Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

Με το καλό να παραλάβεις και να απολαύσεις πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.  

Και εγώ θέλω να προχωρήσω σε παραγγελία αλλά θα πρέπει πρώτα να διώξω ένα Golf 1.6Fsi του 2005 και ήθελα να διαβάσω και κανένα τεστ πρώτα με αυτό το κινητήρα. Μέχρι τώρα έχω διαβάσει τεστ για το 1.4 μόνο. Επίσης δεν θέλω να πληρώσω και όλα τα τέλη κυκλοφορίας του 2016 για λίγους μήνες ακόμα. Επίσης θα ήθελα να του βάλω και μερικά πρόσθετα όπως τις 18άρες ζάντες σαν αυτές που έχει το exclusive τα απλά φώτα LED μπροστά και τον ψηφιακό πίνακα οργάνων.  Σε ερώτηση μου σχετικά με το πόσο θα είναι η αναμονή μου είχαν πει για περίπου 3,5 μήνες. Οπότε αν σε εσένα λένε 2 μήνες τότε ή μειώθηκε ο χρόνος ή δεν σου είπαν όλη την αλήθεια.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 λεπτά πριν , koumbouni said:

Με το καλό να παραλάβεις και να απολαύσεις πολλά απροβλημάτιστα χιλιόμετρα.  

Και εγώ θέλω να προχωρήσω σε παραγγελία αλλά θα πρέπει πρώτα να διώξω ένα Golf 1.6Fsi του 2005 και ήθελα να διαβάσω και κανένα τεστ πρώτα με αυτό το κινητήρα. Μέχρι τώρα έχω διαβάσει τεστ για το 1.4 μόνο. Επίσης δεν θέλω να πληρώσω και όλα τα τέλη κυκλοφορίας του 2016 για λίγους μήνες ακόμα. Επίσης θα ήθελα να του βάλω και μερικά πρόσθετα όπως τις 18άρες ζάντες σαν αυτές που έχει το exclusive τα απλά φώτα LED μπροστά και τον ψηφιακό πίνακα οργάνων.  Σε ερώτηση μου σχετικά με το πόσο θα είναι η αναμονή μου είχαν πει για περίπου 3,5 μήνες. Οπότε αν σε εσένα λένε 2 μήνες τότε ή μειώθηκε ο χρόνος ή δεν σου είπαν όλη την αλήθεια.  

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις... Άσε να κυκλοφορήσει λίγο έως αρκετά. Δεν το συζητάμε ότι το αμάξι είναι μούν@@@ς αλλά είναι καλό να κρατάμε και λίγο τον ενθουσιασμό μας.

Link to comment
Share on other sites

Την καλύτερη δουλειά θα κάνεις... Άσε να κυκλοφορήσει λίγο έως αρκετά. Δεν το συζητάμε ότι το αμάξι είναι μούν@@@ς αλλά είναι καλό να κρατάμε και λίγο τον ενθουσιασμό μας.

Καλησπέρα σας

Ισχύει ότι τα πρώτα έχουν και τα θεματακια τους. Εγώ ανεβαίνω με το ζόρι στα λεφτά αυτά και δεν προσθέτω το παραμικρό γιατί με τα νέα τέλη ταξινόμησης φεύγει πολυ το νούμερο. Ήθελα την 18αρα επίσης έχει μόνο +200€ δεν ειναι τρομερό αλλά τα ΤΤ πάνε απο 12.5% γύρω στα 25% και εκτοξεύει την τιμή. Όσο για την αναμονή, ναι κι εμένα 4 μήνες μου είπαν αλλά τέλη Οκτώβρη θα έρθουν αρκετά 1.6tdi απο την Kosmocar και επειδή δεν ζητάω κάτι επιπλέον του στα ταρ εξοπλισμού αν βρω τα χρώματα μου τότε παραλαμβάνω ένα πχ σε μάτι που έχω ζητήσει. Για τα τέλη δεν ισχύει το ότι πληρώνεις μέρος του έτους που απέμεινε; αν γνωρίζει κάποιος ας πει. Έτσι το έχω στο μυαλό μου. Τωρα απο τα 136€ τελη αν πληρώσω 50-60€ δεν με νοιάζει για να το παραλάβω :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο ψηφιακός πίνακας οργάνων πρέπει να ναι πανάκριβος σαν έξτρα

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι και νομίζω δεν βγαίνει στο 1.6tdi αλλά δεν το θυμάμαι σίγουρα

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να αποδειξει τιποτα σαν αξιοπιστια αφου φοραει γνωστο κινητηρα.

Τωρα οταν δινεις 28000 ευρω δε κολλας στα 100 ευρω τελη που τοσο θα ειναι περιπου.

