Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου τα ψευτονίκελ.....

 

Δεν μπορώ να βρώ στο δικό μου τα όργανα off road στην κεντρική οθόνη.Τα κανονικά (θερμοκρασίες νερού, λαδιού, KW , Gmeter) οκ τα άλλα γιοκ

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , elgian said:

Πρέπει να εχεις έκδοση με gps για να σου δείχνει υψόμετρο και γωνία τιμονιου


Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Οκ σ΄ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

απτο εργοστασιο ι βγαινει ετσι με νικελ διακοσμο γυρω γυρω στο πλαισιο του ηχείου και γραφει κιολας  to dynoaudio η όπως στην αμερικη μια άλλη εταιρεια fenkel νομιζω λεγεται.

ενταξει ξερω........ ότι είναι περιττες λεπτομέρειες στην τελικη.......αλλα πως βαζεις ένα πατακι με κοκκινο συριτι στο πλαι γιατι σου αρεσει , με αυτή την ιδεα το σκεφτόμουνα....θα ζησω και χωρις αυτό εννοείται....

εχεις κανει υποψην του detailer της προκοπης για να του κανω κεραμικη επιστρωση?δεν θελω της γλυφαδας. αλλον ψαχνω ποιο προσγειωμενο....για κουτσουλιες σκέφτομαι αμα αντεξει το κεραμικο διπλης στρωσης που λενε στο φβ το οξυ της κουτσουλιας,

 

κ το άλλο που θελω να ρωτησω.τι προσεξατε όταν παραλαβατε το αυτοκινητο σας?

-.εκτος να μην είναι εμφανης τρακαρισμενο καπου πχ..να το βγαλω φωτο για μετεπειτα χρηση αμα βρω κατι στο μετα χαλασμενο?

-.θεωρητικα αυτοι το ελενχουν μηχανολογικα οκ,αυτο το ξερουμε.να τσεκαρω λαδια καλου κακου για τον φοβο των ιουδαίων...

-.να μην εχει πολλα χλμ πανω του,πανω από 10 είναι υπερβολικο σωστα για καινουργιο?

-.εσεις τι κοιταζατε?

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

On 4/11/2017 at 9:14 ΠΜ, XIONOULIS said:

απτο εργοστασιο ι βγαινει ετσι με νικελ διακοσμο γυρω γυρω στο πλαισιο του ηχείου και γραφει κιολας  to dynoaudio η όπως στην αμερικη μια άλλη εταιρεια fenkel νομιζω λεγεται.

ενταξει ξερω........ ότι είναι περιττες λεπτομέρειες στην τελικη.......αλλα πως βαζεις ένα πατακι με κοκκινο συριτι στο πλαι γιατι σου αρεσει , με αυτή την ιδεα το σκεφτόμουνα....θα ζησω και χωρις αυτό εννοείται....

εχεις κανει υποψην του detailer της προκοπης για να του κανω κεραμικη επιστρωση?δεν θελω της γλυφαδας. αλλον ψαχνω ποιο προσγειωμενο....για κουτσουλιες σκέφτομαι αμα αντεξει το κεραμικο διπλης στρωσης που λενε στο φβ το οξυ της κουτσουλιας,

 

κ το άλλο που θελω να ρωτησω.τι προσεξατε όταν παραλαβατε το αυτοκινητο σας?

-.εκτος να μην είναι εμφανης τρακαρισμενο καπου πχ..να το βγαλω φωτο για μετεπειτα χρηση αμα βρω κατι στο μετα χαλασμενο?

-.θεωρητικα αυτοι το ελενχουν μηχανολογικα οκ,αυτο το ξερουμε.να τσεκαρω λαδια καλου κακου για τον φοβο των ιουδαίων...

-.να μην εχει πολλα χλμ πανω του,πανω από 10 είναι υπερβολικο σωστα για καινουργιο?

-.εσεις τι κοιταζατε?

Αφού με το καλό έρθει, προτού παραλάβεις πολύ πολύ καλό ψάξιμο/έλεγχο για οτιδήποτε "περίεργο"-άξιο προσοχής. Άλλα ένα-δύο ζευγάρια μάτια μαζί σου δεν θα ήταν κι άσχημα!

Πέρυσι, φίλος και συνάδερφος το παρέλαβε βιαστικά δίχως να το ελέγξει και τις επόμενες μέρες έβρισκε διάφορα..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου τα παρέλαβα με 29χλμ στο κοντερ. Εχω παραλάβει αυτοκίνητο και με 150χλμ. Δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Εγώ δεν το έψαξα καθόλου.Επειδή είχα δουλειά πήγα αργά και τα κλειδιά μου τα έδωσε ο φύλακας στην πύλη. Το πήρα και έφυγα. :)

Link to comment
Share on other sites

θ απαρω κ την γυναικα μαζι .....εχουν ματι αυτά που βρισκουν και τριχα αμα θελουν...κ9 λαγωνικο θα την κανω!

