Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

http://www.horizonleds.co.uk/exterior-leds/cree-led-headlights/h7-led-headlights-headlamps/h7-5th-gen-4000-lumens
Αυτά έχω βάλει .
Το έχω 6 μήνες το αμάξι ! Η πρώτη άδεια που βγηκε Ελλάδα για πελάτη και όχι δημοσιογραφικό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , vagelis1 said:

καλημερα stelios1... εχω το 2,0 tdi 4motion 150ps dsg7 exclusive με panorama και headup display,... το εχω τωρα 1 μηνα κ κατι.... πολυ ικανοποιημενος, τρελες ροπες, τελεια φρενα... ειναι αμαξαρα.... με το καλο να παραλαβεις.... για το car net ακομα το ψαχνω και εγω... του δινω δεδομενα μεσο τηλεφωνου, αλλα καποιες λειτουργιες του δεν ειναι συμβατες σε ελλαδα!!! το gps που εχει δεν παιζετε... ηρθα ταξιδι και μου εδειχνε ακομα και που εχει γινει τροχαιο... πολυ ενημερωμενο. δεν το περιμενα!!! εχει τρελες λειτουργιες... 

Ωραίος! Έχεις σωστό αμάξι! Έχεις όμως exclusive δεν ξέρω σε μένα αν θα δουλεύει ο χάρτης my guide του Mirror link  μέσω του car net γιατί τότε δε θα είχε το guide and inform. Πάντως μέσω του siri μου είπαν ότι μπορείς να ακούς την διαδρομή. Αν θέλω κάτι παραπάνω έχει το τηλέφωνο..από το τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν , terris said:

Δεν μπαίνουν . Εγώ τα έφερα από Γερμανία και δεν μπόρεσα μα τα βάλω και τα εστιελα πίσω . Έχουν άλλη φισα και δεν ταιριάζει η πλεξούδα .
Όσο τα έχω τα φώτα 3-4 μήνες δεν έχω θέμα τυφλωματος.:) είναι λεντ τελευταίας γενιάς και είναι πολύ σωστό το φως !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Το έχεις ψάξει πολύ! Άρα με καταλαβαίνεις πιστεύω, πάντως το φως κάνει διαφορά όταν οδηγάς (κάνει ακόμα πιο ευχάριστη την οδήγηση) και την εικόνα του αμαξιού. Τα κανονικά πόσο τα είχες; Είδες διαφορά μετά; Ποια έκδοση έχεις;  

Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν , terris said:

bad55585d689de95d524e6b6ebbb0afd.jpg
Και νυχτα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εεε δείξε μας τα ανάποδα νύχτα..αν και έχεις κάνει την νύχτα μέρα :)) 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει μα δεις το φανάρι τι λάμπες φοράει το γράφει πάνω και να κινηθείς ανάλογα . Θέλουν έναν τύπο ανταπτορα τα φώτα να μπουνε Από eBay . Δεν έχω λινκ Γτ έχει περάσει καιρός και δεν τα έχει το eBay


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν , terris said:

Έχω 2.0 4x4 tdi 190 advance
Ήθελα exclusive αλλά δεν έρχονταν Ελλάδα τον Ιούνιο και δεν μπορούσα να περιμένω !!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

Το ίδιο και εγώ με 150 συν οροφή. Τώρα πια δεν τα βγάζει καν τα δικά μας. Μόνο σε βενζίνη. Στα πετρέλαια έχει το advance+ και exclusive+ που έχουν έξτρα την ηλεκτρική ανάρτηση και το πρόγραμμα επιλογής προφίλ για διαφορετικές καταναλώσεις. Από κατανάλωση πως πας;

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν , terris said:

Θα πρέπει μα δεις το φανάρι τι λάμπες φοράει το γράφει πάνω και να κινηθείς ανάλογα . Θέλουν έναν τύπο ανταπτορα τα φώτα να μπουνε Από eBay . Δεν έχω λινκ Γτ έχει περάσει καιρός και δεν τα έχει το eBay


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ενώ αυτά που έβαλες εσύ από το site το Αγγλικό δεν χρειάστηκαν αντάπτορα; 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα έχει ηλιοροφή !
Ανάλογα πως το πας .σημερα εκτός πόλης με 100 περίπου 60χλμ που έκανα ήμουν στο 4,9 χαλαρή οδήγηση ! Μέχρι 6.5 έχω φτάσει με γκάζια αρκετά


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν , terris said:

041a01eb87456fb69fdc0a0f798e7a1d.jpg
Τα φώτα αν και δεν έχει νυχτώσει
220418eefae216b9347fc4c37d2e0984.jpg
Αυτά στις πόρτες από eBay αυθεντικά
758fbb83a31c60210d60e9eff878597f.jpg
Και έχω αλλάξει και τιμόνι από rline


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εσύ το έκανες exclusive. Ωραίο το τιμόνι. Αν μπορείτε παιδιά πείτε και τιμές και αν έχετε link. 

Επίσης αγαπητέ πες μας την εμπειρία σου για το μπεζ σαλόνι. Είναι τόσο ευαίσθητο όσο φαίνεται ή αντέχει και λίγη τσαπατσουλιά . 

