Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εδώ και λίγες ημέρες είμαι ευτυχής κάτοχος ενός νέου Tiguan 1.5 130ps Advance.

Τι προτείνετε για την καλύτερη προστασία του χρώματος του αυτοκινήτου;

Θα πρέπει να κάνω κέρωμα τώρα που είναι καινούργιο ή έχει γίνει ήδη από το εργοστάσιο/αντιπροσωπεία, οπότε να περιμένω λίγους μήνες;

Ξέρετε κανένα καλό μαγαζί για κέρωμα προς βόρεια Αττικής ή Πειραιά;

 

Ευχαριστώ!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν.. Τώρα που γύρισα.. Αθήνα αν θες να πάμε στο Δαμιανό με τις μεμβράνες.. Ότι καλύτερο. Δεν κόβεται. Δεν χαραζεταιβδεν γρατσουνιεται κ αυτό θα έτσι... Έβαλα σε όλο το μπροστά μέρος για τα ταξίδια... Κάνα 1000 πάει. Μην δώσεις πεταμένα 500 ευρο για κεραμικό την στιγμή που δεν σταματάει ούτε τις πέτρες ούτε γρατσουνιες τίποτα... Εγώ εκεί το πήγα με premium μεμβράνες. Δες την παρουσίαση του τιγκουαν μου. Έχω κ φωτογραφίες απτην τοποθέτηση... Το βλέπεις κ λαιβ στο δικό μου. Μόνο αυτό... Όλα τα άλλα είναι παπαριες.. Τα χω δοκιμάσει ήδη... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν.. Τώρα που γύρισα.. Αθήνα αν θες να πάμε στο Δαμιανό με τις μεμβράνες.. Ότι καλύτερο. Δεν κόβεται. Δεν χαραζεταιβδεν γρατσουνιεται κ αυτό θα έτσι... Έβαλα σε όλο το μπροστά μέρος για τα ταξίδια... Κάνα 1000 πάει. Μην δώσεις πεταμένα 500 ευρο για κεραμικό την στιγμή που δεν σταματάει ούτε τις πέτρες ούτε γρατσουνιες τίποτα... Εγώ εκεί το πήγα με premium μεμβράνες. Δες την παρουσίαση του τιγκουαν μου. Έχω κ φωτογραφίες απτην τοποθέτηση... Το βλέπεις κ λαιβ στο δικό μου. Μόνο αυτό... Όλα τα άλλα είναι παπαριες.. Τα χω δοκιμάσει ήδη... 
Το αποτέλεσμα φαίνεται πολύ καλό!

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Android Auto παιζει; Δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Δεν ήξερα ότι έπρεπε να εγκαταστήσω τη σχετική εφαρμογή στο κινητό. Θεωρούσα ότι είναι service του android . Την εγκατέστησα και παίζει μια χαρά!

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2019 at 3:41 ΜΜ, Rubber said:

Καλησπέρα

 

σημερα με ενημέρωσαν απο Γρατσία οτι σταματανε άμεσα οι νεες παραγγελίες για tiguan. Θα δίνουν μόνο οτι υπάρχει stock. Νέες παραγγελίες ξανά από Ιούνιο όπου και θα γίνουν οι απαραίτητες μετρήσεις για τα καυσαέρια κτλ. Άρα θα έρθουν πιο ακριβα τέλη και όχι μόνο. Ξέρετε κάτι παραπάνω?

 

Οι κινητήρες έχουν ήδη μετρήσεις WLTP.

Οι παραγγελίες αρχίζουν ξανά Ιούνιο για όλα τα μοτέρ;

Γιατί εμένα μου είπαν ότι το εργοστάσιο βγάζει ανά περιόδους αυτοκίνητα με συγκεκριμένα μοτέρ και αυτά με την βενζίνη 1.5 θα βγούνε Ιούνιο

 

Αυτό που ακούγεται για ρύπους, είναι ότι θα αλλάξει στην Ελλάδα ο υπολογισμός των τελών κυκλοφορίας, ώστε να υπολογίζονται με τους ρύπους WLTP

προεκλογικά όμως, το θεωρώ απίθανο.