Link to comment
Share on other sites

θ απαρω κ την γυναικα μαζι .....εχουν ματι αυτά που βρισκουν και τριχα αμα θελουν...κ9 λαγωνικο θα την κανω!

Το καλύτερο θα κάνεις!!!
Μόλις έχω χρόνο θα σου στείλω μήνυμα να έχεις μια ιδέα με το τι βρήκε ο φίλος αφού παρέλαβε


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/10/2017 at 5:09 ΜΜ, XIONOULIS said:

και ναι τελικα το παραγγειλα κ εγω,,,,χιονουλης νο2 ρλινε αυτή την φορα μεσα κ εξω ,χρηση πολης, και 1.4 4motion dsg 150..youpi!!

Καλοτάξιδο και απροβλημάτιστο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω νικο,..

βεβαια ...ακομη ο πωλητης μου λεει ότι είναι νωρρις να εχουμε βδομαδα παραγωγης στα μαιλ που του στελνω.....αλλα τουλάχιστον εχει ηδη τις αλλαγες του μοντελου του 2018 από ότι μου ειπανε με την κρεμαγιερα την σπεσιαλ κ αλλαδ 2 αλλαγες.καποια USB παραπανω και κατι άλλο στο βασικο εξοπλισμο, γιατι παραδιδιδεται το 2018.Με το dynoaydio εστειλα στην ΚΟΣΜΟΚΑΡ...δεν μπορει στην αγγλια στο configurator να το χουν στα εχτρα και εδώ τιποτα ν αμην το ξερουν ...ωρες ωρες σκέφτομαι να το επαιρνα από γερμανια κ να το φερνα...γιατι εδώ τους τα λες εσυ ,,αυτοι να σου πουν αστο καλυτερα....http://www.volkswagen.co.uk/new/tiguan-nf/configure/paint/2488/3315

Link to comment
Share on other sites

αυτο λοοκ τι λεει πως το βλεπετε....προσπαθω να καταλαβω αμα μου αρεσει....ειμαι υπερ του μαυρου στο ουρανο σε ασπρο αυτοκινητο,καλη ωρα πως εχω το γκολφακι μου. αλλα κ το πλαινο πρωτη φορα το ειδα σε suv

tiguan black white3.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τη superchips στο Facebook ρωτώντας για πρόγραμμα για το 1.6 TDI

 

Hello there, I own a 2017 Tiguan 1.6 TDI 115ps and I would like to ask you if bluefin/remap is available for my car?

 

thank you for your message. Being a 2017 1.6 TDI it could be fitted with a new type of ECU. If you can find the "engine code" for the vehicle, I can research this for you and let you know what's possible. There will be a 4 character engine code printed on a sticker in your service manual or in the spare wheel storage space in the boot of the car. It will look something like these photos...

 

The engine code is DGDB

 

Thanks fror the information. This engine is similar to that used in the Passat which we already list - it has the same ECU and should make similar gains. You could safely purchase a Bluefin for the Passat and use it on your car. We only don't list the Tiguan because we haven't seen one here at our HQ just yet.

 

http://www.superchips.co.uk/search?make=38&fueltype=2&model=163&variant=3523

 

Πολύ κονσέρβα ρε παιδιά δε ξέρω.. με την έκπτωση και τα μεταφορικά κοστίζει 500€ το bluefin και το κάνουμε εγκατάσταση μόνοι μας. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μπα όχι....προτιμω ρεβο η απρ να το παω από το μαγαζι του και να του μιλησω και να δουμε τι γινεται με ττην εργοστασιακη εγγυηση κτλ...γιατι 4 χρονια τωρα να τα πεταξουμε κ απτο παραθυρο νομιζω είναι υπερβολικο.εκτος κ αν δεν εχω καταλαβει εγω καλα κατι...4 χρονια εγγυηση σημαινει ότι χαλασει από υπαιτιοτητα υλικου πχ το καλυτπτουν αυτοι...αυτό είναι πολύ καλο για να το χασω πχ...κ την στιγμη που το εχω προπληρωσει!!!παντως το κονσεπτ είναι εντος εγγυησης να βαλεις πρόγραμμα η εκτος???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις προγραμμα είσαι αυτόματα εκτός εγγύησης. Τώρα αν κάποια αντιπρόσωπος κάνει τα στραβά μάτια είναι προφανώς θέμα συνεννόησης / τύχης


