Jump to content
socrates

Golf 4/5 Fsi - Διάφορα Προβλήματα, Λύσεις, Πρόληψη (Τα Πάντα Για Fsi Μοτέρ)

Recommended Posts

Κανένας βρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώγια την απάντηση...

Έχει 125.000 χιλιόμετρα....Η καδένα είναι αλλαγμένη προληπτικά στίς 90.000 χιλιόμετρα.. Καθαρισμός πεταλούδας έγινε... Καθαριστικό ενισχυτικό καυσίμου μπεκ μπηκε...98αρα ή 100αρα βενζίνη του βαζω.. Φίλτρο βενζίνης καινούριο.. Λάδια ούτε1000 χιλιόμετρα...Το ίδιοκαι το φίλτρο αέρα κινητήρα... Μπουζί ούτε 40000 χιλιόμετρα στα 3 χρόνια..2 στούς 4εις πολλαπλασιαστές καινούριοι.... Σφάλμα ούτε στο VAGCOM ούτε στην αντιπροσωπεία...ΚΚάθε πρωί το κάνει!!!!

Θελω να δω MAP και Low Fuel Pressure Sensor

Link to comment
Share on other sites

Στο ρελαντι εχεις παρατηρησει ανεβασμα στροφων;

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , nikdev said:

 

Edited by FSI
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ανεβάζει στροφές στο ρελαντί.... Μόνο που στην πρώτη εκκίνηση δουλεύει για αρκετα δευτερόλεπτα σε περισσότερες στροφές από το κανονικό ρελαντί...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι?
Ποια ειναι η διαφορα του αισθητηρα στροφων απο τον Knock sensor?
Παιζει να την εχει δει ασχημα ο αισυητηρας στροφων?Αν ειναι στα τελευταια του τι συμπτωματα εμφανιζει?

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός 1.4 fsi αγορασμένο από αντιπροσωπία πριν 10 χρόνια. Το αυτοκίνητο πέρασε όλα τα προβλήματα που έχουν προαναφερθει και άλλα τόσα όπως για παράδειγμα έκαψε την κόρνα, ξεκόλλησε ο ουρανός κ.α Σημειωτέον ότι είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο και το προσέχω σαν τα μάτια μου από σέρβις μέχρι και οδήγηση. Εδώ και πάρα πολύ καιρό λοιπόν το αυτοκίνητο το μετά χειρίζομαι με λαμπάκι check engine μιας και το πρόβλημα του knox καλά κρατεί. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι η κάπως αυξημένη κατανάλωση αλλά και πάλι σε αρκετά υποφερτό σημείο. Υπάρχει κάποια φρέσκια λύση σχετικά, κάποιος που να το έλυσε ή κάποιος που γνωρίζει κάτι σχετικό? 

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και η δική μου σειρά για αλλαγή καδένας στα 190.000 χλμ . Το αυτοκίνητο παρουσίαζε το γνωστό φαινόμενο κροταλίσματος στην εκκίνηση. 

uESgyET.jpg


vJbgu2G.jpg


UesX57L.jpg

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !

Ειμαι νέο μέλος και ταλαιπωρούμαι και εγω αφάνταστα τον τελευταίο ενάμισυ χρονο με ενα 1600 FSI 2004. Με μονο 47000 km . Απο καιρο εχει πρόβλημα ο αισθητήρας λ , τον οποιο δεν άλλαξα, γιατι μου είπαν οτι δεν προκαλεί κανενα πρόβλημα στη λειτουργία του αυτοκινητου. Το θέμα ειναι οτι η φωτεινή λυχνία ειναι μονίμως αναμμένη και ετςι δεν παίρνω είδηση  αλλα προβλήματα που προκύπτουν με αποτελεςμα να μην βγαίνω  ουτε έξω απο την πόλη απο το φόβο μήπως μου συμβεί και ξαφνικά σε Εθνική οδό.  Υπαρχει κανένας τρόπος παράκαμψης του αισθητήρα λ ετςι ώστε να μην επηρεάζει το λαμπάκι του κινητήρα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βαλεις ενα λ δεν ειναι τοσο ακριβος.
Εστω και μεταχειρισμενο.

