Jump to content
Nikwlis

VW Tiguan 2016 - αγορά!

Recommended Posts

βρε παιδια εχει συνδεθει καποιος??? στο κινητο... αν ναι πως? εγω εχω galaxy s5... επισης το car net μπορειτε να το δειτε μεσο κινητου? γιατι εγω κατεβασα την εφαρμογη αλλα δεν μου δειχνει την ενδειξη οπως (πορτες,φωτα, και τετοια) στο κινητο...

επισης αν συνδεσω το τηλ στο αμαξι μεσο androit που λετε τι κερδιζω? βοηθαει σε κατι???

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago , alej said:

Βρε πάρτε ένα iPhone να βρείτε την υγειά σας...
emoji12.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλημέρα...

Για γίνε πιο συγκεκριμένος να μαθαίνουμε...  (:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , vagelis1 said:

βρε παιδια εχει συνδεθει καποιος??? στο κινητο... αν ναι πως? εγω εχω galaxy s5... επισης το car net μπορειτε να το δειτε μεσο κινητου? γιατι εγω κατεβασα την εφαρμογη αλλα δεν μου δειχνει την ενδειξη οπως (πορτες,φωτα, και τετοια) στο κινητο...

επισης αν συνδεσω το τηλ στο αμαξι μεσο androit που λετε τι κερδιζω? βοηθαει σε κατι???

+1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Ακόμα το περιμένω εγώ :( - Αύριο λέει εκτελωνίζεται. Άντε να δούμε...

Το έχει κανείς το 1.6 TDi; Πείτε καμιά εντύπωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Ακόμα το περιμένω εγώ - Αύριο λέει εκτελωνίζεται. Άντε να δούμε...
Το έχει κανείς το 1.6 TDi; Πείτε καμιά εντύπωση

Ποσό καιρό σου πήρε από την παραγγελία; Εγώ είμαι μόλις στη αρχή. Περιμένω επιβεβαίωση ότι καταχωρήθηκε η παραγγελία μου


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ποσό καιρό σου πήρε από την παραγγελία; Εγώ είμαι μόλις στη αρχή. Περιμένω επιβεβαίωση ότι καταχωρήθηκε η παραγγελία μου

Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν θυμάμαι καλά η παραγγελία μου έγινε στις 23/8 - που άνοιξα και το topic στο forum :)

Αλλά τότε δεν είχε ξεκινήσει η παραγωγή του λογικά τώρα θα είναι διαφορετικά

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος περνά σα νερό , απολαύστε τη διαδικασία γιατί ειναι μαγική. Ειδικά όταν χτυπήσει το τηλ και σας πουν "ήρθε Ελάτε να το δείτε"


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος περνά σα νερό , απολαύστε τη διαδικασία γιατί ειναι μαγική. Ειδικά όταν χτυπήσει το τηλ και σας πουν "ήρθε Ελάτε να το δείτε"


Sent from my iPad using Tapatalk


Όντως περνάει ο καιρός... να ρωτήσω κάτι αν ξέρετε... επειδή θα έρθει όπου να ναι το δικό μου... τα τέλη τα πληρώνω όλα για το 2016 ή μήπως υπάρχει αναλογική (με ποινή) αξία; όπου διαβάζω για αναλογικές αξίες είναι μετά από άρση ακινησίας!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Ολα , σκέψου εγώ το πήρα 15/12


Sent from my iPad using Tapatalk


Εκεί περίπου θα το πάρω κι εγώ... δεν βαριέσαι 10/ημέρα για το 2016 θα βγει. Θα το αντέξω :)

Ευχαριστω


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η λογική θα έλεγε να περιμένεις να κάνεις ταξινόμηση πρώτη Γενάρη. Αλλά ποιος μπορεί να περιμένει
Επίσης στο μέλλον αν θες να το πουλήσεις θα λες μοντέλο του 2017. Ενώ τώρα θα φορτώνεις όλο το 2016

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λογική θα έλεγε να περιμένεις να κάνεις ταξινόμηση πρώτη Γενάρη. Αλλά ποιος μπορεί να περιμένει
Επίσης στο μέλλον αν θες να το πουλήσεις θα λες μοντέλο του 2017. Ενώ τώρα θα φορτώνεις όλο το 2016

Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε 15 χρόνια που θα το πουλήσω θα έχει ξεφτιλιστεί η τιμή του είτε 2016 είτε 2017. Λέω 15 χρόνια γιατί τόσο κράτησα το παρών αμάξι μου! Αν κερδίσω κανα τζόκερ βλέπουμε :) δεν νομίζω να με νοιάζουν 30.000€


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 17/11/2016 at 3:18 ΠΜ, vagelis1 said:

15134722_10153850330591230_5643224976657818811_n.jpg

εγω το πληρωσα ολο το σημα. ρωτησα αν γινετε να πληρωσω καποιο ποσο αλλα ισχυει μονο για αυτους που εχουν καταθεσει πινακιδες και οχι για τα καινουργια... κριμα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Σε 15 χρόνια που θα το πουλήσω θα έχει ξεφτιλιστεί η τιμή του είτε 2016 είτε 2017. Λέω 15 χρόνια γιατί τόσο κράτησα το παρών αμάξι μου! Αν κερδίσω κανα τζόκερ βλέπουμε δεν νομίζω να με νοιάζουν 30.000€


Sent from my iPhone using Tapatalk

Υγεία πρώτα και μετά να πιάσεις το τζακποτ που θα έχει σίγουρα τα Χριστούγεννα


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Υγεία πρώτα και μετά να πιάσεις το τζακποτ που θα έχει σίγουρα τα Χριστούγεννα


Sent from my iPhone using Tapatalk


Υγεία σε όλους και καλή υπομονή για τα νέα αποκτήματα σας! Τα λέμε σε λίγες μέρες με φωτογραφίες και εντυπώσεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago , Nikwlis said:

Καλησπέρα σε όλους,

Ακόμα το περιμένω εγώ :( - Αύριο λέει εκτελωνίζεται. Άντε να δούμε...

