Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Just now, DubbeR_ChRoniS said:

αααα διπλα ειναι!!!

Είναι το πρώτο που ταξινομήθηκε στην Ελβετία σε έκδοση 2.0BiTDi R. To έχει περίπου 1,5 χρόνο

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να δω τα καθισματα αν ειναι ευκολο στο r line plus και απο τη μπροστα πλευρα και απο τη πισω γιατι σε σπορ σαλονι αυτα τα τραπεζακια στα καθισματα μου θυμιζουν πολυμορφικο

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , Hlias Xatzistergiou said:

θα θελα να δω τα καθισματα αν ειναι ευκολο στο r line plus και απο τη μπροστα πλευρα και απο τη πισω γιατι σε σπορ σαλονι αυτα τα τραπεζακια στα καθισματα μου θυμιζουν πολυμορφικο

απτο νετ που βρηκα.Sport Comfort καθίσματα εμπρός■ Ταπετσαρία καθισμάτων σε σχέδιο "Race", εσωτερικά πλευρικά τμήματα καθισμάτων σε μικροϊνες "San Remo", λογότυπο "R-Line" στα εμπρός καθίσματα, διακοσμητικές ραφές σε γκρι Crystal■ Διακοσμητικές ραφές γκρι Crystal σε πατάκια και κεντρικό υποβραχιόνιο

Τα προσκέφαλα, οι εξωτερικές πλαϊνές επιφάνειες

των καθισμάτων και το μεσαίο κάθισμα πίσω διαθέτουν δερμάτινη επένδυσηη

όπως επίσης το κεντρικό υποβραχιόνιο και τα διακοσμητικά στις πόρτες.

2017_volkswagen_tiguan_64_2560x1440.jpg

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

το κοστος 586 ευρο κανει το ρλινε plus εσωτερικο προ φορων και στην περιπτωση που το ζητήσεις ρλινε εκδοση το αμαξι.στο δικο μου η  προσφορα μου τοσο γραφει.

Αλλιως κανει κανα 2000 σε αdvance πχ να το κανει ρλινε και μεσα νομιζω.

το τραπεζακι είναι στα εχτρα από βλεπω αλλα το ζητας και το βαζουν ,.εγω το ζητησα πχ.

κ με το πλας πας και εδω

Πακέτο Ambience για R-Line Plus.Περιλαμβάνει διακοσμητικές επενδύσεις "Dark Grid" στο ταμπλό και στα πάνελ των εμπρός θυρών, κρυφό φωτισμό στις διακοσμητικές επενδύσεις και τις λαβές των εμπρός θυρών, 2 LED σποτ ανάγνωσης εμπρός και πίσω

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

σαν καθισμα παντωσ το βλεπω ιδιο νταξει το κομφορτ ειναι αλλο που εχει τισ ρυθμισεισ αλλα δεν ειναι πιο μπακετ οπωσ ειναι τα πακετα r line plus για αλλα μοντελα.παντωσ βρε παιδια μπορει να ειμαι περιεργοσ αλλα στο θεμα φωτων εχει μεινει πολυ πισω η vw σε ολα δλδ θα μπορουσε τα φωτα ημερασ να ειναι led οπωσ αλλα αυτοκινητα ακομα και σε σουπερμινι

Link to comment
Share on other sites

πρωτα από όλα είναι suv,,,,αμα περιμενες να εχει καθησματα bucket  μαλλον πας για γκολφ...αν εξαιρέσεις αυτό τα καθησματα του τιγκουαν τα ergoactive είναι βραβευμενα απτα καλυτερα της αγορας στα suv....

από εκει και μετα στα φωτα εννοεις μαλλον γιατι δεν τα εβαζε τζαμπα τα λεντ...γιατι με λεντ προβολεις ημερας πχ εχει κανονικα όπως οι ανταγωνιστες ...απλα είναι ΕΧΤΡΑ,

και σου δινει :Προβολείς ομίχλης εμπρός με στατικό φωτισμό των στροφών

Προβολείς LED Mid για μεσαία και μεγάλη σκάλα, με δυναμική ρύθμιση δέσμης, στατικό και δυναμικό φωτισμό στροφής, φώτα ημέρας LED

 

Η μα#@λακια είναι ότι τα περισσοτερα τα εχουν εχτρα και όχι στο βασικο εξοπλισμο...ε εκει αλλαζεις μαρκα φιλε...κ πας σε Nissan κασκαι με φουλ εχτρα  στην ποιο πλουσια εκδοση και 32 χιλιαρικα και τελος....