Εαν εισαι σιγουρος οτι ειναι λ κι οχι κατι αλλο βεβαια.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50e εχεις ενας μεταχειρισμενος.αλλαξε τον

αλλα καλα ειναι να συνεχισεις να μη βγαινεις εξω απο την πολη γιατι μπορει να χαλασει κατι αλλο :hyper:

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.να ρωτήσω επειδή λέω πρώτη φορά να πάρω λάδια ο ίδιος και να τα πάω .ποσα λίτρα λάδι κινητήρα χρειάζομαι και ποσα λίτρα βαλβολίνη και ποσα λίτρα υγρά φρενών;golf v 1.4 Fsi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν , giabritsos said:

Γεια σας παιδιά.να ρωτήσω επειδή λέω πρώτη φορά να πάρω λάδια ο ίδιος και να τα πάω .ποσα λίτρα λάδι κινητήρα χρειάζομαι και ποσα λίτρα βαλβολίνη και ποσα λίτρα υγρά φρενών;golf v 1.4 Fsi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν χρειάζεται να ποστάρεις σε όλα τα θέματα την ερώτησή σου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, 

Λογω του προβληματος με το γραναζι του μεταβλητου το οποιο θελει 1000 ευρω και δεν ειμαι διατεθιμενος να δωσω 1000 ευρω για κινητηρα ο οποιος καιει και λαδι αποφασισα να τον αλλαξω..δεν με νοιαζουν οι επιδοσεις ΜΟΝΟ η αξιοπιστια. Σκευτομαι σοβαρα τον 1.6 8v ο οποιος αν δεν κανω λαθος μεχρι το 2005 εβγαινε  και στο Golf V. Προφανως δεν μιλω για tsi διοτι οπως σας ειπα δεν με νοιαζουν επιδοσεις αλλα ουτε και εχω την οικονομικη δυνατοτητα.Εκτος απο σασμαν κινητηρα και εγκεφαλο τι αλλο χρειαζεται να αλλαξω. Επισης ειναι αληθεια τοσο αξιοπιστος αυτος ο κινητηρας?(δεν θελω να αλλαξω αυτοκινητο διοτι μου αρεσει πολυ η αναρτηση,εμφανιση,χωροι του 5αριου)

*Τωρα εχω τον 1.6 Fsi

 

 

Edited by Onlygolf
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εδω και καιρο με ταλαιπωρει ενα θεμα με τα βεντιλατερ ψυγείου. Το αμαξι εχει 150Κ και ενω ειναι κρυο αναβουν τα βεντιλατερ στο τερμα. Πολλες φορες το κανει με το που βαλω μπρος, οσο κρυα και αν ειναι η μηχανη. Στο ξεκαρφωτο μπορει να σταματησουν ή αμα το σβησω και το ξανα-βαλω μπρος να σταματησουν. Άλλες φορες παλι δεν σταματανε και οταν το σβησω αλλα δουλευουν και με σβηστη τη μηχανη (στο χαμηλο)

Πριν 2 χρονια αλλαξα εναν αισθητηρα θερμοκρασιας γιατι τοτε το εκανε καθε φορα ενω τωρα το κανει 1/2 περιπου. Στον ηλεκτρολόγο που πηγα δεν του εβγαλε σφαλμα στο διαγνωστικο. Εκτος απο αλλαγη αισθητηρα παλι, ξερει κανενας αν υπαρχει κατι αλλο που προκαλει τετοια συμπεριφορα;

Link to comment
Share on other sites

 

πόσο σου βγήκε η αλαγη μαζί με αγορά ανταλακτικών η καδενα για fsi 1.6 golf

Edited by slav
Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2017 at 3:44 ΜΜ, electric doctor said:

εξαρτατε ποιοσ λαμδα ειναι εαν ειναι ο πρωτοσ οκ τον βρησκησ φθηνο  εαν ειναι ο ΝΟΧ τον βρησκησ με 150 ευρο.

