Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Αν πατησετε τιγκουαν 2019 και πατε επιλογη ειδησεις εχει ανακοινωση για το κουπε και εχει καποιες φωτος!για να φανταστεις τι εννοω το εσωτερικο μοιαζει με του νεου τουαρεγκ!

Link to comment
Share on other sites

Πιθανή δημιουργία και όχι επιβεβαιωμένη παρουσίαση δεν μου λέει κάτι.
Προτιμώ κάτι χειροπιαστό και επίσημο


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πιθανή δημιουργία και όχι επιβεβαιωμένη παρουσίαση δεν μου λέει κάτι.
Προτιμώ κάτι χειροπιαστό και επίσημο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο φρανκι σε ενα αλλο αρθρο εχει και φωτο εσωτερικη!που δειχνει ενιαια γυαλινη οθονη και χωρις ροδελες για το κλιματιστικο!ε ενταξει λογικα το 19 θα βγαλουνε το κουπε αλλα απο δυλιτρο και πανω με ανανεωμενο και εσωτερικο!

Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2018 at 10:39 ΜΜ, Roksakis Krotafoss said:

Ναι αυτο φρανκι σε ενα αλλο αρθρο εχει και φωτο εσωτερικη!που δειχνει ενιαια γυαλινη οθονη και χωρις ροδελες για το κλιματιστικο!ε ενταξει λογικα το 19 θα βγαλουνε το κουπε αλλα απο δυλιτρο και πανω με ανανεωμενο και εσωτερικο!

Αυτά είναι πρωτότυπα. Δεν θα είναι έτσι ακριβώς όταν βγει και δεν είναι σίγουρο καν ότι θα βγει

Link to comment
Share on other sites

και ν αβγει ποιος θα πουλησει το δικο του να παει να παρει τρανσεξουαλ suv...?αλλο η κουρσα και αλλο το suv...τωρα ξεκινησαμε τα κουπε suv...αλλος καλος στον εγκεφαλο....δηλαδη σε λιγο θα καταργησουν τα σενταν και θα γινουν ολα suv...δεν καταλαβαινω καποιος να παρει suv με μικρο χωρο αποσκευων και μικρες διαστασεις αφου ο λογος που περνεις suv ειναι γιατι θες χωρους ,ground clearance,και off road δυνατοτητες πχ....σημερα ημουν με ενα παληκαρι που εβγαζε απτο q3 ενα black edition την ρεζερβα για να εχει περισσοτερο χωρο στο πορτμπαγκαζ ...και οταν του ειπα μα γιατι πηρες το q3 και οχι ενα τιγκουαν μου λεει μα ειναι audi...σκεφτομενος μεσα μου καλα νυχτοπερπατεις ζωακι...πεφτει πολυ σνομπαρισμα απο τετοιους κατοχους για τα τιγκουαν και ας εχουν τα παλια(απο τεχνολογικης αποψης)..τι παλια 2017 αλλα ιδιο με το προηγουμενο μοντελο...απλα κουμπακια στο τιμονι πχ απο τεχνολογια οχι γιατι δεν μπορουσε να τα παρει αλλα δεν τα εδινε νομιζω σε αυτην την γενια πχ τα ψηφιακα κοντερ κτλ.και πραγματικα το φασελιφτ που εκανε ηταν μασκα,πισω φωτα και βαμμενες μαυρες ζαντες συν τα χρωμια σε μαυρα....χεσε ψηλα και αγναντευε που λενε και στο χωριο μου και κοστολογιο 45....γιατο τιποτα....μιλαγα εχει acc?ceb?lane assist?παρκαρει ξεπαρκαρει μονο του?καναhead up display?φωτακια led? οχι ειναι αουντι....χαχαχα ειχα σκασει στα γελια....

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago , XIONOULIS said:

και ν αβγει ποιος θα πουλησει το δικο του να παει να παρει τρανσεξουαλ suv...?αλλο η κουρσα και αλλο το suv...τωρα ξεκινησαμε τα κουπε suv...αλλος καλος στον εγκεφαλο....δηλαδη σε λιγο θα καταργησουν τα σενταν και θα γινουν ολα suv...δεν καταλαβαινω καποιος να παρει suv με μικρο χωρο αποσκευων και μικρες διαστασεις αφου ο λογος που περνεις suv ειναι γιατι θες χωρους ,ground clearance,και off road δυνατοτητες πχ....σημερα ημουν με ενα παληκαρι που εβγαζε απτο q3 ενα black edition την ρεζερβα για να εχει περισσοτερο χωρο στο πορτμπαγκαζ ...και οταν του ειπα μα γιατι πηρες το q3 και οχι ενα τιγκουαν μου λεει μα ειναι audi...σκεφτομενος μεσα μου καλα νυχτοπερπατεις ζωακι...πεφτει πολυ σνομπαρισμα απο τετοιους κατοχους για τα τιγκουαν και ας εχουν τα παλια(απο τεχνολογικης αποψης)..τι παλια 2017 αλλα ιδιο με το προηγουμενο μοντελο...απλα κουμπακια στο τιμονι πχ απο τεχνολογια οχι γιατι δεν μπορουσε να τα παρει αλλα δεν τα εδινε νομιζω σε αυτην την γενια πχ τα ψηφιακα κοντερ κτλ.και πραγματικα το φασελιφτ που εκανε ηταν μασκα,πισω φωτα και βαμμενες μαυρες ζαντες συν τα χρωμια σε μαυρα....χεσε ψηλα και αγναντευε που λενε και στο χωριο μου και κοστολογιο 45....γιατο τιποτα....μιλαγα εχει acc?ceb?lane assist?παρκαρει ξεπαρκαρει μονο του?καναhead up display?φωτακια led? οχι ειναι αουντι....χαχαχα ειχα σκασει στα γελια....

