Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Ελπίζω να κρατήσει και το δικό γιατί βάλε βγάλε το καροτσάκι του μικρού συνέχεια μπορεί να έχουμε κανένα θέμα. 


Με τα καρότσια όλα καλά... μην το πιάσεις στο κλείσιμο πρόσεχε εγώ εκεί το έκοψα αλλά δεν μασαει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να κρατήσει και το δικό γιατί βάλε βγάλε το καροτσάκι του μικρού συνέχεια μπορεί να έχουμε κανένα θέμα. 


Με τα καρότσια όλα καλά... μην το πιάσεις στο κλείσιμο πρόσεχε εγώ εκεί το έκοψα αλλά δεν μασαει


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δεν κουνιεται, πως τα κατάφερες??Προχτές την Δευτέρα μπήκαν και τα Led στα πορείας, φλας, ημέρας και τα ferrings με τα extra Led που πήρα κάτω από τα φανάρια. Το αποτέλεσμα νομίζω ότι είναι πολύ καλό. Επίσης μπήκαν και μεμβράνες σε όλα τα τζάμια εκτός παρμπριζ. 35% εμπρός και 20% πίσω της 3Μ. 

 

IMG_20180612_220623.thumb.jpg.cc34ea6c526df9e3eefd94a4c5eda006.jpgIMG_20180612_220500.thumb.jpg.b067f5b03c254777d41ba4ca257604df.jpgIMG_20180612_220747.thumb.jpg.fe27075a4f9d9870e0d228be28208921.jpgIMG_20180612_213033_HDR.thumb.jpg.8b27d3dc86ebdab77712e88934410bdf.jpgIMG_20180607_140920_HDR.thumb.jpg.fc16ded470c0e16905180675755ae454.jpg

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tα led πορεία ποσό πήγαν ;τα φώτα ημέρας μπορούν να αλλάξουν σε led;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Tα led πορεία ποσό πήγαν ;τα φώτα ημέρας μπορούν να αλλάξουν σε led;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία μου είπε ότι βάζει και αυτή η εγγύηση σε καλύπτει ;γιατί αν δημιουργηθεί θέμα μπορεί να σου πουν τα δικά τους ;στα φώτα ημέρας μου είπαν δεν μπαίνουν led ισχύει αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αντιπροσωπεία μου είπε ότι βάζει και αυτή η εγγύηση σε καλύπτει ;γιατί αν δημιουργηθεί θέμα μπορεί να σου πουν τα δικά τους ;στα φώτα ημέρας μου είπαν δεν μπαίνουν led ισχύει αυτό ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα με τη εγγυήση τι να σου πω δεν ξέρω. Πάρε κάτι επώνυμο ώστε να μην έχεις προβλήματα. Σου είπα και πάνω άλλαξα και τα ημέρας και τα φλας σε Led. Λάμπα αλλάζεις. Η μαμά είναι αλογόνου και εσύ βάζεις Led. 

Link to comment
Share on other sites

Για led ημέρας ο πωλητης της αντιπροσωπείας μου είχε πει ότι δεν γίνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago , psynoa said:

Κατευθασε το δικο μου... Αλλα... μηπως λειπει μια ριγα απο τη μασκα? Τι φαση?

 

πρωτα πρωτα με γειες και καλα χιλιομετρα,να το χαρεις σε ταξιδια και εξερευνησεις,μετα στην ερωτηση σου:

την τριτη λωριδα η vw την δινει μονο με τα φαναρια που ειναι full led.

με 2 λωριδες  ερχονται ολα με τα basic led το απλο πακετο στα εμπρος φωτα αμα δεν με απατη η μνημη μου.το βλεπεις και στα review του μοντελου στο youtube που το περιγραφουν.

αμα θες βαζεις απο μονο σου την τριτη λωριδα απο αλιε εχπρες παραγγελια και τελειωνεις με αυτην αν σε προβληματιζει που δεν εχει.το λινκ υπαρχει στο θεμα με τα λινκς για τιγκουαν λιγο ποιο κατω απτο παρων ,

οσο αφορα τις ζαντες

οποιος κοιταζει το βαρος στις ζαντες παντα μπορει να παρει και ποιο ελαφριες στην διασταση που θελει,,, εξαλλου το κοστος των εργοστασιακων ειναι το ιδιο με τις οζ πχ...2300 ευρο  η εργοαστασιακη σε αντιπροσωπεια πανε  η μαμα.20αρες...