150??? που ??? :Ο

 

Link to comment
Share on other sites

On 28/4/2017 at 8:49 ΜΜ, lary7 said:

Καλησπέρα,εδω και καιρο με ταλαιπωρει ενα θεμα με τα βεντιλατερ ψυγείου. Το αμαξι εχει 150Κ και ενω ειναι κρυο αναβουν τα βεντιλατερ στο τερμα. Πολλες φορες το κανει με το που βαλω μπρος, οσο κρυα και αν ειναι η μηχανη. Στο ξεκαρφωτο μπορει να σταματησουν ή αμα το σβησω και το ξανα-βαλω μπρος να σταματησουν. Άλλες φορες παλι δεν σταματανε και οταν το σβησω αλλα δουλευουν και με σβηστη τη μηχανη (στο χαμηλο)

Πριν 2 χρονια αλλαξα εναν αισθητηρα θερμοκρασιας γιατι τοτε το εκανε καθε φορα ενω τωρα το κανει 1/2 περιπου. Στον ηλεκτρολόγο που πηγα δεν του εβγαλε σφαλμα στο διαγνωστικο. Εκτος απο αλλαγη αισθητηρα παλι, ξερει κανενας αν υπαρχει κατι αλλο που προκαλει τετοια συμπεριφορα;

αν και λιγο καθυστερημενα το ιδιο θεμα εχω και εγω...μαζι με αισθητηρα θελουμε και θερμοστατη..ετσι μου ειπαν...προς το παρον βγαζω πολο για 10 λεπτα και το προβλημα εξαφανιζεται για κανα μηνα και μετα εμφανιζεται παλι....επισης μπορει να ειναι και εγκεφαλος κλιματισμου....σπανιο αλλα εχει συμβει....

Link to comment
Share on other sites

On 22/9/2016 at 1:30 ΜΜ, silver87 said:

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος ενός 1.4 fsi αγορασμένο από αντιπροσωπία πριν 10 χρόνια. Το αυτοκίνητο πέρασε όλα τα προβλήματα που έχουν προαναφερθει και άλλα τόσα όπως για παράδειγμα έκαψε την κόρνα, ξεκόλλησε ο ουρανός κ.α Σημειωτέον ότι είναι το πρώτο μου αυτοκίνητο και το προσέχω σαν τα μάτια μου από σέρβις μέχρι και οδήγηση. Εδώ και πάρα πολύ καιρό λοιπόν το αυτοκίνητο το μετά χειρίζομαι με λαμπάκι check engine μιας και το πρόβλημα του knox καλά κρατεί. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι η κάπως αυξημένη κατανάλωση αλλά και πάλι σε αρκετά υποφερτό σημείο. Υπάρχει κάποια φρέσκια λύση σχετικά, κάποιος που να το έλυσε ή κάποιος που γνωρίζει κάτι σχετικό? 

 

λυση δεν υπαρχει...αλαζεις τον αισθητηρα ο οποιος θα ξαναχαλασει με την πρωτη χαλια βενζινη...δεν τον αλαζουμε και τελος...εμενα μου χαλασε 2 φορες και εχω εγκυρες πληροφοριες οτι δεν δημιουργει κανενα προβλημα στο αυτοκινητο....αν ποτε πεσει στα 100ε ισως τον αλαξω..500ε δεν πεταω ..και ειναι και γιαπωνεζικος παναθεμα τον...

Link to comment
Share on other sites

On 28/1/2016 at 8:07 ΜΜ, george79 said:

Καλησπερα παιδια.γραφω λιγο αργα κατι που θα επρεπε να γραψω εδω και κατι χρονια.Panoss ευχαριστω απο μερους μου για την προσπαθεια σου να μας κατατοπισεις εδω και πολυ καιρο σχετικα με το ακατανομαστο αυτοκινητο και οτι το συνοδευει(βλαβες).Ομως οτι και να κανεις μιλαμε για το απολυτο χαλι που δυστυχως θα πρεπει να εχουμε μια παπια που να γενναει χρυσα αυγα για να το συντηρησουμε.

 Να σας πω για αρχη πως δεν ειμαι μηχανικος και δεν κατεχω γενικα.μπορω ομως να εγγυηθω πως ειμαι ενας νοικοκυρης που σεβεται την περιουσια του και οτι εχει αποκτησει με κοπο οπως και πολλοι αλλωστε.