ουτε κλιματισμο θα εχει, ουτε αισθητηρες μπρος-πισω...

ολα αυτα τα μοντελα, (x1-q3-gla) εχονται σχεδον τελειως γυμνα στον βασικο εξοπλισμο κ καθε "εξτρα" κοστιζει σχεδον ενα χιλιαρικο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας περιμένω το Tiguan 1.4 125 ps έκδοση advance σε λευκο χρωμα με αναδιπλούμενους καθρέπτες μου βγήκε με το κλειδί στο χέρι 25500.Πουλησα ένα αυτοκίνητο που είδα Audi A3 102ps του 2006 στα 5000e Αρα από τη τσέπη 20500.Πριν καταλήξω σε αυτό έκανα σε πολλά αυτοκινητα test drive από ford kuga έως chr .Aυτο δεν το είχα δει καθόλου γιατί αρχικά κοίταζα τα diesel και έβγαινε ακριβό .Τελικα το diesel το απέρριψα γιατί τα χλμ τα τελευταία 7 χρονια είναι στα 10000 το χρόνο και έχω και το φόβο πιθανόν βλαβών Επισης έχω ακούσει ότι δεν κάνουν για πολύ μέσα στη πόλη και για ακινησία τα χλμ μου είναι πόλης και υπάρχουν φορές που το αυτοκίνητο μένει σε ακινησία από 5- 35 μέρες .Φυσικα υπάρχει και ο φόβος της απαγόρευσης η εναλλακτικά χαρατσιού .Παντως από το Πέρασμα μου σε πολλά μαγαζιά και συνεργεία σε ερωτήσεις που έκανα μου έλεγαν ότι ο κόσμος παίρνει πλεων  60-70 βεντζηνα .Το αυτοκινήτου σε test που εκανα είχα μέση κατανάλωση μέσα στη πόλη 7.1 .η οποία δεν περιμένω να είναι εκεί αλλά τουλάχιστον όχι 10 άρια που είχα σε Audi .Σε kuga Παντως diesel μέση μου έγραψε 8.Τελη κυκλοφορία δεν έχουν μεγάλη διαφορά από την έκδοση diesel Από θέμα επιδόσεων δεν με ενδιαφερει γιατί το έχω μέσα στη πόλη και εκτός μόνο για 2-3 ταξίδια το χρόνο δεν τρέχω προσπεράσεις δεν κάνω και έχω ένα παιδί  .Το θέμα μου είναι αν ο κινητήρας είναι αξιόπιστος και γενικά το αυτοκίνητο .Στα πρώτης γενιάς όχι μόνο σε Tiguan αλλά και golf κτλ είχαν θέματα με καδένες  .Τωρα έχω μάθει ότι δεν  έχουν καδένες αλλά ιμάντες .Η αλήθεια είναι ότι polo αγορασμένο του 98 μόλις βγήκα από αντιπροσωπεία την άλλη μερα είχα δίσκο πλατό και μέσα στο πρώτο χρόνο φλάντζα μηχανής .Ενα θερμοστάτη στα 4 χρονια και στα 6 ένα σασμάν αλλά εκεί έφταιγε συνεργειο από αλλαγή τσιμούχας έχασε βαλβολίνες .Και στο Audi είχα θέματα αλλά μετά τα 4 χρονια .Επειδη το αυτοκίνητο το περνώ cash και είμαι οριακά στα χρήματα που είχα βάλει ταβάνι να κάνω την επέκταση ;τα βλέπω πολλά τα 600e .Επισης οπως ειπα και πριν το polo το πρώτο χρόνο έβγαλε τα θεματάκια του .Επισης εκτός το θέμα των χρημάτων δεν πηγαίνω το αυτοκίνητο μετά το πέρας εγγυησης στη KARENTA αλλά έξω που εκτός από έναν που είχε κάνει το ατόπημα με τη τσιμουχα δεν είχα θέματα .Τα service μου ήταν παρα πολύ οικονομικά και ενδεικτικα στο a3 αλλαγή πολλαπλασιαστή μπουζοκακωδια κλιματισμό μοτέρ υαλοκαθαριστήρων σεν έδωσα με εργασία πάνω από 700eΤο αυτοκίνητο δεν  είναι σε  γκαράζ κλοπή κτλ φυσικά και θα έχει μικτή τι λέτε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλοτάξιδο το νέο όχημα Πολύ καλή Επιλογή και το chr που λες.

