Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

τελεια ειναι...σκεφτεσαι κανα τιμονακι ρλινε μετα?γιατι μου περναει απτο μυαλο μηπως να το κανω ρλινε στο μετα...γιατι ολα γινονται..το εξω το περνεις προφυλακτηρες ειναι.το μεσα ολη η διαφορα στο ρλινε πλας ειναι στο τιμονι και στομαυρο ουρανο...

 

 

ασχετο με τα ποιο πανω αμβιεντε φωτισμο τα νορμαλ τιγκουαν εχουν?γιατι κ εκει εχουν ρλινε σειρα στο φωτισμο.απο οτι ειδα στο καταλογο τους

Link to comment
Share on other sites

τελεια ειναι...σκεφτεσαι κανα τιμονακι ρλινε μετα?γιατι μου περναει απτο μυαλο μηπως να το κανω ρλινε στο μετα...γιατι ολα γινονται..το εξω το περνεις προφυλακτηρες ειναι.το μεσα ολη η διαφορα στο ρλινε πλας ειναι στο τιμονι και στομαυρο ουρανο...
 
 
ασχετο με τα ποιο πανω αμβιεντε φωτισμο τα νορμαλ τιγκουαν εχουν?γιατι κ εκει εχουν ρλινε σειρα στο φωτισμο.απο οτι ειδα στο καταλογο τους

e62c0d66d883e234f7cb2c970116f28b.jpg
Τιμόνι από το 2ο μήνα άλλαξα! Μαύρο ουρανό δεν έχω λόγω ηλιοροφης!
Και έχω βάλει και πεταλιερες ρ λαιν .



Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θεμα με εγκεφαλακια ειχες?ολα δουλεψανε κανονικα???το βαλες μονος σου?η βρηκες τσακαλι ηλεκτρολογο αθηνα?

Link to comment
Share on other sites

δε χρειαζεται να εισαι τσακαλι για να κανεις αυτη την αλλαγη σε τιμονι.

αν ηταν να μπει σε παλιοτερο μοντελο ναι.αλλα τωρα απ οσο ξερω τα φισακια και ολα τα μπλιμπλικια 

ειναι ιδια.μονο αυτο που βλεπεις ειναι διαφορετικο.δηλαδη η στεφανη και το καπακι κορνας αεροσακου

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλε ο ηλεκτρολόγος στην αντιπροσωπεία . Το μόνο θέμα που είχε το ένα κουμπί χτύπαγε η κόρνα αλλά το έλυσε σε ένα λεπτό .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλε ο ηλεκτρολόγος στην αντιπροσωπεία . Το μόνο θέμα που είχε το ένα κουμπί χτύπαγε η κόρνα αλλά το έλυσε σε ένα λεπτό .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για το ινφο παιδια...το αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι δεν υπαρχουν μεταχειρισμενα ακομη ρλινε...κοιταζω κ για κανα μεταχειρισμενο του 16  η του 17.ολα κ ολα 20 κομματια στην ελλαδα.και ολα νορμαλ αντε το πολυ να ειναι οφφ ροαντ...ενας γνωστο πηρε τελικα 38 ενα ασπρο απο εμπορο του 16 ηταν διλιτρο με τιμολογιο αγορας 45... τουλαχιστον γλυτωνεις καποια χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

ειναι και αυτη μια πολυ καλη λυση!αρκει να εχεις υπομονη να βρεθει το καλο!

η καλο κονε που να ξερει ποτε θα βγει αυτο που θελεις προς πωληση.

φανταζομαι ξερεις πως αυτα ειναι τα τεστ ντραιβ ετσι?

Link to comment
Share on other sites

χρονη κ τεστ ντριβε να ειναι οκ ...δεν πιστευω με τον αντιπροσωπο μεσα ο καθενας να γινεται κανιβαλος...αυτοματα κοιταζω παντα,,,μαλακια δεν μπορουν να κανουν..απο εκει κ περα με 5000 χλμ και 7 χιλιαρικα κατω δεν με πειραζει αν εβρισκα αυτο που ηθελα.,..