 Εκανα λοιπον μια ερευνα αγορας.Δεν ειχα κολληματα με μαρκες και προτυπα.Ειπα ομως οτι θα κανω την οικονομικη υπερβαση για τα δεδωμενα μου ωστε τουλαχιστον για 5-7 χρονια να εχω το κεφαλι μου ησυχο και δεν ενεδωσα σε συμβουλες του τυπου(παρε κατι φτηνο τωρα ολα ιδια ειναι αν χαλασει το πετας κλπ).Ακουμπαω λοιπον 21.000 με τα γραμματια 22 και κατι ψιλα και παιρνω το golf 5 fsi  1.6 το 2004 τον απριλιο.Ηταν απο τις 3 εκδοσεις το ποιο φτηνο,trend αν θυμαμαι καλα.Δεν ειχε ουτε ραδιοcd.Μου εβαλαν ενα funai που δεν επαιζε απο το 6 τραγουδι και μετα.Ας ειναι ειπα θα εχω καλα ολα τα αλλα οπως ποιοτητα κατασκευης....χαχαχααχα και εδω γελαμε.Σε μια εβδομαδα ακουγα εναν σωρο σαματαδες ηχους σαν ντιζελ και οτι αλλο προαναφερατε.Καζουρα απο τους τουοτακηδες και bmwδακηδες φουλ.Σε μια εβδομαδα μου φευγει το καπακι πανω απο τον λεβιε ταχυτητων.Παω στην αντιπροσωπεια και μου λεει εσπασαν τα ποδαρακια και δεν υπαρχει μονο του...πρεπει να αλλαξουμε ολο το συστημα.Δηλ ζημια δεν εχει και ζημια να του κανουμε???Αφηστε το λεω και φευγω.Tο κολλησα με logo. 

Απο εκεινη την ημερα του Μαιου του 2004 για να μην σας εξιστορω τα παντα ανα 1 μηνα αλλαζω και κατι.

Τα κλιπς των περσιδων δεν υπαρχουν απο το 2006 και δεν μπορω να στρεψω οπου θελω τον αερα,τα κουμπια των φωτων της καμπινας το 2007 χαλασε στον ουρανο δεν μενει σε μια θεση που επιλεγεις, αλλαξα ψυγειο γιατι εχανε τα υγρα το 2008 ενω δεν καβαλαω ποτε πεζοδρομια ζω σε χωριο και εχω παρκινγκ.Αλλαξα το ενα βεντιλατερ του ψυγειου το 2010,εχω αλλαξει 2 φορες knox εναν λαμδα και μια βαλβιδα που δεν θυμαμαι καλα αλλα εκανε 240 ευρω.Το αποκορυφωμα ηταν οτι ξαφνικα μου ανοιξε η πορτα του πορτ μπαγκαζ και εμεινα καγκελο το 2011,εσπασε λεει η κλειδαρια...εδεσα με σκοινι την πορτα να παω συνεργειο γιατι ανοιγε στον δρομο.φυσικα το ντουλαπακι του συνοδηγου δεν ανοιγει γιατι ειναι σπασμενο το κουμπι και το ανοιγω με το ιδιο εργαλειο που στρεφω τις περσιδες.....(στιλο).Επισκευασα το σασμαν 2 φορες το 2013 και 2015 αλλα αυτο μου φαινεται και νορμαλ  αντικατεστησα το γραναζι της 6ης και λαδια φλαντζες κλπ καθως  και το καπακι του γιατι το τρυπισε.Το 2014 θα περναμε φωτια και θα καιγοταν το παιδι γιατι πηρε φωτια η πλακετα πανω στην αντλια βενζινης κατω απο τον καναπε ενω ηταν δεμενο το παιδι απο επανω στο καρεκλακι.

Συγχωρεστε με και παλι γιατι δεν κατεχω μηχανολογικα.Σας τα λεω ολα αυτα με παραπονο γιατι ειμαι ενας τυπος που τραβαει το χειροφρενο και στα 2 τικ το σταματαω μην μου πονεσει...το λεω για να υποδειξω πως το ειχα σαν τα ματια μου...Εχω μετα τον αδερφο μου με ενα nissan micra που δεν του αλλαζει καν λαδια και με λυπαται.