 

Τέλος υπάρχει και η πιθανότητα να βγει το αυτοκίνητο με facelift, αφού ακούγονταν ότι θα γίνει ένα facelift την άνοιξη του 2019....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! εντελώς ξαφνικά σήμερα το ράδιο δεν έπαιζε έβγαζε μόνο έναν ήχο περίεργο όπως όταν ένας σταθμός δεν πιάνει και ακούγεται ένα χσσσσσσ το έβαλα στο media για να παίξω τραγούδι από κινητό ναι μεν έπαιζε αλλά ακούγονται τικ τικ τικ συνέχεια!tiguan 1.6 Φεβρουάριος του 2018 καινούριο!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! εντελώς ξαφνικά σήμερα το ράδιο δεν έπαιζε έβγαζε μόνο έναν ήχο περίεργο όπως όταν ένας σταθμός δεν πιάνει και ακούγεται ένα χσσσσσσ το έβαλα στο media για να παίξω τραγούδι από κινητό ναι μεν έπαιζε αλλά ακούγονται τικ τικ τικ συνέχεια!tiguan 1.6 Φεβρουάριος του 2018 καινούριο!
 
 
 
 
Εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν , takpanos said:
On 13/4/2019 at 2:12 ΜΜ, Roksakis Krotafoss said:
Καλησπέρα παιδιά! εντελώς ξαφνικά σήμερα το ράδιο δεν έπαιζε έβγαζε μόνο έναν ήχο περίεργο όπως όταν ένας σταθμός δεν πιάνει και ακούγεται ένα χσσσσσσ το έβαλα στο media για να παίξω τραγούδι από κινητό ναι μεν έπαιζε αλλά ακούγονται τικ τικ τικ συνέχεια!tiguan 1.6 Φεβρουάριος του 2018 καινούριο!
 
 
 
 

Εγγυηση

Καλά Ναι μίλησα έτσι και αλλιώς αλλάζω την άλλη εβδομάδα και την οθόνη που κάηκαν πίξελ απλά μήπως είχε κανείς ανάλογη εμπειρία με τα ηχεία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...έχουμε κανένα πίνακα με το τι λάμπες παίρνει το tiguan? Όσοι βάλατε στη μεσαία σκάλα είστε ευχαριστημένοι? Είναι καλή η δέσμη? Η μεσαία είναι Η7,η μεγάλη?

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2019 at 2:33 ΜΜ, Roksakis Krotafoss said:

Καλά Ναι μίλησα έτσι και αλλιώς αλλάζω την άλλη εβδομάδα και την οθόνη που κάηκαν πίξελ απλά μήπως είχε κανείς ανάλογη εμπειρία με τα ηχεία

Οθόνη έννοεις πίνακα ενδείξεων/ταμπλό;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago , KonstantinosNov said:

Παιδιά όντως παίζει facelift κ ένα ναι από ποτέ το αναμένουμε;Γνωρίζουμε τι θα "φέρει"...

Από την στιγμή που έχει γίνει στο passat. 

 

Είναι βέβαιο ότι θα έχει και το tiguan.

 

 

VW Tiguan facelift - Λανσάρισμα: 2019

 

tiguan-fl-5_77761_360605_type15016.jpg

 

Προκειμένου το μεσαίο SUV της να είναι όπως πρέπει τα επόμενα χρόνια, η VW κάνει στο Tiguan ένα ιδιαίτερα περιεκτικό facelift. Η πρόσοψη θα είναι πιο επίπεδη και θα πλησιάζει περισσότερο το Touareg. Στο ίδιο πλαίσιο θα υπάρξουν αλλαγές και στο εσωτερικό. Τα περισσότερα συστήματα πληροφοριών και χρήσης διάφορων συστημάτων θα ελέγχονται μέσω φωνητικών εντολών και θα συνδυάζονται με ακόμα πιο μεγάλες οθόνες.

 

 

Πηγή εδώ

 

https://www.caranddriver.gr/eidiseis/arthro/ta_nea_vw_eos_kai_to_2020-7727761/

 

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , OMINUS said:

Από την στιγμή που έχει γίνει στο passat. 

