Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Καμένο πάνελ παιδιά 10 μήνες αμάξι
IMG_20181204_185757.thumb.jpg.d43ec7b7017260aaa678246756ff8ee9.jpg

Αυτή η γραμμή σε άσπρο φόντο φαίνεται μόνο ;αυτές οι οθόνες οπως και στο 3008 προβληματα θα φέρουν φίλε μου τον Δεκέμβριο του 1998 παρέλαβα το πρώτο μου αμάξι ένα polo την άλλη μερα με 30 χλμ έμεινα από δίσκο πλατό .Μετα από 3 μήνες άνοιξαν το καπάκι μηχανής και άλλαξαν τη φλάντζα που ήταν μέσα στο λάδι .Ειχα πάθει τη πλάκα μου και αυτά το πρώτο εξάμηνο .Ειχα πει δεν θα ξαναπάρω vw.Το επόμενο μου ήταν a3 μόλις έκλεισε 4 χρονια έβγαλε πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλωδια Στα 7 μοτέρ υαλοκαθαριστήρων και στα 9 κομπρεσορ κλιματισμού και μια φορά το χρόνο όλο και κάποια Καμπά άλλαζα . .Δεν ξέρω τι γίνεται με τις αλλες εταιρίες πχ για το 3008 δεν έχω ακούσει κάτι για το qq έχω ακούσει προβληματα Παντως πάρα τα θεματάκια το group πουλάει γιατι οι τιμές του ανάλογα με τον εξοπλισμό και τον ανταγωνισμό είναι καλές .Οπως και κρατάει υψηλή και γρήγορη μεταπώληση .Ειναι αυτοκινητα που φεύγουν .Εγω το a3 με τα 102 άλογα 12 ετών που ήθελε 2000e μαζέματα έφυγε στο car μέσα σε 3 μέρες Eγω που είχα ψαχτεί πολύ σε αυτή τη τιμή -εξοπλισμό δεν έβρισκα ούτε τη χ1 ούτε 3008 ούτε crv.Skoda βγάζω εκτός γιατί δεν μου αρέσουν


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καμένο πάνελ παιδιά 10 μήνες αμάξι
IMG_20181204_185757.thumb.jpg.d43ec7b7017260aaa678246756ff8ee9.jpg

Αυτή η γραμμή σε άσπρο φόντο φαίνεται μόνο ;αυτές οι οθόνες οπως και στο 3008 προβληματα θα φέρουν φίλε μου τον Δεκέμβριο του 1998 παρέλαβα το πρώτο μου αμάξι ένα polo την άλλη μερα με 30 χλμ έμεινα από δίσκο πλατό .Μετα από 3 μήνες άνοιξαν το καπάκι μηχανής και άλλαξαν τη φλάντζα που ήταν μέσα στο λάδι .Ειχα πάθει τη πλάκα μου και αυτά το πρώτο εξάμηνο .Ειχα πει δεν θα ξαναπάρω vw.Το επόμενο μου ήταν a3 μόλις έκλεισε 4 χρονια έβγαλε πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλωδια Στα 7 μοτέρ υαλοκαθαριστήρων και στα 9 κομπρεσορ κλιματισμού και μια φορά το χρόνο όλο και κάποια Καμπά άλλαζα . .Δεν ξέρω τι γίνεται με τις αλλες εταιρίες πχ για το 3008 δεν έχω ακούσει κάτι για το qq έχω ακούσει προβληματα Παντως πάρα τα θεματάκια το group πουλάει γιατι οι τιμές του ανάλογα με τον εξοπλισμό και τον ανταγωνισμό είναι καλές .Οπως και κρατάει υψηλή και γρήγορη μεταπώληση .Ειναι αυτοκινητα που φεύγουν .Εγω το a3 με τα 102 άλογα 12 ετών που ήθελε 2000e μαζέματα έφυγε στο car μέσα σε 3 μέρες Eγω που είχα ψαχτεί πολύ σε αυτή τη τιμή -εξοπλισμό δεν έβρισκα ούτε τη χ1 ούτε 3008 ούτε crv.Skoda βγάζω εκτός γιατί δεν μου αρέσουν όσο αφορά την οθονη μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού .Παντως αν γίνει αντικατάσταση πρέπει να βγαίνει εύκολα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

31 λεπτά πριν , ils said:


Αυτή η γραμμή σε άσπρο φόντο φαίνεται μόνο ;αυτές οι οθόνες οπως και στο 3008 προβληματα θα φέρουν φίλε μου τον Δεκέμβριο του 1998 παρέλαβα το πρώτο μου αμάξι ένα polo την άλλη μερα με 30 χλμ έμεινα από δίσκο πλατό .Μετα από 3 μήνες άνοιξαν το καπάκι μηχανής και άλλαξαν τη φλάντζα που ήταν μέσα στο λάδι .Ειχα πάθει τη πλάκα μου και αυτά το πρώτο εξάμηνο .Ειχα πει δεν θα ξαναπάρω vw.Το επόμενο μου ήταν a3 μόλις έκλεισε 4 χρονια έβγαλε πολλαπλασιαστή και μπουζοκαλωδια Στα 7 μοτέρ υαλοκαθαριστήρων και στα 9 κομπρεσορ κλιματισμού και μια φορά το χρόνο όλο και κάποια Καμπά άλλαζα . .Δεν ξέρω τι γίνεται με τις αλλες εταιρίες πχ για το 3008 δεν έχω ακούσει κάτι για το qq έχω ακούσει προβληματα Παντως πάρα τα θεματάκια το group πουλάει γιατι οι τιμές του ανάλογα με τον εξοπλισμό και τον ανταγωνισμό είναι καλές .Οπως και κρατάει υψηλή και γρήγορη μεταπώληση .Ειναι αυτοκινητα που φεύγουν .Εγω το a3 με τα 102 άλογα 12 ετών που ήθελε 2000e μαζέματα έφυγε στο car μέσα σε 3 μέρες Eγω που είχα ψαχτεί πολύ σε αυτή τη τιμή -εξοπλισμό δεν έβρισκα ούτε τη χ1 ούτε 3008 ούτε crv.Skoda βγάζω εκτός γιατί δεν μου αρέσουν όσο αφορά την οθονη μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού .Παντως αν γίνει αντικατάσταση πρέπει να βγαίνει εύκολα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Και εγώ ψαχτηκα τα είδα όλα πριν το 3008 μου αρεσε αλλά πολύ ακριβό και να σου πω την αλήθεια όταν μπήκα στο τιγκουαν ένιωσα πιο ωραία από όλα στο 3008 ένιωσα ότι είναι άλλης γενιάς είμαι λίγο πιο παλιομοδιτης!τώρα τα προβλήματα είναι και τύχη! ελπίζω να βγαίνει εύκολα μην ανοιχτεί και γίνει κάνα χειρότερο λάθος αυτό φοβάμαι πιο πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει για πλακά
Το καπάκι της οθόνης βγαίνει μόνο
Cool . Εγω το έχω συνεργείο ακόμα μετά από πλυμηρα της ηλιοροφή
ef9011deba4921621ea0ddd38c711f8e.jpg


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει για πλακά
Το καπάκι της οθόνης βγαίνει μόνο
Cool . Εγω το έχω συνεργείο ακόμα μετά από πλυμηρα της ηλιοροφή
ef9011deba4921621ea0ddd38c711f8e.jpg


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει για πλακά
Το καπάκι της οθόνης βγαίνει μόνο
Cool . Εγω το έχω συνεργείο ακόμα μετά από πλυμηρα της ηλιοροφή
ef9011deba4921621ea0ddd38c711f8e.jpg&key=c208ed0fff823f209cc54f84793009036092508a3ddd9fc4e82465c323e9956c


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk


Καλημερε για την ηλιοροφή δεν είχε βγει ανάκληση ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορείτε να μου πείτε γιατί τόσες πολλές βλάβες ??? Όταν λέω ότι έχω βολκς βαγκεν αμέσως μου λένε "σου έχει παρουσιάσει βλάβη?"

Link to comment
Share on other sites

Η ανάκληση έχει να κάνει με το λεντ
Εδώ εχουμε να κάνουμε με βούλωμα στις υδρορροές . 2,5 χρόνια αμάξι και έγινε αυτό .


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , terris said:

Η ανάκληση έχει να κάνει με το λεντ
Εδώ εχουμε να κάνουμε με βούλωμα στις υδρορροές . 2,5 χρόνια αμάξι και έγινε αυτό .


Sent from my iPhone Xs Max using Tapatalk

Νομίζω είχα διαβάσει και για ηλιοροφή κάνανε ε κάποια ότι τα λαστιχακια είχαν πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μίλησα με την αντιπροσωπεία.μου είπαν ας περιμένω να δούμε πως θα πάει και ότι έχω και την επέκταση οπότε να μην αγχώνομαι και το αλλάζουμε αργότερα που αν γίνει χειρότερο θα φαίνεται πιο πολύ και θα περαστεί στην εγγύηση σίγουρα!τους ρώτησα καλά πλάκα μου κάνετε φαίνεται καθαρά ότι κάηκε η οθόνη και μου είπε στην φώτο δεν φαίνεται καθαρά δεν μας έχει ξανασυμβεί δεν ξέρουμε τι θα πουν οπότε ας περιμένουμε λίγο και να μην αγχώνομαι! ξέρει κανείς το μέιλ της vw?

Link to comment
Share on other sites

Eλαβα μια κλήση και πληροφορήθηκα ότι ο νέος κινητήρας 1.5 130 ps θα φθάσει στους αντιπροσώπους τον ερχόμενο Ιανουάριο. χαίρομαι που με πληροφόρησαν πριν από την παράδοση του tiguan R-line έτσι άλλαξα παραγγελία μου και έχω συμπεριλάβει τα ηλεκτρικά αναδιπλώμενα καθρέφτες καθώς το κόστος δεν υπερβαίνει το όριο των 20.000 για τον υπολογισμό του φόρου.