Θα πρεπει να πω οτι αυτη την στιγμη εχω 240.000 klm.η κυριως μηχανη το μοτερ δηλ δεν ειχε προβληματα ως τωρα αλλα τοσα λεφτα που ξοδεψα στα υπολοιπα θα αγοραζα αλλες 2 μηχανες.

  Η αναγκη μου με εκανε και το κρατησα ομως εχω φθαρει ψυχικα και θα απετρεπα οποιον μπορω να επηρεασω απο το να το αγορασει.

Μπορω να καταλαβω αστοχια υλικου η ανταλακτικου.Αυτο ομως που εχω βιωσει ειναι περα απο την λογικη.

Αν ηθελα να παρω ενα σαραβαλο καποιας μαρκας που την αμφισβητουν ολοι με 10.000 θα ελεγα οκ.Ηθελα και τα επαθα.Δυστυχως στον βωμο του καταναλωτισμου θυσιαστηκε και η VW.Ισως θα μου απαντησουν καποιοι υπερμαχοι της μαρκας οτι επεσα σε ελατωματικο κομματι-πειραματικο η οτι αλλο.Δεν μπορει ομως εταιρια που σεβεται τους πελατες της να λειτουργει ετσι και σε επιπεδο αντιπροσωπειας και σε σε επιπεδο κατασκευαστικο(εργοστασιακο).Απο το 2010 σταματησα την 100ρα.αφου οτι και να γινει το λαμπακι της μηχανης ειναι μονιμα αναμενο οσους αισθητηρες και αν αλλαξω παντα ξανα θελουν αλλαγη.Ειμαι σιγουρος πως ξεχναω και αλλα ομως τα γραπτα μενουν και αν βρω τα χαρτια των συνεργειων θα θυμηθω.

ΥΓ.Δεν ειχα ποτε προβλημα με τα παραθυρα και με τους υαλοκαθαριστηρες που αλλαξα για πρωτη φορα το 2015.

Αν καποιος πιστευει οτι ημουν υπερβολικος η εστω αγγιξα τα ορια του ψεματος μπορω να διευκρινισω οτιδηποτε αλλο σχετικο...

ΦΙΛΙΚΑ

φιλε σε καταλαβαινω απολυτα...και εγω ειμαι απογοητευμενος απο την αξιοπιστια και δεν μπορω να καταλαβω πως ειναι τοσο ψηλα η εταιρια σε πωλησεις ενω ειναι γνωστο εδω και αρκετα χρονια ποσο αναξιοπιστα αυτοκινητα φτιαχνει.εγω το εχω απο καινουργιο 04 μοντελο αλλα εχω λιγα χλμ 50.000 και οι βλαβες ειναι πολλες.Εχω δωσει ενα 700ρι σε ζημιες και ακομα δεν τελειωσα...εχω χαλασμενο knox ταπετσαρια ουρανου που θελει φτιαξιμο χερουλια εσωτερικα σε αθλια κατασταση και εχω θεμα με τα βεντιλατερ για τα οποια γραφω ποιο κατω.επισης παροτι εχω σχεδον καινουργιο σασμαν λογο προβληματος στο ρελαντι μου το αλαξαν μαζι με τρομπες και διχαλο πλεον ο θορυβος επεστρεψε και ειναι μονιμος...τρεμω μην σπασει κατι και τα κανει ολλα εκει μεσα κιμα....μιλαμε για ολοκαινουργιο σασμαν με μολις 30.000χλμ....τραγικη κατασταση .....απλα ελπιζω οτι δεν θα παθω ζημια διοτι τον ιδιο θορυβο εχω και σε starlet που εμφανιστικε μετα απο αλαγη δισκου πλατο και το αμαξι εχει κανει 100.000χλμ απο τοτε που εμφανιστικε ο θορυβος.....το γνωστο χρουχρου που σταματαει μολις πατησεις συμπλεκτη.

βλαβες που ειχα ολλα αυτα τα χρονια

 

knox x2

μοτερ καλοριφερ

δεξιος γρυλος προληπτικα στην εγγυηση λογο θορυβου στο ανεβασμα

διαρροη νερου απο παμπριζ στο χωρο του συνοδηγου με μολις 20.000χλμ λογο ελατωματικης παμπριζοκολας απο το εργοστασιο...