Link to comment
Share on other sites

nai ok ...ψαχνουμε....αλλα δεν το βλεπω...γιατην ωρα παω για καινουργιο απο οτι καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Ένα ΝΚΚ 3733 στα μεταχειρισμένα της ΕΤΕΑ θεσσαλονικη είναι από τεστ ντραιβ αν ενδιαφέρεται κάποιος.Το βλέπαμε καθημερινά σχεδόν

Στάλθηκε από το MI 4LTE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου λενε και φιλοι να περιμενω καποιο ελαφρυ μεταχειρισμενο ρ λινε θα φανει...περιμενω λιγο ακομη....εχω καταλαβει οτι θελει 3.5 μηνες παραδοση και λεω για μεσα νοεμβριου να την κανω την κινηση ωστε φεβρουαριο να ειναι εδω περιπου η μαρτη

Link to comment
Share on other sites

και προσεξα κ το αλλο με το τιγκουαν ...ειναι το μονο που η στεφανη του τιμονιου δεν κρυβει το κοντερ,,,,στο πεζο το 3008 που εχει ψηφιακο κοντερ και αυτο ,δεν ξερω πως τα καταφεραν οι γαλλοι αλλα σε ολα τα βιντεο που εχω δει σαν ανταγωνιστη του το κοντερ κρυβεται απτο στεφανι...εννοω το πανω μερος...και θελει η ποιο κατω η ποιο πανω να το βαλεις,,,,αλλα η μεσαια θεση η νορμαλ δηλαδη ξεκινα και το κρυβει....κουφο...

 

 

 

 

τελικα βρηκα πακετο προσφορας που μπορω να φερω αυτο που θελω...απο νοεμβριο παραγγελνω...το θεμα ειναι ..οι αντιπροσωπειες κανουν δωρα?κ αν ναι κανουν δωρα μονο σε οποιον πληρωνει ντουκου η και με χρηματοδοτηση? για να ξερω αν παιζει να μου δωσουν δωρο να στειλω την γυναικα βολτα απο ολες  τις αντιπροσωπειες να δω τι δινουν...

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει πως λεγεται η αναρτηση που την ρυθμίζεις από μεσα?καπου την ειχα δει DCC...γιατι το ειπα στην γυναικα να παει να το προσθεσει στην προσφορα και μου γυρισε με acc ...που μετα ειδα ότι δεν είναι αναρτηση αυτό αλλα αυτοματος πιλοτος...μιλαω για ένα κουμπακι που εχει στο επιλογεα ταχυτήτων και το πατας αλλαζει ρυθμισεις στην αναρτηση...μεχρι δευτερα το παραγγελνω επιτελους...

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

εφαγα πορτα με την αναρτηση που ρυθμίζεις από μεσα/.μονο στα διλιτρα....βρηκα μια άλλη επιλογή όμως πετυχα στις επιλογες για αναρτηση,την λεγομενη σπορ!!!!!αυτή ξερει κανεις τι είναι???επισυναπτω την λιστα που την βρηκα...εστειλα και μαιλ να μου πουν στην ΚΟΣΜΟΚΑΡ αλλα ρωταω μηπως ξερει κανεις για ποιο γρηγορα...αραγε η DCC ποια απτις 2 είναι??

Untitled.jpg

Link to comment
Share on other sites

DCC έχει το δικό μου αλλά δεν διαθέτει ξεχωριστό διακόπτη. Η ρύθμιση γίνεται από την οθόνη . Έχεις τρεις επιλογές .Normal, confort και sport για την επιλογή στο μενου individual.

Link to comment
Share on other sites

DCC έχει το δικό μου αλλά δεν διαθέτει ξεχωριστό διακόπτη. Η ρύθμιση γίνεται από την οθόνη . Έχεις τρεις επιλογές .Normal, confort και sport για την επιλογή στο μενου individual.

Εμένα έχει και επιλογή Eco. Έχει διακόπτη δεξιά του λεβιέ ταχυτήτων όπου πατώντας τον αλλάζει την ρύθμιση διαδοχικά ή επίσης μπορείς να κάνεις την αλλαγή και από την οθόνη.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

τελικα μου απαντησανε ότι η σπορ είναι λιγο ποιο σκληρη απτην μαμα αναρτηση,...η DCC είναι αυτή που μπαινει αποκλειστικα στα 2000cc.....αρα το αφησα απεξω...δεν εχει νοημα πλεον...πολλα πραγματα με εχουν αφησει με αποριες....πρεπει να κλεινουν στοχους και αυτοι γιατι μερικες αντιπροσωπειες είναι διατεθειμένες να κοψουν και πανω από 1000 στην τιμη για να το κλεισεις μαζι τους ενώ άλλες το πολύ 600 ευρο..δωρα κατι άλλο απτο να κοψουν στην τιμη δεν μου εχουν κανει ακομη που κοιταζω..

Link to comment
Share on other sites

και ναι τελικα το παραγγειλα κ εγω,,,,χιονουλης νο2 ρλινε αυτή την φορα μεσα κ εξω ,χρηση πολης, και 1.4 4motion dsg 150..youpi!!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.