Το θετικό σε αυτά που γράφεις είναι ότι ΔΕΝ κατέληξες στο FORD, (είμαι παθών με την συγκεκριμένη εταιρία) η καταναλώσεις που λες για το kuga είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή που δηλώνει στα χαρτιά.

Και δεν πρόκειται κανένας να τα πιάσει αυτά τα νούμερα.

 

Αν έπαιρνες kuga και Γενικά Ford αμάξι τα προβλήματα που βγάζουν είναι πολύ μεγαλύτερα σε σχέσει με αυτά που λες για το tiguan πρώτης γενιάς.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , OMINUS said:

Καλοτάξιδο το νέο όχημα Πολύ καλή Επιλογή και το chr που λες.

Το θετικό σε αυτά που γράφεις είναι ότι ΔΕΝ κατέληξες στο FORD, (είμαι παθών με την συγκεκριμένη εταιρία) η καταναλώσεις που λες για το kuga είναι πολύ μεγαλύτερη από αυτή που δηλώνει στα χαρτιά.

Και δεν πρόκειται κανένας να τα πιάσει αυτά τα νούμερα.

 

Αν έπαιρνες kuga και Γενικά Ford αμάξι τα προβλήματα που βγάζουν είναι πολύ μεγαλύτερα σε σχέσει με αυτά που λες για το tiguan πρώτης γενιάς.

 

 

Το Kuga δεν μου άρεσε καθόλου και βεντζηνα που ενδιαφέρομαι έχει πάνω από 10 κατανάλωση το Tiguan δεν φτάνει 10 Επισης τέλη το Kuga πληρώνει 260e .Τo chr τώρα στην έκδοση cult υβριδικό με το κλειδί στο χέρι έβγαινε 26000e.Εξωτερικα μου άρεσε πολυ μέσα όμως ήταν στενάχωρο κλειστοφοβικο με χαμηλή ποιότητα πλαστικών μικρός χώρος αποσκευών .χαμηλη ποιότητα ανάλυση οθονης και σε πολύ λαθος σημείο Δυστυχως είναι λαθος να το πάρει καποιος  με οικογένεια γιατί απλά δεν κάνει .Ακομα Το cvt δεν μου άρεσε σαν scooter ήταν και η μπαταρία θέλει αλλαγή μετά τα 11 χρονια με σημερινό κόστος πάνω από 2000e Επισης είσαι υποχρεωμένος 11 χρονια να πηγαίνεις για service αντιπροσωπεία που είναι πολύ κατα για να μη χάσεις την εγγύηση .Επισης πολύ ποιο γυμνό από το Tiguan ουτε αναδιπλούμενοι καθρέπτες ούτε mirrorlink .Επισης σε άλλους άρεσε και σε άλλους καθόλου από θέμα μεταπώλησης  θα έχει τα θεματάκια του γιατί θα σκέφτονται όλοι την μπαταρία .Αρα για τους παραπάνω λόγους το απέρριψα .Στην vw πήγα  να δείξω στη γυναίκα μου το t roc έβγαινε 1.0 tsi 22000 εκεί μπήκαμε τυχαία στο Tiguan και παθαμε τη πλάκα μας.Αρεσε περισσότερο από το crv που είχαμε κάνει test .Το νέο Tiguan δεν το είχα δει γιατί δεν κυκλοφορεί πολύ έξω και το παλιό δεν μου αρεσε.Εγω προσωπικά από θέμα τιμής χωρών πρακτικότητας εξοπλισμού ήταν μια χαρά .Κατι 3008 που είχα δει με τιμές 30 και βάλε εγώ προσωπικά για pegeuot δεν θα έδινα 30 θα προτιμούσα να πάω σε x1 η τιμή του 3008 έπρεπε να ξεκινάει με καλο εξοπλισμό στα 25 

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τα Ford , από το 2010 και τώρα έχει χαλάσει πάρα πολύ η ποιότητα τον υλικών ( ταμπλό και τα σχετικά ). 

 

Από κινητήρες βενζίνης είναι μπου@@@λο ειδικά κάτι 1000αρια ecoboost μακριά και αγαπημένα...

Από πετρέλαιο είναι πολύ καλύτερα μιας και δεν έχει δικούς της κινητήρες αλλά του PSA Group.

 

Και προπάντων επειδή είναι ford χάνεις πάρα πολύ από την αξία μεταπώλησης.

 

Toyota corolla να αγοράσεις του 2001 η και ποιό πίσω 1998 πποιό  πολλά θα πιάσεις αν το πουλήσεις , αποτι κάτι focus και κάτι fiesta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , OMINUS said:

Δεν κάνουν τα Ford , από το 2010 και τώρα έχει χαλάσει πάρα πολύ η ποιότητα τον υλικών ( ταμπλό και τα σχετικά ). 

 

Από κινητήρες βενζίνης είναι μπου@@@λο ειδικά κάτι 1000αρια ecoboost μακριά και αγαπημένα...

Από πετρέλαιο είναι πολύ καλύτερα μιας και δεν έχει δικούς της κινητήρες αλλά του PSA Group.

 

Και προπάντων επειδή είναι ford χάνεις πάρα πολύ από την αξία μεταπώλησης.