θορυβος στο ρελαντι απο μεταδοση...αλυτο προβλημα εδω και χρονια

αντλια βενζινης--λογο ακινησιας δεν φταιει το αμαξι...ανανεωνα σπανια την βενζινη

ψυγειο λαδιου ισως λογο ακινησιας χαλασε μαζι με την αντλια βενζινης

δεξιος διακοπτης παραθυρου τον αλαξα μονος μου με 10ε

ξεφλουδισματα στα 2 χρονια σε αεραγωγους, πανελ radiocd, τιμονι, χερουλια

το τιμονι μου το αλαξανε 3 φορες διοτι ξεφλουδιζε ..παλι ξεφλουδισμενο ειναι...

προβλημα με βεντιλαντερ...ξεκινανε μονα τους με κρυο κινητηρα..κανω reset και τα ξεχναω για κανα μηνα...

πολαπλασιαστης ...τον επομενο που θα καει θα τον αλαξω μονος μου..ευκολη αλαγη...50ρικο δεν ξαναδινω...

ξεκολημα ταπετσαριας κοντα στη πλαφονιερα..καθως και στα πισω πλαινα...στα 13 χρονια ..παντα σε γκαραζ..

σκαλωμα ζωνης ασφαλειας και δυσκολια να την λειτουργησω γρηγορα...κολαει σε πολλα σημεια και αργω να φυγω

προβλημα με ντιζα μηχανισμου καθισματος συνοδηγου...μετακινειται προς τα μπρος μονο με τον μοχλο κατω απο το καθισμα..

αυτα.....με μολις 50.000 χλμ και μονιμα σε κλειστο γκαραζ...

 

 

 

@ το αμαξι παντως στο δρομο ειναι απολαυση..βραχος και τα ξεχνας ολλα στο ταξιδι.....

Edited by socrates
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους ! εχω μια απορια . εκανα σερβις πριν 1 μηνα και δεν αλαξα φηλτρο και παρατηρω οτι σαν να χανω σιμπιεση στο γκαζι !! ισος να φτεει αυτο ι μηπος θελω καθαρησμω πεταλουδας ?? + αλαγη φηλτρο.... :phew:

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους ! εχω μια απορια . εκανα σερβις πριν 1 μηνα και δεν αλαξα φηλτρο και παρατηρω οτι σαν να χανω σιμπιεση στο γκαζι !! ισος να φτεει αυτο ι μηπος θελω καθαρησμω πεταλουδας ?? + αλαγη φηλτρο.... :phew:
Τι φιλτρο θελεις να πεις? Χλμ που εχεις? Ειναι πρωτο χερι ή μεταχειρισμενο? Τι σερβις εκανες? Απαντησε σε αυτα για να μπορουμε να βοηθησουμε

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 16/11/2017 at 6:46 ΠΜ, takpanos said:

Τι φιλτρο θελεις να πεις? Χλμ που εχεις? Ειναι πρωτο χερι ή μεταχειρισμενο? Τι σερβις εκανες? Απαντησε σε αυτα για να μπορουμε να βοηθησουμε

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

έχει αρκετά χιλιόμετρα είναι 2o xeri , το σερβις π έκανα πρόσφατα ήταν πριν ένα μήνα και ο μάστορας μου είπε να μην αλάξουμε φίλτρο γιατί δεν έκανα πολα χιλιόμετρ πήγα χτες το αλαξα έκανα και καθαρισμό πεταλούδας γκαζιοu σίγουρα φτεει και η πιοτητα βενζίνης γιατί ξέρω ότι έβαλα χάλια βενζίνη! απλά θέλω να μάθω αν ειπαρχει περίπτωση να ξεριθμίζετε το ηλεκτρογκαζο γιατί είναι σαν να μην ανταποκρίνετε όπως πρέπει....προς το παρόν περιμένω να τελιωσει η βενζίνη και να βάλω μια 100 να δω αν θα έχω καπια διάφορα..

Edited by slav
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.