Οτι και να παρεις ειτε βασικη εκδοση ειτε προσθεσεις εξτρα την οδια αναμονη εχεις στους 4 μηνες αφου τωρα φτιαχνεται το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές είναι προ φόρων

Αυτοί οι φόροι μας έσκισαν... ούτε αμάξι όπως το θες δεν μπορείς να πάρεις πλέον. Εκτός αν το χρυσοπληρώσεις. Για 15€ αξεσουάρ ανεβαίνω στα +2000€

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 0-100 και η τελική του δεν λένε πολλά αλλά λόγω της μεγάλης ροπής πιστεύω ότι η αίσθηση στο δρόμο δεν θα είναι κακή. Θα ήθελα να ακούσω την άποψη κάποιου που να έχει εμπειρία από αυτόν τον κινητήρα.

Link to comment
Share on other sites

28 κιλά ειναι καλύτερα απο τα 25 που περίμενα. Τα 25 ειναι ευχάριστα απ όσο είδα στο Passat. Ελπίζω αυτό να ειναι ακόμα καλυτερο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2016 at 2:34 ΜΜ, Ursus said:

Ο ψηφιακός πίνακας οργάνων πρέπει να ναι πανάκριβος σαν έξτρα

Sent from my iPad using Tapatalk

Πέρα από αυτό καλό είναι να αποφεύγουμε ψηφιακά καλούδια εκτός κι αν είναι απολύτως απαραίτητα.

Ο λόγος προφανής, τα ψηφιακά έχουν πολύ χαμηλότερη αξιοπιστία από τα αναλογικά και είναι πολύ πιο ακριβά στην βλάβη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό καλό είναι να αποφεύγουμε ψηφιακά καλούδια εκτός κι αν είναι απολύτως απαραίτητα.

Ο λόγος προφανής, τα ψηφιακά έχουν πολύ χαμηλότερη αξιοπιστία από τα αναλογικά και είναι πολύ πιο ακριβά στην βλάβη

Ενα δίκιο το έχει σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Τα 0-100 και η τελική του δεν λένε πολλά αλλά λόγω της μεγάλης ροπής πιστεύω ότι η αίσθηση στο δρόμο δεν θα είναι κακή. Θα ήθελα να ακούσω την άποψη κάποιου που να έχει εμπειρία από αυτόν τον κινητήρα.

Ολα τα suv αυτης της ιπποδυναμης αυτες τος επιδοσεις εχουν. Αν ειναι οντως 10,9 τα 0-100 καλα θα τα ελεγα. Οι ρεπριζ θα ειναι καλυτερες

Link to comment
Share on other sites

28 κιλά ειναι καλύτερα απο τα 25 που περίμενα. Τα 25 ειναι ευχάριστα απ όσο είδα στο Passat. Ελπίζω αυτό να ειναι ακόμα καλυτερο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ρυπους 120 γραφει?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ειμαι νεο μελος εδω και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το νεο tiguan.. Eχω παραγγειλει το νεο tiguan 2,0 tdi, 4motion dsg, και εκδοση την full (exclusive)... εκανα την βλακεια και το παραγγειλα χωρις ηλεκτρικα ανακλινομενους καθρεπτες και χωρις καμερα για την οπισθεν... εχω βρει την καμερα για την οπισθεν στα 250 ευρω απο μια εταιρια στο εκσοτερικο. αν την παρω μπορουν εδω ελλαδα να την τοποθετισουν στην vw???  και κατι ακομα. οι καθρεπτες για να κλινουν τι πρεπει να γινει??? ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους. ειμαι νεο μελος εδω και θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα για το νεο tiguan.. Eχω παραγγειλει το νεο tiguan 2,0 tdi, 4motion dsg, και εκδοση την full (exclusive)... εκανα την βλακεια και το παραγγειλα χωρις ηλεκτρικα ανακλινομενους καθρεπτες και χωρις καμερα για την οπισθεν... εχω βρει την καμερα για την οπισθεν στα 250 ευρω απο μια εταιρια στο εκσοτερικο. αν την παρω μπορουν εδω ελλαδα να την τοποθετισουν στην vw???  και κατι ακομα. οι καθρεπτες για να κλινουν τι πρεπει να γινει??? ευχαριστω!!!

Καλοριζικο φιλε. Οι καθρεπτες εχουν ειδικο μηχανισμο για να κλεινουν.

Χλωμο να μπορουν στην αντιπροσωπεια. Εγω θα απεφευγα το κοψε δαψε σε καινουριο αμαξι. Εχει στην οθονη του ενα αυτοκινητακι που αναπαριστα το μπρος πισω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.