Link to comment
Share on other sites

Eλαβα μια κλήση και πληροφορήθηκα ότι ο νέος κινητήρας 1.5 130 ps θα φθάσει στους αντιπροσώπους τον ερχόμενο Ιανουάριο. χαίρομαι που με πληροφόρησαν πριν από την παράδοση του tiguan R-line έτσι άλλαξα παραγγελία μου και έχω συμπεριλάβει τα ηλεκτρικά αναδιπλώμενα καθρέφτες καθώς το κόστος δεν υπερβαίνει το όριο των 20.000 για τον υπολογισμό του φόρου.

Σε τι τιμή βγαίνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Eλαβα μια κλήση και πληροφορήθηκα ότι ο νέος κινητήρας 1.5 130 ps θα φθάσει στους αντιπροσώπους τον ερχόμενο Ιανουάριο. χαίρομαι που με πληροφόρησαν πριν από την παράδοση του tiguan R-line έτσι άλλαξα παραγγελία μου και έχω συμπεριλάβει τα ηλεκτρικά αναδιπλώμενα καθρέφτες καθώς το κόστος δεν υπερβαίνει το όριο των 20.000 για τον υπολογισμό του φόρου.

Σε τι τιμή βγαίνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Eλαβα μια κλήση και πληροφορήθηκα ότι ο νέος κινητήρας 1.5 130 ps θα φθάσει στους αντιπροσώπους τον ερχόμενο Ιανουάριο. χαίρομαι που με πληροφόρησαν πριν από την παράδοση του tiguan R-line έτσι άλλαξα παραγγελία μου και έχω συμπεριλάβει τα ηλεκτρικά αναδιπλώμενα καθρέφτες καθώς το κόστος δεν υπερβαίνει το όριο των 20.000 για τον υπολογισμό του φόρου.

Την καλύτερη δουλειά έκανε!με το καλό να το παραλάβεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Eλαβα μια κλήση και πληροφορήθηκα ότι ο νέος κινητήρας 1.5 130 ps θα φθάσει στους αντιπροσώπους τον ερχόμενο Ιανουάριο. χαίρομαι που με πληροφόρησαν πριν από την παράδοση του tiguan R-line έτσι άλλαξα παραγγελία μου και έχω συμπεριλάβει τα ηλεκτρικά αναδιπλώμενα καθρέφτες καθώς το κόστος δεν υπερβαίνει το όριο των 20.000 για τον υπολογισμό του φόρου.

Την καλύτερη δουλειά έκανε!με το καλό να το παραλάβεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

https://www.volkswagen.gr/app/configurator/vw-gr/el/tiguan/31100?page=trim
Μπηκα σημερα και ειδα οτι εχουν αλλαξει οι τιμες των ρυπων και θα αυξηθουν κι αλλο.264 ευρω ως τωρα για το 1,5 150 αλογα που περιμενω απο 165 που μου ειχαν πει!!!ξενερωσα λιγο αλλα το αμαξι ειναι στον δρομο και τωρα την ηπιαμε!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Sotiris kolliakos said:

 

Εγώ εχω το 2λιτρο κ μου ήρθε 150 ευρώ

ναι γιατι εχεις 128 ρυπους ενω το δικο μου 1,5 βενζινη με 150 αλογα εχει 143 και αλλαζω κατηγορια.ξενερωσα.Μπες σε αυτο που ανεβασα να τα δεις
Ξεχασα να αναφερω οτι αυτα ειναι για οχηματα που θα ταξινομηθουν  απο 1 Σεπτεμβριου 2018 αρα δεν σε πιανει εσενα!

 

Edited by Γιαννης Βιστακης
Link to comment
Share on other sites


Σε τι τιμή βγαίνει ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αρα η τομή έμεινε στο ίδιο επίπεδο με το 1.4-125ps.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ils said:


Αρα η τομή έμεινε στο ίδιο επίπεδο με το 1.4-125ps.


Sent from my iPhone using Tapatalk

https://www.volkswagen.gr/content/dam/vw-ngw/vw_pkw/importers/gr/pricelists/november2018/Tiguan.pdf/_jcr_content/renditions/original./Tiguan.pdf

μπες να τα δεις!ειναι για αυτοκινητα που εχουν ταξινομηθει απο 1 σεπτεμβριου 2018.για απο εκει και πριν δεν γνωριζω αν αλλαξει και για αυτα κατι.
https://www.newsbomb.gr/oikonomia/story/837997/teli-kykloforias-2018-oristiko-deite-posa-tha-plirosoyme-fetos-pinakas
εδω ειναι και ο πινακας με τις τιμες ρυπων.

Edited by Γιαννης Βιστακης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.