Link to comment
Share on other sites

22 λεπτά πριν , XIONOULIS said:

πρωτα από όλα είναι suv,,,,αμα περιμενες να εχει καθησματα bucket  μαλλον πας για γκολφ...αν εξαιρέσεις αυτό τα καθησματα του τιγκουαν τα ergoactive είναι βραβευμενα απτα καλυτερα της αγορας στα suv....

από εκει και μετα στα φωτα εννοεις μαλλον γιατι δεν τα εβαζε τζαμπα τα λεντ...γιατι με λεντ προβολεις ημερας πχ εχει κανονικα όπως οι ανταγωνιστες ...απλα είναι ΕΧΤΡΑ,

και σου δινει :Προβολείς ομίχλης εμπρός με στατικό φωτισμό των στροφών

Προβολείς LED Mid για μεσαία και μεγάλη σκάλα, με δυναμική ρύθμιση δέσμης, στατικό και δυναμικό φωτισμό στροφής, φώτα ημέρας LED

 

Η μα#@λακια είναι ότι τα περισσοτερα τα εχουν εχτρα και όχι στο βασικο εξοπλισμο...ε εκει αλλαζεις μαρκα φιλε...κ πας σε Nissan κασκαι με φουλ εχτρα  στην ποιο πλουσια εκδοση και 32 χιλιαρικα και τελος....

αυτο ειπα φιλε μου οτι θα μπορουσε να ειχε μονο στα φωτα ημερασ λεντ στανταρ σε ολεσ τισ εκδοσεισ θα το ομορφαινε και αλλο το αμαξι.εγω προσωπικα ημουν ενα βημα πριν παραγγειλω το r line με μεταλικο χρωμα και led mid μου εβγαινε 32000 το 1.4 tsi125 ps,αλλα στην εκθεση ειδα το karoq και πηρα προσφορα στα 30000 χοντρικα 1.5 tsi με led σε ολεσ τισ σκαλεσ με tft κοντερ.βεβαια δεν εχει την εξωτερικη εμφανιση του tiguan αλλα με εχει βαλει σε διλημμα

Link to comment
Share on other sites

το 125 το λενε adequate στα Review που εχω δει..μαλλον είναι πολύ βαρυ το κασωμα για μονο 125 αλογα χωρις κομπρεσορα κ μονο τούρμπο.γιατι περιγραφανε ότι απλα μπορες να πιασεις χλμ πχ 120 αλλα ως εκει ,δεν είναι για προσπεραση γρηγορη πχ.θελει χρονο και αποσταση.

καλυτερα που πηγες στο καροκ για μενα.γιατι εκει πηρες μια εκδοση φουλ εχτρα ενώ εδώ θα περνες κατι πολύ λιγοτερο από αυτό που θα μπορουσες να παρεις...μην το σκέφτεσαι,απο τα κανονικα τιγκουαν να σου πω ότι σαν σχεδιο προτιμω το καροκ.ειναι ποιο τολμηρο,σε μοτερ ποιο καινουργιο,το εσωτερικο πολύ καλο κ νομιζω ότι αν εξαιρέσεις χωρους  που ειναι ποιο μεγαλο το τιγκουαν ειναι ιδανικη επιλογή για τα λεφτα του.το θεωρο ποιο τιμιο παντως.με το ρλινε δεν το συγκρινω γιατι εκει χανει για μενα ξεκάθαρα.ειναι ολοκληρη φιλοσοφια το ρλινε κονσπετ που το αντιστοιχο θα ειναι το rs της σκοντας που ερχεται σε λιγο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

βγηεκε καινούργιος καταλογος εχτρα απτην vw...παρατηρησε κανεις ότι το τιγκουαν ενώ τοπουλαγανε και με 9,2 οθονη τωρα την βγαλανε εντελος και μενει 8.2 μονο!το γκολφ την πηρε την καινουργια οθονη ενώ το τιγκουαν όχι,και οκ προσθεσανε μια USB παραπανω .

καταλογος τωρα τελευταίος...

Σύστημα Infotainment DISCOVER MEDIA (ΜΥ18). ΠεριλαμβάνειΝέα έγχρωμη οθόνη αφής 8" / Έφαρμογή VW Media Control / Radio / CD Player με mp3 / 8 ηχεία / 4x20 Watt / 2 Θύρες SD card (η μία για το NAVI software) / Aux In / USB / Αισθητήρες προσέγγισης χεριού Proximity Sensors / Σύνδεση Bluetooth με audio streaming / Navigation με χάρτες Ευρώπης και δυνατοτητα update χωρις χρέωση / 3 χρόνια δωρεάν Mobile Online Υπηρεσίες Car-Net "Guide & Inform Basic".[από εβδ παραγωγής 45/2017 προστίθενται 2 επιπλέον θύρες USB, 1 εμπρός και 1 πίσω]                                                                              

S (MY2018)

Link to comment
Share on other sites

καταλογος μεχρι προχτες....καταργησανε την εκοδση PRO...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ!!!