 

Είναι βέβαιο ότι θα έχει και το tiguan.

 

 

VW Tiguan facelift - Λανσάρισμα: 2019

 

tiguan-fl-5_77761_360605_type15016.jpg

 

Προκειμένου το μεσαίο SUV της να είναι όπως πρέπει τα επόμενα χρόνια, η VW κάνει στο Tiguan ένα ιδιαίτερα περιεκτικό facelift. Η πρόσοψη θα είναι πιο επίπεδη και θα πλησιάζει περισσότερο το Touareg. Στο ίδιο πλαίσιο θα υπάρξουν αλλαγές και στο εσωτερικό. Τα περισσότερα συστήματα πληροφοριών και χρήσης διάφορων συστημάτων θα ελέγχονται μέσω φωνητικών εντολών και θα συνδυάζονται με ακόμα πιο μεγάλες οθόνες.

 

 

Πηγή εδώ

 

https://www.caranddriver.gr/eidiseis/arthro/ta_nea_vw_eos_kai_to_2020-7727761/

 

Δηλαδή εγώ που ετοιμάζομαι για παραγγελία προς Ιούνιο μεριά πρώτα ο Θεός ,θα πετύχω το facelift  ή να κάνω κράτει για πιο μετά παραγγελία;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , KonstantinosNov said:

Δηλαδή εγώ που ετοιμάζομαι για παραγγελία προς Ιούνιο μεριά πρώτα ο Θεός ,θα πετύχω το facelift  ή να κάνω κράτει για πιο μετά παραγγελία;

Καλημέρα .

 

Στην θέση σου θα περίμενα μέχρι να ξεκαθαρίσει. 

 

Και μετά προχωρά , αν πούνε ότι στο καλοκαίρι θα βγει το νέο η μετά τον Σεπτέμβρη? 

 

Εκεί τι κάνεις??? 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago , OMINUS said:

Καλημέρα .

 

Στην θέση σου θα περίμενα μέχρι να ξεκαθαρίσει. 

 

Και μετά προχωρά , αν πούνε ψωμί ότι στο καλοκαίρι θα βγει το νέο η μετά τον Σεπτέμβρη? 

 

Εκεί τι κάνεις??? 

Εκεί αναγκαστικά περιμένεις... Το θέμα είναι να το ξέρουμε.Πιστευεις να έχει ξεκαθαρίσει μέσα στο καλοκαίρι;

Edited by KonstantinosNov
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , KonstantinosNov said:

Εκεί αναγκαστικά περιμένεις... Το θέμα είναι να το ξέρουμε.Πιστευεις να έχει ξεκαθαρίσει μέσα στο καλοκαίρι;

Πιστεύω ότι από καλοκαίρι και μετά σίγουρα θα ανακοινωθούν η αλλαγές.

 

Εγώ στην θέση σου (αν δεν σε καίει τόσο πολύ) θα περίμενα.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την στιγμή έχει μια διαφήμιση στην TV που το έχει σε κάποια προσφορά.

 

Οπότε νομίζω ότι είναι βέβαιο ότι πάμε σε Facelift τους επόμενους μήνες.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,

Το ίδιο θέμα απασχόλησε κι εμένα, κανείς δε ξέρει πότε θα κυκλοφορήσει το facelift, διαβάζοντας  από δω κι από κει πιθανολογώ τέλη του χρόνου με αρχές του επόμενου, με πιθανή αναγγελία στην έκθεση της Φρανκφούρτης το Σεπτέμβριο..

Χρειαζόμουν το αυτοκίνητο και δε μπορούσα να περιμένω μέχρι τότε, οπότε το παρήγγειλα..

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , OMINUS said:

Πιστεύω ότι από καλοκαίρι και μετά σίγουρα θα ανακοινωθούν η αλλαγές.

 

Εγώ στην θέση σου (αν δεν σε καίει τόσο πολύ) θα περίμενα.