Το έχει κανείς το 1.6 TDi; Πείτε καμιά εντύπωση

Πολύ καλό στο "περπάτημα", αθόρυβο  και επιβλητικό.

Άνετο σε χώρους και γενικά πολύ καλή κατασκευή.

30/08 το έκλεισα εγώ.

Έχει 15 μέρες που το έχω στα χέρια μου και περίπου 40 μέρες που έχει εκτελωνιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα τέλη που γράφετε.

Πρόθεση δική μου ήταν ΑΝ ερχόταν Δεκέμβρη (γιατί, τότε το περίμενα) ήταν να αφήσω στην αντιπροσωπεία μέχρι την πρώτη καθημερινή του 2017 και μετά να το πάρω.

Έτσι ώστε και να είναι του 2017 και να χρεωθώ τα τέλη του 2017.

Ωστόσο την σκέψη μου αυτή μου ξεκαθάρισε ο αντιπρόσωπος πως δεν μπορεί να υλοποιηθεί γιατί πρέπει να "πιάσουν" τον στόχο που έχουν όσον αφορά την παράδοση του συγκεκριμένου μοντέλου αυτή την περίοδο.

Link to comment
Share on other sites

και ποιος σε εμποδιζει να εισαι πχ εκτος αθηνων ας πουμε, εκεινη την περιοδο και να πας να το παρεις στην πρωτη εργασιμη του 2017...??? Προσωπικά το βρισκω ανουσιο να πρεπει να πληρωσεις το σημα του 16 για 1 μηνα το πολυ και αν...

Εκτος και αν το κανεις οπως και εγω που τους πιεσα να πληρωσουν τα τελη του 15 μιας και ηθελαν και αυτοι να πιασουν στοχους κτλ αλλα σε μεταχειρισμενο

καλυτερα να τα κανεις βενζινες και πηγαινε βολτες να το στρωσεις κιολας...

Edited by asotosios
Link to comment
Share on other sites

και ποιος σε εμποδιζει να εισαι πχ εκτος αθηνων ας πουμε, εκεινη την περιοδο και να πας να το παρεις στην πρωτη εργασιμη του 2017...??? Προσωπικά το βρισκω ανουσιο να πρεπει να πληρωσεις το σημα του 16 για 1 μηνα το πολυ και αν...
Εκτος και αν το κανεις οπως και εγω που τους πιεσα να πληρωσουν τα τελη του 15 μιας και ηθελαν και αυτοι να πιασουν στοχους κτλ αλλα σε μεταχειρισμενο
καλυτερα να τα κανεις βενζινες και πηγαινε βολτες να το στρωσεις κιολας...


Πετρέλαιο, ναι ίσως πιέσω να μου τα κάνουν δώρο! Thanks


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,
Ακόμα το περιμένω εγώ - Αύριο λέει εκτελωνίζεται. Άντε να δούμε...
Το έχει κανείς το 1.6 TDi; Πείτε καμιά εντύπωση

Παει καλυτερα σε ρεπριζ απο ενα golf 1.6fsi και πιο οικονομικα ενω ειναι και πολυ ανετο. Δεν ειναι το ιδιο σταθερο με το golf sportline που ειχε εργοστασιακη χαμηλωμενη αναρτηση και ειναι φυσιολογικο. Πηγαινει ομως και το tiguan σταθερα εννοειται απλα ειναι suv και οχι επιβατικο
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Παει καλυτερα σε ρεπριζ απο ενα golf 1.6fsi και πιο οικονομικα ενω ειναι και πολυ ανετο. Δεν ειναι το ιδιο σταθερο με το golf sportline που ειχε εργοστασιακη χαμηλωμενη αναρτηση και ειναι φυσιολογικο. Πηγαινει ομως και το tiguan σταθερα εννοειται απλα ειναι suv και οχι επιβατικο


Το test drive που το έκανε μου θύμισε χαμηλά σε 2α 3η golf tsi 1.4 125. Απέχει πολύ λέτε; θεωρώ ότι το golf αυτό είναι πολύ άνετο για οδήγηση με το μοτέρ αυτό και ροπάτο σε νορμαλ συνθήκες


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το tiguan με τον 1.4tsi με τα 125 λογικα θα αρπαζει πιο καλα απο χαμηλα λογω οτι αποδιδεται χαμηλοτερα και θα πηγαινει λιγο πιο καλα και ψηλα. Αυτο ομως θα το πληρωνεις σε καταναλωση που δε θα ειναι μονο 2 λιτρα διαφορα αλλα πολυ παραπανω. Αλλιως καει οταν πιεζεις ενα πετρελαιο και αλλιως ενα βεμζινη

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το tiguan με τον 1.4tsi με τα 125 λογικα θα αρπαζει πιο καλα απο χαμηλα λογω οτι αποδιδεται χαμηλοτερα και θα πηγαινει λιγο πιο καλα και ψηλα. Αυτο ομως θα το πληρωνεις σε καταναλωση που δε θα ειναι μονο 2 λιτρα διαφορα αλλα πολυ παραπανω. Αλλιως καει οταν πιεζεις ενα πετρελαιο και αλλιως ενα βεμζινη


Thanks


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.