απλα αγοραζεις ελαφρου κραματος ζαντες αμα σε ενδιαφερει το βαρος κ προσεχεις και το βαρος του λαστιχου στην τελικη.

το χω ξαναπει  κ ισχυει με το βαρος,το χω κανει ηδη στο αγωνιστικο μου , η ενκει 18 που εχω στο γκολφ που με ενδιεφερε το βαρος κερδισα κοντα 2,5 κιλα σε καθε ζαντα απο την11 κιλα γνησια  ββς αφτερμαρκετ που ειχα πριν σε καθε αναρτωμενη μαζα...αμα εβαζα 19αρα οζ την ελαφρια σειρα της πανω θα ημουν στα ιδια κιλα σε βαρος σε μεγαλυτερη ζαντα.οτι πληρωσεις περνεις οσο αφορα το βαρος σε ζαντες.

 

On 12/6/2018 at 8:33 ΜΜ, chalou284 said:

Το πιο σωστό και τεκμηριωμένο ποστ. Επιπλέον χάνεις και σε άνεση. Ο καθένας επιλέγει ξέροντας τα αρνητικά και τα θετικά. Όσον αφορά την διασταση των 20 ιντσών πραγματικά θα τη μετανιώσει όποιος την βάλει ειδικά σε 150 άλογα. ( εκτός αν τον νοιάζει μόνο το ποιός την έχει μεγαλύτερη):whistle:

πιστευω οτι μεγεθος της ζαντας ειναι υποκειμενικο για τον καθενα,αλλος μπορει να θελει να το βλεπει αλλος μπορει να κανει κοντρες με αυτο,αλλος μπορει να κοιταει πως να κανει την μεγαλυτερη οικονομια πχ και να βαζει 17αρες...,αλλαζει η χρηση με βαση τον ιδιοκτητη.

 

ειναι ατυχες ο χαρακτηρισμος οτι οσοι βαλανε σε 150ρι την 20αρα ζαντα ,τον νοιάζει μόνο το ποιός την έχει μεγαλύτερη....

η ιδια λογικη ειναιπου πανε τα  122αρια δηλαδη που πανε να κουνησουν ενα αμαξωμα 1500 κιλων...

η ιδια λογικη ειναι γιατι βαλανε το ρλινε σε suv που ειναι για χρηση offroad το πολυ.

 

 

τα χουμε ξαναπει εδω μεσα.ο καθενας απο εμας το χει για διαφορετικη χρηση,αλλος χρειαζεται μικρη μηχανη,αλλος μεγαλη,αλλος το θελει για την πολη,αλλο για το βουνο σε δυσβατα μερη,αλλος θελει να το βλεπει με 20αρες,αλλος με 17 για οικονομια,δεν κρινω κοσμο επειδη σκεφτεται διαφορετικα και δεν θεωρο οτι πιστευουν οτι την εχουν μεγαλυτερη,απλα τους αρεσε ετσι κ τοπηραν,συν οταν  το παραγγελνεις καινουργιο εχεις ενα συν,,,,οι 20ζαντες πχ στις χρεωναν λιγοτερο απο οτι κανουν μετα για να τις βαλεις.πολλοι το σκεφτηκαν γιατι να πληρωνω να τις βαζω μετα και να μην τις παρω τωρα ποιο φτηνα και μετα πεταω μια βελτιωση πανω του.ηδη το συναντω με παιδια στο φβ  σε ομαδα τιγκουαν αυτο σαν κινηση που ηταν πολυ μπροστα απτην δικη μου σκεψη που το πηρα με 19αρες.

προσωπικα εχω αλλο τροπο σκεψης και το δουλευω διαφορετικα στο μυαλο μου,το προτζεκτ χιονατη.

 

 

7 hours ago , Nikwlis said:

 


Έχω ακριβώς το ίδιο, το πήρα 38€ και είναι 2 χρόνων και κρατάει μια χαρά. Η αλήθεια είναι πως και εγώ απογοητεύτηκα όταν είδα το υλικό αλλά τελικά όλα καλά! Μου έχει σκιστεί στην άκρη λίγο αλλά σιγά...