 

Αν δεν κάνω λάθος αυτή την στιγμή έχει μια διαφήμιση στην TV που το έχει σε κάποια προσφορά.

 

Οπότε νομίζω ότι είναι βέβαιο ότι πάμε σε Facelift τους επόμενους μήνες.

 

 

Για r line σκέφτομουν συν κάποια έξτρα οπότε πήγαινω αναγκαστικά σε παραγγελία ,άρα 4μηνες παράδοση.Θα περιμένω μέχρι Ιούνιο στάνταρ κ βλέπουμε.Ε μέχρι τότε θεωρώ ότι θα έχουμε μάθει

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , neos11 said:

Καλημέρα στο φόρουμ,

Το ίδιο θέμα απασχόλησε κι εμένα, κανείς δε ξέρει πότε θα κυκλοφορήσει το facelift, διαβάζοντας  από δω κι από κει πιθανολογώ τέλη του χρόνου με αρχές του επόμενου, με πιθανή αναγγελία στην έκθεση της Φρανκφούρτης το Σεπτέμβριο..

Χρειαζόμουν το αυτοκίνητο και δε μπορούσα να περιμένω μέχρι τότε, οπότε το παρήγγειλα..

Σεπτεμβρίο ομολογώ πέφτει λίγο μακριά.τουλαχιστον να ξέρουμε εάν αξίζει να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, KonstantinosNov said:

Σεπτεμβρίο ομολογώ πέφτει λίγο μακριά.τουλαχιστον να ξέρουμε εάν αξίζει να περιμένουμε.

Δε νομίζω να μπορεί κάποιος να σου απαντήσει με σιγουριά φίλε μου..

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να μπορεί κάποιος να σου απαντήσει με σιγουριά φίλε μου..

Καλημέρα εμένα η γνώμη μου είναι να παραγγείλεις το αμάξι σου και να μην περιμένεις την έκθεση γιατί ήδη θα περιμένεις ένα 4-5 για να σου έρθει θα περιμένεις και μέχρι τέλος του χρόνου να δεις αν ανανεώσουν το μοντέλο πιστεύω πάει πολύ!!!εξαλλου τα αυτοκίνητα τα έχουν κάνει σαν τα κινητά κάθε χρόνο και κάτι καινούργιο για να τραβάνε πωλήσεις!!!με το που το πάρεις σε 6 μήνες έχεις παλιό μοντέλο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , Γιαννης Βιστακης said:


Καλημέρα εμένα η γνώμη μου είναι να παραγγείλεις το αμάξι σου και να μην περιμένεις την έκθεση γιατί ήδη θα περιμένεις ένα 4-5 για να σου έρθει θα περιμένεις και μέχρι τέλος του χρόνου να δεις αν ανανεώσουν το μοντέλο πιστεύω πάει πολύ!!!εξαλλου τα αυτοκίνητα τα έχουν κάνει σαν τα κινητά κάθε χρόνο και κάτι καινούργιο για να τραβάνε πωλήσεις!!!με το που το πάρεις σε 6 μήνες έχεις παλιό μοντέλο!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Επειδη ήδη την πάτησα μια φορά με το "Ρόκο" μου κ επειδή αναγκαστικά παραγγελίες νέες μπαίνουν από Ιούνιο θα κάνω μια υπομονή μέχρι τότε τουλάχιστον κ βλέπουμε.Ελπιζω έως τότε να έχουμε μάθει κ νεότερα.

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν , KonstantinosNov said:

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Επειδη ήδη την πάτησα μια φορά με το "Ρόκο" μου κ επειδή αναγκαστικά παραγγελίες νέες μπαίνουν από Ιούνιο θα κάνω μια υπομονή μέχρι τότε τουλάχιστον κ βλέπουμε.Ελπιζω έως τότε να έχουμε μάθει κ νεότερα.

 

για ρίξε μια ματιά εδώ 

 

https://www.autobild.de/bilder/vw-tiguan-ii-und-weitere-vw-neuheiten-bis-2019-5731065.html#bild1

 

http://aviationpast.com/vw-tiguan-2019-facelift-images/vw-tiguan-2019-facelift-new-review/

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.