 

Toyota corolla να αγοράσεις του 2001 η και ποιό πίσω 1998 πποιό  πολλά θα πιάσεις αν το πουλήσεις , αποτι κάτι focus και κάτι fiesta.

 

 

 

 

Ποιο Ford είχες η έχεις ;οκ αλλά τα 8 χρονια εγγύηση που δίνουν δεν τα λες και λίγα 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
2 hours ago , ils said:

Γεια σας περιμένω το Tiguan 1.4 125 ps έκδοση advance σε λευκο χρωμα με αναδιπλούμενους καθρέπτες μου βγήκε με το κλειδί στο χέρι 25500.Πουλησα ένα αυτοκίνητο που είδα Audi A3 102ps του 2006 στα 5000e Αρα από τη τσέπη 20500. ...

Επειδή ρίχνω μια ματιά: 25.750€ τιμή καταλόγου για έκδοση advance. Βάλε και το λευκό χρώμα & τους καθρέφτες, 26+. Κάνουν έκπτωση & φτάνει 25.500€ ή δεν είναι σωστή η τιμή καταλόγου στο site; Πάντως, από active, εννοείται advance.

Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν , ils said:

Ποιο Ford είχες η έχεις ;οκ αλλά τα 8 χρονια εγγύηση που δίνουν δεν τα λες και λίγα 

Παραμύθια της Χαλιμάς είναι αυτές η εγγύησης που δίνουν η εταιρίες. 

Τα 8 χρόνια που σου λένε , δεν είναι έτσι όπως το νομίζεις.

 

Τα αμάξια από το εργοστάσιο και βάση Ευρωπαϊκής Ένωσης εχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΆ εγγύηση 2 χρόνια.

 

Τα οποία ότι και να πάθει το αμάξι είναι υποχρεωμένη να τα αλλάξουν. 

Αυτό ισχύει στην ΕΓΓΎΗΣΗ ΤΟΝ 2 ΠΡΏΤΟΝ ΧΡΌΝΟΝ.

 

ΜΕΤΆ το περας τον δύο χρόνον ξεκινά η εγγύηση της ασφαλιστικής εταιρείας που έχει συνεργασία με την FORD.

Δηλαδή 8 χρόνια που λέει "Και καλά" βγάζεις τα 2 χρόνια του εργοστασίου εκτός , σου μένουν τα 6 χρόνια της ασφαλιστικής εταιρείας.

 

Εκεί μετά ξεκινάνε τα θέματα του δεν σου καλύπτω το ένα δεν σου κάνω το άλλο και τα αυτό δεν μπαίνει στην εγγύηση και άλλα πολλά.

 

Απλός ξέρουν να την πλασάρουν καλά αυτή την διαφήμιση εκεί στην Ford και εκεί δεν βγάζεις άκρη σε μπερδεύουν επίτηδες και εσύ νομίζεις ότι πήρες καμία προσφορά SUPER και μετά έχεις και την εντύπωση ότι τους έπιασες και Μαλ@@@@ες. 

 

Όπως και το παραμύθι που έχει η ford και το οποίο ισχύει και σήμερα με την ΥΠΟΤΙΘΈΜΕΝΗ δωρεάν οδική βοήθεια, και καλά ότι δίνουν για μια ζωή. 

 

Στην Ford αποκτάς οδική βοήθεια ΜΟΝΌ ΌΤΑΝ ΤΟ ΑΜΆΞΙ ΚΆΝΕΙ SERVICE ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΈΝΟ ΣΥΝΕΡΓΌ FORD το αμάξι σου.

 

Αν δεν κάνεις δεν έχεις Δωρεάν βοήθεια.

 

 

Το αμάξι που είχα εγώ ήταν το Ford Cmax mk2 του 2014 το 1600cc το diesel.

Το οποίο τον Νοέμβριο τού 2014 το πλήρωσα στα 22.000€ (ήταν σε ειδική προσφορά της ford γιατί τους επόμενους μήνες έβγαινε το νέο μοντέλο της) 

 

Και υποτίθεται ότι το αμάξι που πήρα εγώ τότε αρχικά θα το αγωρασω πάνω από 32.000€ αν το έπαιρνα στο πρώτο εξάμηνο του 2014.

 

Το αμάξι όταν έκλεισε ένα μήνα εκεί ξεκίνησε ένας Γολγοθάς με το αμάξι αυτό. 

Κάθε μήνα στα συνεργεία και ταλαιπωρία συνέχεια,

Πολλά προβλήματα και ζημιές (Δυστυχώς όχι στον κινητήρα) να φανταστείς ότι όταν έκλεισε 1 μήνα στο αμάξι άλλαξα ταμπλό...!!!! 

Και γενικά για τα χρόνια που το κράτησα άλλαξα πάρα πολλά πράγματα που άλλο αμάξι τα αλλάζει μετά από 10 χρόνια 

 

το αμάξι το Φεβρουάριος του 2017 το πούλησα με 25.000χιλιόμετρα (Μετά από 2 χρόνια) στα 18.500€.

 

Μετά πήρα μια corolla sedan του 2001 1400αρι VVTI (Μαύρο σκυλί) με 171.000 χιλιόμετρα και το οποίο το κράτησα ίσα ίσα να μπορώ να μετακινουμε στην δουλειά μου. 