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

επισης διαβαζετε απτην αρχη τα θεματα μιας και τα εχουμε πει πολλες φορες μεχρι στιγμης πολλα θεματα που μπορει να γλυτωσετε το λαθος..αφου ειχαμε κανει και το γραψαμε διαβαστε το τουλαχιστον να μην το κανετε κ σεις,εχουν αναφορες σε ποιοτητα,τιμη απο που και αλλα πολλα.κυκλοφορουν 2-3 ποιοτητες στο καλυμα του πορτ μπαγκαζ απο οτι εχω καταλαβει και αναλογα το λινκ μαλλον.

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

A ρε cpt! Ο ανθρωπος μας! Περιμενω πινακιδες.. Λογικα Παρασκευη η δευτερα. Θα βγαλω και αλλες φωτο να ανεβασω. Μου αρεσει πολυ το Indium Grey σαν χρωμα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago , PITvasilis said:

Δεν κουνιεται, πως τα κατάφερες??Προχτές την Δευτέρα μπήκαν και τα Led στα πορείας, φλας, ημέρας και τα ferrings με τα extra Led που πήρα κάτω από τα φανάρια. Το αποτέλεσμα νομίζω ότι είναι πολύ καλό. Επίσης μπήκαν και μεμβράνες σε όλα τα τζάμια εκτός παρμπριζ. 35% εμπρός και 20% πίσω της 3Μ. 

 

Βασίλη μπορείς να βάλεις το λινκ για τα φώτα ημέρας?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Frankie-4 said:

Βασίλη μπορείς να βάλεις το λινκ για τα φώτα ημέρας?

Xenon White Canbus PWY24W PW24W LED Bulbs For Audi A3 A4 A5 Q3 VW MK7 Golf CC Front Turn Signal Lights For BMW F30 3 Series DRL
http://s.aliexpress.com/jeyqa2EZ?fromSns

 

Και για τα φλας...  

 

2x105pcs  Amber Yellow LED Chip No Hyper Flash 1156 BAU15S PY21W P21W Front Rear Turn Signal Light Bulb  For VW Golf4 Jetta
http://s.aliexpress.com/V7jmMvYN?fromSns

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago , XIONOULIS said:

 

 

οσο αφορα τις ζαντες

οποιος κοιταζει το βαρος στις ζαντες παντα μπορει να παρει και ποιο ελαφριες στην διασταση που θελει,,, εξαλλου το κοστος των εργοστασιακων ειναι το ιδιο με τις οζ πχ...2300 ευρο  η εργοαστασιακη σε αντιπροσωπεια πανε  η μαμα.20αρες...

απλα αγοραζεις ελαφρου κραματος ζαντες αμα σε ενδιαφερει το βαρος κ προσεχεις και το βαρος του λαστιχου στην τελικη.

το χω ξαναπει  κ ισχυει με το βαρος,το χω κανει ηδη στο αγωνιστικο μου , η ενκει 18 που εχω στο γκολφ που με ενδιεφερε το βαρος κερδισα κοντα 2,5 κιλα σε καθε ζαντα απο την11 κιλα γνησια  ββς αφτερμαρκετ που ειχα πριν σε καθε αναρτωμενη μαζα...αμα εβαζα 19αρα οζ την ελαφρια σειρα της πανω θα ημουν στα ιδια κιλα σε βαρος σε μεγαλυτερη ζαντα.οτι πληρωσεις περνεις οσο αφορα το βαρος σε ζαντες.

 

πιστευω οτι μεγεθος της ζαντας ειναι υποκειμενικο για τον καθενα,αλλος μπορει να θελει να το βλεπει αλλος μπορει να κανει κοντρες με αυτο,αλλος μπορει να κοιταει πως να κανει την μεγαλυτερη οικονομια πχ και να βαζει 17αρες...,αλλαζει η χρηση με βαση τον ιδιοκτητη.

 

ειναι ατυχες ο χαρακτηρισμος οτι οσοι βαλανε σε 150ρι την 20αρα ζαντα ,τον νοιάζει μόνο το ποιός την έχει μεγαλύτερη....

