Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

1 hour ago , Nrgakos3 said:

@PITvasilis αγόρασες τα πιο σωστά αξεσουάρ ! Δώσε μας λινκ και λεπτομέρειες για τα DRL

Έχει 3 σχέδια αλλά πιστεύω αυτό του ταιριάζει περισσότερο!

LED Day Light for Volkswagen VW Tiguan 2017 2018 Daytime Running Light with Yellow Turn Light and Night Blue Light Function 

https://m.aliexpress.com/item/32820895906.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32820895906&productSubject=32820895906&shortkey=6NJfIjE7&addresstype=600. 

 

Τώρα μένει η εγκατάσταση. Τα ferrings αυτά είναι κουμπωτα? Μάλλον. Έτσι φαίνονται αυτά που μου ήρθαν.  

Και μια φώτο που βρήκα από τα καλώδια που βγάζει γιατί οδηγίες εγκατάστασης δεν είχε :( 

Περιττό να πω ότι παρέλαβα σε 8 μέρες από όταν τα έστειλε και χωρίς τελωνείο.):) 

Screenshot_2018-03-28-23-24-40-519_com.alibaba.aliexpresshd.png

Edited by PITvasilis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει 3 σχέδια αλλά πιστεύω αυτό του ταιριάζει περισσότερο!
LED Day Light for Volkswagen VW Tiguan 2017 2018 Daytime Running Light with Yellow Turn Light and Night Blue Light Function 
https://m.aliexpress.com/item/32820895906.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32820895906&productSubject=32820895906&shortkey=6NJfIjE7&addresstype=600. 
 
Τώρα μένει η εγκατάσταση. Τα ferrings αυτά είναι κουμπωτα? Μάλλον. Έτσι φαίνονται αυτά που μου ήρθαν.  
Και μια φώτο που βρήκα από τα καλώδια που βγάζει γιατί οδηγίες εγκατάστασης δεν είχε  
Περιττό να πω ότι παρέλαβα σε 8 μέρες από όταν τα έστειλε και χωρίς τελωνείο.):) 
Screenshot_2018-03-28-23-24-40-519_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.png.6fd8093c8f85f26359c0773abb658637.png
Όταν τα βάλεις πες μας πόσο πως και βάλε φώτο πως ειναι. Φαινονται ωραια
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και το πατακι ας πούμε για το πορτπαγκαζ. Δυστυχώς δεν ήταν αυτό που περίμενα αλλά δεν πειράζει τι να κάνουμε. Το πήρα από Γερμανία στο 50αρικο περίπου. Περίμενα να είναι από καουτσούκ (rubber) αλλά ήταν από σκληρό αφρώδες υλικό ή αφρολεξ. Η άλλη μακακια είναι ότι κάθεται καλά μόνο αν βάλεις τον νταμπλα που καλύπτει την ρεζερβα στην πάνω θέση. Εάν μπει στην κάτω θέλει κόψιμο... :(

Ήθελα να ρωτήσω τι Led λάμπες να βάλω στα προβολακια ομίχλης?

Να και μια φωτο. 

IMG_20180402_145837_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν γραφει τιγκουαν θα ειναι αυτης της ποιοτητας,νομιζω μονο αυτα που γραφουν τιγκουαν ειναι τα καοτσουκ..δεν πειραζει βρε φιλε οσο βγαλει μετα το αλλαζεις,,,χαμενα δεν πανε... 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εντάξει όσο αντέξει και μετά άλλο. 

Εσύ τι λάμπες Led έβαλες στα προβολια. Κάποια συγκεκριμένη από το site στην Αγγλία ή no name h7 από ebay? 

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εντάξει όσο αντέξει και μετά άλλο. 
Εσύ τι λάμπες Led έβαλες στα προβολια. Κάποια συγκεκριμένη από το site στην Αγγλία ή no name h7 από ebay? 

Τα προβολακια δεν παίρνουν Η7 . Η8 φοράνε


Sent from my iPhone X using Tapatalk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

να προτεινω να συνχωνευτουν τα 2 θεματα που υπαρχουν για τα τιγκουαν μιας παντου γραφουμε τα παντα τουλαχιστον να ειναι ενα...το γενικο θεμα

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

βρε το μετεφερα στο αλλο γιατι πραγματικα δεν ξερω που να γραψω τι.....εσυ που χεις τα κονε για πες στα ανωτερα κλιμακια καμια νυξη!!!

Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2018 at 1:18 ΜΜ, terris said:


Τα προβολακια δεν παίρνουν Η7 . Η8 φοράνε


Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

On 3/4/2018 at 11:32 ΠΜ, PITvasilis said:

Ε ναι εντάξει όσο αντέξει και μετά άλλο. 

Εσύ τι λάμπες Led έβαλες στα προβολια. Κάποια συγκεκριμένη από το site στην Αγγλία ή no name h7 από ebay? 