Το αγόρασα 2500€ και τον Σεπτέμβριο του 2017 το πούλησα και αυτό στα 4000€. 

Η corolla τουλάχιστον μου γύρισε τα λεφτά που έχασα στο Ford.

 

Και τώρα έχω το Passat 

Link to comment
Share on other sites

36 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Επειδή ρίχνω μια ματιά: 25.750€ τιμή καταλόγου για έκδοση advance. Βάλε και το λευκό χρώμα & τους καθρέφτες, 26+. Κάνουν έκπτωση & φτάνει 25.500€ ή δεν είναι σωστή η τιμή καταλόγου στο site; Πάντως, από active, εννοείται advance.

Για αυτό και εγώ δεν το κοίταζα καθόλου γιατί με τιμές καταλόγου έβγαινε πάνω από 26 .Πηγα σε μια KARENTA μου είπε 26400 στην άλλη ίδια τιμή αλλά μου έδωσε έκπτωση 700e  και έπαιρνε και το Audi A3 2006 3θυρο 102 ps με 170000xlm που ήθελε στα σίγουρα αμορτισέρ λάστιχα ζάντες δίσκο πλατό ΚΤΕΟ τον άλλο μήνα 4300.H καλητερη τιμή άλλοι μου έλεγαν 2500-3000e.Εγω τελικά το πούλησα σε ιδιώτη με περισσότερα χρήματα  .Πηγα σε όλα τα μαγαζιά ο τελευταίος δεν έδινε έκπτωση μόλις του ειπα ότι η καρεντα αγοράσει το αμάξι μου 4300 και μου κάνει έκπτωση μόλις έφυγα δεν πρόλαβα να πάω σπίτι με πήραν τηλέφωνο και μου αγόραζαν στην ίδια τιμή το αμάξι και 900e έκπτωση δλδ 200 e λιγότερα από τη καλητερη τιμή που πήρα .Καπακι παίρνω καρεντα για να διαπραγματευτο και άλλο τιμή το αμάξι όμως δεν υπήρχε το είχε κάνει κράτηση ο προηγούμενος γιατί οπως μου έλεγαν και όλοι με αναδιπλούμενους καθρέπτες ήταν ένα τελευταίο σε λευκο στο τελωνείο.Το καλο είναι ότι η αντιπροσωπεία αυτή μου έδωσε αμέσως αυτοκίνητο αντικατάστασης οπως και 15% έκπτωση στο service .Προσπαθω να διαπραγματευτο την εγγύηση αλλά δεν μπορεί κανείς 600e παντός πρόστιμο να κάνω μικτή παρα να τα δώσω για επέκταση .Εγω προσωπικά τη τιμή τη βλέπω καλή καθώς και τον εξοπλισμό της έκδοσης .Οι αναδιπκουμενοι καθρέπτες τόσα χρονια ήταν κάτι που μου χρειάστηκε πολλές φορές 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
13 λεπτά πριν , OMINUS said:

...

Μετά πήρα μια corolla sedan του 2001 1400αρι VVTI (Μαύρο σκυλί) με 171.000 χιλιόμετρα και το οποίο το κράτησα ίσα ίσα να μπορώ να μετακινουμε στην δουλειά μου. 

Το αγόρασα 2500€ και τον Σεπτέμβριο του 2017 το πούλησα και αυτό στα 4000€. 

Η corolla τουλάχιστον μου γύρισε τα λεφτά που έχασα στο Ford.

 

Και τώρα έχω το Passat 

Toyotάρα.

Με πόσα χλμ. το πούλησες; Έχω ένα θείο μου που κάνει κάτι τέτοια, βγάζει την υπεραξία μέσα από όποιο μεταχειρισμένο έχει αγοράσει & το πουλάει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
20 λεπτά πριν , ils said:

Για αυτό και εγώ δεν το κοίταζα καθόλου γιατί με τιμές καταλόγου έβγαινε πάνω από 26 .Πηγα σε μια KARENTA μου είπε 26400 στην άλλη ίδια τιμή αλλά μου έδωσε έκπτωση 700e  και έπαιρνε και το Audi A3 2006 3θυρο 102 ps με 170000xlm που ήθελε στα σίγουρα αμορτισέρ λάστιχα ζάντες δίσκο πλατό ΚΤΕΟ τον άλλο μήνα 4300.H καλητερη τιμή άλλοι μου έλεγαν 2500-3000e.Εγω τελικά το πούλησα σε ιδιώτη με περισσότερα χρήματα  .Πηγα σε όλα τα μαγαζιά ο τελευταίος δεν έδινε έκπτωση μόλις του ειπα ότι η καρεντα αγοράσει το αμάξι μου 4300 και μου κάνει έκπτωση μόλις έφυγα δεν πρόλαβα να πάω σπίτι με πήραν τηλέφωνο και μου αγόραζαν στην ίδια τιμή το αμάξι και 900e έκπτωση δλδ 200 e λιγότερα από τη καλητερη τιμή που πήρα .Καπακι παίρνω καρεντα για να διαπραγματευτο και άλλο τιμή το αμάξι όμως δεν υπήρχε το είχε κάνει κράτηση ο προηγούμενος γιατί οπως μου έλεγαν και όλοι με αναδιπλούμενους καθρέπτες ήταν ένα τελευταίο σε λευκο στο τελωνείο.Το καλο είναι ότι η αντιπροσωπεία αυτή μου έδωσε αμέσως αυτοκίνητο αντικατάστασης οπως και 15% έκπτωση στο service .Προσπαθω να διαπραγματευτο την εγγύηση αλλά δεν μπορεί κανείς 600e παντός πρόστιμο να κάνω μικτή παρα να τα δώσω για επέκταση .Εγω προσωπικά τη τιμή τη βλέπω καλή καθώς και τον εξοπλισμό της έκδοσης .Οι αναδιπκουμενοι καθρέπτες τόσα χρονια ήταν κάτι που μου χρειάστηκε πολλές φορές 