η ιδια λογικη ειναιπου πανε τα  122αρια δηλαδη που πανε να κουνησουν ενα αμαξωμα 1500 κιλων...

η ιδια λογικη ειναι γιατι βαλανε το ρλινε σε suv που ειναι για χρηση offroad το πολυ.

 

 

τα χουμε ξαναπει εδω μεσα.ο καθενας απο εμας το χει για διαφορετικη χρηση,αλλος χρειαζεται μικρη μηχανη,αλλος μεγαλη,αλλος το θελει για την πολη,αλλο για το βουνο σε δυσβατα μερη,αλλος θελει να το βλεπει με 20αρες,αλλος με 17 για οικονομια,δεν κρινω κοσμο επειδη σκεφτεται διαφορετικα και δεν θεωρο οτι πιστευουν οτι την εχουν μεγαλυτερη,απλα τους αρεσε ετσι κ τοπηραν,συν οταν  το παραγγελνεις καινουργιο εχεις ενα συν,,,,οι 20ζαντες πχ στις χρεωναν λιγοτερο απο οτι κανουν μετα για να τις βαλεις.πολλοι το σκεφτηκαν γιατι να πληρωνω να τις βαζω μετα και να μην τις παρω τωρα ποιο φτηνα και μετα πεταω μια βελτιωση πανω του.ηδη το συναντω με παιδια στο φβ  σε ομαδα τιγκουαν αυτο σαν κινηση που ηταν πολυ μπροστα απτην δικη μου σκεψη που το πηρα με 19αρες.

προσωπικα εχω αλλο τροπο σκεψης και το δουλευω διαφορετικα στο μυαλο μου,το προτζεκτ χιονατη.

 

 

Θα ξαναεπανέλθω για τις ζάντες γιατί νομίζω δεν έχει γίνει κατανοητό απ΄όλους.

Φυσικά η διάμετρος του τροχού παραμένει η ίδια απλά έχουμε μεγαλύτερη ζάντα και ελαστικό με μικρότερο προφίλ. Ας πάρουμε για παράδειγμα μια 17άρα που δίνει το εργοστάσιο και την αλλάζουμε με μια 19άρα και μάλιστα βρίσκουμε μία η οποία έχει για παράδειγμα 2 κιλά βάρος λιγότερο. Επειδή το περισσότερο βάρος της ζάντας βρίσκεται στην στεφάνη απαιτεί για την περιστροφή της περισσότερη δύμανη από την 17άρα.Είναι σαν σφόνδυλος.Οσο περισσότερη μάζα έχουμε σε μεγαλύτερη απόσταση από το κέντρο του τροχού τόσο δυσκολότερη γίνεται η κίνησή του.Είναι σαν μοχλός.Γι ΄αυτό και παλιά διαφημίζανε τις αλουμινίου έναντι των σιδερένιων στις ίδιες πάντα ίντσες διότι η αλουμινίου είχε λιγότερο βάρος αλλά στην ίδια απόσταση από το κέντρο περιστροφής.

Στο τεστ των 4Τ με την Jaguar E-Pace με τα 180 άλογα diesel  η οποία φορούσε 20άρες έκανε 0-100 σε 11.9'' ένατι 9.3'' που κάνει με τις 17άρες . Ηταν δηλαδή σημαντικά πιο αργή από την έκδοση με τα 150 άλογα και 17άρες.

Αυτό με τις μεγάλες ζάντες το έχω βιωσει στην πραγματικότητα (έχω αλλάξει μέχρι σήμερα 42 αυτοκίνητα) και μάλιστα οι διαφορές ήταν μεγάλες ακόμα και σε αυτοκίνητα με 300+ άλογα.Το 2006 είχα βρει ευκαρία ένα Cayenne Turbo με 20άρες.Μόλις χειμώνιασε και έβαλα χειμερινά σε 18αρες δεν ξαναφόρεσα τις 20άρες.Αλλο αυτοκίνητο.Τα τελευταία χρόνια έχω μια Mercedes SL στην οποία έχω 17άρες .Φίλος που έχει την ίδια με 20άρες δεν πιστεύει πόσο πιο ζωηρό είναι το δικό μου και μιλάμε για 316 άλογα αυτοκίνητο.