λοιπον απο φβ ομαδες βρηκα αυτο το λινκ που ειναι για τα προβολακια...για τσεκαρετε και πειτε μου σωστα το δινουν στο εξωτερικο για εμας?

 

https://www.amazon.com/dp/B06XHDYTGL/ref=tsm_1_fb_lk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο φβ ομαδες βρηκα αυτο το λινκ που ειναι για τα προβολακια...για τσεκαρετε και πειτε μου σωστα το δινουν στο εξωτερικο για εμας?
 
https://www.amazon.com/dp/B06XHDYTGL/ref=tsm_1_fb_lk


8000lm το χρώματα βγάζει;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

λοιπον απο φβ ομαδες βρηκα αυτο το λινκ που ειναι για τα προβολακια...για τσεκαρετε και πειτε μου σωστα το δινουν στο εξωτερικο για εμας?

 

https://www.amazon.com/dp/B06XHDYTGL/ref=tsm_1_fb_lk

 

8000lm τι χρώμα βγάζει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8000 lumen ειναι ποσο φως βγαζει.το χρωμα ειναι 6500κ.ασπρο προς ελαχιστο μπλε αν δε κανω λαθος

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8000 lumen ειναι ποσο φως βγαζει.το χρωμα ειναι 6500κ.ασπρο προς ελαχιστο μπλε αν δε κανω λαθος

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8000 lumen ειναι ποσο φως βγαζει.το χρωμα ειναι 6500κ.ασπρο προς ελαχιστο μπλε αν δε κανω λαθος

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έχεις δίκιο ρώτησα πολύ επιπόλαια. Δεν το πρόσεξα. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχει και shipping + customs 26.80$. 

Αυτό εδώ το Led δεν θα ταιριάζει είναι Η11?   Το Η11 είναι διαφορετικό από το Η8? 

NIGHTEYE A344 X1 Pair LED Car Headlights DIY Color Temperature 60W 10000LM 9005 9006 H1 H4 H7 H11 https://banggood.app.link/5mEdC4HO8L

Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν , XIONOULIS said:

ναι αλλο το η7 αλλο το η8 και παει λεγοντας....

Ναι το Η7 με το Η8 ξέρω είναι διαφορετικά. Το Η11 με το Η8 είναι τα ίδια?  Γιατί στο λινκ από τα Led στο Amazon όταν πας να επιλέξεις το μέγεθος έχει σαν Η11(Η8, Η9). 

Και στο λινκ που έβαλα από το bangood έχει μόνο το Η11. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.

 

Παιδιά προσωπική μου γνώμη και άποψη . τέτοια led λαμπας μην τα προτιμάτε και ιδιαίτερα.

 

Σαν της λάμπες αλογόνου δεν εχει. 

Έχω δεί κάτι τέτοια από κοντά και δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε και ιδιαίτερα σαν φως και ακτίνα που βγάζουν. 

 

Για καμία έκθεση αυτοκινήτου είναι καλές για μόστρα.

 

Για εμένα τα λεφτά που θα δέσετε για τέτοιες λάμπες φάτε τα στα σουβλάκια θα πιάσουν και τόπο.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ειδα φωτος απο το νεο τιγκουαν αλλο αμαξι οχι αστεια!μεγαλο φαουλ αυτο αν το ηξερα θα περιμενα εναν χρονο!τοση διαφορα ειδικα το εσωτερικο σε εναν χρονο μολις δεν ηταν σωστο απο την  vw

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

που τις είδες?

ξερεις αν και πότε θα κυκλοφορήσει?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βιντεο στο youtube και αν πατησεις και στο google θα σου βγαλει!ε τα δημοσιευματα λενε μεσα στο 19 και οτι θα ειναι κατα 1500 ευρω πιο ακριβο σε καθε εκδοση τωρα δεν ελεγε αν θα το εχουν σε 1.6 ντιζελ ετσι οπως το γραφουν τα σαιτ νομιζω δεν θα το βγαλουν σε κατω απο 2000 κυβικα για πετρελαιο ,τωρα βενζινη λογικα θα εχουν νεους κινητηρες τω 1.5 tsi με οτι συνεπαγεται αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Εχει βιντεο στο youtube και αν πατησεις και στο google θα σου βγαλει!ε τα δημοσιευματα λενε μεσα στο 19 και οτι θα ειναι κατα 1500 ευρω πιο ακριβο σε καθε εκδοση τωρα δεν ελεγε αν θα το εχουν σε 1.6 ντιζελ ετσι οπως το γραφουν τα σαιτ νομιζω δεν θα το βγαλουν σε κατω απο 2000 κυβικα για πετρελαιο ,τωρα βενζινη λογικα θα εχουν νεους κινητηρες τω 1.5 tsi με οτι συνεπαγεται αυτο!


Γράψε το link να δούμε τι εννοείς!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.