Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Προτίμησα το κλασικό ασημί γιατί κάνει έντονη διχρωμία στα νεύρα του αμαξώματος.

Καλοτάξιδο σε όλους μας με πολλά και καλά χλμ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 λεπτά πριν , pkaragri said:

Προτίμησα το κλασικό ασημί γιατί κάνει έντονη διχρωμία στα νεύρα του αμαξώματος.

Καλοτάξιδο σε όλους μας με πολλά και καλά χλμ!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Έχεις δίκιο. Τα ανοιχτά χρώματα τονίζουν πολύ τις γραμμές του αυτοκινήτου σε αντίθεση με το πρώτο μοντέλο που έδειχνε υπέροχο σε μαύρο χρώμα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω ειναι το δικο μου η καταναλωση σε ταξιδι εκτος πολης... επιστευτο... tiguan 2016 2.0 tdi 4motion dsg7 exclusive, panorama, headup display...

20161203_201217.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι θα βαλω και πισω γιατι καιει οπως λες. το μεσαιο πρεπει να ειναι. τιμη ειναι φιλικη ειναι κολητος μου. δεν θυμαμαι καν. 

Το δικό μου καμάρι!
Καλοριζικο

Sent from my iPhone using Tapatalk
IMG_2588.JPG

Επισης καλοριζικο
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία αυτή η ζάντα ! Θα την πάρω από Γερμανία και θα την βάψω μαύρη να βάζω τα καλοκαιρινά Λαστιχα και την 17" για τα χειμερινά !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το 1.6 tdi

Εντυπώσεις λοιπόν...

Έχω ελάχιστα χλμ ακόμα επάνω 550 και ενώ ξεκίνησα με μια κατανάλωση 7,5 που δεν το λες και λίγο, έχει πέσει στο 4.9 μέση το οποίο είναι οκ για τα δεδομένα μου.Να σημειώσω πως ειναι χειροκίνητο και ακόμα προσπαθώ να το μάθω πως δουλεύει το πετρελαιο. Σε γενικές γραμμές έχει φρενάρες ωραίο πάτημα και άνεση.

Τρομερα ικονοποιημένος και κάθε φορα που το οδηγάω επιβεβαιώνω την πολύ καλή επιλογή που έκανα!!!

ΜΦΧ

Νίκος

Edited by Nikwlis
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης, δεν ξέρω αν το έχετε προσέξει... εγώ πάντως δεν το είχα μου το είπε ένας designer - που όσο να ναι έχουν άλλη οπτικη. Τα φανάρια πίσω έχετε παρατηρήσει πως είναι σαν να γράφουν GT;

Χαμογελούσα σαν χαζός όταν μου το είπε

 

IMG_1069.JPG

Link to comment
Share on other sites

Just now, koumbouni said:

Αυτά είναι τα απλά φανάρια η αυτά με το 3D effect όπως λέει η VW;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Είναι τα κλασσικά φανάρια με τα οποία έρχεται το αμάξι στην έκδοση Advance δεν έχω αλλάξει κάτι. Τώρα το 3D Effect δεν το ξέρω ποιο ειναι...

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν , Nikwlis said:

Είναι τα κλασσικά φανάρια με τα οποία έρχεται το αμάξι στην έκδοση Advance δεν έχω αλλάξει κάτι. Τώρα το 3D Effect δεν το ξέρω ποιο ειναι...

Είναι αυτά όπως τα βρήκα στο ίντερνετ.

Τέλεια είναι και τα απλά. Μην σου πω ότι μου αρέσουν περισσότερο 

Θα σκάσω μέχρι να έρθει το δικό μου :mellow:

vw_7787.jpg

Edited by koumbouni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, koumbouni said:

Είναι αυτά όπως τα βρήκα στο ίντερνετ.

Τέλεια είναι και τα απλά.

