Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

3 λεπτά πριν , terris said:

Και μένα με προγραμμα κάπως στα ίδια είναι με το 2.0bi . Δεν έχει τρελή διαφορά .μονο στη ροπή είναι λίγο καλύτερη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποφάσισα να μην βάλω πρόγραμμα, ούτως ή άλλως το βρίσκω πολύ ζωντανό. Από το Cayenne 3.6 που είχα πάει καλύτερα μέχρι τα 180χλμ. Αλογα και επιδόσεις έχω στο άλλο μου αυτοκίνητο....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν , Iliopoulos1984 said:

ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ 115 ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ? ΤΩΡΑ ΕΧΩ 4,000

Εγώ το άνοιξα στα 1.500χλμ .......Μιλάω για επιτάχυνση διότι με 3000 στροφές έχω 180χλμ

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ 115 ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ? ΤΩΡΑ ΕΧΩ 4,000
Ανοιξε το. Εγω εχω 8.000χλμ.
Μεχρι 4.000 στροφες γιατι παραπανω δεν εχει νοημα

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν το εχει βαλει κανεις ηδη κ ξερει τι ειναι.ρωταω για ενα πακετο security που και καλα βαζεις σαν εχτρα που σου λεει που ειναι το αμαξι κτλ.και με εφαρμογη σου κλειδωνει το αμαξι η οχι.το θεμα μου ειναι ,αυτο ειναι με την οθονη multimedia πακετο η ειναι εχτρα σαν τρακερ που ειναι στο σασι του αυτοκινητου πχ οπως στα πολυτελειας και δεν βγαινει...γιατι εγω θα το χω εξω σκεφτομαι πολυ μην το παρουν...και αναρωτιεμαι αν αξιζει να το βαλω απτο εργοστασιο η να τοβαλω μετα εχτρα με συναργεμο.

 

επισης αυτο μ ετην ελβετια..ποτε ξανα....πηγα ..και ειναι 2 φορες η μυκονος...το σαντουιτσ του δρομου κανει 10 ευρο...το 5 ευρο ειναι κερμα!!!!κ οταν ο σκουπιδιαρης περνει 3000 βαση νομου τι να πουμε μετα....

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ 115 ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Η ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ? ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ? ΤΩΡΑ ΕΧΩ 4,000


Δεν έχουν ανάγκη ! Χώσε και κάνει και καλό . Και επίσης ότι είναι να βγάλει μέσα στην εγγύηση . Εγώ από τα 1000χλμ έχωνα . Τώρα έχω 29000. Πάω για σερβις την Δευτέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν το εχει βαλει κανεις ηδη κ ξερει τι ειναι.ρωταω για ενα πακετο security που και καλα βαζεις σαν εχτρα που σου λεει που ειναι το αμαξι κτλ.και με εφαρμογη σου κλειδωνει το αμαξι η οχι.το θεμα μου ειναι ,αυτο ειναι με την οθονη multimedia πακετο η ειναι εχτρα σαν τρακερ που ειναι στο σασι του αυτοκινητου πχ οπως στα πολυτελειας και δεν βγαινει...γιατι εγω θα το χω εξω σκεφτομαι πολυ μην το παρουν...και αναρωτιεμαι αν αξιζει να το βαλω απτο εργοστασιο η να τοβαλω μετα εχτρα με συναργεμο.
 
επισης αυτο μ ετην ελβετια..ποτε ξανα....πηγα ..και ειναι 2 φορες η μυκονος...το σαντουιτσ του δρομου κανει 10 ευρο...το 5 ευρο ειναι κερμα!!!!κ οταν ο σκουπιδιαρης περνει 3000 βαση νομου τι να πουμε μετα....

Αν έχεις δυνατότητα ειδικά τα πρώτα χρόνια και μικτή . Πολλά τα λεφτά στο δρόμο . Και το λάθος είναι εύκολο να γίνει . Μακριά από μας βέβαια


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites



Δεν έχουν ανάγκη ! Χώσε και κάνει και καλό . Και επίσης ότι είναι να βγάλει μέσα στην εγγύηση . Εγώ από τα 1000χλμ έχωνα . Τώρα έχω 29000. Πάω για σερβις την Δευτέρα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Terris ενημέρωσε μας για το service όταν πας. Κόστος, εργασίες που γίνονται κλπ. Να ξέρουμε τι μας περιμένει και τι να προσέξουμε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι το δεύτερο . ΛΑδια φίλτρο λαδιού , καμπίνας και γενικός έλεγχος . Κόστος το έχω μέσα στο δάνειο με ασφάλεια και σερβις και επέκταση .