Μπράβο, ωραία κινήθηκες, σου βγάζω το καπέλο. 26.400€ -900€ έκπτωση -5000€ δική σου πώληση Α3. Πολύ δυνατός :thumbsu:

Το Α3 ήθελαν να στο πάρουν τζάμπα για να βγάλουν οι ίδιοι το κέρδος. Και κάποιοι θέλουν να βγάζουν και 1500-2000€ από κάθε τέτοιο αυτοκίνητο, όχι 500-700€.

Edited by Polakias TDI
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Toyotάρα.

Με πόσα χλμ. το πούλησες; Έχω ένα θείο μου που κάνει κάτι τέτοια, βγάζει την υπεραξία μέσα από όποιο μεταχειρισμένο έχει αγοράσει & το πουλάει :lol:

Χαχα :lol: το πούλησα με 175.000 χιλιόμετρα, αλλά πρόσεξε 2 πράγματα το αμάξι ήταν το ποιό full extra που έβγαζε η TOYOTA ήταν το ανανεωμένο με 4 ηλεκτρικά παράθυρα και trip computer. Και 4 αερόσακους αν ξέρεις από TOYOTA ήταν το ευρωπαϊκό μοντέλο Ε11 όχι η αγγλική που λέμε. Και με πίσω δισκόφρενα. 

 

Για αυτό και τα πήρα τα λεφτά αυτά. Σε 10 μέρες που το έβαλα στο γνωστό site αγγελιών το αμάξι έφυγε μπαμ μπαμ.

 

COROLLA ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΚΡΑΤΆΝΕ ΤΙΜΈΣ 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Μπράβο, ωραία κινήθηκες, σου βγάζω το καπέλο. 26.400€ -900€ έκπτωση -5000€ δική σου πώληση Α3. Πολύ δυνατός :thumbsu:

Το Α3 ήθελαν να στο πάρουν τζάμπα για να βγάλουν οι ίδιοι το κέρδος. Και κάποιοι θέλουν να βγάζουν και 1500-2000€ από κάθε τέτοιο αυτοκίνητο, όχι 500-700€.

1500-2000 πολλά τα βλέπω .Στην ηλικία του δικού μου και με  αυτά τα χλμ τα βλέπω πολύ καιρό στην αγγελια .Το δικό μου είχε  σοβαρά θέματα δεν ήταν με τα 115ps και δεν ήταν 5 θυρο δεν είχε μεταλλικό χρωμα λάστιχα κτλ.Εδω το είχα βάλει 5300 στην αγγελια και παλυ παζάρια έκαναν και με το δίκιο τους .Μιλαμε για αμάξι 12 ετών με 10 λίτρα κατανάλωση μέσα στη πόλη και 280e τέλη κυκλοφορίας .Οι ζάντες που είχα βάλει δεν ήταν μαμά με 500e τις είχα πάρει και ήταν στραβές Επισης είχα αλλάξει πρόσφατα τρόμπα νερού και παλυ όσοι το τσέκαραν μου είπαν ότι χάνει ήθελε δίσκο πλάκες μπροστά πολλαπλή εξαγωγής μια βάση αέρα μου έλεγαν  .Ηθελε τα μαζέματα του ταπετσαρίες μέσα δεν νομίζω  και η καρεντα 4300 να το παίρνει άντε κανα 6αρι να το πούλαγαν .Γνωστοι μου Παντως μου είπαν ότι το έδωσα σε πολύ καλή τιμή δεδομένου ηλικίας και μάζεματων .Δηλαδη και να το είχα μαζεύει άντε 6-6500 να το έδινα Το μόνο που είχα βάλει πριν 5 χρονια το πλήρωσα 1200e και το μετανειωσα ήταν οθονη με τηλεοραση και πλοηγό και κάμερα αλλά και να την έβγαζα έπρεπε να πληρώσω για να βάλω άλλη και παλυ φοβόμουν μη τη χαλάσω γιατί η οθόνης αφής έτρωγε τα κολλήματα της και ήθελε ανασηκώμα για να παίξει Επισης ενδιαφέρον από Αλβανούς είδα και Αλαβάνος το πήρε και δεν το τσέκαρε Εγώ Παντως του ειπα και συγκεκριμένα τι μαζέματα ήθελε .Παντως έκλαψα όταν το έδωσα 

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
1 ώρα πριν , OMINUS said:

Χαχα :lol: το πούλησα με 175.000 χιλιόμετρα, αλλά πρόσεξε 2 πράγματα το αμάξι ήταν το ποιό full extra που έβγαζε η TOYOTA ήταν το ανανεωμένο με 4 ηλεκτρικά παράθυρα και trip computer. Και 4 αερόσακους αν ξέρεις από TOYOTA ήταν το ευρωπαϊκό μοντέλο Ε11 όχι η αγγλική που λέμε. Και με πίσω δισκόφρενα. 