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν , terris said:

Και μένα έχει ηλιοροφή !
Ανάλογα πως το πας .σημερα εκτός πόλης με 100 περίπου 60χλμ που έκανα ήμουν στο 4,9 χαλαρή οδήγηση ! Μέχρι 6.5 έχω φτάσει με γκάζια αρκετά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Πολύ καλά! Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες 

Link to comment
Share on other sites

On 9/12/2016 at 10:18 ΜΜ, Nikwlis said:

είναι τεράστιες οι φωτογραφίες, θα τις φτιάξω και θα ανεβάσω κι άλλες.. αυτές για την ώρα

 

Επίσης μου πρότεινε led λαμπες για μπροστα της kosmocar με νορμαλ λεφτα (κάτω απο 200)

 

IMG_0934.png

IMG_0935.png

Φίλε είδα τις φωτογραφίες και πραγματικά σε χάρηκε η ψυχή μου! Καλορίζικο, καλοτάξιδο και σιδερένιο! Από που το πήρες γιατί εγώ περιμένω το δικό μου advance και μου είπαν ότι δεν μπαίνουν led λάμπες; Ένας φίλος εδώ μέσα μου είπε ότι πήρε από Αγγλία και είναι τέλειες αλλά αν γίνεται στην αντιπροσωπεία θα το προτιμήσω για να κάνουν την εγκατάσταση και να είναι ενήμεροι λόγω νέου αμαξιού και εγγύησης. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε είδα τις φωτογραφίες και πραγματικά σε χάρηκε η ψυχή μου! Καλορίζικο, καλοτάξιδο και σιδερένιο! Από που το πήρες γιατί εγώ περιμένω το δικό μου advance και μου είπαν ότι δεν μπαίνουν led λάμπες; Ένας φίλος εδώ μέσα μου είπε ότι πήρε από Αγγλία και είναι τέλειες αλλά αν γίνεται στην αντιπροσωπεία θα το προτιμήσω για να κάνουν την εγκατάσταση και να είναι ενήμεροι λόγω νέου αμαξιού και εγγύησης. 


Έχεις PM


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όλα τις λάμπες τις έχω αλλάξει μπροστά και τα ημέρας και τα φλας και την μεγάλη σκάλα. Στα πίσω έχω αλλάξει τα φλας δε λεντ τα υπόλοιπα είναι από μαμά


Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα μπορούσες να μου πεις τι λεντ έβαλες πίσω στα φλας;
Και αυτοί οι Γερμανοί ρε παιδί μου! Όλα πίσω είναι λεντ εκτός τα φλας


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση σε όσους έχουν το Navigation μαζί με Active info display. Μπορείτε να δείτε χάρτες ταυτόχρονα στο nav και στο ταμπλό;

Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτό δεν γίνεται στο απλό navigation αλλά μόνο στο ακριβότερο pro.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για να δεις τους χαρτες μεσα στο active info display πρεπει να προσθεσεις τον κωδικο ZNC... κοστος 10 ευρω. ειναι στον προαιρετικο εξοπλισμο.... εγω προλαβα και το εβαλα στο τσακ. ουτε ο πωλητης δεν το ηξερε... χωρις αυτον τον κωδικο δεν εχεις gps μεσα στο active info display... 

οσο για το εσωτερικο, το εχω μπεζ μεσα.... εριξε η μικρη σοκολατα προχθες το εκανα μια ετσι με ενα πανι και καθαρισε τελιος... εχω exclusive ομως και νομιζω κατι αλαζει στισ ταπετσαριες σε σχεση με την advance.... 

φορολογικο... ο φορος πολυτελιας εχει καταργηθει γιαυτο και εγω πηρα 2,0.... πληρωνεις μονο 440 το χρονο το οποιο και αυτο θα πεσει μου ειπε ο λογιστης... 

παιδια κατι ακομα... κοιταξτε και για το headup display. το εχω και ειναι πραγματικα καλο... κοστος 600 ευρω με φπα...

Link to comment
Share on other sites

Στην Advance έκδοση που έχεις εσύ vagelis1 είναι αλκανταρα. Πιθανό να καθαρίζει ευκολότερα από το ύφασμα. Όσο για τον κωδικό που μου είπες παραπάνω καταρχάς σε ευχαριστώ. Ενημέρωσα τον πωλητή αλλά μου είπε ότι δεν μπορώ πλέον να κάνω αλλαγές στην παραγγελία μου. Θα το ψάξει πάντως για να μου πει αν έπρεπε να το κάνω. Ελπίζω αργότερα να γίνετα,ι έστω και με VCDS.  

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω exclusive....  Ταπετσαρία σε συνδυασμό ύφασμα / microfleece ArtVelours... 

εγω εβαλα τον κωδικο ενα μηνα μετα την παραγγελια... γιατι δεν το ηξερα ουτε ο πωλητης το ηξερε... μου ειπε οτι αν δεν μπει κατευθειαν μετα δεν μπαινει.... κριμα να μην το εχεις αφου εβαλες active info display... πεστου να στειλει mail...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.