Γι΄αυτό και όλοι οι κατασκευαστές όλες τις μετρήσεις τις δίνουν με την στάνταρ ζάντα διότι με τις μεγαλύτερες χάνεται η μπάλα σε επιδόσεις,κατανάλωση και φυσικά ρύπους.

 

Edited by GeorgeV
Link to comment
Share on other sites

ενσταση γιωργο βαση αυτου που λες στην συγκεκριμενη περιπτωση των τιγκουαν τι εννοεις.?οι χρονοι των 0-100 ειναι με 17αρες? που ειναι κ το βασικο του?

01 Ζάντες αλουμινίου 17" «Montana» Β
02 Ζάντες αλουμινίου 17" «Tulsa» Π
03 Ζάντες αλουμινίου 18" «Kingston» EX Π
04 Ζάντες αλουμινίου 18" «Nizza» Π
05 Ζάντες αλουμινίου 18" «Sebring»,¹⁾, ²⁾ Volkswagen R Π
06 Ζάντες αλουμινίου 19" «Victoria Falls» Π
07 Ζάντες αλουμινίου 19" «Auckland»,¹⁾ Volkswagen R Π
08 Ζάντες αλουμινίου 19" «Auckland»,¹⁾, ²⁾ Volkswagen R Π
09 Ζάντες αλουμινίου 19" «Sebring»,¹⁾, ³⁾ Volkswagen R Π
10 Ζάντες αλουμινίου 20" «Kapstadt»,¹⁾ Volkswagen R Π
1 1 Ζάντες αλουμινίου 20" «Kapstadt»,¹⁾ Volkswagen R Π
12 Ζάντες αλουμινίου 20" «Suzuka»,¹⁾, ³⁾ Volkswagen R

 

γιατι με αυτες ξεκιναει .και αν ειναι ετσι,μαλλον η διαφορα δεν ειναι σοβαρη...γιατι   με τις 17αρες που λες,οι επιδοσεις των μοντελων των εργοστασιων τοτε μαλλον στο τιγκουαν το 0-100 πχ του δικου μου  το δινει πχ 9,0 sec  για να πιασε τα 100 ,το 4M με 17αρες.

στις 19αρες που μετρησα το δικο μου εχει 9.3 sec.δηλαδη ενα 0.3 sec Πανω για 2 νουμερα ζαντας πανω απο 17 σε 19.Με vbox και το εχω και φωτογραφια κιολας.

δεν μου κολλανε οι επιιδοσεις αν εχουν γινει με 17αρες... 

Edited by XIONOULIS
Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα χαρτι απο την αντιπροσωπεια το οποιο μαλλον καπου το εχει χωσει η κορη μου και δε το βρισκω, οπου ειχει τις εργοστασιακες επιδοσεις σε στηλες αναγολα με τη ζαντα. Η διαφορα ηταν 0,1 στο 0-100. Εργοστασιακες τιμες παντα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα βρει του εργοστασιου στο 9,0 του δικο μου και κουβεντα στην κουβεντα στο φβ αντε ειπα να παω να τσεκαρω και τον τιγρη.υποψην το vbox το χω τσεκαρει σε ντραγκστερ θηβας και κρητης κ ειμαστε κορυφη ιδια με την πιστα.και το χρησιμοποιει και ο μηχανικος μου για το δικο του το αγωνιστικο,δηλαδη ειναι αξιοπιστο δεν ειναι μουφα ,εκδοση προφεσιοναλ και το χω τσεκαρει και με του περιοδικου power στην παρουσιαση που καναμε το γκολφ και μετα δικο τους vbox.2 δηλαδη ταυτοχρονα.....και γιατον τιγρη με φουλ ντεποζιτο και εξω η ρεζερβα αλλα μεσα παιδικο καθησματακι κ το καροτσι και μια ομπλρελα θαλασσης μεσα ειμαστε στο 9.3.δεν εκατσα να ασχοληθω με πιεσεις ελαστικων κτλ αλλα ουτε να αρχισω να μετραω τα κιλα...ειπα αφου δεν ειδα 10 η 11 καλα ειμαστε για αρχη...σκοπευω να μετρησω φιλο με 20ρες 1.4fwd 150ρι που μου λεει οτι βαση καμερας ειναι ποιο γρηγορος απο μενα...λολ θα γελασουμε...εχει 100 κιλα κατω απο εμενα οπου ειναι υπερ του...οταν γυρισω αθηνα

Link to comment
Share on other sites

On 10/6/2018 at 7:56 ΜΜ, thpap said:

Πήγες τελικά στην αντιπροσωπεία να το δεις? Τι σου ειπαν?