 

Για αυτό και τα πήρα τα λεφτά αυτά. Σε 10 μέρες που το έβαλα στο γνωστό site αγγελιών το αμάξι έφυγε μπαμ μπαμ.

 

COROLLA ΓΙΑ ΑΥΤΌ ΚΑΙ ΚΡΑΤΆΝΕ ΤΙΜΈΣ 

Δυνατός & εσύ, ωραίος :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
29 λεπτά πριν , ils said:

1500-2000 πολλά τα βλέπω .Στην ηλικία του δικού μου και με  αυτά τα χλμ τα βλέπω πολύ καιρό στην αγγελια .Το δικό μου είχε  σοβαρά θέματα δεν ήταν με τα 115ps και δεν ήταν 5 θυρο δεν είχε μεταλλικό χρωμα λάστιχα κτλ.Εδω το είχα βάλει 5300 στην αγγελια και παλυ παζάρια έκαναν και με το δίκιο τους .Μιλαμε για αμάξι 12 ετών με 10 λίτρα κατανάλωση μέσα στη πόλη και 280e τέλη κυκλοφορίας .Οι ζάντες που είχα βάλει δεν ήταν μαμά με 500e τις είχα πάρει και ήταν στραβές Επισης είχα αλλάξει πρόσφατα τρόμπα νερού και παλυ όσοι το τσέκαραν μου είπαν ότι χάνει ήθελε δίσκο πλάκες μπροστά πολλαπλή εξαγωγής μια βάση αέρα μου έλεγαν  .Ηθελε τα μαζέματα του ταπετσαρίες μέσα δεν νομίζω  και η καρεντα 4300 να το παίρνει άντε κανα 6αρι να το πούλαγαν .Γνωστοι μου Παντως μου είπαν ότι το έδωσα σε πολύ καλή τιμή δεδομένου ηλικίας και μάζεματων .Δηλαδη και να το είχα μαζεύει άντε 6-6500 να το έδινα Το μόνο που είχα βάλει πριν 5 χρονια το πλήρωσα 1200e και το μετανειωσα ήταν οθονη με τηλεοραση και πλοηγό και κάμερα αλλά και να την έβγαζα έπρεπε να πληρώσω για να βάλω άλλη και παλυ φοβόμουν μη τη χαλάσω γιατί η οθόνης αφής έτρωγε τα κολλήματα της και ήθελε ανασηκώμα για να παίξει Επισης ενδιαφέρον από Αλβανούς είδα και Αλαβάνος το πήρε και δεν το τσέκαρε Εγώ Παντως του ειπα και συγκεκριμένα τι μαζέματα ήθελε .Παντως έκλαψα όταν το έδωσα 

Ξέχνα το τώρα, ό,τι πέρασες μαζί του, πέρασες. Πάμε για τα καλά τα καινούρια! Όντως το έδωσες πολύ καλά, δεδομένων των θεμάτων που είχε. Εννοείται & ευτυχώς που δεν έφτιαξες τίποτα στο Α3 προτού το δώσεις, στο 99% των περιπτώσεων δεν παίρνεις ποτέ πίσω τα χρήματα που δαπάνησες για το μάζεμα. Άντε με το καλό να το παραλάβεις να μας γράψεις εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , Polakias TDI said:

Δυνατός & εσύ, ωραίος :thumbsu:

Σε ευχάριστο πολύ :hi:

 

Και το VW polo 6r 1.2tsi που είχα μοντέλο του 2010  η αντιπροσωπεία που το είχα αγοράσει το έπαιρνε με το ζόρι 8.500€ το πούλησα στην vw dasweltauto στο Μοσχάτο στα 10.000€ με 35.000 χιλιόμετρα. 

 

Πάντως ο φίλος με το AUDI καλά το έδωσε το αμάξι. 

Αλλά γενικά με τόσα χιλιόμετρα που είχε, και της ζημιές αυτές ήταν πολύ λογικό να του δίνουν η να του κάνουν παζάρι Πολλά τα χιλιόμετρα και μικρό ενδιαφέρων , και εγω έψαχνα για Α3 πριν πάρω το Passat αλλά με τέτοια χιλιόμετρα όμως ούτε θα το πλησίαζε... Και ας είχε και όλα τα χιλιόμετρα στην Audi.

 

Φιλικά τα λέω αυτά (Μην παρεξηγηθώ) 

 

Εμένα Πάντος η TOYOTA  που ήταν με 171.000 χιλιόμετρα, εγώ της έκανα καλή συντήρηση δεν την άφησα έτσι. 

Στην corolla η συντήρηση που της έκανα δεν έπιασε ούτε 500€.

