Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Το παρέλαβα,είναι το ωραιότερο πράγμα που έχω δει στην ζωή μου!!!!!!


Δεν μπορούσες να το πάρεις 02/01;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τωρα για τον ένα χρονο στα χαρτια επιπλέον...μπορει κ να μην το πουλησει...η χαρα τουκαινουργιου και της παραλαβης σε κανει σαν μικρο παιδι....

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , SkyNet said:

Σωστός! Δεν ξέρω αν πολλοί θα άντεχαν emoji16.png


Sent from my iPad using Tapatalk

Μου ήρθε αυτοκίνητο μέσα Νοεμβρίου και πινακίδες έβγαλα 3 Ιανουαρίου. Επίσης μετα από μεγάλη αναμονή μου ήρθε αυτοκίνητο εξωφλήθηκε και πινακιδώθηκε αρχές Ιουνίου και κατέβηκα Αθήνα και παρέλαβα μέσα Ιουλίου.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2017 at 11:11 ΜΜ, terris said:

35cbb1c173793313bac5ac77abaa3035.jpg
Και μια φωτό ολοκληρωμένο το αμάξι .
Η μάσκα δεν θυμάμαι τον κωδικό που έχει αλλ eBay την βρίσκεις ανετα .
Τα μαμα είναι πάντα μαμα και θεωρώ είναι καλυτρα Γτ στρίβουν κιόλας ! Αλλά για aftermarket είναι παρά πολύ καλή επιλογή και είμαι πολύ ευχαριστημένος


Sent from my iPhone using Tapatalk

Terri μπορεις να μου πεις κοστος τροποθετησης και αγορας?Η τοποθέτηση έγινε Αθήνα?Σε αντιπροσωπεία?Εχω το 1,6 tdi advance χωρίς έξτρα λόγω φόρων. Επίσης σε κάποιο άλλο post σου είδα οτι έχεις κάνει κάτι με το discover media και σου έχει gps.??Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις 

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος αναφέρεται σε παραπάνω ποστ .δεν θυμάμαι τώρα ποσά είχα πληρώσει . Τοποθέτηση δωρεάν είναι κολλητός μου ο μάστορας και δεν είμαι Αθήνα είμαι επαρχία


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος αναφέρεται σε παραπάνω ποστ .δεν θυμάμαι τώρα ποσά είχα πληρώσει . Τοποθέτηση δωρεάν είναι κολλητός μου ο μάστορας και δεν είμαι Αθήνα είμαι επαρχία


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος αναφέρεται σε παραπάνω ποστ .δεν θυμάμαι τώρα ποσά είχα πληρώσει . Τοποθέτηση δωρεάν είναι κολλητός μου ο μάστορας και δεν είμαι Αθήνα είμαι επαρχία


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ευχαριστημένος από τα φώτα γενικά?Το βράδυ φωτίζουν καλά? Το compositiin media που είχες το ξηλωσες και έβαλες discovery pro?κόστος?

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός είναι παρά πολύ καλός ! Ξενον πολύ καλή ποιότητα με προτζέκτορα . Δεν είναι έτσι απλό η αλλαγή πηγής . Θέλει προγραμματισμό από κει που θα το πάρεις να μην κολησει το αμαξι


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός είναι παρά πολύ καλός ! Ξενον πολύ καλή ποιότητα με προτζέκτορα . Δεν είναι έτσι απλό η αλλαγή πηγής . Θέλει προγραμματισμό από κει που θα το πάρεις να μην κολησει το αμαξι


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός είναι παρά πολύ καλός ! Ξενον πολύ καλή ποιότητα με προτζέκτορα . Δεν είναι έτσι απλό η αλλαγή πηγής . Θέλει προγραμματισμό από κει που θα το πάρεις να μην κολησει το αμαξι


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο φωτισμός είναι παρά πολύ καλός ! Ξενον πολύ καλή ποιότητα με προτζέκτορα . Δεν είναι έτσι απλό η αλλαγή πηγής . Θέλει προγραμματισμό από κει που θα το πάρεις να μην κολησει το αμαξι


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με την Volkswagen το 2017 πουλήθηκαν 731.000 Tiguan με άνοδο 39.7% σε σχέση με τα 519.000 που είχαν πουληθεί το 2016.ετσι τωρα είναι το νο2 της εταιρίας πίσω από το golf που πούλησε 979.000.

 

Link to comment
Share on other sites

Fotisapple καλορίζικο και καλοτάξιδο!

Πες μας εντυπώσεις από τις πρώτες βόλτες.

Πως είναι ο 1.4 150 από σβελτάδα?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που άργησα.Ειναι το καλυτερο αμάξι με διαφορά.ο κινητήρας είναι πολύ καλός και σβέλτος.Τωρα πως είναι στο out of road ακόμα δεν ξέρω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα τη συμβουλή σας σε ένα ζήτημα για το Tiguan. Αποφασήσαμε να προχωρήσουμε στην αγορά του συγκεκριμένου αυτοκινήτου βάζοντας ενα όριο τα 28.000 - 28.500 χιλιάδες. Αρχικά πηγαιναμε για τον βενζινοκινητήρα των 1400 κυβικών και 150 ίππων (εκδοση: advance) αλλά λογω τελών ταξινόμισης δεν μπορούμε να βάλουμε κανένα έξτρα πέρα από τους αναδιπλούμενους. Ιδανικά θα θέλαμε το navigation και τα πιο οικονομικά led απο τις 2 επιλογές που υπάρχουν. Σκεφτόμαστε μήπως παμε στον ιδιο κινητήρα με τα 125 άλογα ωστε να μπορέσουμε να βάλουμε τα εξτρα που θέλουμε. Γενικά το αυτοκίνητο θα χρησιμοποιείται εντός πολης και χωρίς καμία πιθανότητα ρυμούλκισης. Θεωρείτε οτι ο κινητηρας με τα 125 θα ναι αργος για το συγκεκριμενο αυτοκινητο; Τρομερες απαιτήσεις ταχύτητας δεν υπάρχουν αλλά θα ήθελα να κάνω τις προσπεράσεις μου άνετα. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Να προτιμήσεις τα 150 άλογα .Πλοήγηση μπορείς να την έχεις στο κινητό σου ή σε ενα τάμπλετ.Οσο για φώτα άλλαξε τις λάμπες και θα έχεις σημαντική βελτίωση.Εγώ προτίμησα να πάρω δυνατότερο κινητήρα και να μην προσθέσω σχεδόν τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μήπως γίνεται αφού παρεις το αυτοκινητο να βάλεις το navi ( αν είναι απλά να περάσουν ένα προγραμμα στο ηδη υπάρχων σύστημα και να έχεις κανονικό navi). Δεν νοειται σε τετοιο αυτοκινητο να μην εχεις navi και έστω φώτα ημέρας led αλλά εφοσον είναι έτσι θα συμβιβαστούμε. Θα κανω test drive και το 125 να δω πως ειναι. Επίσης δε σας κρύβω οτι οι καινούργιες ζαντες που εξοπλιζουν το advance δε μαρεσουν καθολου σε σχέση με τις προηγούμενες που ήταν οκ και σκεφτομουνα να βαλω τις 18αρες kingston που ειναι πολύ όμορφες. Μπορεί να κανω την υπέρβαση και να παρω το 150 με 2-3 εξτρα. Θα δούμε 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.