Το ακουσα κ εγω σημερα κατα το ξεκινημα.

Καλησπέρα συγγνώμη για την καθυστέρηση δεν μπόρεσε να προσδιορίσει ακριβώς και είπε να αλλάξουμε ένα ρουλεμάν που έχει εκεί και βλέπουμε είπε δεν είναι κάτι σπουδαίο!αλλά καινούργιο αμάξι δεν είναι και τόσο ωραίο να στα κάνει αυτά προσπαθώ να μην του δεινω σημασία!κάποιοι μου είπαν μπορεί να είναι και τα τακάκια έτσι που χτυπάνε τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχει παρει κανεις μοντελο του 2018 να μου πει εαν εχει συρταρωτό καπακι η ποτηροθηκη? Εγω παρελαβα χθες και δεν εχει. Περιεργο μου φαινεται! Ολο μικροαλλαγες κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, εχει παρει κανεις μοντελο του 2018 να μου πει εαν εχει συρταρωτό καπακι η ποτηροθηκη? Εγω παρελαβα χθες και δεν εχει. Περιεργο μου φαινεται! Ολο μικροαλλαγες κανουν?

Παρέλαβα 25/5 έκδοση advance δεν έχει συρταρωτή ποτήροθηκη


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Tουλαχιστον δεν ειμαι ο μονος.. οκ.. Αν καταλαβα καλα του 18 ειναι ετσι. Κριμα και μου αρεσει στα VW το roll!

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago , ils said:


Παρέλαβα 25/5 έκδοση advance δεν έχει συρταρωτή ποτήροθηκη


Sent from my iPhone using Tapatalk

το ιδιο και σε ρλινε εκδοση 11/03/2018 παραλαβη ,...και εμενα οταν ηρθε μου εκανε εντυπωση

αλλα εχω καταλαβει οτι κατι παιζει με την εκδοση ,στο προσπεκτους το δειχνει καθαρα οτι εχει συρομενο καπακι αλλα μαλλον σε εxclusive εκδοσεις ισως... μπορει να ειναι παπαρια της vw για να ξεχωρισει τις εκδοσεις παλι οπως εκανε με τα πισω λεντ που εβαλε τα φουλ μονο σε exclusive πχ...

1745_Tiguan_K72_W1.pdf

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε παιδιά, από κανένα τρακαρισμενο μπορείτε να κάνετε την Αλλαγή που θέλετε.

 

Και από eBay αν βρείτε τίποτα, 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας έχω έκδοση 1.4 125ps advance .Εχω διαβάσει ότι για τη συγκεκριμένη έκδοση η χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμου είναι περίπου 63lit ενώ η 4κινητη αν δεν κάνω λαθος γράφει 65lit .Εχω κάνει λίγα γεμίσματα από την αγορά του .Πριν φύγω διακοπες γεμισα 63lit μετά από μια εβδομάδα και με 950km αυτονομία εβαλα σήμερα με το trip computer να δείχνει αυτονομία για αλλά 10km μου το γέμισε με 68lit .Δηλαδη 5 λίτρα πάνω από ότι έχω διαβάσει .Αν συμβαίνει αυτό ανατρέπονται και οι μέσες καταναλώσεις που δίνει ο υπολογιστής ταξιδιού σε σχέση με τη πραγματικότητα και υπάρχει και ένα θέμα αν με έκλεψαν 5 λίτρα .Φυσικα κάτι παρόμοιο είχα παρατηρήσει παλιά με ένα a3 .Αν καποιος ξέρει ότι όντως παίρνει 68 λίτρα να μου πει αν είναι την επόμενη φορά αν δω γέμισμα πάνω από 63lit να δημιουργήσω θέμα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.