Θα σκάσω μέχρι να έρθει το δικό μου :mellow:

vw_7787.jpg

Να μας πει ο vaggelis1 αν ειναι όντως αυτά που απ όσο φαίνεται πρεπει να ειναι. Καλά το αμάξι έχει κ0λ@ρ@ ότι και να λέμε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για το 1.6 tdi
Εντυπώσεις λοιπόν...
Έχω ελάχιστα χλμ ακόμα επάνω 550 και ενώ ξεκίνησα με μια κατανάλωση 7,5 που δεν το λες και λίγο, έχει πέσει στο 4.9 μέση το οποίο είναι οκ για τα δεδομένα μου.Να σημειώσω πως ειναι χειροκίνητο και ακόμα προσπαθώ να το μάθω πως δουλεύει το πετρελαιο. Σε γενικές γραμμές έχει φρενάρες ωραίο πάτημα και άνεση.
Τρομερα ικονοποιημένος και κάθε φορα που το οδηγάω επιβεβαιώνω την πολύ καλή επιλογή που έκανα!!!
ΜΦΧ
Νίκος

Ωραιος. Εγω μεσα στη πολη με συντομες διαδρομες τωρα στο κρυο εχω 6,5-7
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.  αυτα που εχει ο nikwlis δεν ειναι τα 3d φαναρια.... εγω εχω τα 3d γιατι πηρα την exclusive... ειναι τελεια το βραδυ... ειναι αυτα στην φωτο του koumbouni... βρισκομαι στην τσεχια αυτη την στιγμη. ερχομαι καθε χρονο οδικος. το ταξιδι που εκανα φετος με του tiguan δεν το εχω ξανακανει ποτε... το acc ειναι απιστευτο... το αμαξι γενικοτερα ειναι απιστευτο... ασε που ακομα δεν το εχω δει εδω να κυκλοφορει 10 μερες τωρα...επισης δεν μετανιωσα που πηρα exclusive και 2,0tdi... πολυ δυναμη στον δρομο η οποια χρειαζετε... το πηγα μεχρι 160 με acc. πολυ σταθερο,ανετο. εχει φρεναρες οπως γραφετε παραπανω... με το acc κανεις πολλα πραγματα... ακομα και μεσα στην πολη... αυτα προστοπαρων... καλοταξιδο σε ολους παιδια!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναμαι και εγω.... στην τσεχια!!!!
15591364_10153930875001230_4435914988215769091_o.jpg

Βαγγελη μια φορα ειχα παει για διακοπες πριν χρονια και ειχα κοκαλωσει απο το κρυο. Αν επιτρεπεται τι κανεις εκει πανω?
Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κανει πολυ κρυο... ειναι η γυναικα μου απο εδω οποτε καταλαβαινεις καθε χρονο 2-3 βδομαδες πρεπει να ερχομαστε αλιως υπαρχει μουρμουρα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κανει πολυ κρυο... ειναι η γυναικα μου απο εδω οποτε καταλαβαινεις καθε χρονο 2-3 βδομαδες πρεπει να ερχομαστε αλιως υπαρχει μουρμουρα!!!!

Ωραια ειναι Βαγγελη. Εγω ειχα παει Πραγα και Καρλοβυ Βαρυ(καπως ετσι λεγεται). Το σπασιμο ηταν η κοροιδια που σου εκαναν οι Τσεχοι για να σου αποσπασουν παραπανω χρηματα. Π.χ. αλλο λουκανικο απο τους πλανωδιους παραγγελενες αλλο σου εδιναν και εκαναν πως δε καταλαβαιναν Αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα κανει πολυ κρυο... ειναι η γυναικα μου απο εδω οποτε καταλαβαινεις καθε χρονο 2-3 βδομαδες πρεπει να ερχομαστε αλιως υπαρχει μουρμουρα!!!!

Έλα εξαιρετικά είναι μην παραπονιέσαι!!! Κι εγώ οδικως θα πήγαινα :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

takpanos αυτο το παθαινω καθε χρονο στην ουγγαρια οταν παιρναω... φετος 16 λιτρα πετρελαιο, υγρο για τα τζαμια 1 λιτρο, 1 μπουκαλακι νερο, δινεις 50 ευρω και σου δινει πισω 15... χαχαχααχ.... η αληθεια ειναι οτι φετος με το tiguan το ευχαριστηθηκα το ταξιδι... σχεδον και χωρις πλακα το αμαξι με εφερε μονο του στην πραγα... πριν ειχα ενα corolla του 2003.... 13 χρονια χωρις προβληματα και καθε χρονο εξωτερικο.... το εδωσα με 340000 χιλιομετρα.... παραπονο κανενα.... να δουμε τωρα η vw... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.