη ερωτηση οταν καποιος παιρνει αυτοκινητο με δοσεις η αυτοκινητοβιομηχανια παιρνει ολα τα χρηματα αμεσος η καθε μηνα?
Τι σε νοιαζει? Αμεσως τα παιρνει. Εσυ πληρωνεις τη τραπεζα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρηγγειλα.volkseagen tiguan 2.0 tsi 180 ps exclusive. 

Χρωμα λευκο και μαυρα καθισματα.extra εβαλα μονο ηλεκτρικους καθρεφτες γιατι η exclusive εκδοση εχει σχεδον τα παντα πανω.Μου ειπαν περιπου 75-80 μερες,επισης μου ειπε οτι ειναι 39η εβδομαδα παραγωγης 2017.Ειμαι πολυ χαρουμενος.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
3 hours ago , Fotisapple said:

Λοιπον το παρηγγειλα.volkseagen tiguan 2.0 tsi 180 ps exclusive. 

Χρωμα λευκο και μαυρα καθισματα.extra εβαλα μονο ηλεκτρικους καθρεφτες γιατι η exclusive εκδοση εχει σχεδον τα παντα πανω.Μου ειπαν περιπου 75-80 μερες,επισης μου ειπε οτι ειναι 39η εβδομαδα παραγωγης 2017.Ειμαι πολυ χαρουμενος.

Καλορίζικο, καλοτάξιδο, με πολλά & απροβλημάτιστα χιλιόμετρα. Να το χαρείς εσύ & όσοι μπουν μέσα. 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το παρηγγειλα.volkseagen tiguan 2.0 tsi 180 ps exclusive. 

Χρωμα λευκο και μαυρα καθισματα.extra εβαλα μονο ηλεκτρικους καθρεφτες γιατι η exclusive εκδοση εχει σχεδον τα παντα πανω.Μου ειπαν περιπου 75-80 μερες,επισης μου ειπε οτι ειναι 39η εβδομαδα παραγωγης 2017.Ειμαι πολυ χαρουμενος.

Σε 4 βδομαδες ξεκινάει να φτιάχνεται .

Καλοτάξιδο με το καλό να παραλάβεις .

Και χωρίς προβλήματα με το μοτέρ αυτό .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
2 hours ago , Fotisapple said:

Ευχαριστω πολυ δεν περιμενω την ωρα που θα μου ερθει.Να ρωτησω κατι ξερετε που φτιαχνεται το tiguan?

http://www.newsauto.gr/specials/erevna-pou-kataskevazete-aftokinito-sas/

Γερμανία, αν δεν κάνει λάθος. Καλό αυτό.

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2017 at 1:29 ΜΜ, GeorgeV said:

Μετά το πρώτο πλύσιμο...

IMG_5833.thumb.JPG.5bd69b7f06d2a0636724e1a608ab953e.JPG

Παράθεση

 

 

 

 

IMG_5832.JPG

Edited by GeorgeV
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.