Το αμάξι το έκανα ΠΡΏΤΑ ΑΣΦΑΛΉ ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ και μετά ολά τα υπόλοιπα.

Τα λεφτά μου τα έδωσε πίσω εμένα και με το παραπάνω 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Polakias TDI
2 λεπτά πριν , OMINUS said:

Σε ευχάριστο πολύ :hi:

 

Και το VW polo 6r 1.2tsi που είχα μοντέλο του 2010  η αντιπροσωπεία που το είχα αγοράσει το έπαιρνε με το ζόρι 8.500€ το πούλησα στην vw dasweltauto στο Μοσχάτο στα 10.000€ με 35.000 χιλιόμετρα. 

 

Πάντως ο φίλος με το AUDI καλά το έδωσε το αμάξι. 

Αλλά γενικά με τόσα χιλιόμετρα που είχε, και της ζημιές αυτές ήταν πολύ λογικό να του δίνουν η να του κάνουν παζάρι Πολλά τα χιλιόμετρα και μικρό ενδιαφέρων , και εγω έψαχνα για Α3 πριν πάρω το Passat αλλά με τέτοια χιλιόμετρα όμως ούτε θα το πλησίαζε... Και ας είχε και όλα τα χιλιόμετρα στην Audi.

 

Φιλικά τα λέω αυτά (Μην παρεξηγηθώ) 

 

Εμένα Πάντος η TOYOTA  που ήταν με 171.000 χιλιόμετρα, εγώ της έκανα καλή συντήρηση δεν την άφησα έτσι. 

Στην corolla η συντήρηση που της έκανα δεν έπιασε ούτε 500€.

Το αμάξι το έκανα ΠΡΏΤΑ ΑΣΦΑΛΉ ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ και μετά ολά τα υπόλοιπα.

Τα λεφτά μου τα έδωσε πίσω εμένα και με το παραπάνω 

Θα πήγαινα προς Toyota στο επόμενο αυτοκίνητο, εξωτερικά πλέον δεν έχω μεγάλο θέμα, αλλά μπαίνω στο κάθισμα του οδηγού & ψιλοχαλιέμαι ρε γαμώτο... ενώ έβλεπα το εσωτερικό του Tiguan & έρχομαι στα ίσα μου, σωστό ταμπλό, εργονομία, μια ομορφιά :goodjob: (για να μην βγούμε & πολύ εκτός θέματος :whistle: )

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , OMINUS said:

Σε ευχάριστο πολύ :hi:

 

Και το VW polo 6r 1.2tsi που είχα μοντέλο του 2010  η αντιπροσωπεία που το είχα αγοράσει το έπαιρνε με το ζόρι 8.500€ το πούλησα στην vw dasweltauto στο Μοσχάτο στα 10.000€ με 35.000 χιλιόμετρα. 

 

Πάντως ο φίλος με το AUDI καλά το έδωσε το αμάξι. 

Αλλά γενικά με τόσα χιλιόμετρα που είχε, και της ζημιές αυτές ήταν πολύ λογικό να του δίνουν η να του κάνουν παζάρι Πολλά τα χιλιόμετρα και μικρό ενδιαφέρων , και εγω έψαχνα για Α3 πριν πάρω το Passat αλλά με τέτοια χιλιόμετρα όμως ούτε θα το πλησίαζε... Και ας είχε και όλα τα χιλιόμετρα στην Audi.

 

Φιλικά τα λέω αυτά (Μην παρεξηγηθώ) 

 

Εμένα Πάντος η TOYOTA  που ήταν με 171.000 χιλιόμετρα, εγώ της έκανα καλή συντήρηση δεν την άφησα έτσι. 

Στην corolla η συντήρηση που της έκανα δεν έπιασε ούτε 500€.

Το αμάξι το έκανα ΠΡΏΤΑ ΑΣΦΑΛΉ ΓΙΑ ΕΜΈΝΑ και μετά ολά τα υπόλοιπα.

Τα λεφτά μου τα έδωσε πίσω εμένα και με το παραπάνω 

Στις αγγελίες που κοίταζα έβλεπα κάτι 7-8000 αλλά μετά που τις πρόσεξα καλητερα είδα ότι ήταν 5θυρα λιγότερα χλμ και περισσότερα άλογα και ίσως έκαναν και συντήρηση αντιπροσωπεία και μαλλί θα ήταν μαζεμένα .Εμενα ο τελευταίος αντιπρόσωπος έδωσε 4300 επειδή του ειπα ότι τόσο το παίρνει η καρεντα .Οταν πήγα να το τσεκάρουν μπήκε στο συνεργειο γι 1 ώρα .Οταν βγήκε ήταν μουδιασμένος και του είχε φύγει το χαμόγελο μου έβγαλε ένα χαρτί με ένα σωρό προβληματα και μου είπε το παίρνω γιατί τόσα στο παίρνει η καρεντα και για μη νε χάσει από πελάτη .Οταν του ειπα ότι σκέφτομαι να το δώσω σε ιδιώτη άλλαξε άρχισε να χαμογελάει και μου είπε δωστο έστω και 100e παραπάνω χάρη θα μου κανείς  δεν μας συμφέρει να το αγοράσουμε 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.