Στο πρώτο άλλαξα και φίλτρο πετρελαίου .φοβαμαι τα σκατο πετρέλαια της Ελλάδας . Πάλι θα αλλάξω Γτ το καλοκαίρι Είχα ένα θέμα στιγμιαίο και το αμάξι μπήκε safe mode. Δεν ήταν κάτι βέβαια μάλλον τυχαίο ελπίζω

 Δεν ανέβασε στροφές και είχε ανάψει το λαμπάκι του μοτέρ .αυτο που έγραψε ο εγκέφαλος ήταν και στα καύσερια . Δεν είχα το προγραμμα πάνω

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι το δεύτερο . ΛΑδια φίλτρο λαδιού , καμπίνας και γενικός έλεγχος . Κόστος το έχω μέσα στο δάνειο με ασφάλεια και σερβις και επέκταση .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σωστός.
Link to comment
Share on other sites

επισης εχω προσεξει πλεον μετα από 10 γιγα βιντεο που εχω κατεβσει με ότι παρουσιαση και συγκριτικο υποαρχει στο Youtube ότι στο ντουλαπακι μεσα,στο cdplayer μερικες εκδοσεις εχουν και θεση για sim card που υπολογιζω αυτό πρεπει να ειανι που σεπερνει τηλ.πολυ ευοκολο όμως για βγει και να το βρουν.

Link to comment
Share on other sites

Race chip γερμανικό παράλληλος είναι . Δεν έχεις κανένα θέμα . Τουλάχιστον από όσο ξεεω από το δικό μου και όσα χρόνια βάζω προγραμμα σε αμαξια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Race chip γερμανικό παράλληλος είναι . Δεν έχεις κανένα θέμα . Τουλάχιστον από όσο ξεεω από το δικό μου και όσα χρόνια βάζω προγραμμα σε αμαξια


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για να ξεκινησουμε με τα προγραμματα...εγω στο τσακ ειμαι να μην του βαλω απτην πρωτη μερα....για να μην καταλαβει κ την διαφορα η γυναικα....πριν το παω σπιτι να περασω απο ρεβο η κριτωνα και να το παω ετοιμο σπιτι...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βάλε ένα ρέβο κατευθείαν

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για να ξερετε αν αξιζουν τα λεφτα σας απο την τοποθετηση προγραμματος θα ΠΡΕΠΕΙ! να κανετε δυναμομετρηση ΠΡΙΝ...και μετα τον προγραμμα. Eτσι θα βλεπετε τι παιζει με αλογα, ροπη...διαγραμματα κτλ.

Επιπλεον αναλογιστειτε τις φθορες που προκυπτουν και τις ενδεχομενες ζημιες...

 

Φιλικά πάντα Κ.

Υ.Γ δεν ειμαι εναντια σε προγραμματα και προγραμματιστες.

Link to comment
Share on other sites

καλα δεν ειπαμε να παμε πρωτοσταδιο κομπλε...λολ οικογενειακα ειναι..τουλαχιστον προσωπικα.. μονο με χαρτογραφηση της ταξεως του 40 αλογα μαχ...αμα βγαλουμε τον καταλυτη και με 500 τρυπες τον κανουμε ποιο ελευθερο με κανα φοχ με 100 εκει ισως να παρουμε κατι ακομη χωρις να εχουμε θορυβο επισης...εγω σκεφτομαι χαρτογραφηση κ αντε και μια λειανση τουρμπινας οπως κανουν τα πολυτελειας που δεν θελουν να βαλουν αφτερμαρκετ προιοντα και θελουν να μεινουν στα ηδη υπαρχοντα,πχ σε μαζερατι που το χω δει σαν βελτιωση ανοιξανε το τουρμπο και το λειανανε λιγο αντε να να κερδιζανε 0.5 πανω πιεση που μαζι με προγραμμα και αλλαγη καταλυτη τους εδινε πανω απο 70 αλογα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.