 

Σύστημα Infotainment "DISCOVER PRO" (MY18). Περιλαμβάνει επιπλέον του DISCOVER MEDIA (PND):■ Έγχρωμη οθόνη αφής 9,2 ιντσών■ Online map update - Online ενημέρωση χαρτών απευθείας στο σύστημα Infotainment■ Gesture Control - Λειτουργία ανέπαφου χειρισμού■ Voice Control - Χειρισμός συστήματος Infotainment με φωνητικές εντολές■ DVD player, αναπαραγωγή βίντεο μορφής AVI, MPEG, DivX, Η.264■ 10GB ελεύθερη εσωτερική μνήμη■ Λειτουργία Rubberband■ 3 χρόνια δωρεάν Mobile Online Υπηρεσίες Car-Net "Guide & Inform PLUS"

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλά έγιναν αυτο το καιρό τον Νοέμβριο τελικά γύρισα στο Tiguan.Και εκανα παραγγελία το εξής μοντέλο 

Tiguan 

Λευκό 

comfort line 

1.4 tsi  dsg 4motion 

ψηφιακη οθόνη στις ταχύτητες 

Discover media novigation system 

App connect και Volkswagen media control 

Τιμη 37.500€ εδώ στην Γερμανια.

τει Δεκέμβρη θα το έχω και θα σας δείξω φωτογραφίες!!!!!

 

Ειμαι πολύ αποφασιστικός βλέπω σε ότι αφορά τα αυτοκίνητα εκατό φορές άλλαξα γνώμη!!!!!

 

Edited by Fotisapple
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τις διαφορές του κινητήρα 1,4 150ps act με τον προγενέστερο 1,4. Τις αλλαγές έχουν γίνει ως προς τι βελτίωση τπυ εν λόγω μοτερ;

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ήθελα να ρωτήσω και εγώ;

Επισης εδώ στην Γερμανια υπάρχουν οι εκδόσεις tredline comfortline highline 

Ενώ στην Ελλάδα υπάρχουν active advance r-line.Υπαρχει κάποια διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

xaxa που ν ατο βρω ...στις αντιπροσωπειες εστελνα την γυναικα για προσφορες....και παει αναλογα και με το φπα το 24αρι και μετα κ το ειδικο φορο ταξινόμησης....πες τι εχτρα θες να δω μηπως εχω παρει τιμη χωρις φορους παντα...φωτη με το καλο να σου ρθει να το χαρεις.....ειμαστε στο μελλον,....1.4 θα είναι όλα πλεον.....δεν το πιστευω αυτό που λεω.,,,,απτην μια το 1.4  μετα 150 και οικογενειακα και απτην άλλη το θηριο το διλιτρο με τα 730 να σου θυμιζει τι σημαινει σπορ επιδοσεις,...και εχω πρηξει των πωλητη μου....τελικα με ενημερωσαν ότι οι 9.2 οθονες συνεχιζουν και βγαινουν κανονικα,,,δεν εχει αλλαξει η παραγγελια μας και ουτε μας επηρρεαζει.,,,πως γινεται βεβαια να μην εχουμε βδομαδα παραγωγης αλλα να μην επηρεαζόμαστε απτις αλλαγες στους καταλογους ο θεος και η ψυχη του ξερει,,,,μαλλον ξερω περισσοτερα απτον πωλητη φοβάμαι,,,,

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago , Fotisapple said:

Αυτο ήθελα να ρωτήσω και εγώ;

Επισης εδώ στην Γερμανια υπάρχουν οι εκδόσεις tredline comfortline highline 

Ενώ στην Ελλάδα υπάρχουν active advance r-line.Υπαρχει κάποια διαφορά;

Υπάρχουν διαφορές. Η μεσαία στην Γερμανία (comfortline) είναι η αντίστοιχη advance εδώ απλά η μεσαία Ελληνική έκδοση είναι πιο πλούσια. 

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , Fotisapple said:

Ευχαριστώ πολύ!Εγω comfortline θα πάρω αλλα του έχω βάλει αρκετά extra.

πχ η advance έχει στην Ελλάδα τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις στάνταρ όπως και τον τριζωνικό κλιματισμό.

Link to comment
Share on other sites

 εχει κανεις παραγγελια από νοεμβριο με βδομαδα παραγωγης??

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.