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτο λοοκ τι λεει πως το βλεπετε....προσπαθω να καταλαβω αμα μου αρεσει....ειμαι υπερ του μαυρου στο ουρανο σε ασπρο αυτοκινητο,καλη ωρα πως εχω το γκολφακι μου. αλλα κ το πλαινο πρωτη φορα το ειδα σε suv><a href=https://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/monthly_2017_11/5a0c665562edf_tiguanblackwhite3.png.a122b478f6864e894c897127d5cd3608.png' alt='5a0c665562edf_tiguanblackwhite3.png.a122b478f6864e894c897127d5cd3608.png'>


Προσωπικά μου αρέσει αν και παραξενεύει πολύ κόσμο. Το νέο Peugeot 208 αν δεν κάνω λάθος έχει αντίστοιχη διχρωμία


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

αυτο λοοκ τι λεει πως το βλεπετε....προσπαθω να καταλαβω αμα μου αρεσει....ειμαι υπερ του μαυρου στο ουρανο σε ασπρο αυτοκινητο,καλη ωρα πως εχω το γκολφακι μου. αλλα κ το πλαινο πρωτη φορα το ειδα σε suv><a href=https://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/monthly_2017_11/5a0c665562edf_tiguanblackwhite3.png.a122b478f6864e894c897127d5cd3608.png' alt='5a0c665562edf_tiguanblackwhite3.png.a122b478f6864e894c897127d5cd3608.png'>


Προσωπικά μου αρέσει αν και παραξενεύει πολύ κόσμο. Το νέο Peugeot 208 αν δεν κάνω λάθος έχει αντίστοιχη διχρωμία


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στη παρεα επειδη και εγω εχω παρει τισ προσφορεσ για αγορα tiguan r line μηπωσ εχει καποιοσ βαλει στο tiguan και το εσωτερικο πακετο για να δω τα καθισματα αν εχουν διαφορεσ δλδ αν ειναι πιο μπακετ απο τα απλα και αν δεν εχουν το τραπεζακι πισω?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω να ρωτησω αν εχει καποιος τις διαστασεις των υαλοκαθαριστηρων. Μου εδωσαν σε μαγαζι 65-53 οδηγου-συνοδηγου. Νομιζω πως ειναι 63-55 οδηγου-συνοδηγου. Θα εχω προβλημα?

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στη παρεα επειδη και εγω εχω παρει τισ προσφορεσ για αγορα tiguan r line μηπωσ εχει καποιοσ βαλει στο tiguan και το εσωτερικο πακετο για να δω τα καθισματα αν εχουν διαφορεσ δλδ αν ειναι πιο μπακετ απο τα απλα και αν δεν εχουν το τραπεζακι πισω?
 
 

Καλησπέρα
Το ρ λαιν αφορά μόνο το εξωτερικό κομμάτι . Μέσα είναι advance . Στην Ελλάδα το κανείς παραγγελία το μέσα και φυσικά πάει στο θεό το κόστος


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα στη παρεα επειδη και εγω εχω παρει τισ προσφορεσ για αγορα tiguan r line μηπωσ εχει καποιοσ βαλει στο tiguan και το εσωτερικο πακετο για να δω τα καθισματα αν εχουν διαφορεσ δλδ αν ειναι πιο μπακετ απο τα απλα και αν δεν εχουν το τραπεζακι πισω?
 
 

Καλησπέρα
Το ρ λαιν αφορά μόνο το εξωτερικό κομμάτι . Μέσα είναι advance . Στην Ελλάδα το κανείς παραγγελία το μέσα και φυσικά πάει στο θεό το κόστος


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , Hlias Xatzistergiou said:

παιδια καλησπερα στη παρεα επειδη και εγω εχω παρει τισ προσφορεσ για αγορα tiguan r line μηπωσ εχει καποιοσ βαλει στο tiguan και το εσωτερικο πακετο για να δω τα καθισματα αν εχουν διαφορεσ δλδ αν ειναι πιο μπακετ απο τα απλα και αν δεν εχουν το τραπεζακι πισω?

 

 

Του ανηψιού μου που είναι R Line μέσα έξω στο εσωτερικό έχει διαφορετικά καθίσματα από το δικό μου που είναι advance και είναι ύφασμα στο κέντρο και δέρμα γύρω γύρω. Είναι εξαιρετικά στην όψη.

Link to comment
Share on other sites

4 λεπτά πριν , GeorgeV said:

Του ανηψιού μου που είναι R Line μέσα έξω στο εσωτερικό έχει διαφορετικά καθίσματα από το δικό μου που είναι advance και είναι ύφασμα στο κέντρο και δέρμα γύρω γύρω. Είναι εξαιρετικά στην όψη.

καμια φωτο να βλεπαμε κατι τις???

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , DubbeR_ChRoniS said:

καμια φωτο να βλεπαμε κατι τις???

Θα του πω να μου στείλει , το έχει στην Ελβετία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.